Smrt přímo na jevištiThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:131
Počet zobrazení:9 727

Nejprve se dozvíme, jak Ethan Hawke získal svého prvního agenta a co si jeho děti myslely o jeho výkonech. Hned potom povypráví napínavou historku o smrti kolegy přímo na jevišti divadla na Broadwayi.

Poznámky:
Montgomery Cliff – americký herec z 50. let, který hrál "mladé, bouřící se, charizmatické muže." (Wikipedie)
Zero Mostel – americký herec a komik působící především ve 40. letech
RSC – Royal Shakespeare Company

Přepis titulků

Ethane, když ses rozhodl stát hercem, tvůj první velký film byla Společnost mrtvých básníků. Byl jsi v tom úžasný. Tenhle film viděly tvoje děti? Ano. Moje máma je k tomu přinutila. A asi ve třech čtvrtinách se můj syn ptal: "A kdy tam budeš ty, tati?" "Už tam jsem hodinu a půl." "Kterej seš?" Trochu vám to zlomí srdce. "Jo, ty křivý zuby, jasně!" Je to zvláštní, když si vaše děti poprvé uvědomí, že jste v televizi.

Pamatuju si svoji dceru, byly jí asi tři a běžela ke mně: "Mami, jsi v televizi!" To mi přišlo roztomilý, přišla jsem tam, běželi Teletubbies. Tinky Winky. A pracoval jsi s Robinem Williamsem. Každý ho má rád. Ty jsi s ním také dělala a byl i tady, všichni ho milují. Ale znělo to, že vy jste byli rozhádaní. On byl neuvěřitelně vtipný. Byl hodně uvolněný a vynalézavý. Hrál toho učitele a pořád improvizoval.

A čím víc se ostatní smáli, tím spíš. A já jsem fakt chtěl být vážný herec. Četl jsem Stanislavského, nosil po kapsách věci mé postavy, fakt jsem se snažil do toho dostat. A prostě jsem se nechtěl smát. Takže čím déle jsem se nesmál, tím šílenější věci dělal. Dělal si ze mě legraci. "Tak on se nechce smát." A mě to hrozně dožíralo. On to nechápal. Snažil jsem se odvést dobrou práci, chtěl jsem být Montgomery Clift a on tady dělá Zera Mostela.

Myslel jsem si, že mě nesnáší, protože do mě pořád šil. Sotva začalo natáčení, už se do mě pouštěl: "Tady Todd..." Tak se jmenovala moje postava. A když byl ten film hotový, musel jsem zpátky do školy a volal mi velký agent z Hollywoodu. "Jsem agent Robina Williamse a ten říká, že z vás něco bude, že vás mám vzít." Díky němu mám svého prvního agenta, který pro mě tu práci ještě pořád dělá.

To je skvělá historka. Je to krásné.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není "a scene" spíše divadelní hra než scéna?

00

Odpovědět

Pro divadelní hru se běžně používá "play", v dnešní době často i "show", "scene" je obvykle jen úsek divadelní hry, tedy scéna nebo výstup, případně samozřejmě scéna ve smyslu jeviště a kulis.

50

Odpovědět

a prej že když se zastaví srdce, tak už se nerozchodí.... což bylo v obrázcích "víte že"... čemu mám teď věřit

25

Odpovědět

nauč sa ako funguje ľudské telo a potom budeš vedieť čomu máš veriť. Srdce rozpumpuješ aj 30-60 minút po smrti aspoň čo som počul prípady. Skôr je prekvapivých tých 11 minút bez poškodenia mozgu.

70

Odpovědět

+BiológiaTipovali bych, že na tom měl zásluhu ten rekvizitář. Pokud celých 15 minut masíroval srdce, tak do mozku pořád šla okysličená krev.

70

Odpovědět

+BiológiaPřesně tak. Tělo potřebuje jen kyslík a vydrží třeba i den bez funkce srdce. Třeba 20tihodinové transplantace srdce taky jedou přes přístroj, akorát zde pumpu vykonával ručnqě masáží ten rekvizitář.
Srdce následně nahodili impulsem, jelikož je to sval jako každej jinej a stačí nahodit ten nervovej uzlík, kterej řídí kmity - což vlasně u těch kteří maj problémy třeba dělá neustále kardiostimulátor na stejné bázi.
Mozek vydrží 3-5 minut, ale může i více, ale když se pumpuje krev a vdechuje kyslík do plic (protože masáží srdce se nenatáhne bránice, to se musí vdechy ústy nebo měchem - nebo dřív se to fdělalo tak, že se ohýbaly nohy přes břicho, čímž se natahoval aa stahovala bránice.
Takže proto resuscitace je důležitý umění..

Ale chápu, že lenacia zas dělá chytrou a když vyjimečně něco neví, tak se aspon diví. Každý děcko aspon jednou vidělo v televizi nahození srdce "nabíjím na 300...". To ale asi lenacia měla zrovna práci s pranýřváním mužů. ;)

60

Odpovědět

Vic grahamu norton prosim :)

121

Odpovědět

Smrt na jevišti? To už jste trochu přehnali, ne?

523

Odpovědět

Co jsme přehnali? Že jsme si dovolili přeložit nějaký díl Grahama? A viděl jsi to video vůbec? :-)

242

Odpovědět

+XardassTakže on zemřel a po cca 11 minutách byl oživen? Smrt není definitivní? Kdybyste napsali "Infarkt na jevišti", nemělo by to takový šmrnc, co?

419

Odpovědět

+OlafDarkAno, smrt (konkrétně klinická smrt) není definitivní, proto se taky resuscitaci říká doslova "oživování". Originální název videa je "Ethan Hawke's Co-Star Literally Died On Stage".

182

Odpovědět

+XardassNázvosloví, logika. Samozřejmě, že máte pravdu. Vím, že ze sebe dělám pitomce, ale když vidím napsáno "smrt", myslím na definitivní smrt. Jsem rád, že i když "doslova zemřel", doopravdy nezemřel.

519

Odpovědět

+OlafDarkTrochu zbytočné. :)

131

Odpovědět

+OlafDarkKdyž už chceš poučovat, on nedostal infarkt. Zastavilo se mu srdce. Žádná tkáň mu neodumřela, podle toho jak vypravoval o jeho návratu a že byl v pohodě.

Na druhou stranu, nemyslím si, že byl v klinické smrti, takže nemáte pravdu ani jeden. :)

Oboje termíny znamenají něco jiného. Infarkt odumření kusu srdce a klinická smrt ostupné odumírání buněk, které nenastalo. Prostě měl jen zástavu srdce a díky pomoci neprošel klinickou smtí, pouze za něj muse dýchat a masírovat srdce někdo jiný. Podle týhle definice by byl v klinický smrti i každej v komatu. :)

20

Odpovědět

+MikeDovolím si oponovat, klinická smrt je zvratný proces, a pokud se tak nedá popsat tento konkrétní příklad (kdy se dotyčnému zastavilo srdce a dech), tak už pak nevím, co by se tímto pojmem popsat dalo. Právě proto, že je obrovský rozdíl mezi klinickou a biologickou smrtí (kdy dochází k nezvratnému poškození mozku).

00

Odpovědět

Děkujeme za překlad, a nebylo by tam ještě něco s Aidanem Turnerem? :-)

50

Odpovědět

Jedno video tam k dispozici je, přijde nejspíš za 14 dní :)

10