Mark Hamill používá SíluThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:353
Počet zobrazení:18 670

V dnešním díle Grahamovy show vypráví Mark Hamill, tedy Luke Skywalker, o filmových tricích ze začátku 80. let a při té příležitosti přímo ve studiu použije Sílu. Mluví také o tom, jaké to je držet v tajnosti jeden z největších filmových zvratů v historii.

Přepis titulků

Někde jsem četl, že tenkrát byly speciální efekty občas jednodušší, než jsou teď. Třeba pohybování předměty pomocí Síly. Vysvětli, jak to dělali. No, George nazval Hvězdné války nejdražším nízkorozpočtovým filmem. A myslel tím, že každej halíř musel být potom znát na plátně. A ta vynalézavost byla úžasná. Když jsem třeba visel vzhůru nohama v té Wampově jeskyni, přivázali k tomu rybářský vlasec. Takže mi ten meč z té ruky vytrhli a potom tu nahrávku pustili pozadu.

- Aha! - Takže je to vážně jednoduché, ale ta nápaditost je neuvěřitelná. Dneska to udělají přes CGI a stojí je to strašnejch peněz. Mohli bychom to zkusit velice primitivně napodobit? Já jsem pro. Tak posuneme tohle a já ti dám pomeranč. Možná to radši posuň dál, kdybych měl špatnou mušku. Zkus to hodit tak zhruba tímhle směrem.

Počkej, počkej. Takže my se musíme tvářit šokovaně... Jenom si to ujasníme. Šokovaní, když Mark ten pomeranč drží, a potom pomalu zpátky k normálu, jak jím bude házet. Dobře? Dobře. Připraveni? Snad jo. Myslím, že to bylo dobrý. Bylo to dobrý? Jo? Super. Pojďme se na to podívat.

To bylo skvělý!

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mark to nedělá pozpátku, Mark je Jedi tady je jasný důkaz Mark Hamill, Zachary Levi and Josh Gomez - The Force @ BTS Chuck Season 5

10

Odpovědět

Daisy je fakt kus ... jinak imitace forda suprova :D

33

Odpovědět

Kdo z vás vlastně ví to co řekne Vader Lukovi?

03

Odpovědět

Kdo je Vader?

40

Odpovědět

+SalemDva neví :D

10

Odpovědět

Ach bože, ten Daisyin výstřih je tak rozkošný

246

Odpovědět

Ani jsem si nevšiml, vypadá jak chlap :D

812

Odpovědět

Ta herečka je celkem k***a, škoda jak se oblíkla :(

818

Odpovědět

Mě se teda moc nelíbí, což je samozřejmě idnividuální, ale všichni se shodneme, že je to naprosté herecké dřevo a popravdě proč takovou zásadní postavu hraje zrovna ona mi celkem uniká...

1725

Odpovědět

+NicNo já ji ještě hrát neviděl, krom epizody 7. Jako, nebylo to žádný eso, ale není třeba nová? Třeba se časem obrousí :D

11

Odpovědět

Ona je krásná. Sice nemá prsa, ale má prostě jiné přednosti, čím je přitažlivá. A proto jsou tyhle šaty tak strašná volba.
Když holka má malá prsa, proč si proboha vezme něco takového, co přímo vykřikuje: "Hej čum, jak jsem plochá! Hustý co!".
Kdyby si nevzala takový výstřih, tak by víc vyniklo třebo to, jak má roztomilý kukuč...

263

Odpovědět

je to kus..není nejhezčí co jsem kdy viděl, ale něco na ní je..nejsem horňák, tudíž za mě beru ;)

10

Odpovědět

Tak a teď Vážně... "spoiler"

Když zabili Harrisona Forda, říkal jsem si... dobře, asi už se mu nechtělo pokračovat a jako zásadní moment pro další vývoj postav i universa dobrý. Když zemřela princezna Leia, říkám si, tu jen tak někdo nenahradí. Teď zemřel Luk Skywalker a já se ptám proč? Ta postava je skvělá, ten herec je skvělý, v posledním díle táhnul celý film, bez něj by to bylo totálně o ničem. Chápu, že se má Star Wars předat nové generaci, ale to přece neznamená, že musí stará totálně vychcípat... Kylo Ren se profiluje dobře a ta postava postupně roste, ale sám to opravdu neutáhne a bez něj je to co se týče postav prázdné. Klidně si do mě koplněte, ale muselo to ven. :-D

592

Odpovědět

Mark Hamill je proste drahý, ale podľa mna si aj tak zahrá ako spirit

55

Odpovědět

Leia nezomrela. Zomrela jej herečka, Carrie Fisher, ale postava ešte stále žije. Že zomrel Luke, dáva zmysel v tom pojatí v akom sa niesla ôsma epizóda. Ja osobne mám k tomu filmu mnohé výhrady, ale rozhodlo sa o tom, že Luke sa bude tváriť že už nič z neho, tak na čo by tam bol? Aby dojil vesmírne kravy?

