HookUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:38
Počet zobrazení:5 011

Když se nerudný a vzteklý dospělák dostane mezi partu bezprizorních divokých dětí, je o zábavu postaráno.

Poznámky:

  • Scéna s voskováním hrudníku je z filmu 40 let panic.
  • Robin Blud, klid v punčochách je narážka na film Bláznivý příběh Robina Hooda (Robin Hood: Men in Tights, 1994, Mel Brooks).
  • Pán ohně je z animovaného seriálu Avatar: Legenda o Aangovi (Avatar: The Last Airbender).
  • "I can't feel my legs!" je citát z filmu Poslední mejdan (Can't Hardly Wait, 1998), ve kterém hraje herec Charlie Korsmo (v Hookovi Jack Banning).
  • Mám rád Huckabees je film z roku 2004.
  • V knize si Petr bere pod křídla děti, které vypadly z kočárku (pram, zní podobně jako Pan).
  • Představitel piráta Smee, Bob Hoskins, hrál i Maria ve filmu Super Mario Bros (1993).
  • "Ať má Zvonilka vyroste!" je narážka na Ritu Zlovolnou ze seriálu Power Rangers, která mluvila chraplavým hlasem a zvětšovala příšery.
  • "In the air tonight" je píseň od Philla Collinse.
  • Shutter Island (Prokletý ostrov, 2010)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Než medvídek Pú zatáhl smutného starého Kryštůfka Robina zpět do Stokorcového lesa, Steven Spielberg ukázal devadesátkovým dětem, jak víla Zvonilka zatáhla smutného starého Petra Pana zpět do Země Nezemě. Už chápu, proč nemáš šťastnou myšlenku. Tolik smutných vzpomínek... Spielbergův film, který Spielberg nemá rád. Musím se na to znova podívat, protože ten film pořád nemám rád. I když je nejlepší z celého Petr Panteonu.

A tím nejlepším myslíme nejmíň rasistický, - nejvíc zapamatovatelný, - Petře, vrať se! Petře! a obsahující nejmíň předělávek Nirvany. Jednou se na to podívám, abych pochopil, proč to tam dali. Ale ne dnes. Tohle je Petr Banning, profi telefonista. Je to Robin Williams, jakého jsme nikdy nechtěli. - Nevrlý.

- Nevěřím na víly! - Vzteklý. - Sklapněte už! A celičký oholený. Kde je scéna, jak ho Ztracení hoši voskovali? Kelly Clarkson! Když jeho děti unesou do Země Nezemě, z Petra Banninga se znovu stane Pan. Ve sté minutě stočtyřicetiminutového filmu. Fakt jsem byl tak trpělivé děcko? Vítejte v kouzelné verzi našeho světa, kde jsou Panovy příběhy fikce.

James Matthew Barrie knihu napsal před osmdesáti lety. Až na to, že nejsou, protože se opravdu staly. Ty příběhy jsou pravdivé. Až na tu scénu, kde naznačují, že to byl jen sen? Cože? A pokud vás tohle dostatečně nezmátlo, vítejte v rodině, kde Wendy miluje Petra, Žádná dívka nezískala tvou přízeň jako já. ale pak ho adoptuje jako vnuka, když políbí její vnučku ve spánku. Ale pořád na něj má spadeno.

- Babi? - Fujtajbl. Následujte druhou hvězdu vpravo až na nejsmutnější místo, co znáte. Zemi Nezemi, vězeňský ostrov zmítaný válkou, zamořený piráty v depresi, co se pokoušejí o sebevraždu? - Nesnaž se mě zastavit, Smee. - Už zase? - Hups. A pak jsou tu Ztracení hoši. - Bangarang! Kmen předpubertálních vrahů, který umírá hlady z neviditelného jídla a neskryje fakt, že i po letech boje jsou to stále jen zlomené děti lačnící po vedení.

- Pamatuješ si svého bratra, Petře? - Chtěl bych otce, jako jsi ty. Mé dětské já se tomu smálo? To mě zaslepilo Rufiovo bolerko a trojčíro? Jo, pořád je boží. Zkrátka je to film, na který mají třicátníci krásné vzpomínky. - Protože vás uhranul Dustin Hoffmann, - To se mi líbí! nádherné kulisy a nepodmíněná láska k Robinu Williamsovi. Ale jako dospělí, nebo narození po roce 1990, si uvědomíte, že je to sexuálně nabitý násilný film o krizi středního věku, který pořádně začne až po dvou hodinách.

Ale je to pro děti. Jupí! Hrají: Robin Blud, klid v punčochách. Chudák dablér Robina Williamse. Tvář vody, Maggie Smith jako stará dáma z Titaniku. Ten nejlepší Pán ohně. Necítím nohy!

Mám rád Hookabees. Petrův kočárek. Jsem to já, Mario! Ať má Zvonilka vyroste! A náhodné camea od: A... Dnes je cítit Collins ve vzduchu, no páni. Otřesený ostrov Hele, kde jsou Michael a John? Tootlesi, tys je zabil? Ztratil jsem své kuličky.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady myslím, že upřímně trailery nepochopili o čem ten film vlastně je. Hlavní hrdinou totiž byl právě ten kapitán Hook, který odloučí děti dospělým pokud se jim nevěnují. Tohle byla myšlenka toho filmu.

00

Odpovědět

Hm. To já vyrostl na verzi z roku 2003, kdy jsem byl přesně v tom správném věku – i když zpětně bych z toho filmu vyškrtl jak začátek, tak konec. :)

Btw, "Firelord" je v českém překladu "pán ohně".
https://cs.wikipedia.org/wiki/Avatar:_Legenda_o_Aangovi#Ozai

10

Odpovědět

Díky, opraveno. Málo jsem googlila, seriál mám zkouknutý jen v originále. :)

20