Star Wars: Ewokové a sváteční speciálUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:7 312

V současné chvíli v kinech hraje na naši nostalgickou fanouškovskou strunu Solo: Star Wars Story. Ale ještě před ním a Rogue One tu byly spin-offy, o které se nikdo neprosil a všichni by na ně nejraději zapomněli. Samotný George Lucas si přál kouzelné kladivo, se kterým by mohl rozmlátit všechny existující kopie "svátečního speciálu".  Pojďte si poslechnout, jaký má na počiny The Star Wars Holiday Special, Caravan of Courage: The Ewok's Adventure (Dobrodružství Ewoků) a Ewoks: Battle of Endor (Bitva o planetu Endor), názor náš trailerový hlas.

Poznámky:

  • Spin-off (též odvozenina) je rozhlasové, televizní, počítačové nebo literární dílo, které bylo odvozeno od již existujícího díla (nebo více děl) a které je zejména zaměřeno na určitý aspekt původního díla (např. určité téma, postavu, událost, apod.).
  • Anthony Wilford Brimley je americký komik, herec a zpěvák. Hrál např. ve filmech Čínský syndrom (1979), Věc (1982), Zámotek (1985) a Firma (1993). Také pracoval na televizních reklamách, např. pro Liberty Medical, která prodává domácí testery na cukrovku, kterou Brimley trpí. Z jeho výslovnosti slova "diabetes" se stal internetový meme.
  • Kapitánka Phasma je velitelkou vojáků Prvního řádu v 7. epizodě Hvězdných válek.
  • Beatrice "Bea" Arthur (1922 – 2009) byla americká herečka, komička, zpěvačka s kariérou trvající přes 70 let.
  • The Honeymooners (Líbánkovi) je americký televizní sitkom vysílaný v letech 1955 a 1956.
  • Warwick Davis, herec liliput, který měří pouze metr. Objevil se v mnoha Star Wars filmech (hrál Ewoky či Yodu ve scénách, kde měl chodit), znát ho můžete z filmu Willow, jako profesora Kratiknota nebo skřeta od Gringotů z Harryho Pottera.
  • Lumpy Space Prince je narážka na Lumpy Space Princess ze seriálu Adventure Time.
  • He did it all for the Wookie je narážka na parodii písničky od Limp Bizkit "I do it all for the nookie" (nookie = fuck).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Než z nás Solo vyždímá všechnu nostalgii, si připomeneme tři spin-offy, které vzaly to, co jsme milovali... - Miluju tě. - Já vím. A udělaly z toho něco... řekněme jiného. Mích, šleh, mích, šleh, bum, bum, mích. Jsem ale popleta, pardon. Původní Star Wars spin-offy. Náš sračkovečer začneme Dobrodružstvím Ewoků: filmem o Ewocích, který vyšel před filmem o Ewocích, a po filmu, co byl ze 30 % o Ewocích.

Hnusní vraho-medvídci, které nikdo nemá rád, se spojí s další příšerkou vhodnou pouze v malých dávkách – děckem. Myslím, že se chtějí kamarádit. Vydají se hledat rodiče s jejím bráchou Macem: rádoby Skywalkerem, co má Lukovy vlasy a Anakinův herecký talent. Ta příšera je fakt velká! Kam zmizela? - A taky tam mají vílu Zvonilku?

- Myslím, že se směje. Tu fúzi s Disney studiem plánovali už tehdy, co? Dobrodružství Ewoků je zkrátka jako Hobit... A Bitva o planetu Endor je jako Hra o trůny. Bezesporu nejtemnější SW film, jaký kdy natočili. Většinu Ewoků zmasakrují v úvodní scéně. Malé holce vyvraždí rodinu. Má rodina... Všichni jsou mrtví. Zůstala jsem sama. Unese ji drak a po zbytek života na ni řve Wilford Brimley. Nechci tě tu!

Zmiz! Běž! Padej! To jednoho poznamená... Moment! Není to dětství kapitána Phasmy? - Musím se naučit dospělácké věci. - Popravit. Ale to byly jen zahřívací kola. Sledujte, jak původní trilogie ztratí poslední kapku důstojnosti ve Star Wars svátečním speciálu. Projektu tak špatném, že George Lucas chtěl zničit všechny kopie. - Když sám má na svědomí Klony útočí. - Páni. Kdo by to byl řekl? Přetrpíme spolu estrádu s občasnými SW prvky, kde jediným zajímavým číslem je počet drog užitých při natáčení.

Ať už během písně Bey Arthur, majitelky kantýny v Mos Eisley... Ještě jednu rundu, příteli, na cestu domů... Nebo při vystoupení sedmdesátkové kapely Jefferson Starship... Zažehneš ohně na obloze? Či při zpěvu princezny Lei, kdy Harrison Ford zpytuje svá životní rozhodnutí. Den plný radosti, který můžeme společně sdílet. To je výraz muže, který z toho má fakt špatný pocit.

Mezi těmito... talentovými výstupy je kousek příběhu, který je spojuje. Chewie spěchá domů za Itchym, Malou a Lumpym na Den života, což jsou takové ujeté chlupaté Vánoce. Impérium je ve střehu díky předabované scéně z Nové naděje... Najděte a identifikujte rebely. - Ovšem bez pomoci Luka... - Kde je Chewbacca? - Bez pomoci Lei... - Může Han nebo Chewbacca k obrazovce? Zato s pomocí poloviny Líbánkovic, Arta Corneyho.

Donesl jsem vám ten protonový box na ty... tyhlety... udělátka. Chewieho rodina na sebe bude hodinu příšerně vrčet, zatímco se snažíte udržet zbytek zdravého rozumu. O 20 MINUT POZDĚJI Pomoooc... Tyhle tři příšernosti vám tak zavaří mozek, že na prequely, Posledního z Jediů a Sola už si nikdy nebudete stěžovat. Páč ať na nás Disney vytáhne cokoliv, nebude to tak strašný jako Chewieho táta koukající na porno uprostřed obýváku.

Nezdálo se mi to třeba? Ne, ne, tady to je, fakt se to stalo. Ach, těšíme se, že ano? Bože, vypněte to! Hrají: Barokní andílek, Honorář Warwicka Davise, Chlupatý čaroděj, Cukrovka: Počátek. To byly dobrý koláče.

Nejlepší, co jsem jedl. Znuděná královna. Wilford Brimley kleje ve filmu pro děti? Ku*va! Luke ze solárka, Carrie Fisher to má na háku. A "Všechno to dělal pro Wookie". Star Wars: První prodejný děv*y. Víte, co je na těch filmech nejdivnější? Poprvé se objevil Boba Fett. A byl boží. - Chápu, že nemáte rádi Impérium.

- To ne. Následuj mě, příteli. Zklidni se! Pořád by jen žrali.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jednou jsem se pokusil zkouknout vanocni specail. Vydrzel jsem to asi 5 minut. To se fakt neda:)

110

Odpovědět

Já ho minulý týden viděla celý. Rozložený do čtyř dnů. Jinak by to mé psychické zdraví taky neuneslo. :D Nejlepší je ta část, když se někdo kouká na nějaké video. Na pochybný hologram Cirque du Soleil, na zaseklého androida, na animák o Lukovi, na pořad o vaření, na videoklip, na p***o, na "vysílání ze života na Tatooinu"...

70