Richard Ayoade o své nové knize a o roli v AjťácíchThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:9 677

Moss z Ajťáků napsal knihu. Respektive jeho představitel, Richard Ayoade, ale to vlastně vyjde nastejno, jak uvidíte ve druhém videu. A ačkoliv to z jeho popisu možná není zřejmé, je to vtipná kniha o filmu Letuška 1. třídy, který teď určitě konečně získá tolik diváků, kolik si zaslouží.

Poznámka:
Anglický název knihy naráží na název toho filmu, do češtiny by se tedy nejspíše převáděl jako Ayoade 1. třídy.
Chadwickova poznámka o "salty nuts", doslova slaných oříšcích (a zároveň slaných koulích) v češtině s oříšky úplně nefunguje, proto jsme zvolili Mozartovy koule.

Přepis titulků

Richard Ayoade napsal knihu. - Děkuji. - Knihy my milujeme. Teď se všichni podívejte pod křesla. Nic tam není. Jmenuje se to Ayoade on top. A než se k tomu dostaneme, chtěl bych říct, protože je to pravda, že je to fakt vtipná knížka. Říkám to, protože to možná nebude hned zřejmé, - až začneš říkat, o čem to je.

- Ano, děkuji, že předcházíš mé mizerné propagaci. Protože já obvykle lidi odradím od čehokoliv, co je spojené se mnou. - Takže to od tebe bylo velmi laskavé. - Je to vtipné, ale teď lidem řekni, - o čem to je. - Dobrá. Tak já to teď pokazím. Jde o film s Gwyneth Paltrow zvaný Letuška 1. třídy, - ve kterém hraje letušku. - Takhle vypadá plakát. - Viděli jste to všichni? - Je opravdový? - Já to viděl, ten film existuje.

- Jo? - Ano. Je to skutečný film. - Já to neviděla. - Tak to se připravte. - Musím to vidět? - Upřímně... - Když to chci číst... Nepotřebujete to vidět. Pokud jste viděli jakýkoli film, viděli jste tento film. Je velice podobný všem filmům. Gwyneth Paltrow hraje ženu z dělnické třídy. Nevím, jak se na tu roli připravovala, asi jednou zašla do obchoďáku. A sní o tom, že bude letuškou, stane se jí, to je celý film.

Ale teď to dilema: Dokáže být letuškou a zároveň udržet milostný vztah s Markem Ruffalo? - Samozřejmě. - Ne. Kariéra letušky je prostě příliš náročná. - Ale Mark Ruffalo! - Musí roznášet třeba Mozartovy koule, předvádět takové ty nafukovací věci, je to úplná noční můra. Takže se na nějakou dobu rozejdou.

Co by měla udělat? Sedíte přesně naopak než jako na trní. Sedíte tam spíš takhle a říkáte si: "Už mi ten příběh nevyprávějte." - Zvládne se s Markem Ruffalo usmířit. - Šťastný konec? Navzdory těm Mozartovým koulím. Mozartovy ani jiné koule v tom nehrály roli. A na konci je obrovská přestřelka. - Ne, ona se skloní a políbí ho. - Ale ta kniha je v podstatě vědecký rozbor toho filmu, jako by to bylo klasické dílo.

Ano, viděl jsem ten film se ženou. To není vtip, nějaká žena se rozhodla se za mě vdát, je možné, že si to někdo zvolí. Ten film jsem viděl se ženou a od té doby mě to pronásledovalo, trvalo mi tři roky ho ze sebe vymýtit. V té knize do nejmenších podrobností vysvětluji, proč je ten film tak důležitý, a prolínám to s věcmi z mého života. Je vážně moc důležité prokázat tomu filmu respekt, který si zaslouží, protože ho lidé neviděli, lidé o něm nemluví!

Věřili byste tomu, že toto je první kniha napsaná o tomto filmu? - První! - Nestydatost. - Lidé to neberou vážně, Grahame. - Je to celá kniha. - Musíme se o tom filmu začít bavit. - Ano. Ale tys říkal, že do toho přidáváš další témata, je tam krásné připomenutí Vánoc tvého dětství v Ipswichi. Ano, v Ipswichi se dodnes slaví Vánoce. Moje matka měla ráda na Vánoce krásně uklizený dům. Vždycky jsme museli všechno uklidit, než se rozdávaly dárky, což bylo na Štědrý večer, moje matka pocházela z Norska.

Ale vlastně to byla jen lest, abychom víc pomohli v domácnosti. Napekla hodně vánočních piškotů a ukázalo se, že nic takového neexistuje. - Když říkáš piškoty, myslíš sušenky? - Potřeboval jsem energii... Ne. - Myslí sušenky. - Dobře, sušenky. Tady jsi na mé půdě, Chadwicku. Piškoty. - Jmenuje se to piškoty. - Jen jsem chtěl pochopit, co myslíš, - my dáváme piškoty Santovi.

- Dobře, chápu. - Teda říkáme sušenky, ale... - Já ty piškoty potřeboval, abych měl energii na úklid domu. - Ještě otázka: Ví o tom Gwyneth? - Ví o tom Gwyneth? Dosud mě e-mailem nekontaktovala. Ale možná zrovna drží očistnou dietu. Netuším.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vidno, ako sa Chadwick snaží na tom veľmi nesmiať, aby si kolegyňu z Hollywoodu nerozhneval. Tak už to tam chodí - stačí, že budú obaja dosadení do nejakého filmu, a ona povie, že s ním nechce spolupracovať, a bum - Chadwickovu rolu má niekto iný.

12

Odpovědět

Jo aha. A tvůj zdroj zkušeností? Jsi režisér, herec, kameraman, scénarista, nebo kaskadér? Že víš jak to tam chodí.

00

Odpovědět

+Hans8787To všetko a ešte narodeninový cowboy, ale to len veľmi výnimočne.

12

Odpovědět

Kdybyste nevěděli, co Gwyneth Paltrow dělá: Gwyneth Paltrows Goop - JonTron

80

Odpovědět

To video od JonTrona je hodne vtipne. Nicmene dovolim si pridat jeste ceske video, kdyz uz jsme na videacesky :)
Pseudověda z Hollywoodu aneb Energetické nálepky Gwyneth Paltrow - Proč to řešíme? #122

60

Odpovědět

+kocour OggyDíky. Zvědátory už jsem dlouho neviděl a nevěděl jsem, že mají video na stejný téma :)

10

Odpovědět

Proč Mozartovy koule?

417

Odpovědět

protože v originále je tam slovo "nuts", což je hovorové označení pro varlata... a aby šla přeložit věta "ani koule nikoho jiného", tak se použily Mozartovy koule. Za mě super nápad :)

250

Odpovědět

Ayoade je poklad Británie

410

Odpovědět

Ten herec s Ajťáku je boží :D Fakt jsem se zasmála, takže díky za překlad :)

190

Odpovědět

Sakra, sorry za chybu, samozřejmě tam má být "z" místo "s" :(

60

Odpovědět

+JančaPro tentokrát ti budiž odpuštěno.

110

Odpovědět