Marion Cotillard o Edith PiafThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:13 966

Marion Cotillard získala Oscara za ztvárnění francouzské šansoniérky Edith Piaf. Grahamovi a ostatním hostům se svěří, co bylo v přípravách na roli nejtěžší.

Přepis titulků

Marion získala Oscara za roli Edith Piaf ve stejnojmenném snímku. Podala úžasný výkon... V rozhovorech jsi pak říkala, že ses s tou rolí nemohla rozloučit. Ano, poprvé v životě se mi role těžko zbavovalo. A musím přiznat, že jsem se za to styděla. Jsem herečka, je to má práce, žádná z rolí by mě neměla ovlivnit. Ale strávila jsem s ní šest měsíců, víc jak šest měsíců... a žila jako v jiné dimenzi.

Nevídala jsem přátele ani rodinu, protože mi říkali, že jsem divná, a to se mi nelíbilo. Jistě, byla jsem divná, protože mi oholili obočí a vlasy, ale trvalo mi to nějakou dobu... Protože během natáčení filmu se svou postavou trávíte spoustu času, zamilujete se do ní. Ale pak přijde poslední klapka... A už s ní nikdy nebudete sdílet svůj život, což je občas svým způsobem kruté.

Ale teď už jsem v pohodě. Nechtěl jsem tě rozrušit. Ale po zhlédnutí filmu je k neuvěření, že ty písně jsi nezpívala ty. - Že to byl lipsync. - To byla nejtěžší část přípravy. Velmi technické, super nudné... I když ne všechno, protože i přesto jsem absolvovala hodiny zpěvu. Musela jsem se naučit její techniku. Chtěla jsem vědět, jak mám stát, kam při tom dávat jazyk, jak dýchat a tak vůbec.

Muselo to vypadat uvěřitelně. Pokud by divák nevěřil, že zpívám, mohl by celý film letět do smetí. - To by byla hrůza, ale... - Já vážněo věřil, že to zpíváte vy. Bylo to tak přesvědčivé. Hrozně jsem u toho brečel. Je to skvělý film... A pak se Graham, pln naděje, zeptal: - Uměla bys ten lipsync ještě? - Nevím. - Kdybychom kousek pustili... - A sakra... Je to francouzsky, nic nepoznáme.

Jenomže v tom filmu jsem měla jiné zuby, nosila jsem, jak se to řekne? Dentier, ta věc na zuby... - Protéza. - Protéza? - Wallie? - Cože? - My falešným zubům říkáme wallies. - Wallys? - Ne wallys, wallies. Konečně nejsem jediná, kdo mu nerozumí. Když kousek pustíme a tobě to nepůjde, tak to vystřihneme. - A když to zvládneš, budeme tleskat a jásat.

- Bezva. Jenomže to je velký fyzický výkon, a já jsem těhotná! - Budeš stát, nebo sedět? - Zůstanu sedět. Děláš si srandu? Myslím, že máme kousek z konce Je ne regrette rien. - Můžu si dát vodku? - Ne, nemůžeš. - Chceš ode mě? - Ne! Fajn, pusťte to. Páni!

To bylo skvělé! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sympatická, přirozená a krásná ženská :-) i jako herečka fajn!

91

Odpovědět

Nemužem si pomoct, ale vypadá jak nenamalovaná Mila Kunis s čudným přízvukem :D Chvilku jsem si i říkal, či je to ona.

43

Odpovědět

Ten v postavách doslova bydlel :-)

140

Odpovědět

Miluji tu ženu. Miluji ji víc, než žraloci milují krev. .

58

Odpovědět

jakou ženu ?

13

Odpovědět

+RuprtRuprtsonMě, samozřejmě.

40

Odpovědět

+Claire Underwoodha! Tušil jsem to...

00

Odpovědět

Hele, má taky někdo problém s touhle herečkou? Znám ji pouze ze tří filmů a v každém mě neskutečně její přítomnost s***a. V Rise of Dark Knight jako Talia byla pro mě totálně mimo. V Inception byla taková mdlá a v Assassinovi byla stejně otravná. Nedokážu se přenést přes ten její bezduchý výraz. Edith Piaf jsem neviděl, takže nemůžu říct. Ale z toho, co jsem viděl, tak prostě ji nedokážu přijít na xicht.

2418

Odpovědět

(a pro ty, co by to náhodou zajímalo: ANO, UŽ JSEM SE PŘIHLÁSIL)

33

Odpovědět

No, že bych s ní měl "problém", to asi ne... ale fakt je, že se mi nelíbí. A neumím pochopit, jak může dělat herečku člověk, kterému se při mluvení takřka nehýbou obličejové svaly - třeba právě v tomto rozhovoru vypadá, jako by jí obotulínovali komplet celej xicht :)
Ale chodím na filmy tak málo (a na film o E. P. opravdu nepůjdu nikdy v životě :) ) takže je to jedno.

