Tom Cruise o kaskadérských scénáchThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:253
Počet zobrazení:14 139

Tom Cruise a Mission Impossible už patří nerozlučitelně k sobě, ale na rozdíl od jiných akčních filmů hrají Tom a jeho kolegové všechny nebezpečné scény sami, nepoužívají animaci ani kaskadéry. V tomto videu se rozpovídá o jedné letecké scéně z nového filmu a potom dají k lepšímu své zkušenosti i Rebecca Ferguson a Henry Cavill.

Přepis titulků

V Mission Impossible chceme samozřejmě vidět pořádnou akci. A když jsi tu byl naposledy, trochu jsi mluvil o jedné velké scéně, na kterou jsi se připravoval roky. Můžeš nám o tom teď říct víc? - Ano, to můžu. - Dobře. Strávil jsem tím opravdu dva roky, mluvili jsme s Michaelem o letecké scéně, ve které jsou helikoptéry. Koukal jsem na spoustu různých filmů, udělal jsem si pilotní průkaz na vrtulník. Počkej chvilku.

Vlastně mě překvapuje, žes ho zatím neměl. - Omlouvám se. - To vůbec nezní jako ty. Když mi říkali, že sis udělal ty papíry, divil jsem se, protože jsem tě už určitě viděl pilotovat helikoptéru. Lítal jsi před tím bez toho průkazu? Ale nechci tě dostat do maléru. - Ano - Takže pilotoval? To se nedivím, žes to udělal tak rychle. - Šlo to rychle. - Takže to sis vyřídil. Jo.

A potom jsme na té scéně začali pracovat, abychom viděli, co se dá reálně udělat. Myslím, že co se týče akce, je tohle největší film, kde je to doopravdy. Když se na ten film podíváte, není tam žádná animace. Projíždíme Paříží na motorce a je to naplno s auty a tak. Kaskadérské kousky děláme taky všichni sami. A ta scéna s helikoptérou je neuvěřitelně vzrušující a nebezpečná. Vlastně nám to dovolili točit jenom v jedné zemi. Museli jsme vyrobit zvláštní vybavení pro kamery na těch vrtulnících.

Takže jsem si udělal ten průkaz a mám výcvik na leteckou akrobacii, ale s letadly je to jiné. S vrtulníkem jsme létali hodně nízko, blízko ke skaliskům a v té scéně pronásleduju Henryho. Máme tady nějaké fotky. Takže tohle jsi ty... To je konec té scény? Nebo je to začátek? Mám pocit, že jsou ve špatném pořadí. Ne. Je to... To ti teď nemůžu říct. Patří to k té scéně.

Myslím, že jsou špatně, protože Henry je tady vzadu. Visí tady. Ani nepilotuje vrtulník. Musel letět v opancéřovaném vrtulníku, protože jsme dělali letovou akrobacii, já aspoň věděl, do čeho se pouštím. Chvílemi jsem byl vážně asi 30 cm od jeho zadní vrtule. Někdy jsem si fakt říkal: "Aha, tak takhle to končí. Aspoň mě zabije Tom Cruise, to se dostane do novin." Henry má štěstí, protože umí létat i bez vrtulníku.

Samozřejmě. Prostě by odletěl. Takže tady letíte a myslím, že to musí být už po té následující fotce, protože tady jsi venku. Takže ten vrtulník musí někdo řídit. Prosím, řekni mi, že jsi z toho vrtulníku nevylezl a nenechal ho letět bez pilota. Takže to jsi ty, doopravdy ty, zvenčí na vrtulníku. Ta následující fotka je vážně krásná, ale taky šílená. - Tohle jsi ty.

- Ano. Podle té fotky bych řekl, že jsi docela vysoko. - My byli ten den na zemi. - Byli jsme v té síti dole. Zbytek herců byl tam. Když Tom tohle všechno dělá, znamená to, že i vy ostatní musíte souhlasit se vším? To teda kurva jo! Ale oni chtějí. Nemůžou se dočkat. Tyhle z kaskadérské místnosti nedostanete. - Víš, že vážně ne? - Henryho to v tom vrtulníku fakt bavilo. - Ale mrznul v něm.