82

Odpovědět

+Jerrek"Postava ještě stále žije" ... no jestli jí na plátně oživí CGI nebo bude mluvit tzv. "zpoza tmavého rohu" nebude to stejně čím to bývalo ... a pokud by postavu převzala jiná herečka bude to tuplovanej propadák. Podle mě je nejvhodnější Leilu zabít. Vysvětlení, že postava byla na plastice obličeje kvůli nutnosti výměny představitelky možná projde v Dallasu, Esmeraldě nebo Ulici, ale v takovéhle kultovní sérii ne.

103

Odpovědět

+Ra's al GhulJak oživit Leiu bude asi ošemetné, ale zabít ji v již dokončeném filmu a vyhodit tak z okna její poslední scény jen kvůli tomu, že se bude blbě dělat další díl trilogie, to se mi zdá vůči ní hrozně neuctivé a vlastně zbytečné.

00

Odpovědět

Jsem si skoro jistý, že si jsou tvůrci tímhle taky jisti a byli by sami proti sobě, pokud by ho nevyždímali dokud je herec naživu. Myslím si, že ve trojce proto bude jako Force ghost (stejně jako Yoda atd.) a je to dobře ;)

61

Odpovědět

+DodislavNajzaujímavejšie je že Mark o smrti luka ani nevedel. Niekde som čítal že natočili len scénku ako pozerá na horizont a to zmiznutie dorobili až potom. O smrti svojej postavy sa dozvedel až po premíere.

Myslím že v tomto videu, presnejšie od 0:50 vidno ako sa tváril po premíere :D

The Last Jedi: Sad Mark Hamill

50

Odpovědět

+lokomucoTo je fan teorie, není zatím oficiálně potvrzený, že to fakt nevěděl.

11

Odpovědět

IX měla být zaměřena na Leiu, stejně jako VII byla na Hana a VIII na Luka... Když Carrie zemřela, samozřejmě se řešilo, co bude dál, musel se překopat scénář, či spíš napsat úplně nový. Jistě, mohli to sestříhat tak, aby někde zemřela (ano, víme která/é scéna/y se nabízí, jenže pak by museli dělat spoustu dotáček a film byl v té době hotový, co se herců týče). Navíc i z úcty a určité pocty této herečce film nechali tak, jak byl a také tam nechali všechny scény, které Carrie natočila.
Zároveň se Disney/Lukasfilm vyjádřil, že nenahradí Carrie jinou herečkou, ani "nenamontují" její obličej na jinou pomocí CGI, i když tomu její rodina nebrání. Leia je prostě jen jedna (alespoň ta filmová, jak je to třeba v Rebels netuším).
Můj tip je, že Leia zemře někdy v mezidobí a o její smrti se dozvíme v úvodních titulcích. Z kinematografického hlediska to asi není vzor ideál, ale já osobně budu za tuto možnost nejradši.
A taky si myslím, že Luke se vrátí jako duch, jednak proto, že někdo z OT to tam táhnout musí :D a taky to podle mě bylo v plánu i předtím.

10

Odpovědět

Co se Lukovy smrti týče. Z hlediska příběhu (a ne, netvrdím, že smysl dávalo (alespoň na první pohled a někdy ani pak ne) v The Last Jedi všechno, ale)... ono, když ForceSkypuješ přes půl galaxie ve dvou (když máš teoretickou podporu třetí strany), tak se to možná ještě dá. Ale ForceSkypovat přes půl galaxie a promítat se do hlav desítkám, či stovkám lidí najednou (všichni povstalci, První řád, nikdo nesměl poznat, že je to fake), tak tě to může zmoct natolik, že prostě splyneš se Silou.
Z tvůrčího (?) hlediska jde o určitou symboliku - předání kormidla mladší generaci a opětovný odkaz na OT. A taky nepotřebovali, aby se jim tam Luke motal, když už se konečně rozhodl jít do boje, tak by to pak nemohla vyřešit Rey.
A jak zmiňuji v prvním svém komentáři, IX měla být především o Leie a nezaměřovat se na Luka by nedávalo smysl, jako duch tam může občas skočit, někomu poradit, někoho třeba potrolit a nebýt zároveň motorem příběhu.