44

Odpovědět

Mám otázku mimo témy. Kam treba dávať tipy na videá, je na to niekde špeciálna rubrika? Nikde som to nenašiel

31

Odpovědět

Měli jsme na to speciální formulář, u kterého je ale potřeba ještě vychytat nějaké mouchy, takže momentálně není funkční. Prozatím nám lidi píšou tipy do Aktualit (http://videacesky.cz/novinky), kde to pravidelně sledujeme. :)

42

Odpovědět

+hAnkoĎakujem :)

11

Odpovědět

Jak tam povídala o tom, že se herec s tou postavou sžije a pak na ni těžko zapomíná, tak to znám. Přesně takový to mám, když dohraju nějaký velký RPGčko (Skyrim,....).

365

Odpovědět

Krásný příběh! Děkujeme za to, že jsi se o něj s námi podělil.

1819

Odpovědět

+LovecCour42Nemáš zač, pokud mě budeš vždycky takhle podporovat, tak si založím blog a budu na něj psát své postřehy, názory a příběhy :)

240

Odpovědět

Běháš po venkově a sekáš lidi mečem? :D

390

Odpovědět

Já zase když se dívám na p***o.

371

Odpovědět

+BlopíkTak to musíš mať veľmi smutnú masturbáciu.

20

Odpovědět

+JerrekJá si ho nehoním z p***a. P***o si ho honí ze mě.

20

Odpovědět

To taky znám.. Uplně stejným stavem jsem si prošel když jsem dohrál pacmana.

40

Odpovědět

+RuprtRuprtsonSnědl si vše kulaté co si viděl a bál ses duchů, pokud si nesnědl ovoce?

30

Odpovědět

+MorganaTak samozřejmě... A to ještě nebylo nic proti tomu když jsem dohrál DOOM.

00

Odpovědět

Přišla mi hodně znuděná, ale ten lipsync byl bezva :)

95

Odpovědět

Bohužel nebyla znuděná, jen půlce hostů nerozuměla. Z jedné strany Skot, z druhé dva Irové a byla z nich úplně v pasti. :D

512

Odpovědět

Taky jsem si říkal minule u předchozího videa. Teď mě z detailnějšího záběru ještě napadlo, že vypadá nějak přejetě, unaveně, takže když vyplivla, že je těhotná, tak... áha. Do toho bude něco na tom, co píše hAnko a je to jasné - něco provedla a je tam za trest :)

160

Odpovědět

Chuderka :( Marion si musela kvůli té roli oholit hlavu, obočí a naučit se otvírat pusu na playback. A přitom za tu roli potom dostala jenom něco kolem miliónu dolarů. Nechtěl bych být v její kůži :( Takové těžké osudy herců a hereček mě vždycky doženou až k slzám :( Přesto jsem tomuto videu musel dát 5 hvězdiček, protože to překládala žena. A já si ji ve své heterosexuální jednoduchosti a nikdy nekončící nadrženosti představuji jako Claudii Schiffer. A takové prostě musím dát 5 hvězdiček!

2031

Odpovědět

Ale ale, tady je někdo zapšklej :D A závistivej :D Co třeba přestat takovej bejt, vzít jehlu a nit a přišít si koule a vyrazit do světa pro vlastní štěstí? :D

453

Odpovědět

+Tyranus The GreatTak jsi to udělal ty? Přišil sis koule a vyrazil do světa? :D

59

Odpovědět

+LovecCour42Chlapče, ty niesi skankhunt ani náhodou...

31

Odpovědět

+ehmEhm ehm, i ty hloupý čoboláku, a kdo říká, že jsem? A pak vás nemám házet do jednoho čobolího pytle.

010

Odpovědět

? !

03

Odpovědět

Je to zajímavé srovnat to např. s výkonem herce, který za milión dolarů odehrál všechny Umpalumpy ve filmu Karlík a továrna na čokoládu (údajně nebyli Umpalumpové kopírováni digitálně, ale odehrál každého zvlášť a pak to složili do jednoho záběru) a ještě si sám otextoval tři umpalumpovské písně.
A stejnou částku prý dostával každý hlavní protagonista Přátel za jeden díl sitcomu (v pozdějších řadách).
Nejde o závist, ale o to, že některé role jsou extrémně náročné (a filmoví znalci by nejspíš našli ještě zajímavější příklady) a odměna za ně je stejná, jako odehrání jednoho dílu sitcomu.

101

Odpovědět

+Blabula2Tak to holt chodí, práce se totiž neplatí jen podle její náročnosti, ale především podle žádanosti. Když to někdo je ochoten zaplatit (obvykle tehdy, když mu to vydělá výrazně víc, než sám zaplatí), tak s tím asi takovej problém mít nebude. Stejně jako by šlo říct, že chudák zedník se nadře asi 3x tolik co já, sedící v pohodlným křesle u PC, a to za poloviční peníze... ale tak to prostě je, když je zaměstnavatel schopnej a ochotnej to platit...

To samý bude platit zde, přátelé byli extrémně úspěšná továrna na peníze a jednoduše nebylo možné přijít o některého z core šestice herců - v tu chvíli by serial byl v podstatě na cestě k ukončení->žádný další příjem. Proto bylo pro studio pořád výhodnější přistoupit na naprosto vyděračské požadavky herců a platit jim tolik, kolik dostali :)
Zatímco u Karlíka si tak moc vyskakovat nemohli, ptže je výrazně méně mainstream (takže menší potenciální zisk), navíc pouze jednorázovej job, a kdyby toho chlápka někdo nahradil, tak to nejspíš ani nepoznáme.

32