Brokovnicová svatbaThe Joker Blogs (S01E18)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:326
Počet zobrazení:6 124

Konečně jsme se dočkali a velké finále (nikoliv však poslední díl) je tady. Všem je z minulých dílů jasné, že se bude odehrávat v kostele, a taky je jasné, že uvidíme nějakou tu krev. Ovšem vzhledem k tomu, že finále má stopáž 20 minut, budeme si na ni muset počkat o chvilku déle. Čekání nám ovšem zkrátí řada jmen dobře známých Batmanovi a příznivcům jeho vesmíru - Jack Ryder (Creeper), Quincy Sharp, Pamela Isley (Poison Ivy), Tommy Elliot (Hush, jehož hraje představitel Jokera Scot McClure, takže můžete konečně vidět jeho "civilní" obličej). Ti všichni se sejdou na svatbě spolu s našimi starými známými -  kdo jen tušil, že je Gotham tak malé město? Teď už nezbývá než se na svatbu podívat. A popřát štěstí novomanželům?

Přepis titulků

Je to vůbec zapnuté? Podepíšu se teď do knihy hostů. Jack Ryder Sluší jim to spolu. Promiň, Jacku. Ty natáčíš? Snažím se o to. - Nevěřil jsem, že ti to svěří.

- Cože? Co to mělo znamenat? - Ahoj, Jacku. - Ahoj. - Kam dáváme... nenatáčíš mě, že ne? Chci se tě zeptat - nemyslíš si, že jsem špatný kameraman, že ne? Co? Hej, hej... náhodou pracuju pro GCN. Blbec, chtěl bych ho vidět. Už můžete. - Teď? Dobře. - Stačí pozdravit a popřát štestí nevěstě a ženichovi. - Dobře.

Běží to vůbec? - Jo. Alespoň myslím, bliká tady taková kontrolka... Jo, něco ti tady bliká, takže to asi přece jen nahrává. Nahrajeme to, pak něco zmáčknu a sjedeme to znovu, jen pro jistotu. - Dobře. - Jak vypadám? - Sluší ti to. Harleen, Guyi, oba vám to strašně moc přejeme. Máme z vás radost a přejeme hodně štěstí. Budete ho potřebovat. Ať se vám daří v Metropolisu. Perfektní, děkuju.

Užijte si svatbu. - Pořád točíš. - Nevypnuls to. - Ale vypnul. - Podle mě pořád točíš. - Ahoj, jak to jde? - Skvěle. Dnes se berete a to je naprosto úžasná věc, protože Gotham se pomalu rozkládá, pomalu mu odpadává maso z kostí a... Díváš se nebo posloucháš? Poslouchej mě, chlapče, vidím ti až do žaludku a vím, co si myslíš. - A vy jste?

- Jsem otec McHale, oddávám vás. - Hej! - Ano? - Chci jen říct pár slov. Víte, co děláte? Berete se, chystáte se do toho praštit... Já se ale nežením. To přece vím! Mluvím do kamery. Je to přece pro ně, ne? Chci vám jen říct, že podle mě jdete správnou cestou. Je chvályhodné, že nejste jedni z těch lidí, co spolu chtějí jen bydlet... Co to... Haló?

Co to... Co děláš? Díváš se jí na hrudník? Neměl by ses jí dívat na hrudník! Vidím ti až do žaludku! Poslouchej mě. Vy taky. Nebuďte jako on. Vezměte se a zůstaňte svoji, tak je to správně. Toť vše. V podstatě mi zařídila práci v léčebně. A tady ho máme - Guy Kopski, muž, který zanedlouho ztratí svobodu.

Ahoj, Garrette, tady Guy, doufám, že už jsi na cestě. Nezapomeň na prstýnky a zavolej mi! Hej, pojď sem. Támhle je tvoje svoboda, zrovna se chystá zmizet. "Sbohem, svobodo!" - Pamatuješ? Ze včerejší rozlučky se svobodou? - Jo, pamatuju. Překvapuje mě, že si tu rozlučku pamatuješ ty. Ale když už o tom mluvíme, nezmiňuj se tady o tom, dobře? Jak to vůbec jde?

