VideaČeskyVideaČesky
Zpět na seznam
Načítám přehrávač...

Proč se dospělí neučí jazyky tak snadno jako děti

Tom Scott
4:00
371 zhlédnutí
4.5 (2 hodnocení)
jesterkajesterka
Publikováno: Před 2 týdny

Říká se, že pro děti je jednoduché naučit se jakýkoli jazyk. Tom s tím v tomhle videu trochu polemizuje. A zároveň nám dospělým vzkazuje, ať při učení jazyků nehážeme flintu do žita.

Související videa
Po deseti letech je čas přestat dělat videa
98%
8:11
Po deseti letech je čas přestat dělat videa
Jak škeble chrání pitnou vodu ve Varšavě
94%
4:32
Jak škeble chrání pitnou vodu ve Varšavě
Americká vláda rozdává vosy
94%
4:12
Americká vláda rozdává vosy
Spor o památkovou ochranu žraloka
93%
5:56
Spor o památkovou ochranu žraloka
Australský archiv vzduchu
93%
4:41
Australský archiv vzduchu
Simulátor jízdy tankem ze 70. let
92%
4:40
Simulátor jízdy tankem ze 70. let

Komentáře (3)

0/2000
maly_moskwic
maly_moskwicPřed 2 týdny
OT: neaktualizuje sa Vám zoznam videí s tagom Tom Scott, posledné pridané bolo pred mesiacom.
Rohlajz
RohlajzPřed 2 týdny
Mne by spíše zajímalo jak je možné, že dítě rozezná různé jazyky od sebe v případě, že vyrůstá v bilingvní rodině.
Bakterie
Bakterie(Anonym)Před 2 týdny
Vyrůstal jsem v bilingvní rodině tak snad dokážu uspokojivě odpovědět: Každý jazyk jsem měl/mám asociovaný s jiným rodičem. Resp. matka na mě mluvila 2 jazyky a otec jedním. Takže ty "odlišné" slova jsem si asocioval s matkou. A věřím, že dost pomohlo i to, že u každého používala jiný akcent. Já mám kvůli tomu třeba smíšený akcent, který následně nachyluju blíž k jazyku, kterým právě mluvím. Takže ať už mluvím kterýmkoliv, nikdy nezním úplně "čistě".