Židovská konspiraceThe Jews Are Coming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:5 065

Sionští mistři právě plánují ovládnout celou Ameriku i celý svět. Ovšem někteří z nich v jejich plánu vidí několik málo chyb.

Poznámka: Tento skeč se zakládá na svazku Protokoly sionských mistrů, podvrženém textu, kterým byl na začátku 20. století omlouván antisemitismus.

Přepis titulků

Překlad: Mithril www.videacesky.cz Mistři sionští... Nejprve musíme ovládnou celou Ameriku. Budeme vydělávat tím, že budeme poskytovat půjčky a získávat úroky. A těmito penězi uplatíme prezidenta. A až ovládneme celou Ameriku, dostaneme do svých spárů celý svět jako...

No tak, pomozte mi. Jak se jmenuje to zvíře? To zvíře, jak má spoustu končetin. Stonožka? Ne, jaká stonožka? Zakazuji ti do Protokolů psát cokoliv o stonožkách. Nic jsem tam nenapsal. - Já vím!

- Ano? Chobotnice. Chobotnice! Tu jsem myslel. Ovládneme svět jako chobotnice. Mně se na tom něco nezdá, Goldbergu. - Jaký s tím máš problém? - Je jich několik. Zaprvé, jak bude dýchat? Kdo?

Chobotnice. Nejsem sice biolog, ale aby mohla dýchat, potřebuje vodu. Pokud by planetu takhle držela, jak by dýchala? Je to jen metafora, Zuckermanne. Pro tebe je to metafora. Pro něj je to rozsudek smrti. Pošleš obří nevinnou chobotnici na smrt do vesmíru.

Ty teď opravdu mluvíš vážně? Dokážeš si představit ty titulky? Židé zavraždili obří chobotnici ve vesmíru. Zuckermanne, plánujeme ovládnout celý svět. Nemyslíš si, že to budou ještě horší titulky? O dost horší. Ano, možná máš pravdu. Lidé asi těžko překousnou, že chceme ovládnout svět.

Dobře, takže dál... Ale nejsem si jistý chobotnicemi. Je to jen metafora, Zuckermane! Pro tebe je to metafora! Pro ně je to záminka ke světové válce. Způsobí nám krvavé rány svými chapadly a také mají inkoust. Všechno kolem zašpiní.

A víš, že mají i zobák? Tohle zvíře je zrůda, nevybral jsi ji jako metaforu jen náhodou. Aha! Takže přiznáváš, že je to metafora! Ano. Takže nejsme ve válce s chobotnicemi? Můžeme pokračovat v rozvíjení naší konspirace?

Ano. Proboha, můžeme tedy dál rozvinout náš plán? Slyšel jsi to? Židé chtějí zabít obří chobotnici ve vesmíru. Nebuď směšný, do vesmíru se nikdy nedostanou.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zatim nejslabsi.

26

Odpovědět

Autobusem do Tel Avivu jede pan Löbl a čte arabské noviny. Vidí ho pan Kaplun a pohoršuje se:
„Löbl, co to vidím, proč čtou arabské noviny? Nestyděj se? Proč nečtou naše? Třebas HaArec, nebo The Jerusalem Post?“
Pan Löbl s ledovým klidem ohradí:
„Jsem snad mešuge? Proč bych četl židovský noviny? Když čtu naše noviny, tak je to imrvére samý pogrom a persekuce našinců, útoky na Israel, ztráta židovské identity asimilací a smíšenými sňatky a samá mizérie. Pořád je tam jenom o tom, jak máme hloupé a zkorumpované politiky, jak se u nás krade, jaký máme deficit státního rozpočtu, jak se bude zdražovat a že hrozí krize, nezaměstnanost a neúroda.“
Kaplun souhlasně přikyvuje.
„Ale v arabských novinách je všechno jinak“ pokračuje Löbl, „tam čtu, jak ovládáme celý svět, všechny noviny a televize, všechny banky, amerického prezidenta, ostatní prezidenty a krále, všechny zbrojní programy a průmysl, světový obchod a těžbu zlata a ropy, jak máme pod palcem Pentagon i Bílý dům, jak se každý den koupeme v šampaňským a souložíme s mladicemi. Tak se nedivěj, že si každý ráno čtu arabský noviny. Neráčej se zlobit, ale není to lepší čtení?“

681