Thirty Seconds to Mars: City of Angels

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:270
Počet zobrazení:5 820

Dnes tu máme nový krátký film od kapely Thirty Seconds to Mars, který se stejně jako samotná píseň jmenuje "Město andělů." Objeví se v něm například Kanye West, James Franco, nebo Selena Gomez. Skladba hrající u závěrečných titulků je také od 30STM a jmenuje se Bright Lights.

Přepis titulků

Bazény. Architektura z 1950s. Kouzlo. Starý americký auta. Crips and Bloods. Lowrider. Snoop Dogg. Dre. Lil' Kim. 2Pac. James Dean. Howard Hughes. Walt Disney. Michael Jackson. Marilyn Monroe a Superman. Překlad: Pamis Tak jdeme na to. Nějaký konkrétní bod, kam se mám koukat? Los Angeles strašně moc miluju. Jednou jsem řekla, že je Hollywood šílený.

Ale miluji ho. Je překrásně šílený. Nevěděl jsem, že je to Město andělů. Myslel jsem, že to byli Ztracení andělé. Město ztracených duší. Je to město, kam jsem přišel a kde se mi splnily sny. Miluju L.A. Miluju ho celým svým srdcem. Ve Městě andělů jsem našla sama sebe. Své pravé já. Neměl bych vůbec nic, nebýt toho města. Tohle město mi vzalo matku, ale také mi dalo mé dítě.

Přišel jsem sem a tak nějak začal žít. Myslím, že je to nejúžasnější místo, na jkém jsem kdy byla. Je to země zaslíbená. Lidi, co se stěhují do LA, to jsou většinou ti podělaní. Lidé, co se tu narodili a vyrostli, na tom nejsou zas tak špatně. Já tu žiju celý život. Narodil jsem se a vyrostl jsem tu. Tady v L.A. Procházela jsem se u našich na chodbě po červeném koberci a ujišťovala je, že se sem jednou přestěhuju a budu velká hvězda.

A to se v podstatě stalo. Ale klidně mi dál říkejte pornohvězda, jestli chcete. Jasně. Cvak. Cvak. Cvak. Cvak. - Slaný vzduch. - Helikoptéry. - Palmy. - Gardénie. - Nápis Hollywood na kopci. - Záře neonů. - Výstřely. - Smog. - Kojoti. Máme všechno! No, mě se nelíbí. Žiju v Hollywoodu v Kalifornii.

Zemi hvězd. MĚSTO ANDĚLŮ Byla tu pravda. Byl tu následek. Proti tobě, slabá obrana a pak jsem zde já. Je mi sedmnáct a hledám boj. Za celý život jsem tu nikdy nebyl. Pouze duch, vystrašeně utíkající. Zde naše sny nevznikly. Zde vyhrály.

Ztracen ve Městě andělů. Tam v pohodlí cizinců. Tam jsem našel sám sebe v hořících kopcích. V krajině miliard světel. Hollywood je země snů, ale také zklamání. Svůj domov jsem opustil v patnácti. Sem jsem připlul na lodi plné uprchlíků z Haiti. Celkem děsivý, když se nad tím zamyslím. Ale zvládl jsem to. Řekl jsem si, že se chci hned proslavit.

Ke svému synovi budu naprosto upřímná. Snad pochopí, že jsem to dělala pro něho. Nemám domov a do Los Angeles jsem přijel, abych potkal svou mámu. Poprvé v životě. Když jsem ji našel, nedopadlo to podle mých představ. Nejvíc jsem v životě zklamala sama sebe, protože jsem si neřekla: "Vzpamatuj se, kurva. Podívej se, co máš. To přesně jsi chtěla." Už od mala mi bylo řečeno, že ze mě nic nebude. Že ničeho nedosáhnu. Jsem jen imitátor, chlape.

Nejsem nic. A to mě ničí! Já jsem... Jsem děcko od Disneyho. Lidi mi každý den říkají, co mám dělat. Asi si myslí, že jsem svatoušek, nudná, a že pro slávu udělám všechno. Nebo že lidi využívám. Takže asi tak. Lidé na mě házejí svoje frustrace. "Miluju Kanye Westa." Říkají přesný opak tohohle, ale to tu říkat nebudu.