10

Odpovědět

Och bože, tá imitácia Harrisona Forda v 2:17 ma dostala zo všetkého najviac :-D

221

Odpovědět

Jsem nevěděl, že je Mark takový vtipálek a sympaťák (jako mladý Luke se mi nikdy nelíbil, a to se odrazilo i na vnímání ho celkově...v ničem jiném jsem ho snad neviděl). Ale omg... ta Daisy a její výstřich, to mi hlava nebere. ,,Nooooooooooooooo.“

312

Odpovědět

Možná jsi někdy slyšel o jeho Jokerovi... Epic Joker Laugh

90

Odpovědět

+Paes(LOL, přesně podle očekávání)

Slyšel... a co s tím? Souvislost?

14

Odpovědět

+Kafka TamuraDaboval ho Mark Hamill

70

Odpovědět

+Pipe McPiepNedaboval ho jen v PC hrách (Arkham), ale i ve většině animovaných seriálů a filmů:
Batman TAS, Batman Beyond, Batman a fantom, Batman: The Killing Joke a další
Vždy, když probíhá diskuse o nejlepším Jokerovi, tak jeho jméno padne.
Mark Hamill: All Joker Roles

10

Odpovědět

+Pipe McPiepNo to vím, ale nevím co s t tím v souvislosti s mým příspěvkem. Ale to je fuk.

11

Odpovědět

+Paesjeden z nej animáků vůbec, jak americké hlasy, tak český dabing, tak zvuk celkově.. ty rány pěstí tam zní tak opravdově jako by do těch lidí fakt bušili, i ten příběh...

10

Odpovědět

Ja si ho pamatuju z jednoho dilu srialu Krajni meze. Jinka na csfd toho ma dost jen jsem se asi na nic nepodival:)
https://www.csfd.cz/tvurce/411-mark-hamill/

10

Odpovědět

Hele, taky jsem to tak měl, v SW jsem ho nesnášel, Pak jsem se díval nedávno na videa, jak Hamill pomlouvá nový SW, a je to sympaťák jak prase. Teď nemám rád jen Luka :D

11

Odpovědět

"Bum! Ruka pryč!" Mark Hamill je sympaťák, ale mě stejně celou dobu vrtalo hlavou, proč si někdo s hrudníkem dorostence bere tak odvážný výstřih...

253

Odpovědět

kozy nejsou všecko

80

Odpovědět

+bawnTo vskutku nejsou, ale když je ukazuješ, tak by měly k něčemu vypadat.

43

Odpovědět

+PaesHoši s Váma je to fakt těžký. Místo abyste byli rádi za jakékoliv kozy, prakticky jakékoliv holky na světě, tak tady pohrdáte krásnými slečnami. Trošku taktu a oceňování všech typů vemen i štamprlátek by neuškodilo!

210

Odpovědět

+DodislavTo jsi trochu zaspal dobu. Časy, kdy se hromadně kupovali knížky Hanzelky a Zikmunda, aby se mohli kluci podívat na polonahé domorodé černošky jsou dávno pryč. Jestliže se bavíme o videu na internetu, tak tam nevím důvod, proč by měl někdo omezovat svůj vkus. Každý si najde, co se mu zlíbí a nemyslím si, že by se musel nějak omezovat. Pokud by si to vzala spolužačka na ples, tak bych s tebou možná i souhlasil. Druhá věc je ta, že vkus je skutečně rozmanitý. Mně se třeba Daisy Ridley nelíbí ani v obličeji a jiný zase opovrhne Zooey Deschanel, která se zase líbí mně.. S tvým "kozy jakékoliv holky" bych se tě mohl začít ptát, zda nevadí, že je třeba morbidně obezní nebo že jí je 80 let. Třetí věc je ta, že jde i o to, jak se oblékne samotná Daisy Ridley, aby jí to slušelo. Určitě by mohla ukázat krásné nohy a místo toho nabídne prsa menší než mám já (což mě tedy netěší, ale je to tak).

33

Odpovědět

+DodislavNěkteří nepohrdají. Jako kozy nic moc, ale jak tu někdo psal, tak kozy nejsou všecko. Jinak je to pěknej kus ženský, jako třeba Keira. Jsou si, alespoň podle mě, podobný. I ještě s jednoou herečkou, no nemůžu si vybavit kterou herečkou :D

11