Kongres zapomněl, jak schvalovat zákonyThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:582
Počet zobrazení:8 409

Dnes se s The Onion podíváme do amerického Kongresu, který se urputně snaží vzpomenout si, jak se vlastně zákony schvalují.

Přepis titulků

Tohle je Onion News Network, 24hodinová non-stop nálož zpráv. Ve Washingtonu se dnes Kongres pokusil schválit zákon, avšak neúspěšně, poté co si nikdo nevzpomenul, jak se to dělá. Více detailů má naše washingtonská zpravodajka Jane Carmichael. - Ahoj, Brooke. Dotyčným zákonem je zákon o památníku obětem z raketoplánu Challenger, který by přidělil 50 000 dolarů na památník pro astronauty z Challengeru v Muzeu letectví a kosmonautiky.

Zákon má jednomyslnou podporu od republikánů i demokratů, ale bohužel je to tak dlouho od doby, co skutečně něco schválili, že si nikdo v Kongresu nepamatuje protokol pro schvalování zákonů. Člověk by si myslel, že budou schvalovat zákony pořád. Hodně zákonů předložili, ale pak se obvykle zdrželi zpochybňováním motivů a vlastenectví daného navrhovatele. Ale neschválili pár zákonů minulý rok?

Ano, ale pokaždé museli jít za bývalým senátorem Chrisem Doddem, aby jim s tím pomohl. Byl to zřejmě ten, za kým se s tím chodilo, ale teď je v důchodu... - Proč mu prostě nezavolají? To údajně udělali, ale řekl jim, cituji: "Už tam nepracuju a nehodlám dělat charitu." Poté několik senátorů zkoušelo na internetu najít instrukce pro schvalování zákonů, ale pak se rychle nechali rozptýlit tweetováním pohrdavých poznámek o politických rivalech a kontrolováním nových příznivců na Facebooku.

Zdá se, že Kongres je uprostřed krizové schůze, aby se pokusil osvěžit si paměť. Podívejme se. Vzpomínám si, že řekneme "ano" a pak, pokud nikdo neřekne "ne", je zákon schválen. Vím, že někdo klepne kladívkem. Souhlasím.

Také si pamatuji, že tam v určitém bodě bylo kladívko. V tom případě navrhuji vyhledat obchody, kde můžeme koupit kladívko. Nechť je zaznamenáno, že jsme se rozhodli přijít na to, kde můžeme sehnat kladívko. Pane předsedající, mám otázku. Mám pocit... Neměl byste mi říct, kdy můžu mluvit? Správně.

Máte slovo. Jakmile je to připraveno ke schválení, pošleme to prezidentovi emailem, správně? Já nevím. Nejspíš to musíme přilepit do knihy, kde jsou všechny ostatní zákony. To dává smysl. Počkat. Není tu nějaká Knihovna Kongresu? - Ano. - Ano. Kniha se všemi zákony musí být v Knihovně Kongresu!

Navrhuji, že zjistíme, kde tato knihovna je. Ví to někdo? Ne. Nemám tušení. Ksakru! Asi se jim to moc nedaří. Ne, ale budou to dál zkoušet. Příští Kongres zákon řekne v televizi, aby zjistil, jestli tak začne platit, a poté si všichni podporovatelé zákona stoupnou do kruhu a navzájem si potřesou rukama a uvidí, jestli tohle zabírá.

Doufejme, že na to přijdou. A pamatuj, Jane, tužka na oči dokáže divy. Musíme si dát přestávku, ale nejdřív se podívejme živě na počasí s jednou z našich webkamer. Tentokrát z Iowy. Vypadá to na hodně sněhu.

Hned jsme zpátky. Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobře, tak do Iowy letos radši ne. :D

100

Odpovědět

ono je to dobře... páč dávat 50k USD za sochu... opravdu to nejde levněji?

314

Odpovědět

Porad to stoji jen jako pouha udrzba jisteho penisu v Brne na namesti, zlata cena.

170

Odpovědět

+Patejlto fakt? radši o tom ani nechci zjišťovat víc, ještě bych se nasral

41

Odpovědět

Tak takhle jsem se už chvíli nepobavil. Jsem rád, že Onion news najíždí na tu kvalitu, kterou mívali.

322

Odpovědět

No tohle video je zrovna 4 roky starý :)

931

Odpovědět

Snowlocaust :D :D

145

Odpovědět

To je to v USA tak špatný, že si z toho už dělají srandu?

223

Odpovědět

to je to u nás lepší? že jsi nepochopil proč si z toho dělají srandu?

170

Odpovědět

Tak to mě málem zabilo :D

152

Odpovědět

Tužka na oči dokáže divy :-D

735

Odpovědět

...a ten pohled vzápětí :D

271

Odpovědět

Nebaví mě to.

18102

Odpovědět

Mě jo.

1328

Odpovědět

+MostAwesomeThingjá myslím že se tentokrát překonali

826

Odpovědět

+MostAwesomeThingKoho to zajímá?

652