Řeknu jen to, čím chci obohatit vesmír. Je tu něco z Marilyn. Být sirotek bez toho, aniž bychom jím byli. To je mi blízké. Vůbec nejsem sama. Omlouvám se. Pokud chcete vyhrát, musíte se toho držet. V dobrém i špatném. Koupil jsem si svůj osud.

Přímo z pekla. Druhý pohled se vyplatil pro matku, bratra a mne. Stříbro nočního jezera. Hořící kopce Hollywoodu. Bulvár naděje a snů. Ulice touhy. Ztracen v Městě andělů. Tam v pohodlí cizinců... Lidé chtějí slávu a já bych to nikdy nikomu nevyvracel, protože je to kurevsky boží. Opravdu. Sláva je jen iluze. Tam jsem našel sám sebe v hořících kopcích.

V krajině miliard světel. Kdybych si mohl přát jednu věc, tak bych si přál, aby si nikdo nemusel projít tím, co já, když jsem dospíval. Co je pro mě rodina? Já žádnou nemám. Moje matka. Vždycky jsem si přál mámu. Opravdovou mámu. Jakože moji mámu. Nemá domov. Ano, moje máma je bezdomovkyně. Temná, temná strana LA. V podstatě pracuju od tří let a slavný jsem byl ještě dřív, než jsem vůbec znal svoje vlastní jméno.

Moji rodiče potřebovali peníze, takže tehdy jsem to byl já, kdo musel platit účty. Muset spát na ulici je na nic, abych byl upřímný, je to vážně ponižující. Opravdu jsem potřeboval změnu a hudba byla to jediné, co dávalo smysl. Kdo ví, kde bych byl dnes, kdybych nepřišel do L.A. Nejspíš bych byl za mřížema, nebo mrtvej. Kdybych to nezvládl, považoval bych se za nejsmutnější osobu na světě.

Věci můžou být celkem snadno získány, ale stejně snadno můžou zase zmizet. Skoro jsem vzdal svou hudební kariéru. Tak jsem si koupil jednosměrnou jízdenku. Sny. To je to, díky čemu nejsme pouhý mozek a tělo. Sny a očekávání mají taky svoji temnou stránku plnou zklamání. Ztracené naděje. Ani nedokážu říct, kolikrát jsem byl v situaci, kterou jsem musel překonat jen proto, že to byla překážka v mojí cestě.

Jestli chcete něco dělat, dělejte to, jděte si zatím. A tvrdě pracujte. Moje matka se plahočila po zabahněných březích Mississippi s hrstkou stravenek v jedné ruce a dvěma dětmi v druhé s cílem zlepšit život pro sebe a své děti. Jak jinak si kdokoliv z nás uskuteční sny než s představivostí? Kdo ví, co se stane po tomhle? Já to nevím, takže pokud je tohle jediný život, tak proč nedělám všechno, co chci?

Byl jsem na vrcholu a na dně vícekrát, než většina lidí vůbec za život jela výtahem. To město toho pro mě udělalo tolik. Strašně moc. Andělé. - Andělé. - Jak jsem zestárnul, tak jsem si uvědomil, že pokud chci, aby se některé mé kreativní sny staly skutečností, tak musím jít na západ. Tohle je můj domov! Můj domov! Je to něco jako Země Oz.

Vydáš se tam a stane se něco magického. - Ztracen ve Městě andělů. - Nasadil jsem batoh, ušetřil si pár stovek dolarů a vyrazil do Los Angeles, abych objevil sám sebe. L.A. mi dalo možnost experimentovat, vyrůst, dělat chyby a zase je napravit. Město andělů je takový můj paradox. Mé noční můry a sny. Jeden život, jedna láska zůstala! - Jeden život, jedna láska... Město andělů! - Já chci být milován pro to, jaký jsem a co dělám.

