Politolog Paul NusikTujurikkuja

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:3 505

Určitě víte, co je to politologie, ale dodnes jste netušili, jaký může být zástupce této vědy v Estonsku. Nechte se překvapit v dalším díle satirického pořadu Tujurikkuja.

Přepis titulků

PŘEDSTAVUJEME VÁM… PAULA NUSIKA Estonská věda, tento na první pohled prázdný pojem se probudil k novému životu díky tomuto muži, jehož bychom mohli nazývat několikanásobným profesorem, kdyby nějakým byl. Představujeme Paula Nusika, politologa. Co je to politologie? Politologie je vědecký obor, který zkoumá politiky, jejich chování a jak…

Jak může být politik člověku prospěšný. Většinu své velice hodnotné vědecké práce vykonává Paul Nusik přímo v terénu, protože přirozené chování politiků můžeme vidět jen v jejich přirozeném prostředí. Nusik si tak často vybírá parky a rybníčky v okolí mocenských center. Něco zpracovává. Teď by si laik mohl myslet, že jenom tak čumí, ale ve skutečnosti zpracovává, to je úplně jiná věc.

Abyste mohli chytit tak vzácné živočichy, musíte velmi důkladně znát je i jejich prostředí. Tady mám obyčejnou obálku, napíšeme na ni… ÚPLATKY. Tak… dáme sem, Zažádáme o náhradu výdajů, jenom pro jistotu. Pak se pod Paulovým vedením ukrýváme v křoví a brzy zaznamenáváme pohyb v rohu parku.

Zdá se, že naše skupina bude mít štěstí. Asi je to ministr, má kufřík. Jo, to bude. Uklidni se, klid, klid! Zkušeným pohybem se ochránci přírody podařilo omráčit vylekaného politika. Není zraněný, jenom jsem ho praštil, bude v pořádku. Ale času není mnoho a výzkumník ihned odebírá vzorky a určuje exemplář.

Pět a půl kilo, to není moc… Jo, hele! Ten už si někde vyzvedl svůj podíl. Ale co, zima bude dlouhá, nějak ji přežít musí. Nusik po označení exempláře politika přivádí k vědomí a pouští jej zpět na svobodu. Zpátky, ustupte!

Podívejte, už našel cestu domů. Domů, domů, domů, domů! Přiznávám, že je obdivuji, jsou to… podivuhodná stvoření, vrchol přírody. Velkolepí. Všichni si to ale nemyslí, toto je jedno z mnoha amatérských videí nahraných na YouTube, které ukazuje pytláky při odchytu významného, dobře rostlého politika.

Problém je v tom, že pytláci chytají jenom ty nejlepší kusy a všechny ty malé, slabé kusy zůstanou a množí se. Genotyp dost degeneruje, za posledních deset let se kvalita politiků podstatně zhoršila. Před několika lety si Paul Nusik u sebe doma postavil útulek, kde chová zraněné a bezpartijní politiky.

No a tady mám jednoho bývalého liberála. Držím ho tady, našel jsem ho ve vesnici Tiskre. Nemám pro tebe teď žádný cigarety. Ale co s ním bude teď? Nevím, no. Stát se nezajímá o chudé, jenom o bohaté a bankéře… Zapomněl jsem, je to pravičák a tyhle sociální řeči ho vždycky rozzuří. Pokusím se ho uklidnit. Běžte dál!

Ustupte! Dělejte, že jste bohatý! Pak vás nezabije, tvařte se, jako že máte peníze! Vážení diváci, máte-li alespoň trochu srdce, podpořte útulek Paula Nusika pro bezpartijní politiky. Podpořte estonskou vědu! Překlad: Lukkul www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobře zařazeno, hned po Frankově útulku.

20

Odpovědět

nic lepšího jsem ktematu nevyděl

40

Odpovědět

Skvělé... :)

40

Odpovědět

dobrý nápad, kam na to chodí :)

80