Terapie internetových diskutérůTujurikkuja

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:133
Počet zobrazení:5 224

Jak by to vypadalo, kdyby internetoví diskutéři měli terapeutické skupiny jako anonymní alkoholici? Další video estonského pořadu Tujurikkuja nás přesvědčí o tom, že anonymní komentátoři jsou všude na světě stejní.
Poznámky:
Mart Laar
, o němž ve videu padne zmínka, byl v 90. letech dvakrát estonským premiérem a první mandát vykonával právě v době, kdy se potopil trajekt Estonia. Během druhého mandátu proslul skandálem, kdy střílel na fotku lídra opozice, u nás známějšího Edgara Savisaara.
Andrus Ansip byl třikrát po sobě premiérem, předsedou Reformní strany a v současnosti působí jako evropský komisař pro digitální trh.
Nadávka tolerast, používaná především v ruštině, znamená hyperkorektního člověka, který se raději vzdá svého přesvědčení, než aby byl považován za netolerantního. 

Přepis titulků

Překlad: Lukkul www.videacesky.cz Zdravím, sedněte si, prosím. Tak, výborně. Nejprve tu máme nového člena, Jürgena. - Ahoj- - Počkejte, prosím. Jürgene, můžete. Ahoj, jmenuju se Jürgen a... píšu komentáře na internetu. Ahoj, Jürgene.

Jürgene, povyprávějte nám prosím o sobě. No, začalo to před několika lety, začal jsem diskutovat na internetu. Trávil jsem tím v práci čím dál víc času, začal jsem si u příspěvků přidávat plusy z počítačů jiných lidí. A potom mě z práce vyhodili. Ale nepřestal jsem, pokračoval jsem s tím i doma a pak...

Pak mě opustila manželka, řekla mi, že se mnou nemůže takhle dál žít. A potom jsem se dozvěděl o téhle skupině... kde pomáhají lidem, jako jsem já, a tak jsem přišel. Děkujeme, Jürgene. Tak a teď jako vždy vyjádříme názory, které v nás Jürgenův příběh vyvolal. Lepo, chceš začít?

Ano, myslím si, že Jürgen si za to může sám, že... No, že si to zaslouží. Ještě něco? Že... je v háji. A pablb. Děkuji. Kdo dál?

Ülo? No, já nevím, mně se to zdálo jako příběh nějakýho žida. Jsi žid? - Já? - Mně to tak připadalo. No, já ty židy nenávidím. Od té doby, co potopili trajekt Estonia. Víte, že na palubě nebyl ani jeden žid? Co to má být?

Prosím, nejdřív vyjádříme názory a pak budeme diskutovat. Virve? Já osobně sice nevolím Stranu středu, ale myslím si, že v tomhle má Edgar naprostou pravdu. Virve, co si myslíte vy? Já myslím, že bysme ho měli hned postavit ke zdi a střelit do zátylku! Počkejte! Myslím, že bych se měl zapojit.

Nemůžeme ho střelit do zátylku, pokud bude stát zády ke zdi. Můžeme ho střelit do tváře nebo do přední části těla. - Nejlíp do tváře. - Počkejte! Však to celou dobu říkám! Je načase znovu zavést trest smrti! No, kdo to všechno asi platí? Daňoví poplatníci! Já! Jo, přesně tak! My všichni! A když jsme u toho, stát katastrofálně omezil daně z příjmu městským částem!

To je výsměch! A ještě k té Estonii, tu potopil tehdejší premiér Laar, kryl tím svůj obchod se zbraněma. A střílet na něčí fotku je ten největší zločin, nejsprostší, nejohavnější věc, co si vůbec politik může dovolit! Děkujeme, Piibe Liise? Ty jsi zatím potichu, co si myslíš? Strejda Jürgen je tolerast.

- Správně! - Přesně tak! To dítě ví, o čem mluví. Bůh vidí, že by ten muž měl být ubit jako prašivý pes, Izajáš 15:3! Co to... Co se tu sakra děje, vy jste magoři. Co to má být? Copak? - Já myslel, že tady lidem pomáháte! - Však pomáháme. Pomáháte? Ta holka mi teď řekla... Já jsem vlastně ani nerozuměl, co mi řekla.

To vše je součástí terapie. Lidé se zde mohou vyjadřovat v důvěrném prostředí. Skutečným lidem z masa a kostí. Komu také jinému? Přátelům? Já nemám žádné přátele. A proto už nemusí tímto způsobem mluvit na veřejnosti. No, já přesto musím. On musí, ano. Ale proč byste mě poslouchal, zkuste. Řekněte něco tady Virve.

Nestyďte se. Říkáme si tu všelicos. Obludo. Buzno! - Lesbo! - Hezky! - Zoofile! - Šlapko! - Ansipův vlezdoprde! Čmoude! - Komunistko! - Toleraste! Hajzle!

Tlustoprde! Zasraná lesbo! Toleraste! Židáku! Ticho, prosím! Další téma, úsporné žárovky. Na místa, prosím.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tvl, to jsem já, Jarynin, lenacia, ehm, v m varga, Libuše mrtvice a komunard. A Xardass nám dělá terapeuta :D

231

Odpovědět

FAKE! Nikto nepovedal FIRST!

171

Odpovědět

to je špeciálna kasta komentujúcich na youtube

51

Odpovědět

tolerast, to bude odvodene asi od pederast hehe

19

Odpovědět

+EvilBoy4Lifeuž sa tešim ako to vytiahnu rusofilní trolovia :D

13

Odpovědět

+rejkomal som pravdu, ako vzdy

02

Odpovědět

Nejdelší souvislé estonské povídání, které jsem kdy slyšel a které kdy asi uslyším, takže děkuji za obohacení. A video bylo docela zábavné.

103