Zvládáš tu kameramařinu? Proč všichni... Jo, vážně to zvládám. To rád slyším, nech si dost místa na obřad. Neboj se, zbyde toho dost nejen na obřad, ale i na to, co bude následovat po něm. Nemám pravdu? O co jsem tě prosil? Zapomeň na to, jdu za otcem McHalem. Dobře, já obejdu zbytek hostů.

Kde máš vůbec svědka? Dobrá otázka. Můžeme, začni kdykoliv. Ahoj, gratuluju. To bylo super, perfektní. Nevíš náhodou, kde jsou záchody? Nevím, jestli to ještě běží. Moc ti to sluší.

Ty šaty jsou dechberoucí, nemyslíš? Ale nezakryjí, že jsi nervózní. Jestli tě to uklidní, Guy je taky nervózní. Vyspala jsem se s ním, abych ho trochu uklidnila. Nevadí, otrávila jsem ti šampaňské. Myslela jsem, že neposloucháš. To jen že... všechno se děje tak rychle... Nemůžu uvěřit, že zítra začnu balit.

Jsou to jen líbánky, tolik toho nepotřebuješ. Nemluvím o líbánkách, ale o tom, že opouštím Gotham... a práci, rodinu a taky tebe. Au. Promiň. Je mi líto, že už spolu nebudeme bydlet, ale zmizet z Gothamu je dobrý nápad. Jen si to přiznejme, tohle město pro nás dvě není dost velké.

Navíc už je trochu pozdě z toho vycouvat. Kdo mluvil o vycouvání? Podle mě ti musíme najít chlapa. Tak mě napadá, Guy má bratra, takže... Na to rychle zapomeň. Ani omylem. Nechceš mě do rodiny? Nevadí, jsme na svatbě, určitě se tu někdo najde. Jen mi slib, že to nebude politik. Platí.

- A chytím kytici. - Nebudu ti ji házet... - Tys nás filmoval? - Já nevím. - Co? A to tě omlouvá? - Vypadni. - Jsem nezadaný, slečno Isleyová... Vypadni! Vypadni! Co jsi to za úchyláka? Neměli bychom s tím počkat až po obřadu? Ne, moc jim to trvá. Tímhle tempem ani svatba nebude. Vy jste mi ale romantik. To jsem.

A slyšel jsem, že vy máte doma vodní postel. Jaké to je? - Jak to víte? - Jak kdo ví co? Doktor Strange... zrovna jsme s vaší ženou mluvili o... Říkáš lidem, že máme vodní postel? Cože? Ne! Moment... Jak to sakra víš? Jak to sakra víš? Svatba ještě ani nezačala, a ty už jsi namol?

Je to video pořád na... Zatracený 4479! Buďte struční, dochází mi místo. Ahoj Harleen, tady Quincy Sharp. Pamatuješ? Řeklas mi tenkrát Sharpy... Jen chci, abys věděla, že jsi ta nejmilejší osoba, kterou jsem kdy poznal. Nebýt tebe, nedostal bych tu práci v léčebně, hodně pro mě znamenáš.

Je mi líto, že jsme se nepoznali trochu lépe... Budeš mi chybět. Přál bych si, abys neodcházela. Kéž by se tohle nedělo. Ne to, že se vdáváš, jen to, že se vdáváš za někoho jiného... Tak to by asi stačilo. Jen chci, abys věděla, že tě mi... Nebude se vám po dceři stýskat? Bude, ale alespoň mám záminku k návštěvě Metropolisu.

