Tony Awards 2016: Můžeš to být ty!

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:188
Počet zobrazení:8 148

Úvodní čísla z předávání divadelních cen Tony v podání Neila Patricka Harrise jsou na webu už legendou. V loňském roce Patricka vystřídal James Corden a dnes můžete posoudit, zda je důstojným nástupcem, či nikoliv.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Jak se povýšený Brit, který jen sedí a trapně vtipkuje za stolem v zapomenuté talk show daleko od Manhattanu a zpovídá hollywoodský floutky, dostane k moderování cen Tony? V CBS si řekli, že tohle spojení divadla a televize potřebuje někoho, kdo riskuje, kdo pravidla nedodržuje. Chce to potížistu, co davem pohnout dokáže. Potřebujem toho cvalíka z Čarovného lesa, co hrál pekaře.

Není divu, že ho vybrali s takovým rodokmenem. Tento Sluha dvou pánů poprvé zazářil ve Šprtech a díky talk show pohlaváři z televize ucítili příležitost. Zkrátka ukázková firemní spolupráce. Jistěže moderátor prvotřídní události na Brodwayi je středem pozornosti a jeho cílem je se neztrapnit a vyhnout se bolestnému srovnávání s minulými ročníky, kdy exceloval Neil Patrick Harris.

A ví, že jste nadšení; on sám se cítí stejně. Protože ví, že dnešní noc vám může přinést uznání a chválu. Protože divadlo je to, co miluje; je to místo, odkud vzešel. Ano, v divadle si udělal jméno. A jeho jméno je: James Corden... Mé jméno je James Corden... A tyhle ceny budu rozdávat... Ne! Musíte počkat, musíte počkat... Dámy a pánové, vítejte na 70.

předávání cen Tony! Díky, že můžu sdílet váš velký večer. Divadlo miluju odjakživa... Víte co? Povím vám příběh... Byl jednou jeden chlapec... Nechci nikoho jmenovat... Budeme mu říkat James. Roztomilé dítě, velký jedlík. Největší radost měl, když mohl jít s maminkou a tatínkem do divadla. Posadí se na své místo ve zvýšeném přízemí, světla se ztlumí a opona jde vzhůru.

A báječná, úžasná, magická scéna se odvíjí před jeho očarovanýma očima. Všichni žasnou, ale chlapec nejvíc ze všech, jak to s radostí sleduje. A tu myšlenka, záblesk, nápad se zrodí v jeho hlavě. To můžu být já s nimi na jevišti, můžu být součástí téhle show! Odříkávat tu repliku, tuhle roli hrát, dejte mi hodinu a budu ji znát. Rozdávat smích, cítit tu vášeň, na konci děkovat úklonou. To můžu být já, to můžu být já.

A může to být zábava. To můžu být já na barikádách, můžu být Jean Valjean! Utíkat Javerovi, chránit Cosettu, litovat dne, kdy jsem ukradl bagetu. Přivést ho domů, být hrdinou, slyšet zpívat lid. To můžu být já a úžasně bídná věc to může být! Ještě jedno svítání, ještě jeden den... Můžu být Fantom opery s maskou jin a jang. Vyzpívat své srdce všem maminkám, japonským turistům a puberťačkám. A můžu být Simba na pastvinách, učit se lásce a vedení.

Vidět smrt vlastního otce, když ho antilopy udupají. Můžu být Danny, co potká dívku během zamilovaného léta. A společně jdou... A můžu být Sweeney, démon z Fleet Street, co lidi do buchet zapéká. Můžu být Jesus Christ Superstar! Spoiler: na konci umírá. Těch rolí, co dnes můžu hrát, je nespočet! Můžu být kdokoliv a nikdo mě nezastaví! Kopce ožívají se zvukem...

Potíží! Tady v River City! S velkým Té, co se rýmuje s Pé, což znamená... Lidé! Lidé, co potřebují druhé, jaké... Štěstí dnes mají všechny dámy! Štěstí... Dnes večer, dnes večer... A zítra a zítra... Půlnoc a chodníky jsou tiché... Vážně tuhle práci potřebuju...

Kolik lidí potřebuje? Kolik chlapců, kolik... Neplač pro mě, Argentino... A kdybych byl boháč... Neříkej, že nemám žít, já prostě musím. Život je bonbon a slunce koule másla. A já ti říkám, že zkrátka nepůjdu. A nejlepší muž, kterého znám... Máma sice křičí, ale je v pořádku... Celý ten čas, jak jsem se sem dostal?

