Sud s prachemThe Hire

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:4 309

Pátý díl série The Hire. Režisér Alejandro González Iñárritu mu dal podobu skoro dokumentu, stejně jako třeba v jeho filmu 21 gramů, díky hodně zrnitému obrazu. Po boku Cliva Owena si zahrál švédský herec Stellan Skarsgård, kterého můžete znát například z Mamma Mia (dobrodružný otec). Jinak epizoda se jmenuje v originále Powderkeg (Sud s prachem). Více o The Hire sérii ZDE a ostatní díly ZDE.

Přepis titulků

13. leden, 2001 Válečný fotograf Harvey Jacobs byl zraněn, když byl svědkem masakru v Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč, pro něj Spojené státy vyslaly vůz. Měl byste mě přes hranice dostat co nejdříve. Jo, nebojte. Už tam na vás čeká doktor. Dobře. Co to s touhle zemí provádíme? Jenom aby si u nás rozmazlený fracci mohli dát svoji dávku koksu.

Každou noc krveprolití. Víte, co mě štve na tom, že jsem válečnej fotograf? Co? Nikdy nemám čas, abych si mohl hrát se svejma dětma. Kolik jich máte? Žádný. Patnáct válek, kamaráde. Patnáct válek.

Viděl jsem ten hnus. Byl jsem tam, viděl jsem ty jatka. Fotil jsem to, cvak cvak cvak... A ty lidi byli přímo naproti mně, zraněný a na kolenou, prosili mě o pomoc. Víte, co jsem udělal? Cvak. Vyfotil jsem je.

Nikdy jsem nikoho nezachránil. Patnáct válek a ani jednoho. Ano, ale i tak, vaše fotografie pomohly víc než dost, pane Jacobsi. Jo, jasně. Prodalo se víc výtisků. Ani nevíte, co bych za to dal, kdyby aspoň jedna jediná fotka měla význam. Něco změnila.

- Dolů! - Proč? Dolů! Zašpiním vám auto. Řekněte mi, proč jste se stal fotografem? Nevím. Nevím... protože mě matka naučila vidět věci. Tyhle dejte Johnu Blackburnovi, z Timesů.

Ne, dáte mu je sám. Co je to? Sud s prachem. Ten příběh? Jo, příběh. Najděte moji matku a dejte jí tohle. Kam jedete?

Jsem z americké ambasády. Neptám se, kdo jste. Kam jedete? Přes hranice... Co to děláte? Přestaňte fotit! Přestaňte! Přestaňte doprdele fotit!

Zvládli jsme to, Harvey. Zvládli. Harvey, dokázali jsme to. Kurva! Paní Jacobsová? Ano? Paní Jacobsová... Byl jsem s vaším synem, když...

Je mi to moc líto. Děkuji. Víte, že... vyhrál Pulitzerovu cenu? Požádal mě, abych vám dal tohle. Je mi to líto. překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

smutne moc smutne :( :( :(

180

Odpovědět

Bohajeho to je mizérie - jednoznačně nejhorší z The Hire série. Nechápu tuhle "uměleckou" degradaci obrazu - když něco zkazím, tak je to zkažené, ne lepší. (Rozuměj umělé zašumění)

188

Odpovědět

co mají pořád s tim narážením zadkem BMWčka do predku jinyho auta a naslednem odjezi bez jedinyho sramu....dit uz je to vazne divny xD

190

Odpovědět

Jedno z naj videii co ma stretlo na tejto stranke :) .. 10/10 samozrejme

190

Odpovědět

To má sílu....

190

Odpovědět

Auuu silone silne silne 11/10

190