Tom Cruise o létáníThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:6 908

Už v prvním filmu Top Gun si Tom Cruise prosadil, že bude letoun F-14 pilotovat sám. Teď u Grahama vzpomíná, jaký trénink tomu předcházel. Ve druhém klipu zjistíme, že Tom vyléčil u své kolegyně Jennifer Connelly strach z létání, když společně natáčeli Top Gun 2.

Poznámky:
Blue Angels je jednotka námořnictva USA, která se už od roku 1946 zabývá leteckými přehlídkami a akrobacií.
Don Simpson a Jerry Bruckenheimer jsou producenti filmu Top Gun.

Přepis titulků

Když se vrátíme k prvnímu Top Gun, bylo to tehdy nezvyklé, že by nějaký herec sám pilotoval to letadlo? Ten záběr v tom filmu být musel, že? Ano, zasazoval jsem se o to. Naštěstí to studio vážně chtělo, abych tam hrál, takže mi dovolili, abych s tím letěl. A Simpson a Bruckheimer byli skvělí, - hodně jsem se od nich naučil… - Je na tom záběru to, - jak s tím takhle letíš poprvé?

- Ano, když jsem letěl s F-14, nechtěl jsem, aby ostatní herci procházeli tím, čím jsem prošel já, trénoval jsem s Blue Angels, létal jsem s nimi a musel jsem se naučit, jak se z toho letounu katapultovat. Ale nevěděl jsem nic o přetížení. Už jsem o tom četl, ale tehdy neexistovalo YouTube… Ujali se nás, začali jsme natáčet a přišlo opravdu pořádné přetížení. Přetížení, to je ten tlak… V podstatě teď jsme na 1 G, to je váha našeho těla, 2 G už je dvakrát tolik.

V tom filmu jsem se dostal k 9,5 G, to znamená 9,5× váha mého těla. To bylo na tom natáčení. Nebylo to pohodlné. Ty jo, ale 9,5 G, co ti piloti musí vydržet, to je neskutečné. Já byl jednou u Evropské kosmické agentury, kde jsem natáčel něco pro jeden seriál. - Dali mě do té své centrifugy.

- Ano. Zažil jsem tam 5 G a to už jsem fakt volal maminku. Bylo to příšerné. Celé tělo se zhroutí dovnitř. Člověk si musí zvykat postupně. Někteří lidé si na něco takového nezvyknou nikdy. Já většinou létal v akrobatických vrtulnících, různých letadlech i ze 2. světové, ale vážně je potřeba si na to pořádně zvyknout, je to dost intenzivní.
 

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já toho kulka scientologickýho žeru! :-D

20

Odpovědět

*kluka

00