Promiňte, je mi to líto, ale už budu muset odejít. Chápu to. Nevím ani, proč to zdržení. - Pogratulujte za mě dceři, Harolde. - Děkuji. Jaké to je, být otcem nevěsty, pane Quinzele? Vyčerpávající, nemám ani čas komentovat. Omluvte mě. Teď už jsem ti měl říkat synu. Kde to vázne? Na Garrettovi, není tady, a navíc ani nezvedá telefon. A hosté začínají pít, v kapli, před obřadem.

Taky začínají odcházet. Pane Kopski, tak už jste sebral odvahu a můžeme začít? Skoro, otče. Tohle bude nejdelší svatba v historii, že? Klidně si dejte na čas, mně platíte od hodiny. Možná by nebylo od věci začít beze svědka. Začnu směrovat lidi do kaple. Na zdraví!

Za pět minut ať jsou všichni v kapli. - Guyi, Harleen. - Tommy. Omlouvám se, že jdu pozdě, ale aspoň jsem stihl recepci. Vlastně ještě neproběhl obřed. - Cože? - Zrovna začínáme. No né, podívejme. Všichni se dívejte, doktor Tommy se rozhodl poctít nás svojí přítomností. Jaké to je, pracovat v nové módní nemocnici Gotham Memorial?

Zase pil? Vzhledem k tomu, už někdo otevřel šampaňské, rád bych pronesl přípitek. S mojí sklenicí. Jak řekl Aristoteles... A teď bude citovat Aristotela, ze všech doktorů právě jeho. Měl byste zkusit číst, mohlo by vás to bavit. "Láska, to je jedna duše přebývající ve dvou tělech."

Guy a Harleen, přeju vám roky plné lásky a štěstí. Guy a Harleen! Díky! Všem děkuji. Přesuňte se prosím všichni zpátky do kaple, pokusíme se začít znovu. Doktore Elliote, chci vám poděkovat, že jste se za mě přimluvil v laboratořích STAR.

Rád jsem pomohl. Radost z práce přece vede k dokonalosti. - Díky, že jste přišel. - A už zůstanu. - Uvidíme se po obřadu. - Spolehni se. Počkám v autě. Hugo. Ať vás ani nenapadne zkusit něco takového znovu. Nebo co? Mám v Gothamu hodně vlivné přátele.

Tak to jsme dva. Nebojte se, nenatáčel jsem to. - Kytice. - Děkuju. - Děkuju za všechno, měla tu být Pearl, ale... - Není zač. A děkuju za účes, sama bych to nezvládla. - Od toho tu přece jsem. - Díky. - Díky.

- Uvidíme se později, dobře? Na tenhle den jsem čekal od chvíle, kdy ses narodila a teď, když je to tady, jsem na tebe moc pyšný, ale stejně tě nechci ztratit. To bude v pořádku, tati. Slibuju. Šetři si místo na obřad. Nic tam nebude chybět, alespoň nic důležitého. Myslím to vážně, ať máš místo na obřad.

Sešli jsme se zde, abychom spojili svazkem manželským... Zmeškals celý obřad? Důležité je, že natáčím teď! ...Guye Kopského za právoplatného manžela, v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci, v bohatství i chudobě, dokud vás smrt nerozdělí. Ano, beru. Pokud je zde někdo, kdo má proti tomuto sňatku námitky, prosím, ať promluví nyní, nebo ať mlčí...

Řekni nám, co chceš a nemusíš nikoho zranit. A co když to, co chci... - je někoho zranit? - Jen ať se nic nestane mojí dceři. Tos jí neměl strojit svatbu. Přestaň! Přestaň! Teď přece přestat nemůžeme, ještě jsem ani nepolíbil nevěstu.

Kromě toho... zrovna vám dorazil svědek. Cos udělal mému bratrovi? Nic jsem mu neudělal, zabil se. Bylo to příšerné. Šokovalo mě to, ale jeho to šokovalo víc. Chtěl, abych ho tady zastoupil. Proto jsem tady.

