Americká vláda už ví, jak se zbavit dluhůThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:326
Počet zobrazení:6 510

Americké ministerstvo financí přišlo s převratným plánem, který má zemi zbavit dluhů. Kde plánují vzít potřebnou hotovost? To je dozvíte v následujícím videu.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Se státním dluhem blížícím se 11 bilionům dolarů dnes Bílý dům oznámil nouzový ekonomický plán. Výměnu zlatých rezerv státu za hotovost prostřednictvím výkupu drahých kovů Cash4Gold.com. S plánem přišel ministr financí Timothy Geithner, poté co minulý týden viděl následující reklamu. Od Cash4Gold jsem dostala 583 dolarů.

Stačilo jen probrat šperky, které stejně nenosím. Mluvčí ministerstva, Ronald Schuler, dnes na tiskové konferenci načrtl to, co nazývá "rychlým řešením bídného stavu státních financí". Jak víte, máme velké dluhy. A pravdou je, že zlato tam prostě jen leží. Proč ho nevyměnit za hotovost? Tahle žena jim zaslala starý snubní prsten a hned druhý den měla peníze. Když to pomohlo jí, může to pomoct i Spojeným státům. Máme tu zástupce ministra financí, Edwarda Kuehnela.

- Vítáme vás. - Děkuji a zdravím. Jakou částku vláda očekává, že za veškeré zlato obdrží? Odhadujeme asi 200 miliard dolarů, ale na stránkách Cash4Gold je mnoho výpovědí od lidí, jejichž zlato mělo mnohem větší cenu, než předpokládali. Je tedy možné, že i my obdržíme víc. Zákonodárci napříč politickým spektrem vyjádřili jisté obavy ohledně plánu... Chápeme, že váhají, ale pravdou je, že si zlato chtějí nechat jen ze sentimentálních důvodů, nebo protože je tak hezké...

To si ale momentálně nemůžeme dovolit. A co prohlášení předsedy vládní menšiny, Johna Baynora, o tom, že by se měly zvážit konkurenční společnosti, jako je Dollars4Gold.com nebo GoldLine.com? Slyšel jsem. Realita je ale taková, že máme zaplatit skoro bilion... - v balíčcích pro stimulaci ekonomiky... - Ano. - Potřebujeme hotovost. Nemůžeme čekat. - Ano, ale... Já i prezident se shodujeme na tom, že tohle vypadá jako skvělej kšeft. Existuje ale záložní plán, kdyby to nesplnilo očekávání?

Pochopitelně. Díky 12denní záruce můžeme dostat naše zlato zpátky. - Ale co... - Mají certifikát Asociace bdělých klenotníků. Píše se to na jejich stránkách. Pokud to dobře chápu, tak hotovost od Cash4Gold doplní ještě výdělky z prodeje nábytku z Bílého domu na Craigslistu. Přesně tak. Už jsme prodali obrovskou vojenskou mapu, kterou moc nepoužíváme, a jeden gauč. Tenhle ekonomický plán už nám vydělal 180 dolarů. Moc vám děkujeme za rozhovor, pane Kuehnele.

Já děkuji. Dále uvidíte: podle obyvatel Bronxu tam žije nedostatek příslušníků vyšších vrstev. HOLLYWOOD HLEDÁ LEVNĚJŠÍ ALTERNATIVY ZA PHILIPA SEYMOUR HOFFMANA.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:27 Minority leader se jmenoval John Boehner. Byl to vůdce opozice ve Sněmovně reprezentantů.

00

Odpovědět

Andorra jim to asi nevrátila

220

Odpovědět

Philip Seymour Hoffman...výborný, leč přehlížený herec.

200

Odpovědět

FED jim natiskne doláčů kolik budou chtít, koneckonců sám Obama řekl, že zvýšení dluhového stropu (debt ceiling) nezvýší dluh (debt) samotný, protože ho už zvedli 100x, takže je to v oukeji. Zdroj: http://youtu.be/zZSMdlINVAk

192

Odpovědět

Ještě mají nějaké přírodní zdroje, soukromý majetek a při nejhorším 300 milionů (ne)schopných pracantů. Podívej se třeba na "Curiosity: What's America Worth?" Nejzadluženější země (relativně ku svému HDP) je Japonsko...Dluží 1,5 násobek svého ročního HDP, USA je (až) druhá. ;)

190

Odpovědět

Jojo, válka v Sýrii jim nevyšla tak jsou v háji.. vskutku náhodné, že přesně v této době měli vydělat na válce..

2018

Odpovědět

satira dobrá, nejvtipnější je výměna zlatých rezerv za cash, jako kdyby v USA nějáké zlaté rezervy měli :D

194

Odpovědět

No USA zlaté rezervy má jen nekryjí vydané bankovky, tedy měna není podložena zlatem. Myslím že se říká že dolar ztratil od dob kdy byl podložen zlatem 95 procent své hodnoty, což by znamenalo, že USA má množství zlata odpovídající 5 procentům měny v oběhu, i když těžko říci tiskařské stroje jedou nějakou dobu na plný výkon.

190

Odpovědět

+HMTDVe zkutečnosti je vtipem tohoto videa, že jejich měna už by po prodání rezervního zlata neměla absolutně žádnou hodnotu, ale to je také sporné.

185

Odpovědět

nechcem prudit ani nic take ale videa onion mi pridu nevtipne a ani neviem ci vtipne vobec byt maju...satyra je na mieste ale radsej by som si na tychto strankach pozrel nieco co ma obohati...napr videa z TEDu alebo nieco vtipne ako je key a peele...nie je ziadny ekonomicky problem ale len moralny...preto sa nema cenu stym zaoberat a radsej sa bavit zivotom a vasimi vtipnymi videami :)

1858

Odpovědět

Na videa z TEDu musíš nejdřív podat návrh, na Key a Peele musíš počkat do pátku 17:00.

Jo a když ti videa Onion přijdou nevtipné tak proč se na ně chodíš koukat ?

můžeš si v nabídce vybrat jiný pravidelný pořad http://www.videacesky.cz/o-webu/pravidelne-porady

202

Odpovědět

+EM4CZtřeba marně doufá že se někdy Onionu nějaké video povede co by se mohlo líbít

196

Odpovědět

+EM4CZMarně doufat může ale teď to bohužel dělá na blbém místě.

190

Odpovědět

+EM4CZjezis tolko palcov dole :) nevadi ved ja tie videa som videl asi tak 3 4 aj stymto a neprisli mi vtipne ale tak zato nemozem ani ja ani vy :) kazdy ma iny vkus...a ked sa to vacsine lubi tak je jasne ze to sem ludia budu davat a prekladat :) pardooon

182

Odpovědět

no jo i tvůrci onionu vnímají co se děje a nezbyde jim nic jiného než satyra
ale bankrot dolaru, tak jako eura je součást plánu, plánu ... máte net tak hledejte

1840

Odpovědět

možná lepší odkaz - jsou tam i videa:
http://www.vlastnihlavou.cz/vlada-usa-zastavuje-svou-cinnost/

183