Tohle nováčkům nikdo neříká

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:374
Počet zobrazení:9 533

Osmnáctiletý Saar Oz zveřejnil před týdnem na svém YouTube profilu Creavite motivační video, které se začalo po internetu rychle šířit. Jedná se o citaci producenta a spisovatele Ira Glasse, vzdáleného bratrance slavného skladatele Philipa Glasse. Název skladby z videa je Discovery, pro účel videa byla zpomalena. K dispozici je na stránce Audiojungle.

Přepis titulků

Tohle nováčkům nikdo neříká, kéž by to někdo řekl mně. Všichni kreativní lidé tvoří, protože mají dobrý vkus. Ale má to háček. Několik prvních let tvorby... nejsou výsledky příliš dobré. Člověk se snaží, aby byly dobré. Potenciál tam je. Ale dobré to není. Ale tvůj vkus.

Tvůj vkus je zabijákem. Kvůli němu nejsi spokojený s výsledky. Spousta lidí tuto fázi nepřekoná. Přestanou tvořit. Znám spoustu kreativních lidí, kteří v této fázi setrvali celé roky. Tvé tvorbě chybí něco podstatného, co bys tam rád viděl. Všichni jsme si tím prošli. Ať už začínáš tvořit, nebo jsi v této fázi uvízl, musíš vědět, že je to normální.

A nejlépe uděláš... když na sobě zapracuješ. Naplánuj si, dokdy máš co dokončit. Dělej to tak každý týden. A brzy tak dokončíš svůj první projekt. A aby už v tom žádný háček nebyl, musíš toho vytvořit spoustu.

Tvá tvorba bude reflektovat tvé ambice. Nebude to hned. A to je normální. Musíš bojovat, nevzdávat to. Učiň rok 2015 tím nejlepším. Původní text - Ira Glass Video vytvořil - Saar Oz Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

myslím, že tvůrce měl smůlu na lidi a sám si toho moc nečetl, fráze "dělej, co tě baví, pořád se uč, abys byl lepší, zkoušej to znovu a znovu, dokud nebudeš spokojený, vydrž u toho a dosáhneš všeho, čeho chceš" jsou asi ty nejčastější věty, co si člověk na začátku dozví ...spíš nováčkům málokdo říká "většina lidí nemá na to, aby byli nejlepší..."

65

Odpovědět

Ano, většina lidí nemá na to být nejlepším, ale mnoho lidí, má šanci být dobrými.

50

Odpovědět

No vida, další konec roku uplynul a máme tu opět video plné banálních stokrát omílaných motivačních frází, zázrak skoro takový jak když vzešla hvězda nad Betlémem. "juchů"

Tahle videa jsou pro novoroční období stejným evergreenem jako koťátka pro facebook.
Jinak souhlasím s názorem, že si mohli dát trochu práce alespoň s vizuálem, když už obsah převzali z příručky "Fráze motivací pro začátečníky". Ačkoliv je možné, že si autor videa celkovým obsahem promluval do své vlastní duše.

128

Odpovědět

Ten autor asi taky uvízl v té fázi, kdy to není dobré, vizuálně nelíbilo a hudba se k tomu nehodí.

58

Odpovědět

Podle hodnocení se mi zdá, že moc kreativních a tvořících lidí na videačesky nechodí. Nebo kdyby alespoň hodnotili ti, pro které je to víceméně určeno, ne i ti, kteří s tím nemají nic společného a nikdy tomu nebudou rozumnět. To video bylo podle mě pěkné a pravdivé.

3815

Odpovědět

Za cílovku se nepokládám, ne že bych nebyl kreativní, ale nepotřebuji, aby mne někdo nakopával. To spíš já nakopávám jiné. Proto jsem nehodnotil. Ale kdybych to udělal, tak by to moc nebylo. Vizuál nezajímavý, hudba spíš otravná, myšlenka v jádru dobrá, ale slyšel už jsem ji vyjádřenu několikrát, a často lépe.

81

Odpovědět

+komunardSouhlasím, že myšlenku už jsem taky slyšel pár let zpátky, ale je fajn si to připomenout, občas fakt nevím co dělat.
Hudba nebyla zrovna nejlepší, to ano, ale vizuálně se mi to líbilo dost.

43

Odpovědět

ja som cieľová skupina tohto videa, ale existencia tohto videa ma neteší, pretože môže spôsobiť enormný nárast mojej konkurencie, ktorú už tak tak zdolávam

2515

Odpovědět

Tak toho využij. Uvědom si ten nátlak, jak těžké může být vyrovnat se těm kteří dělali to co ty před tebou, současníkům a i dalším generacím. Pokud v tom přesto budeš pokračovat s cílem zvítězit tak to skutečně miluješ. Také mne netěší konkurence, ale díky ní mohu být na sebe tvrdší a dojít dál.

12

Odpovědět

+TRIGUNNevím proč, ale vzpomněl jsem si na tohle :D
https://lucasartoniblog.files.wordpress.com/2014/10/tumblr_ne5nj6wxme1r39rqto1_500.jpg?w=660

50

Odpovědět

tematicky je to podobné zdejšému videu "Proč Leonardo da Vinci nebol génius"

90

Odpovědět

Při překladu jsem si přesně na tohle video vzpomněl :). Ale nejvíce inspirativní pro mě bylo video "Proslov Neila Gaimana".

90

Odpovědět


Odpovědět

+Daw8ID"Bez zápěstí mi na rukou nedržely dlaně..." To mě dostalo :D!

40

Odpovědět

+Daw8ID:DDDDDDDDDDDDDD

30

Odpovědět

+Daw8IDJá jsem spíš pro posledního skauta. To je motivační video pro normální lidi. Pro takové, kteří ví, že nikdy nic nedokážou, protože nemají vůli. Pro ty, kterým jen leze krkem, jak jsou všichni kolem zatraceně úspěšný a oni ne a jen se dál ubíjejí tím, že stejně nemají šanci vyrovnat se těm úspěšným. Kteří vědí, že tenhle přístup je i důvodem, proč úspěšní nebudou, ale kašlou na to, aby se snažili.

10

Odpovědět

Hezky zpracované, ovšem asi nejsem cílová skupina.

140

Odpovědět

Pokiaľ má človek talent tak je to asi fuk....
Ja mám perfektný vkus ,ale prácu som prestal robiť kôli nedostatku talentu.
Aj keby som sa neviem ako snažil, nikdy by som nevytvoril prácu, ktorá sa čo len približuje práci talentovaného človeka s blbým vkusom.

Pokiaľ má človek talent, tak moc na vkuse nezáleží, pretože sa vždy nájde ďalších tristo chlapíkov, ktorý nemajú vkus, ale dokážu oceniť talent.

Ja som predával, lebo som mal dobrý vkus :)

924

Odpovědět

No prostě jsi loser.

357

Odpovědět

+Bushidoloozri nemajú úspech...

To mi pripomína.
WS je jediné miesto na svete, kde chodia ludia v rolls roycoch po rady od tých čo chodia metrom. ( WB )

:)

06

Odpovědět

+Bushidoco je WS a WB?

111

Odpovědět

+BushidoWallStreet
Warren Buffett

14

Odpovědět

+BushidoWallKokot
WarrenKokot

57

Odpovědět

+Bushidona WK jsem se neptal. dik jaderne palivo

10