Nemůžete mít přece svatbu beze svědka. To se prostě nedělá. Protože tradičně, svědek zastupoval ženicha v případě... jeho smrti. Zústaň s námi. To bude dobré. Nechci kazit zábavu, ale ty vážně nejsi zralá na vztah.

Jdi ode mě. No tak, tak pojď. - Co ti tak trvalo? - Sledoval jsem tě. Ty a spousta dalších lidí. Chceš se zasmát? Touhle dobou už jsou všichni na mojí straně, a ty nemáš nikoho!

- Měl by ses ke mně přidat. - Patříš do cely. Patříme k sobě. Nahoře je všechno připravené na obřad, stačí projít uličkou a bude to oficiální. To byl kompliment. Napadá mě, jestli nechat tě žít nebyla chyba. Posluž si, jestli to pomůže. Chceš vědět, jaký je mezi námi jediný rozdíl? Jeden...

špatný... den. Tohle nesmíš dělat. Jen do toho, nebo budu to jediné, co ti ještě zbývá. Stejně jsi tu svatbu nemyslela vážně. Proč by ses ke mně jinak snažila dostat? Co sis myslel, že se stane, když uteče fanatik jako já, a ty stejně neodvoláš svatbu? Jestli to není pozvánka, tak nevím, co je.

Nebo jsi jen chtěla, abych žárlil? Vidím tady určitý vzorec? Systematické šílenství? V podstatě jsi tu spoušť stiskla sama. Chápu, musí to vypadat přesvědčivě. Víš, co říkají o odplatě? Je to mrcha, koblížku. Alespoň konečně můžeme rozkrojit svatební dort.

Ženský. Takže jsme tu sami. Nezabíjej mě, prosím. Budu potřebovat tu nahrávku. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejhorší díl.. jako ten kameraman opravdu třída.. vlastně ne, je to pitomost! Bože můj, takhle slibný začátek seriálu a teď tohle? S tím jděte do háje! Jako vážně lidi, ten kameraman je excelentní! Jinak nějak nechápu, proč zastřelila Batmana a už vůbec ne, kam potom odešla.. Jako na psychiatričku opravdu paráda! Mimochodem, o čem že bylo prvních patnáct minut? Ani nevím, spousta keců a snad úplně jinej film, nebo mělo to něco společného se seriálem? Než Joker utekl, byl to skvělej zážitek, úžasný herecký výkone Jokera, opravdu paráda! Od chvíle útěku to stojí za bačkoru, mimochodem, ten bezďák, co mu pomáhá a postřílel pár těch policajtů, taky moc bezvadný.. ale ještě lepší je, jak jim náhodou vběhl pod auto ten chlápek, co jim před tím utekl.. xD Vážně ne, lidi, tohle bylo skvělý, ale tohle je absolutně nezvládnutý.. Achjo, abych si hledal jinej seriál..

196

Odpovědět

Já opravdu nechápu, proč si tolik lidí stěžuje na výkony herců. Chtěl bych vidět vás na jejich místě. Na to, že je to jen amatérský projekt, je na velmi dobré úrovni. Několik skutečných Batmanovských fanoušků se rozhodlo, že ukáže ostatním, jak to podle nich bylo s Jokerem. Možná je tam pár logických chybiček, ale ty v žádném případě neuškodí na celkové kvalitě seriálu. A to nemyslím pouze kvalitu obrazu. Na seriálu se mi hodně líbí natáčení na ruční kameru - to podle mě dodá na realitě. A co se týká scénáře, je myslím dost povedený. Přiznám se, že po shlédnutí prvního dílu jsem se trochu obával, jak bude seriál pokračovat. Ale další díly mě jen přesvědčují, jak je seriál dobrý. Myslím, že vůbec nevadilo, že se Batman objevil až v tomto díle. Dřív jsme aspoň mohli v klidu sledovat, jak to bylo s Jokerem a jak se například dostal na svatbu.