- Jo, v helikoptéře je zima. Přece jen novozélandská zima a máš pořád otevřené dveře. Na Instagram jsi dával fotku jedné akce, která vypadá dost bolestivě. Myslím, že tě tady spouští z útesu za bradavky. Nevím, jak se to dostalo do scénáře. Nejlepší je ten ztuhlý krk, ale palec nahoru. "Jsem v pohodě." To je jeden z těch momentů, kdy vás spouští z 500metrového útesu... - Jo, to znám.

- Jeden z těch momentů, jo. - To se tak stává. - A já vím, že jsem naprosto v bezpečí, - protože ten tým je naprosto skvělý. - Věříš tomu postroji. Přesně tak, protože to nejméně třikrát zkontrolovali, ale pořád couváš z 500metrového útesu. A nedělají to oni. Je to tak vysoko, že ty čluny ve fjordu jsou asi takhle velký. Vypadá to jako obraz. Člověk ztratí pocit strachu z té výšky a začne přemýšlet: "Kdybych spadnul, mohl bych plachtit jako ty veverky?"

Třeba bych se potom od té vodní hladiny hezky odrazil. Už hraješ Supermana příliš dlouho. Dostalo se ti to pod kůži. Rebecco, teď když jsi těhotná, je to s kaskadérstvím těžší, ale mám pocit, že ani v minulém filmu to nebylo úplně pro tebe. - Neměla jsi náhodou závratě? - Ale ano. To mi připadá zvláštní souhlasit s takovým filmem.

Já vlastně nevěděla, s čím to souhlasím. Já totiž nevěděla, jak se ty filmy dělají. - Když jsem byla v poušti na velbloudu... - My ti to vysvětlili. Ale jenom velice rychle. A co jsme udělali první den natáčení? - Seskočili jsme z budovy. - Ano, první den natáčení. - Máme tady fotku vás dvou. - Tady nadávám a křičím ty nejhorší slova, - která znám. - Mně do ucha. Bylo to: "Promiň, nadávka, nadávka, omluvila jsem se? Promiň." Ty nejhorší slova.

A po tom skoku se na mě podíval tím pohledem Toma Cruise a povídá: "Vítej u Mission." To si nepamatuju. - To jsem neřekl. - Ale ano. To je moc kýčovitý. Řekl jsi nám to všem. Taky si vzpomínám na svůj speciální den. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

“I’m Getting Too Old For This Shit” - Danny Glover
“I’m Never Too Old For This Shit” - Tom Cruise

140

Odpovědět

Legenda!

20

Odpovědět

Ta Rebecca má neskutečný sexappeal

120

Odpovědět

nedokážu se podívat na Cruise aníž bych ho neobdivoval, ale pak si hned prostě člověk řekne "ale co ta scientologie" :D nechápu

492

Odpovědět

Může mi někdo říct proč mrkla na Cruise, když Graham řekl, že je těhotná? :D 5:07

100

Odpovědět

Mně to přišlo jako takové obecné významné pomrknutí... Tipuju, že to nebylo na Cruise. Přišlo mi to jako "eeeh, no jo, ví se to, je to super, ale nerozmazávej to v téhle souvislosti"... Teda, soudě podle osobní zkušenosti.

90

Odpovědět

+?To asi myslíš to první pomrknutí, ale pak tam bylo takový kulišácký druhý. :) Taky mě zarazilo, co tam furt tak lišácky mrká na duhý. :D

00

Odpovědět

Ten Cruise snad vůbec nestárne... :-)

221

Odpovědět

No dívím se že stále hraje když kvůli jeho kouskům umřeli nedavno dva kaskadéři :D asi má štěstí, ale přijít nějaká kauza jako #metoo tak to nedá asi xD

420