Dalších deset let a stále v pozadí... Tady jsem, moderuju Tony's a zítra touhle dobou budu zpátky o půl jedné... Pardon, nevím, co se to stalo... Asi jsem měl zatmění, co? Zkazil jsem to? Zkazil, že? Zničil jsem Tony's... Oprah, zničil jsem Tony’s? Upřímně, Oprah, podělal jsem to? Ještě jednu? Každému budoucímu sólistovi, který teprve začíná ve školní hře Petr Pan jako pirát číslo dva.

Každé budoucí tanečnici, co má neposedné srdce, když stepuje s nedělním kroužkem v klubu pro důchodce. Všem dětem s láskou k divadlu a hvězdným prachem v očích, všech barev, tříd a ras a tváří, tvarů a velikostí! Děvčatům a chlapcům, i těm trans, co na Broadway chtějí. Nepřemýšlejte, zda můžete; zázraky se dějí! Dámy a pánové, nominovaní herci, tanečníci a zpěváci dnešního večera! Tohle můžeš být ty, s námi na jevišti.

Můžeš být v téhle show. S úsměvem a vzpomínkou na to, jak jsi o téhle chvíli jako dítě snil. Sdílet tahle slova, žít touto chvílí, být součástí této písně. Tohle můžeš být ty, tohle můžeš být ty, můžeš patřit právě sem. Můžeš patřit právě sem!

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mohli by jste přestat překládat toho šaška? Děkuji.

518

Odpovědět

Tak som si pustil toho Neil Patrick Harris-a a jeho úvodní číslo cen Tony 2011, a kukam a divím sa ze tam spieva o gay-och a ma to 95%, a pak mi to došlo jasne to je rok 2011, ešte pred príchodom rudeho bratra do našich fór. To dnes, tu máme na začiatku nejakých černochov, tak to nebude viac ako 70%.

23

Odpovědět

děkuji za překlad, je skvělé že jsou ve videu uvedeny i názvy muzikálů, sice jsem většinu vyděl, ale přehraji si to znova jen abych si vypsal ty které neznám. Jinak to sice nemá úroveň NPH, ale není to špatné.

33

Odpovědět

Video jsem si nepustil, otevřel jsem ho jen abych mohl dát nejnižší hodnocení, protože toho nesympatickýho špekouna nemůžu vystát. Pa

925

Odpovědět

Nejsem rasista, ale hned na začátku... Černoši v tý době takový oblečení nenosili :D

123

Odpovědět

Na něco takového ale dnes nesmíš poukazovat, protože to jsi potom rasista. Promiň, musel jsem se k tomu vyjádřit.. nemám rád, když někdo uráží n***y.

112

Odpovědět

+LovecCour42Kdo koho uráží? Jen poukazuju na to, jak jsou v tom videu oblečení... V tý době otročili a dělali někde na plantážích, o takových hadrech si mohli leda tak zdát :D

00

Odpovědět

Jejda, fakt? Jeste si zapomnel napsat, ze v "ty" dobe nerapovali.
Jak to, ze to neni stejny jako v "ty" dobe?

23

Odpovědět

Mrzí mě že taková s****a jako je tohle se překládá a spousta mnohem lepších návrhů zůstavá nepovšimnuto,ignorováno.
To je vše přátelé tadadýdá dá :)

1317

Odpovědět

Já si nemyslím, že je to s****a, ale jinak musíš taky trochu chápat, že lidi tu překládají primárně proto, že je to baví a taky proto, že si právě můžou vybírat a překládat, co je baví. Dostávají sice za překlady drobné odměny, ale ty nejsou dostatečné na to, aby dělali jen to, o co si někdo napíše v komentářích nebo co jim pan šéf přikáže. Snažím se překladatele nabádat, aby víc na ty tipy koukali, ale není to tak snadný...

Pokud to video z tipů není vyloženě pecka, obvykle platí, že překladatel stejně ve volný chvíli radši přeloží "stejně dobrý" video, který si sám vyhlídnul, protože se na jeho překlad těší a chce ho lidem zprostředkovat. Stejně funguje třeba tvorba amatérských titulků k seriálům a filmům. Lidi to dělají nadšenecky a většinou úplně zadara, ale tu absenci finanční odměny jim vyvažuje právě ta volnost, kdy si vyhlídnou seriál, co zbožňujou, a ten překládaj.