Není to tak, že jsem sama. - Město andělů! - Jen jsem chtěla, aby mě lidé chtěli. Já nevím. Nikdo není dokonalý. Jestli si myslím, že se mi povede prorazit? Dokud tomu věřím... Město andělů. Tak se to stane.

Tady to máš, chlape. Já sám, jen pro tebe. Christopher Lloyd Dennis, jméno mé. Jmenuju se Haywood. Doopravdy se jmenuju Breeze, jako vánek. Ale to moc lidí neví. Já jsem James Franco. Holly Bevan. Moje skutečné jméno je Heather Levinger. - Jmenuji se Yosh.

- Lilly Collins. - Shaun White. - Joe Von Rembow. - Olivia Wilde. - Jsem Corey. - Můj bráška mi říká Linds. To se mi líbí. - Alan Cumming. - Steven Nash. - Selena Gomez. - Juliette Lewis. - Ashley Olsen. Jmenuji se Kanye West, ale ve skutečnosti jsem jeden z té hrstky lidí, jehož prostřední jméno je 'Zasranej'. - Jmenuju se Jared. - Tomo. - Shannon. Žít, učit se, sledovat, hořet. Slunce v očích. Je čas žít.

Je čas milovat. Překlad: Pamis www.videacesky.cz Zářící světla, velké město. Ona sní o lásce.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Docela fajn videjko, příjemně se to poslouchalo. Olivia Wilda je velká kočka :)
Zato ta Lindsey je naopak úplná troska... :O

20

Odpovědět

moje oblíbená skupina, jsem ráda, že se to tu objevilo :)

151

Odpovědět

podla mňa je to skvela pesnička aj klip cela kapela 30 second to mars je dobra počuvam ich už niekoľko rokov majú zaujimavé texty neviem čo sa vám na tom niektorím na tom klipe nepači

90

Odpovědět

Tak LA me zase tolik neuchvatilo. Samozrejme casti jako Hollywood, Beverly Hills, pláže, atd jsou nadherne, ale tak 70% mesta nic moc. Ve vetsine se clovek i boji vystoupit. Je to mesto s nejvice pristehovalci v USA, takze obvykle natrefis na hispance jak se ladujou v McD nebo ve velkem nakupujou ve wallmartu.

Ale takove San Francisco, to je jina.

21

Odpovědět

hroznej fag rock

413

Odpovědět

Tuhle kapelu jsem mohl do doby nez jsem jednou chodil s fanynkou ty kapely, od ty doby jak slysim jmeno ty kapely nebo hlavniho zpevaka, tak mi brni v hlavne. :)

69

Odpovědět

*V hlave.

24

Odpovědět

+Hot Action Cop* V hlavni.

183

Odpovědět

+Hot Action CopXenThazor: No u tebe mozna v hlavni, ale me vazne jen v hlave.

04

Odpovědět

reklama na LA? :D...len si robím srandu, nezabite ma :D

32

Odpovědět

Viděl jsem je naživo na RfP v Hradci Králové, show skvělá, ale těžko věřit její upřímnosti, když pak hoděj na FB fotku z koncertu s nápisem "Thank you, Prague"... :D

232

Odpovědět

A prvních 5 řad poláků

71

Odpovědět

awesome video

184

Odpovědět

30STM jsem poslouchal jenom "A Beautiful Lie" éru.. pak už to je strašná gejovina

1226

Odpovědět

Otrasná homosexuálna hudbička. Hrôza...
Tie monológy sú fajn :) Tým parchantom zo srdca úspech prajem :)
LA by som čekol rovnako ako ostatné veľkomestá... NY, Tokio, Hong Kong..
Ach, tá "hudba" mi ešte teraz drása nervy

1154

Odpovědět

pěkné video.

A musím říct, že na Kanyovi Westovi se mi líbí jeho konstance - že když už si začínám myslet, že je celkem v pohodě, tak řekne nějakou p******u a vrátí mě do těch netem zajetých kolejí, že je to magor :D

205

Odpovědět