Zneuznaný malířThe Jews Are Coming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:5 740

Na vídeňské akademii umění se pokouší prorazit nadaný malíř. Ale u židovského kritika se mu nedostane pochopení. Ovlivní ho to nějak do budoucna?

Přepis titulků

Překlad: Mithril www.videacesky.cz Vídeňská akademie umění 1907 Hezké. Na této vzrušující barevnosti je něco hezkého a zajímavého. Ty křivky nejsou úplně odvážné, ale ani nejsou konzervativní. Co myslíte, pane Weissi? Kytky, váza, to celé má... nádech domova důchodců.

- Není to dobré? - Dobré? Můj syn maluje lépe, a to nemá ruce. Srazil ho vlak, Patriku. - Amputoval mu je. - Rozumím, děkuji. Čemu jako rozumíš? Jsi umělec, nebo prodavač hadrů? No? Nebuď taková padavka!

Pokud chceš být umělec, musíš do toho vložit své emoce! To v sobě nemáš žádný vztek? Omlouvám se, pane, já jsem málokdy naštvaný. Nemáš nějakou práci vytvořenou ve vzteku? Ne, všechny mé obrazy jsou s koťaty. Koťata jsou roztomilá. - Dobře, děkuji. - Co tím myslíš?! Buď na mě naštvaný, sakra!

Buď naštvaný! Právě ti pošlapávám budoucnost! Možná jsem trochu naštvaný. Jsi trochu naštvaný? Buď naštvaný! Buď naštvaný! Říkám tu, že nemáš žádnou budoucnost! Tvoje kresby jsou ubohé! Ano, jsem trochu naštvaný. Buď na mě naštvaný, ksakru!

Buď na mě naštvaný! Vysávám z tebe tvou múzu. Řekni, řekni, řekni... "Weissi, nesnáším tě!" Weissi, nesnáším tě... - Močím na tvoje sny! - Weissi, nesnáším tě! No tak, do toho. Nesnášíš mou rodinu? Pohrdám tvou rodinou. - Mými přáteli?

- Chci, aby shořeli v pekle! - Ošukal jsem tvoji sestru! - Zničím vás! Vás všechny! Skvěle! Skvěle! Přesně to hledám. Vezmi ten vztek a nějak ho usměrni. Slibuji, že za pár let všichni budou znát jméno... Adolf Schicklgruber! Schicklgruber? Změň si ho na něco chytlavějšího. To bylo fascinující.

Nejdřív jsem byl proti vaší metodě, ale ty výsledky. Ale ovlivnilo ho to, nebo ne? Bylo to nádherné.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Error loading YouTube: Video could not be played

00

Odpovědět

btw: tehdy nosil Hitler knírek přes celý horní ret – oholil si ho až když přes něj nemohl nasadit plynovou masku.

V Izraeli nastoupí Stein do vlaku a jediné místo k sezení je mezi dvěma urostlými, divoce vyhlížejícími palestinskými mladíky. Hodinu je napjaté ticho a pak Stein požádá jednoho z Palestinců, jestli si může půjčit noviny. V ještě napjatějším tichu si Stein čte noviny, najednou se otočí k levému sousedovi a ptá se: „Omlouvám se příteli, neznám arabštinu tak dobře – co znamená tohle slovo?“
Palestinec mrkne na druhého a řekne: „Syfilis.“
Po chvíli se Stein otočí na druhého souseda: „Prosím Vás, co znamená tohle slovo?“
Palestinec mrkne na prvního a řekne: „Kapavka.“
Stein zakroutí hlavou: „Syfilis a kapavka, ach ten ubohý Jásir Arafat.“

21

Odpovědět

Od tohoto malíře nám visí jedno z jeho mistrovských děl na zdi v naší ložnici, maloval moc krásně.

1115

Odpovědět

Moc hezke a co kdyz to tak opravdu bylo?:)

91

Odpovědět

Nebylo.

Dolfi byl především synem celníka. Jenže v té době už pomalu vznikala první evropská otevřená zóna volného obchodu jménem "Latinská měnová unie". A kdo že v té unii nebyl? No především Německo, takže Dolfi pochopil, že když se (uměle) vytvoří hranice, tak na tom lze pořádně vydělat.

Po první světové válce pak vyrostla bariéra mezi Sudety a Německem (Výmarskou republikou). No a kdo na tom tratil především? Sudetské textilky, papírny a sklárny. Dolfi jim ještě přisolil a potom se pasoval do rytíře zachraňující Němce v pohraničí od těch zlých Čechů....

10

Odpovědět

Možná se pletu, ale nebyl Hitler malířem pokojů?

123

Odpovědět

Vetsina maliru se musi i necim zivit. Takze pokud si myslis ze nemaloval pak: ANO-Pletes se.
Nektere z jeho obrazu jsou opravdu krasne kousky umeni.

21