Tohle zabíjí vaši kreativitu

Thumbnail play icon
37 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:3 476

Pracovat chytřeji neznamená pracovat víc. Marie Forleo vám v krátkém videu vysvětlí proč. A taky přihodí, jak je to s produktivitou při klasické osmihodinové pracovní době.

Přepis titulků

Všechny řeči o tom, že pracovat je třeba 24 hodin denně, jsou podle mě kecy. Mám ráda práci a sama tvrdě pracuju, ale ne 24 hodin denně. A to už buduju byznys 20 let. Vidíte mě tu právě proto, že nepracuju 24 hodin denně. Protože jsem nevyhořela, protože mám v životě návyky, které mi umožňují odpočívat, obnovit energii, užívat si a mít čas a prostor mimo práci, abych do ní zase měla co přinést.

Celou kulturu neustálé práce vnímám osobně jako toxickou. Myslím, že je kontraproduktivní a rozhodně to není budoucnost práce. Teď se vám nabízí příležitost pracovat chytřeji, ale ne víc. Musíte se zbavit těch toxických představ o tom, že musíte pracovat nonstop, protože nemusíte. Při zkoumání tématu se ukázalo, že většina studií uvádí, že lidé v práci celých osm hodin ani nepracují. Když si to rozebereme, tak většina lidí je produktivní maximálně dvě hodiny denně.

Zbývajících šest hodin jsme roztěkaní, na sociálních médiích, sledujeme e-maily, děláme vše možné, jen nejsme produktivní. Před sebou tak máte úžasný dar, kdy můžete svůj čas a energii zaměřit na to, co je důležité. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

UZASNE VIDEO!!
je to totiz pravda!!!

takze jsem si naplanovala dnes 2h nepretrzite prace a kdyz to vydrzim bez prokrastinace na blbostech, jako treba tento web, tak skoncim a jdu ven, stejne bych vic neudelala, tak proc to tlacit na silu!

00

Odpovědět

To ať vysvětluje v průmyslu nebo jiných odvětvích.
Ne každá pozice je "umění" (uvozovky používám, protože je to dost subjektivní pojem) nebo státní úředničina a spouta jich je od toho, aby něco fungovalo.
Takže například manažeři a ředitelé opravdu musí pracovat těch 24 hodin denně (neboli být stále na přijmu a reagovat na dění ve firmě).

21

Odpovědět

Naopak, pokud manažer pracuje 24 hodin denně, je to nejhorší manažer ever. Dobrý manažer ví, kdy jsou jeho hranice a umí svoji práci efektivně delegovat. Všichni takoví ti Babišové, co se chlubí, jak řeší věci o půlnoci, všichni ti ministři Havlíčkové, kteří vedou dvě ministerstva a spí pár hodin, jsou nádhernou ukázkou - páč ve skutečnosti jsou to neschopná nekompetentní hovada, kterým se vše, na co sáhnou, rozpadá pod rukama.

31

Odpovědět

To jsme se toho dozvěděli.

31

Odpovědět

také pracuhji 2 h v 8,5 h na pc

11

Odpovědět

Prajem ti aby si si našiel niečo čo ťa naplňa... slackovať 6 hodín na stoličke musí byť utrpenie... to už by som radšej robil....

13

Odpovědět

Vážně miluji lidi co vidělali na prodeji samovzdělávací a samomotivačních knich nebo kurzů. :-D
To, že lidi dělaj ho*no spíš znamená, že totálně kašlou na to co dělaj..
A i kdyby ty 2hodiny platily pro vrcholové plně nasazené myšlení(což myslím že bude víc), spoustu věcí můžeme dělat více automaticky atd. (nebavím se vůbec o umění a nezbytném tréninku)
Plus bych chtěl vážně vidět ty studie, ale nikde zdroje neukazuje, že by neexistovali nebo byli mizerně udělané ??? /říkají spíše něco jiného
....Je to vážně odpad,..... ale 24/7 je už totální nereálná píč*vina a strategické myšlení/innovativnost pak nenní ani v životě osobním.
Tohle asi není pravo/levej konstrukt, ale na každý straně blbci jsou stejně.

42

Odpovědět

Je to pravda. Najväčšia efektivita práce je počas dvoch hodín. To neznamená, že máme pracovať 2 hodiny, iba že po dvoch hodinách ide efektivita zo 100% na 90% na 80% atď.

Tvorcovia motivačných kurzov a podobných nezmyslov rozhodne nerobia hovno. Aby si niečo také vytvoril, potrebuješ sa veľa učiť, potrebuješ to vytvoriť, potrebuješ to predať a to znie o moc ľahšie, ako to skutočne zrealizovať...

tých 24 hodín tiež neviem kde zobrala...Zrejme ani v gulagu nepracovali 24 hodín... pochcípali by im tam väzni do týždňa a kto by potom budoval železnicu? stalin? sotva...

23

Odpovědět

A co je robota toho typka vedla nej? Prikyvovac? Tiez to zvlada 2h denne?

42