Lewis Hamilton o pozici jedničky F1The Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:3 590
Lewis Hamilton je už nějaký ten pátek na špici formule 1. U Grahama dnes promluví o tom, proč závodí v šampionátu dál, i když už vlastně vyhrál, nebo jak náročná pozice nejlepšího řidiče F1 doopravdy je.

Přepis titulků

Dobrá práce. Skvělý začátek. Proč má zpoždění on? - Ále, ujel mi… - Parkování. Určitě parkoval. - Gratuluji, pane. - Díky. Skvělá práce. Nejen, že jsi vyhrál, už pošesté v řadě jsi vyhrál světový šampionát. - Je to tak. - To je neskutečný úspěch. Tys vyhrál, ale sezóna ještě neskončila.

- Ano. - Protože máš takový náskok. - Ano. - Aha, dobře. Rád bych se zeptal… Možná je to hloupá otázka, ale proč by ses otravoval se zbytkem těch… - Přesně to mě taky napadlo. - Proč bys tam jen nezaparkoval, nepustil rádio, nedal si něco k svačině… „Už jsem vyhrál, přineste šampaňské.“ Víš, Grahame, ty sezóny jsou dost dlouhé.

V lednu trénujeme, v únoru je testování, v březnu první závody a závodí se až do začátku prosince. Jasně, rád bych si dal pauzu, abych nemusel jet poslední dva závody… Vždyť nemusíš, o tom mluvím, nemusíš. Nepotřebuju body, šampionát je rozhodnutý, týmové šampionáty taky, ale stejně chci ty závody vyhrát. Teď je to větší zábava, už tam není ten tlak, jsem teď víc v klidu, ale v těch dvou závodech můžu sbírat zkušenosti a něco se přiučit do dalšího roku.

Když musí ostatní porazit tebe, to teda asi museli vždycky… Nějakou dobu už jo. Chovají se k tobě ostatní řidiči jinak? Máš pocit ohrožení? Je to pro tebe nebezpečnější, - když tě tak zoufale chtějí porazit? - Ne, nebezpečnější ne. Jsem teď 2.

nejstarší řidič. Jsou tam 19letí, 20letí kluci, kteří začínají. Řekl bych, že se na mě zaměřují, ale když jsem v osmi začínal, měl jsem číslo 44. Teď jsem sice číslo jedna už pár let a na autě bych měl mít jedničku, ale nechávám si tam 44. Každý rok začínám s čistým štítem. Nikdo není šampiónem, ale já se jím chci stát. A je to těžší, čím jsi starší?

Máš pomalejší reakce? - Mám štěstí… - Ne, mě to zajímá. Je to dobrá otázka. Moje reakce jsou v pohodě. Zatím. Samozřejmě se časem můžou zpomalit. Ale dá se to trénovat, aby se nezpomalovaly. Takže od určitého bodu už je to neudržitelné. Ta sezóna je tak náročná, musíš neustále obětovávat tolik, abys mohl být každý rok řidič té nejvyšší kategorie. Zabere to tolik času, kdy nejsi s rodinou, přáteli…

Kvůli těmto obětem člověk dojde do bodu, kdy už to nechce dělat. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a to som tomu čiernemu zmrdovi ešte donedávna fandil... potom otvoril tú čiernu hubu a teraz už len dúfam, že sa vydrbe niekde v zákrute

24

Odpovědět

Ten je tak falešnej, až to bolí. Výsledek politické korektnosti a umělé pokornosti bez troška charismatu v kostce. Nemůžu se dočkat éry Leclerca a Ocona.

166

Odpovědět

lip bych to nenapsal.

52