Lewis Hamilton o své váze a o oslavách po závodechThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:90
Počet zobrazení:6 724
Na přání diváků dnes přinášíme video, ve kterém se Lewis Hamilton Grahamovi svěří s těžkostmi, kterým řidič formule 1 může čelit, především co se týče hubnutí a fyzické náročnosti závodů. Jako bonus přinášíme klip ze starší show, ve které ukazoval, jak dobře už natrénoval sprchování šampaňským při oslavách všech svých úspěchů.

Přepis titulků

Ta auta jsou úžasná, mají skvělý design, jsou moderní, ale tys nám poslal fotku volantu ze svého auta. A ten teda jako volant nevypadá. Takhle to vypadá. Předpokládám, že to držíš tady a tady. - Tohle bude nějaká lekce? - Jo, pojedu v tom domů. Když jsem se před sedmi lety přidal k týmu Mercedesu... Všechno se vždycky točí kolem váhy, snažíte se ji co nejvíce snížit, chcete co nejlehčí kombinézu, boty, helmu, všechno.

A já pomáhal předělávat ten volant, když jsem se tam přidal, takže zrovna tuhle věc znám velmi důvěrně, sám jsem to navrhl. Rozhodoval jsem, kde budou ta tlačítka a tak. - Když hraješ Tetris, vyhráváš? - Jo, jde mi to. - To mi to připomíná. - Ale fascinuje mě... - Zpomaloval bych to auto svou vahou? - Ano. Byl by to velkej rozdíl, kdybych tam seděl já? Ano.

Kolik vážíš? - 85 kilo. - Jo... - Skončili bychom poslední. - Taky bych křičel a brečel, - to by tě asi taky rozhodilo. - Jo, malinko. Ale zvláštní je, že mezi všemi těmi tlačítky není ani jedno, které by zapínalo klimatizaci, je to tak? - Nemáš to klimatizované. - Ne. No tak, je to řidič miliardář, zaslouží si klimatizaci. Proč tam není? - Bylo by to krásný.

- Tak proč ji nemáš? - Zase jde o váhu. - Museli vyhodit i tohle? - V tom autě klimatizace nikdy nebyla. - Představ si to. Stačí stáhnout okénko. Jo, svěží vánek. V těch rychlostech docela fouká. Ale 10 kg pohonu v autě mě stojí 0,3 sekundy v každém kole, takže když mám o kilogram navíc, můžu za celý závod ztratit až 2 vteřiny. Moje váha je hodně důležitá. Navíc během závodu shodím až 4 kilogramy, během té hodiny a 45 minut. To je kvůli tomu horku, ne?

Třeba v Singapuru nebo Malajsii... Jo, to jsou zabijácké závody. Ale taky je to fyzicky náročné. Třeba to přetížení, to auto má vážně tah. Když jedete 240, 290 km v hodině a zatočíte, je to pořádná zatáčka. A vaše tělo je tlačené na opačnou stranu, takže musíte mít silné břicho, nesmíte být velcí a neskladní a mít váhu nahoře, kdybych tu měl hodně svalů, měl bych tu váhu vysoko. Takže dělám spoustu dřepů. - Na ten trénink bych se podívala.

- Musíš zhubnout na závodní váhu? Ano. Každý rok je to auto vybudované s určitou váhou a bývá těžké, takže mi omezí váhu, jakou můžu mít. Ale během roku tomu autu ubírají na váze. Ale co na tom odebíraj? Co se dá ještě vzít? Když je to auto moc těžké? Odeberou nějaké součástky. Pokud má nadváhu, seberou nějaké přístroje, to dá i vteřinu. Držák na kola. To nepotřebuješ. - Jsou to malé... - Ten přívěs vzadu. - Jaké přetížení musíte vydržet?

- Je to až šestkrát vaše váha, takže 6 G. To je šílený.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem jedinej, komu přišla ta žádost se stříkáním šampaňskýho do pusy úchylná? :-X

260

Odpovědět

No prostě mu řekl, ať se mu vystříká do pusy - to je mezi chlapama normalní, ne? :D

150

Odpovědět

+pettrAle jenom tady. :(

01

Odpovědět

O co, ze se oholil kvuli tomu, aby se nechal postrikat od Hamiltna. :D

94

Odpovědět

To druhé video je výrazně starší ;-)

74