164

Odpovědět

Pokud jde o ten návrh rozhovoru s Tomem Hardym, tak já o něm vím, koukala jsem na něj, ale bohužel mě nezaujal natolik, abych ho přeložila. Jak řekl BugHer0, máme ve výběru překladů volnou ruku a já jsem za to ráda. Osobně se nechci "trápit" překladem dvanáctiminutového videa (s načasováním a podle míry "ukecanosti" to může zabrat i dvě hodiny), které mě nebaví. Každý holt máme jiný vkus, ale opravdu se z tipů snažíme vybírat co nejvíc videí, tomu věř. ;)

72

Odpovědět

+hAnkohttps://www.youtube.com/watch?v=Jy_1fI4wpYE Tom Hardy Playing with Dogs at a Dog Rescue
Ok respektuji každému se líbí něco jiného...a co toto video...3,5 min :)???

11

Odpovědět

Stejná s****a jako dřív s Harrisem. To už jsou lepší estrády snad i v Televarieté. Ale nechci soudit, bukvicím se takové prozpěvování určitě bude líbit.

643

Odpovědět

Je to Tony, co jsi jako čekal? A názor, že do divadla a na muzikál chodí jen bukvice je no...kolik ti je? 5, ale čteš jak šestiletý co :-)

171

Odpovědět

+RenyDotkl jsem lehce tvého homosexuálního cítění a také tvého homosexuálního vzoru Harrise, a tak jsi na mě vytáhl urážky jako z první třídy :D A ještě mi vkládáš do úst něco, co jsem vůbec nenapsal :D Jak patetické.

09

Odpovědět

+LovecCour42Víš Lovče, člověk který má vkus nebo je intelektuálně zaměřený ještě nemusí být homosexuál. A taková zajímavost, zkuste vzít 200 diváků z fotbalového stadionu a 200 lidí z divadla kde se právě hraje Shakespeare, pokud vynecháme nejbohatších pět z každé skupiny, abychom eliminovali občasné odchylky, kde bude více úspěšných lidí? Jen jestli by jste neměl zvážit svůj dosavadní život. South Park v sobě možná má pár podnětných nápadů, ale jsou zabaleny do takové formy, že vy je tam určitě nenajdete.

31

Odpovědět

+HMTDOpět, znovu a tudíž opakovaně... kde jsem prosím psal, že 200 fotbalových diváků je inteligentnějších než 200 lidí z divadla? Co se mi to pořád snažíte vkládat do úst? Jinak, když už jsme se dostali na takové téma... tak bych až tolik nedával do stejné roviny např. dramatickou hru v divadle s nějakým muzikálem. A když už bychom dělali nějaký ten průzkum, co se líbí heteresexuálním mužům a co bukvicím, můžeš se vsadit, že nejvíc bukvic nenajdeš na fotbalovém stadiónu, ale právě na muzikálech ;) Jo, a na baletu ;) A to nepopřeš.

14

Odpovědět

+LovecCour42On takový Fantom opery, Bídníci nebo třeba Sweeney todd jsou velmi zdařilé a i když se s Shakespearem nemohou rovnat v některých ohledech, tak dokáží své nedostatky doplnit skvělou hudbou a tanečními kreacemi. Dej tomu šanci.

00

Odpovědět

Bylo asi jasné, že NPH se vyrovnat nemůže, ale tohle mi přišlo jako dost slabé vystoupení.

BTW všimli jste si taky za Oprah toho "Harryho Pottera"? :D

152

Odpovědět

Mně se hlavně líbil ten začátek, kdy ho setřeli herci z Hamiltona. :) A taky je to tím, že jsem na muzikály úchyl, proto jsem měla radost z každého úryvku, co tam zazněl. Chápu, že těm, co nefandí tomuhle žánru, to zrovna nemusí nic říkat. :)

92

Odpovědět

+hAnkoJe to možné. Já na muzikály úplně nejsem, takže jsem ani většinu z videa neznal.
Každopádně i tak měl NPH svá vystoupení taková "bombastičtější", vtipnější a mnohem lépe zpívá.

21

Odpovědět

Je na konci Zachary Levi jako zpěvák?

22

Odpovědět

V tom šedém kvádru? Myslím že ano.

52

Odpovědět

Bohužel něco takového už tu bylo a v mnohem lepším provedení. Nechci říct, že je to špatné, dost se to Cordenovi povedlo, ale laťka byla vysoko a on ji podskočil. Navíc ty zvedačky byly prostě kruté. Ještě když vezmu v potaz, kolikrát to museli zkoušet.

124