DunaUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:5 709
V tomto díle nám Hlas Upřímných trailerů řekne, co si myslí o staré filmové verzi Duny, než do kin stihne přijít ta nová.

Přepis titulků

V roce 10191 vládne známému vesmíru Padišáh Imperátor. Je ovšem pouze loutkou náboženského řádu Bene Gesserit a Kosmické gildy. Jejich přežití závisí na kontrole koření melanž, látce, která odemyká možnost věčného života a cestování rychlostí větší než světlo, ale toto koření se vyskytuje pouze na planetě Arrakis, pouštním světě pod nadvládou velkého rodu Harkonnenů… Duna Ještě jsem neskončil, pořád je tu plno expozice, kterou musíme projít, věřte mi.

…rodu Harkonnenů a nepřátel velkorodu Atreidů, který vede vévoda Leto, vůdce s veřejnou podporou a nárokem na trůn. Imperátor cítí hrozbu a vyláká rod Atreidů na Arrakis, také známou jako Duna, a s jejich rivaly plánuje potichu Atreidy vyhladit. Co ovšem nepředpovídali, je spojenectví mezi vévodovým synem, Paulem, a Fremeny, celoplanetárním kolektivem pouštních nomádů, kteří se naučili přežít drsné prostředí, včetně písečných červů, kteří… Hej!

Řekl jsem, že ještě nejsem hotový! Chcete vědět, co je Kwisatz Haderach zač, nebo ne? No dobře, fajn. Duna. Podívejte se na film, který se David Lynch rozhodl režírovat místo Návratu Jediho. Jako… Dovedete si to vůbec představit? Alespoň máme mocného Žvejkala. V tomto dvouhodinovém sprintu skrze Herbertův epos o 500 stranách… Sakra lajdácké.

Vážně sakra lajdácké. …který je z většiny podaný ASMR šeptáním. Už to přichází. Ano. Možná by to udělal. Dnes večer možná přijdu o syna. Kwisatz Haderach? Čeho se bojí? Je tam nějaká síla. Nesmím se bát.

Čisté nezpracované koření. …to je imperiální kondiciování. Záruka důvěry. Musím vás varovat, jste v hrozném nebezpečí. Pokusili se zabít mého syna. Nehýbej se. Tohle je hrozný. Timothée Chalamet vypadá roztomile jako Paul, ale je pouze vlasem na trůnu Kylea McLachlana, tento dobře vycvičený mladík trpící na starou tvář je stále expertem na minecraftové bojování…

…hlasové střílení… …a používání svého hlasu velkého kluka. - Nesmíš mluvit… - Ticho! Čtěte v knize se zděšením, jak Paulova matka obelstí domorodce, aby z něj udělali svého mesiáše, ale ve filmu se se zděšením dívejte, jak se na tuto zápletku vykašlou, takže teď Paul tak nějak je bílým vesmírným Ježíšem.

Nemůžeme jít proti slovu božímu. V tomto příběhu, který stlačí všechno bojování a romanci do jedné montáže… Byly dva standardní roky, které následovaly. Láska Paula a Chani rostla. …aby byl prostor pro zdrogované boháče zkažené vesmírným kokainem. Díky šťávě Sapho obdrží myšlenky rychlost, rty zbarvení, skvrny se stanou varováním. Pouze vůlí rozpohybuji svou mysl.

Víš, tajemství mikrodávkování je to, že bereš mikrodávky, chlape. Sledujte tucty postav, jejichž jména zní jako pšíknutí a/nebo překlepy… Thufir Hawat. Gurney Halleck. Feyd-Rautha. Ale pokud se ztratíte, použijte nejstarší filmový trik na rozlišení dobrých od zlých: sexy, hubení, hetero… dobří, hnusní, tlustí, homo…

zlí. Zrzaví? Ještě horší. A nikdo není zrzavější než baron Harkonnen, David Lynch vám tuto tvář plnou hnisu vypálí do paměti, ať už se maže broučí šťávou, nebo zbavuje panenství tohoto květináře. Je tou nejvíce zneklidňující věcí v celém filmu od ozubených pen-tváří červů nebo kouřících vag-tváří Navigátorů nebo naolejovaného Stinga v kožených mužských bikinách. Rozkošný Feyd.

Volal někdo policii? Stojákovou policii? Zažijte film, který by rozhodně začal kampaň typu Snyder-cut, kdyby tenkrát měla Usernet fóra větší vliv, který dal příběh milovaný nerdy do rukou auteurovi, pak mu ho vyrval a pětihodinový střih změnil na dvouhodinovou katastrofu, přičemž konečnou zásluhu na režírování připsali nějakému Alanu Smitheemu, a pokud jste neviděli další práce Alana Smitheeho, teda wow. Kdo je tenhle vtipálek?

Jak může jeden režisér být tak špatný v tolika stylech? Kdo ho pořád zaměstnává? Takže se oblečte do obleku, ve kterém můžete kakat i čůrat, abyste se dostali přes tuto prokletou produkci, která následovala jinou prokletou produkci Duny, ale vedla k tomu, že Denis Villeneuve udělá to, co dělá nejlépe: za stovky milionů dolarů aktualizuje sci-fi propadáky z 80. let. Příště udělej Tajemné zlo! Můžeš si i nechat Kylea McLachlana! Hrají: Hvězdní Coopeři, Arid Leto, Kyleova mamka je mrcha, Spice Girls, Chickity Chani, Chani Fremenka, Fremeníci, Svaté šnajky!

Gurney Holopaluba, Idaho?

Ne, Tybrácho, Vražda ve slipech a Tohle je Willy na svobodě. Duna Červí auto Proč je tu Kyle McLachlan tak dřevěný? Víme, že má energii muže napadnutého elektrickými úhoři. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mch, kdyby někdo chtěl vidět Dunu, nebo Dunu ( :) ) tak obě jsou na YT. Jak ta Lynchova, tak ta "česká" :)

01

Odpovědět

Stejně jako u filmu Horizont události a dalších, studio vyjebalo s režisérem a udělalo si to po svým. Ku škodě věci.

11

Odpovědět

Ono né vždy se vyplatí nechat režisérovi volnou ruku, například film Batman a Robin, který má 125 minut by měl být zkrácen zhruba o 125 minut. A co za srajdu vyplodili Bratři, či bratr a sestra, či sestry Wachovski s jejich Jupiter Ascending. Oni i režiséři mají megalomanské představy, ale pěti hodinový film by v kinech zkouknul opravdu málokdo.

60

Odpovědět

Lynch tu knížku ani nečetl, když to natáčel.

00