Celkově tento zdařilý seriál hodnotím víc než kladně. Byl to výborný nápad do něčeho takového se vůbec pustit. Tvůrcům se to rozhodně povedlo, za což jim smekám klobouk hluboko dolů. Jo a nyní bych ještě chtěl něco vzkázat všem kritikům tohoto seriálu. Když tak pořád jen kritizujete, zkuste si něco podobného natočit sami. Uvidíte, že to není zas tak lehké. Pokud se vám něco podobného podaří, budete dobří!

212

Odpovědět

A já jen dodám:
... a rádi se na to podíváme. Takže do toho - místo kritizování točte ať se máme na co koukat. :-)

181

Odpovědět

Co opravdu nesnášim jsou věci typu: "Na co si stěžuješ? Chtěl bych vidět tebe na jejich místě." Tak to ku*va umim a dělám to a nebo to neumim a vyse*u se na to, ne? Nebo, nejdřív něco natoč a pak mluv. To jako, když budu chtít kritizovat prezidenta, tak nejdřív musím být prezidentem? Na hlavu postavný tyhle rádoby komentáře.
Točením filmů a různejch blbovin se s klukama zabýváme už čtvrtým rokem ( http://www.youtube.com/user/CasakJiri ) a můžu ti říct že napsat scénář tak aby dával aspoň za mák logiky neni zase takový problém. Sednu si k tomu a píšu, když vidim, že to neni tak uplně logický a pro diváka pochopitelný, tak to přece napíšu jinak a ne, že se na to vyse*u a budu spoléhat na lidi, který mě budou hájit komentama typu: Možná je tam pár logických chybiček, ale to přece nevadí, že to nedává smysl. To nevadí, že herci jsou uvěřitelní jak nikdo doma. To jsou přesně ty věci, které ale VADÍ. Tyto detaily rozlišují filmové dno od koukatelných snímků. U tohoto případu to zachraňuje jedině námět a to jen proto, že ho nemají na starosti tyhle "fanoušci-filmaři".

194

Odpovědět

+JohnsunMáš naprostou pravdu..

181

Odpovědět

no.. bez prvních 15 minut bych se celkem i obešel. Poslední dobou se musím přidat k názoru, že novější díly trochu upadají na kvalitě, navíc mě docela začíná štvát ta kamera, mořná, že kdyby to udělali klasicky, vypadalo by to lépe...

201

Odpovědět

Ach. Pokud někdo takovému projektu věnuje takové množství času i peněz, předpokládám. Proč proboha nemůže sehnat, nějaké alespoň trochu důvěryhodné herce. Vždyť tohle je bída, bída a bída. Nebo alespoň upravit scénář natolik, aby nebylo potřeba kvalitních herců. Ze začátku se mi seriál líbil, protože přítomný Scott McClure je Pan herec a role Jokera je uvěřitelná, ale pokud nasadili tímto hercem laťku takto vysoko, a zbytek obsadili kamarády z dětsví, či snad z hospody, tak se nemohou divit, že lidi budou prskat a oni vskutku prskají. Tento seriál je pro čím dál tím větší zklamání. Achjo. A to tak hezy začínal :-(

192

Odpovědět

No čo som hovoril? :D Epická svadba aľa brokovnicou krájaná torta (dobre to sme síce nevideli ale aj tak už k tomu veľa nechýbalo. Vzorec Najprv ženích potom torta sa nepodarilo dotiahnúť do konca. Nuž čo.

Vysvetlenie toho čo sa udialo v kostole je dostačujúce. A na otázku prečo Batman prišiel tak neskoro mám jedinú odpoveď. Komix.

Kto má rád Batmana vie že Batman je v skutočnosti Bruce Wayne a ako miliardár bol určite na nejakom žúre odkiaľ sa musel ospravedlniť a rýchlo odísť. Potom domov pre kostým a až potom do kostola. To chvíľu trvá. Navyše keď už sme pri komixoch. V samostatnom Jokerovom komixe kedy ho prepustili z Arkhamu s tým že je vyliečený jeho besnenie Batman sledoval z diaľky a až na úplnom konci ho znova chytil a zavrel do blázinca. Preto sa nečudujte jeho chovaniu. Joker je maniak ale ak jeho plán zastavíte uprostred tak sa nájde niekto kto ho dokončí.

