Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločinyUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:8 636

Máme za sebou již druhý film z pětidílné série Fantastická zvířata. Co si o Grindelwaldových zločinech myslí Hlas Upřímných trailerů?

Přepis titulků

Milovali jste J. K. Rowling v éře Harryho Pottera, věděli jste, že její detektivky jsou jenom přechodné období, přísahali jste, že Prokleté dítě bylo lepší naživo, obhajovali jste její právo na pozdější dovylepšování detailů postav, přehlédli jste všechny chyby prvních Fantastických zvířat a viděli jste jejich potenciál a teď tohle? Takhle nám oplácíš naši věrnost?

Už tě nebudu hájit, JK! Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny Milovali jste rozmarný svět Harryho Pottera, místo, kde pokus o zabití dítěte vyústil v jeho označení za hrdinského vyvoleného. Nyní navštivte novou kapitolu, kde prostě zabíjí děti. Když se kouzelnický svět otočí směrem k temnému vesmíru ve své zatím nejpochmurnější, nejmokřejší... a nejtemnější kapitole.

To WB vycuclo veškerou radost z Harryho Pottera pro Aquamana a Shazama? Jestli série skončí tím, že Jacob odpálí Ministerstvo kouzel sklenicí moči, budu velmi rozčilený. Všichni vaši oblíbenci z prvních Fantastických zvířat jsou zpět. Jako Mlok Scamander, který se z nešikovného milovníka zvířat stal nešikovným magnetem na holky. Možná byste si měl sundat košili. Jeho frajerka s tváří ještěrky.

Má oči úplně jako mlok. To neříkej. Mistr v dělání obličejů, Jacob, který stále dělá obličeje. A zasněná Queenie, která hrdinně zhypnotizovala a unesla svého přítele? Zajímalo by mě, kdy bys mě probudila, až bychom měli pět dětí? Aspoň se nepřidala ke kouzelnickému Hitlerovi. Queenie, nedělej to! Ale nebojte se o nikoho, koho první film ustanovil za hlavní postavy série, protože tento tráví většinu času u postav, které jste nepotkali, nebo vás nezajímaly, je tu množství flashbacků do traumatického dětství této paní, její milostný trojúhelník s Mlokem a jeho depresivním bratrem v obleku, mise tohoto depresivního zabijáka v obleku a tento depresivní muž v obleku, který honí depresivního kluka v obleku z prvního dílu.

No tak, tenhle film je jen o depresivních lidech v oblecích, co mluví. I Brumbál je Jude Law v obleku vypadající depresivně. Můžeme se vrátit k Ronovi, který se blbě tváří?

- Harry. - Co? Díky, Weasley. Ale zatímco všichni ostatní depresivně mluví, zlý Grindelwald taky hlavně mluví, v obývacích pokojích, na střechách, v uličkách, ve strašidelných posluchárnách a ve velmi elegantní lyžařské chatě při výhledu na hory. To vše, aby odhalil svůj mistrovský plán k zamezení druhé světové války. Jejich touha po moci. Jak dlouho to potrvá, než obrátí své zbraně na nás? Počkat, co?

Takže mi říkáte, že kouzelnický Hitler má pár dobrých postřehů? Chce to, co my. Ty jo, existuje bradavický expres pryč z téhle série? Tak odhoďte kouzelnické pláště a oblečte si obleky kvůli filmu Fantastická zvířata, kde je málo zvířat, ale je fantasticky depresivní, a doufejte, že se objeví vyvolený a zachrání tuhle sérii, protože mají být ještě další tři. Řekněte mi můj příběh a pak ho můžete ukončit. Víte co?

Už kašlu na fantasy prequely! Co nás ještě čeká? Hra o trůny a Pán prstenů prequely? Oblbni mě jednou, Hollywoode! Dělám si srandu, kouknu se na ně. Hrají: Císař Bledý-patine, Sheldon Cooper, Hej, já tady čumím!

Vypadni mi z hlavy, Queenie! Černá díra ze slunce, American Bystrozor Story, Téhle paní jednou setne hlavu středoškolák, sranda! Jude Law jako Jude Law, Vyšší dobro Vyšší dobro. Sklapněte!

a Pokus o zapamatování si jmen jakékoliv nové postavy. Le... Leslie Lesmutnátvář? Eva Braunakadavrová a Rigly Potobočí? Poručík Dale Špatnokouzelník? Nevím, Frantík McTajemnoklobouk. Tvé jméno bude zapsáno ve slávě. Hezký, hezký, ale jak že se jmenujou? Její temné esence Johnnymu Deppovi můžete věřit, že kouzelníkům ukáže vapování.

Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už první zvířata jsem měl problém dokoukat a tohle jsem vypnul asi v půlce. Fanoušek HP (včetně té knižní) samozřejmě jsem a říkám to i jako fanda a na rovinu, že tohle bylo strašné... už vidím, jak si brzy pustím celou HP sérii a s radostí a to co jsem tam někdy hanil si ještě jednou rozmyslím, protože oproti tomuhle byla celá série (i se svými slabými díly) prostě koukatelná a fajn.

10

Odpovědět

Už jsem tento komentář vkládala k jinému videu, ale myslím, že sem zapadne líp. Naprosto s tebou souhlasím.

