Tim Minchin: Rockovej nadšenecStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:7 543

Ne každý rockový fanoušek se může stát superstar. Své o tom ví i Tim Minchin, který má takového kamaráda, co se celý život marně honí za nesplnitelným snem...

Poznámky:
Rage je populární australský hudební program vysílaný na stanici ABC během pátků a víkendů.
Benjamin Scott Folds je americký zpěvák a skladatel.
Silverchair a Eskimo Joe jsou populární australské kapely. Aby se přiblížil západnímu publiku, Tim změnil tuto část textu na: "Hluboko v srdcí ví, že není Bono ani Bowie."
Kylie = australská zpěvačka Kylie Minogue.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Nemá problém s drogama... prostě si je nekupuje. Nevadí mu, že kámoši mají tetování, ale myslí, že toho budou litovat. Rád chodí do hospody, jen hudba nesmí být moc nahlas. Ale na koncerty radši nechodí, protože mu vadí davy. Přesto vždycky chtěl být rockovou hvězdou v Rage nebo na MTV, ale ví, že se to asi nestane. Oslavil třicítku a vždycky bude jen rockovej nadšenec, co skládá písně, které svět nikdy neuslyší, a i když je neuslyší, bude psát dál.

Problém spočívá v tom, že snil o kariéře hvězdy, ale učil se na piáno místo na kytaru. Což vám v devadesátkách bylo na prd. Takže zatímco se děcka učily Stairway, byl pianem k jejich forte. Ale byl přesvědčenej, že jim to jednou nandá. Bude ikonou pro masy bez volebního práva... Nechá si narůst dlouhý vlasy a bude brojit proti vládě, ale bude to muset počkat, protože jde pozdě na ranní hodinu.

Přesto pořád bude rockovej nadšenec, co pořádá koncerty, o kterých nikdo neví, a i když to zní absurdně, bude je hrát. Ale problém spočívá v tom, že jeho texty nemají žádnou hloubku, protože vyrůstal ve střední třídě. Nemá historky z ghetta, ale ani prachy... Tak si představuje, že jeho holka je mrtvá, aby vzbudil úzkost ve svojí měšťácké hlavě. Ale ta mrcha je vždycky v pohodě, když si jdou o půl desáté lehnout. Nestrávil ani jednu noc v lochu, nemá problémy s výživou, nemá problém s chlastem, ani drogovou závislost.

Když nepočítáte svinstva napíchaný v kuřecím masu... Z marihuany má záchvaty kašle, bez trika vypadá hrozně, a když se snaží hrát tvrďáka, nikdo mu to nežere. Když jsou kámoši na tahu, žerou prášky a dobře se baví, on si dá sprchu a spí osm hodin, nabudí ho ranní běh. A když jdou kámoši na rande, berou speed a chlastají Jim Beam, on doma vaří, nebo si čte s holkou, se kterou je od sedmnácti...

Protože nikdy nebyl součástí scény, místo Guns'n'Roses poslouchá Queen, má radši Beatles než Rolling Stones, Stevieho Wondera než Ramones. Nikdy nejel na šňůru dodávkou, nezastřelil fanouška Panterry, nepozná, co je metal, a co thrash, neví, kdo je Axl, a kdo Slash. Má rád Bena Foldse a Jacksons 5, zná všechny slova Stayin' Alive, a i když chce být cool a výstřední, tak chodil na soukromou střední... Můžeš se snažit kolik chceš, každý pozná rockovou lež, protože to v sobě máš, a nebo ne, buď jsi rocker, a nebo ne.

Buď to v sobě máš, a nebo ne! Buď to v sobě máš, a nebo ne! Ví, že jeho hudba postrádá hloubku, ale nedá se nic dělat... Nemá zajímavější téma, a tak píše sám o sobě... Ale nechce vypadat jako narcis, tak píše ve třetí osobě... Aby vypadal jako hustej rocker, ale asi to nefunguje... A hluboko v srdcí ví, že nebude Silver Chair, nebo Eskimo Joe... A i kdyby byl fešák v upnutých kalhotách jako Kylie, navždy zůstane jen rockovým nadšencem, co skládá písně, o které nikdo nestojí.

A i když je to absurdní, bude je psát dál, můžete ho kritizovat a bude mu to fuk, protože chce bejt rocker a nikdy to nevzdá... I když vždycky bude šílenej mrňavej snaživej rádoby rockovej nadšenec! Rockovej nadšenec...

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jj, to je jako ten hospodský, co si postavil hospodu, ale chodili mu tam lidi. :D

70

Odpovědět

myslim, ze ne kazdymu Tim sedne.. Od jiste doby ho ale muzu, ta hra slov je u nej skoro az genialni.. Diky za preklad 8-)

72

Odpovědět

dost mi to pripominalo black parade od my chemical romance, prva polka

01

Odpovědět

"A kdo JSOU Slash", by mělo být "a kdo JE Slash" - je to kytarista, ne skupina ;)

30

Odpovědět

Jak jsem napsala o koment niz, nejsem spravnej rockovej nadsenec. Dik za opravu. :)

20

Odpovědět

+hAnkoNo vlastně je to ještě trošku jinak .) Zrovna zde zpívá o Axl'n Slash. Jde sice o dva jedince, ale tvoří kapelu. Tady bych se klidně nebál překladu A kdo JSOU Axl´n Slash. Jde o detail .) díky za překald

00

Odpovědět

Half past nine = půl desáté
Thrash ≠ Trash (teda aspoň pro někoho) ;-)

50

Odpovědět

Sorry, nejsem spravnej rockovej nadšenec. :D A za pul desatou dik, to mi nejak uslo. :)

20

Odpovědět

Není špatnej. Co Stephen Lynch? Nemá něco novýho?

31

Odpovědět

Lynch má na youtube novou tvorbu tuším z roku 2017 s novou kapelou a je to paráda! není to tak dobré jako vystoupení, které je zde na webu přeložené, ale určitě stojí za shlédnutí :)

10