181

Odpovědět

Nevěsta je přímo katastrofální herečka, sledovat ji bylo naprosté utrpění měl zastřelit ji, nebo raději mě abych se na ni nemusel dívat... Jinak to nebyl úplně špatný díl 8/10

183

Odpovědět

Ten kameraman .. :( fakt tohle se jim moc nepovedlo... navíc jak se tam neustále střílej v tom suterénu taky nic moc.. 6/10

183

Odpovědět

Chápu, že chtěli udělat něco speciálního, ale tenhle díl byl přehnaně zdlouhavej. A vůbec mám pocit, že v Temnym rytíři byl Joker jakožto postava větší (lepší) magor (tady mi přijde jako chladnokrevnej zabiják až na výjimky, ve filmu je to takovej pošahanej génius). A ten Batman... no špatnej ten jeho nástup nebyl, ale proč až teď sakra? Netvrdím, že je to chyba ve scénáři, ale prostě mi trošku chybí vysvětlení, proč ho po všech těch událostech dopadnul až po takový době a že s ním někdo jako Joker vůbec nepočítal.
Přes to všechno, jsem si ale tenhle seriál docela oblíbil, na pokračování se podívám rád.

182

Odpovědět

počítal s ním moc dobře ;) věta "Kde jsi byl tak dlouho" je nedostačující důkaz ? :P

191

Odpovědět

Co se týče kameramana, bylo sice nedomyšlený, že by se lidi nechali takhle natáčet (možná ale lepší než se s ním půl hodiny hádat, jestli točí nebo ne), ale u Jokera se to celkem dalo pochopit. Ten se očividně před kamerou vyžívá a navíc měl v tu chvíli problém s někým jiným.

181

Odpovědět

když Joker keca tuna s Batmanom, tak mi pripomínal jedneho spolužiaka zo základky... toho aj ked mlátili tak sa im rehotal, bolo mu jedno či mu kopu do brucha, hlavne že im lepil jeden vtipek za druhým...

182

Odpovědět

Tak já nevim, ale prvních 13 minut to byla dost šílená nuda... jestli to bude takhle pokračovat, tak v druhý sérii asi na ty 30 minutový díly moc lidí koukat nebude :(

181

Odpovědět

To bych taky viděla jen nerada. Upřímně doufám, že se 2. série vrátí zpět "ke kořenům" - tedy Joker zavřený pěkně v léčebně, manipulující jak diváky, tak personálem. To mi ke štěstí úplně stačilo. :)

190

Odpovědět

divný

181

Odpovědět

Hm, nebolo to zlé. Ale bolo tam dosť vecí, ktoré mi tam nesedeli. Napr. ignorovanie chlapíka, ktorý im máva pred ksichtom kamerou a oni ho buď akože nevidia alebo ich ukľudní tvrdenie, že to nenatáča. Ďalej cupitanie kameramana za Jokerom bez jedineho slova. Príde mi to také divne silené.
S vystúpením Batmana som ale spokojná. čakala som horšie, ak mám byť úprimná:D
Inak celkovo mi je jasné, že to nie je profesionálna tvorba, takže to celé beriem s nadhľadom - 8* :)

181

Odpovědět

Tak příchod temného rytíře sem očekával dlouho a splnil mé očekávání tak na 50%

181

Odpovědět

Nebylo to špatný, ale tohle celý s tim kameramanem je tak zatraceně nelogický, ani jednou nezareagoval, nesnažil se pomoct, honí Jokera a pak když Joker vytáhne nůž tak ani neuteče....tohle fakt nevymysleli dobře.

183

Odpovědět

bohužel je to tak :/

181
Další