Sir Michael Caine o setkáních v začátcích kariéryThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:9 068

Dnes nám sir Michael Caine povypráví o cenných radách, které mu na začátku kariéry předali jeho zkušenější kolegové John Wayne a Marlene Dietrich.

Přepis titulků

Kniha začíná nádhernou fotkou, u které je napsané: "Tento mladý muž z Londýna přilétá do hotelu Beverly Hills," a je tam vidět ten vrtulník. Ano, Shirley mě vzala do Hollywoodu kvůli filmu Gambit, ale její natáčení se protáhlo, takže jsem byl týden sám v Hollywoodu. Nikdy předtím jsem v Americe nebyl, byl jsem nováček, ubytovali mě v luxusním apartmá v Beverly Hills Hotel, ale nikdo mě nenavštívil, nikoho jsem tam neznal.

Jen jsem si celé dny úplně sám v tom luxusním hotelu objednával kaviár a šampaňské. Přes den jsem chodíval dolů do lobby, seděl v rohu a čekal, jestli uvidím nějaké hvězdy. Jednoho dne tam přistál vrtulník, venku lidé vyhazovali květiny do vzduchu a vešel John Wayne. Úplný kovboj, přesně tak vypadal. Ubytovával se v tom hotelu a uviděl mě, jak sedím v rohu. Zeptal se mě: "Jak se jmenuješ, kluku?" Já řekl: "Michael Caine." On: "Ty jsi v tom filmu Alfie?"

Já: "Ano." On: "Viděl jsem to, z tebe bude hvězda, kluku." Já: "Děkuji, pane." A on: "Ale dám ti radu. Mluv hlubokým hlasem, mluv pomalu a nenakecej toho moc." Měl jsem semišové boty a on řekl... Máš je taky? - Řekl mi: "Nikdy nenos semišové boty." - Aha, tady to máme. A já: "Cože?" "Nikdy nenos semišové boty." Tak jsem se ptal: "Proč?" A on: "Jak jsem říkal, bude z tebe hvězda, kluku.

Až budeš na pánech čůrat, ten chlápek vedle tebe tě pozná a otočí se k tobě. A potom ti načůrá na boty."

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No já nevim ale podle mě úplně jasně mrká

30

Odpovědět

ten vtip s Johnom Wayneom dorozpraval kvoli tej zenskej, lebo ho zjavne nepochopila

233

Odpovědět

ty delas, jako kdybys na tom byl jinak...

210

Odpovědět

Skvělá historka, došlo mi to, už když se zmínil o tom chlápkovi vedle. Ale, i když to pak dořekl, ta stará škeble se stejně nesmála.

00