Nevím, na kolik dokážu psát "objektivně". Jakožto člověk, co nějakých sedmnáct let psal na Potterácký svět fanfikce a měl zhltnuté knížky nadesetkrát (filmy nepočítám, ty kolikrát knihy ignorují taky, ale to se ještě dá odpustit, když je dělal někdo jiný a jak píšeš, dneska jim to odpouštím i z jiných důvodů), znal každý detail a dost se nimral v cánonu, jsem se na první díl dívala s tím, že "ok, tohle nemůže tolik narušovat zajetá fakta, může to být zajímavá cesta do Brumbálovy minulosti a všeobecně pohled na magii v USA". Jako takový jsem ten film brala, bez očekávání a nějaké snahy to porovnávat s HP ságou.
První film byl zpracovaný docela hezky, líbila se mi grafika, Newt jako charakter mi byl sympatický (tady jsem neobjektivní, mám ráda Eddieho jako herce), zápletka zajímavá, v podstatě tam nebylo nic tak závažného, co by nějak překrucovalo fakta toho světa. Na cfsd jsem tomu dala myslím čtyři hvězdičky z pěti (za mě tři a půl, ale bylo to spíš na čtyři než na tři). Neočekávala jsem nic a mile mě to překvapilo...

Jenže...

Pak přišel druhý díl. Je všeobecně známo, že JKR si pro své potřeby překroutila nějaká fakta, aby mohla jet nadále svou a ždímat další prachy a sjet se po slávě vlastní ságy, kterou už asi sama nikdy nejspíš nepředčí jiným dílem (a dělá to už několik let, aby podporovala různé menšiny a skupiny a byla snad nějakým morálním kompasem, přestože si často protiřečí). V podstatě tam poměrně dost věcí koliduje s tím, jak je kdysi předhodila čtenářům v knihách i mimo ně (a kdo zná její twitter nebo Pottermore, ta paní si kolikrát nevidí takříkajíc do pusy).

Samotná zápletka, jak se vyvíjela dál, mi připadala mizerná, takového Deppa mám vcelku ráda, nejsem skalní fanda, ale proč ne - jenže v téhle roli mi tak neskutečně nesedí a to jeho maskování je taková hrůza. Pohnutky některých postav jdou totálně mimo mě (taková Queenie) a pár fakt uměle přidaných nebo obměněných do této ságy si taky kolikrát protiřečí.

Výprava byla fajn, graficky taky nemám výtky, zpracováno je to pořád filmově perfektně, ale prostě já jí nevěřím ten příběh a chování postav. A i když jsem se moc snažila nechat bokem svoje potterácký rýpance, zkrátka to v některých případech nešlo. Film ode mě dostal jednu hvězdičku.

Věřím, že jako nezaujatý divák bych si to užila víc, protože bych nepřemýšlela nad logikou některých scén, neznala skutečná fakta z toho univerza a bylo by mi to prostě fuk.

Kdyby ten scénář psal někdo od filmu, tak ani neceknu (dalo by se to spíš pochopit - při nejmenším), ale tím, že ho zpracovává samotná autorka, je to prostě pro mě její vyumělkovaný alibismus a zcela určitě oportunismus. Co řekne paní JKR, je svaté a platí a je jedno, že před lety řekla nebo dokonce vložila přímo do vlastních knih něco úplně jiného.
Vizuálně se to napadnout nedá, jenže mně bohužel jen ta vizuální stránka ke spokojenosti nestačí.

Takže první díl se mi líbil, druhý už ne. Nicméně uvidím, co přinesou ty další, třeba se z toho Rowlingová ještě nějak vylíže.

00

Odpovědět

money money money

160

Odpovědět

Já jako velký fanoušek jsem si film užil i když chápu že lidi co to až tak nežerou s touhle sérií budou mít problém. Na konci filmu sem byl dost překvapenej jak Grindewald vystupuje i jeho názory.Pro mě je to přijemné prodloužení fantasy světa sice pár věcí tam nemuselo být třeba Nagini a nebo že to natáhnou až na 5 filmů .... 3 by stačily ale konec konců fanoušci přijdou a ostatním to může být jedno :D

68

Odpovědět

Já třeba jsem fanoušek knižní série Harry Potter.
Ale ty filmy mi příjdou slabý jak čaj. Nicméně nejhorší bylo Prokletý dítě.

190

Odpovědět

Black hole sun pravděpodobně naráží na tuto píseň:
Soundgarden - Black Hole Sun (Official Music Video)

30

Odpovědět

Táto sprznenina si proste zaslúži honest trailers. Len mi je ľúto, že honest trailers rowlingovú tak šetrí a neroztrhá ju vo videu rovno na cucky.

113

Odpovědět

Hrůza. Skoro to vypadá jakoby Rowlingová H.P nenapsala, protože takový humus jako je tohle přece nemůže vyplodit autor Harryho Pottera.
Být na jejím místě, velice se stydím.

194

Odpovědět

už len ten herec mi je nesympatický, šak ako Hawkinga si ho pametám dobre a ako teploša som ho radšej už nepozeral. Ale ok, speť k Rowlingovej ... takéto umelé naťahovanie sveta Harryho odmietam už len z dôvodu, že je to čisto robené aby si pani spisovateľka ešte trošku nahrabala peniažkov do vačka. Prvý film bol nezmyselný blivajs s cgi kravinami, nechápem ako to môže dakto pozerať alebo dokonca čítať. Možno som ale už z fantasy vyrástol a detské veci už tak nevnímam ani ich svet. Napriek tomu si myslí, že 5 dielna séeria filmov je trochu moc. No ale každému čo chutí. pre mňa je to ziskuchtuvý blábol o ničom. Ale detičky možno majú radosť no. šak ono ich to raz prejde.

1111