LabyrintUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:8 025

Po smrti Davida Bowieho se Upřímné trailery rozhodly mu vzdát hold rozebráním úžasného dětského filmu Labyrint z roku 1986. Pokud jste ho ještě neviděli, rychle to napravte, protože na něco tak divného nenarazíte často.

Poznámky:

  • Jim Henson - loutkář, autor slavné show The Muppets
  • major Tom - odkaz na Bowieho píseň Space Oddity
  • Jennifer Connelly hrála v roce 2000 ve filmu Requiem za sen.
  • Grover je jedna z muppetích postaviček.
  • Harry Knowles je zrzavý vousatý filmový kritik.
  • Waldo je postavička z dětských knížek, které trénují postřeh (Where is Waldo?). Má na sobě pruhované červeno-bílé tričko a je schovaný mezi spoustou jiných lidí a věcí.
  • The Maze Runner se v českém překladu uváděl jako "Labyrint: Útěk".
     

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Jim Henson, George Lucas a Terry Jones z Monty Python natočili dětský film tak divný, jak by se dalo čekat od Jima Hensona, George Lucase a Terryho Jonese z Monty Python. Labyrint. Připravte se na osmdesátkovou klasiku, na kterou nás nenapadlo dělat trailer. Ale teď ho děláme, abysme ukázali, jak boží byl David Bowie. Přinesl jsem ti dárek.

Zapomeňte na zmatenou zápletku a ploché herectví, protože David Bowie září v každé scéně jako král skřítků Jareth – kouzelné stvoření, které se dá popsat jen jako David Bowie. Boj se mě, miluj mě, udělej, co říkám, a budu tvým otrokem. Očaruje vás svými kouzly, tancem a svým... majorem Tomem. A tím, jak hypnoticky vyslovuje "dítě". Zapomeň na to dítě...

A dítě řeklo... Protože tvé dítě... Křičící dítě... Mé dítě... Dítě... Dítě... A pak to dítě dostaneme. Ve výkonu tak ikonickém, až zapomenete, že hraje únosce se záluskem na šestnáctku. Jennifer Connelly hrála dívku, která ve vás vzbuzovala divné pocity v roce 1986, a dospěla v ženu, která ve vás vzbudila nepříjemné pocity v roce 2000. Obětuje svého bratříčka králi skřítků jen proto, aby ho nemusela hlídat. Králi skřítků, ať jsi kdekoliv, odnes to dítě co nejdál ode mě. Přeneste se do modelu hradu a mysli mladé dívky, kde budete bloudit labyrintem plným nebezpečí, tekutin, a sexuálního zmatení ze starší mužské autority.

Čili pubertou. Před tím než Andy Serkis hrál v elektronickém neoprenu, Jim Henson nutil trpaslíky hrát v nepohodlných skafandrech v devadesáti minutách loutkářovy čiré kreativity, která je tak podobná Muppetům, že i střihač se jmenuje Grover. A je plná úžasných stvoření, průkopnických triků a vtipů o prdění. Hromady vtipů o prdění.

Opatrně, Ludo! Zazpívejte si klasické písničky, které milujete a určitě si pamatujete. Například Kouzelný tanec. A ta... ohnivá písnička červených loutek nebo... Ne, to mi nic neříká. Tu si taky nepamatuju. Takže jenom Kouzelný tanec. Ten chlap toho napsal... nemůže být všecko Ziggy Stardust. Takže si užijte příběh z doby Nekonečného příběhu a Rošťáků, klasiku z osmdesátek, která není tak dobrá, jak si pamatujete a která totálně pohořela ve výdělcích, ale na tom nesejde!

Protože David Bowie je ku*va boží! A ve svým kouzelným hradu by si se mnou mohl dělat, co by chtěl! Hrají: Glamdalf, dvojník ruky Davida Bowieho, už ne dívka, ale ještě ne žena, Bernie Sanders, mýval Rocket, orgie z Eyes Wide Shut, Harry Knowles, Jabba junior a mimi Waldo.

Trochu jiný Labyrint. Páni, i když jsou to loutky, docela mě děsí. Rozhodně brečel doopravdy.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já si vždycky vzpomenu na film legenda... tam zase hrál mladej Tom Cruise

40

Odpovědět

Jo, když měl ještě křivý zuby, to si taky pamatuju. :D

00

Odpovědět

Výborný film! srdcová záležitost a hodně podceňované fantasy...hlavně skvělý výkon Tim Curry - The Darkness

00

Odpovědět

+DaveBtak tak, jen ten dabing... i když teď je nějaký nový dabing a že je lepší tak netuším

00

Odpovědět

pořád se mi Labyrint líbí a to už je mi skoro třicet...vždycky jsem měl rád fantasy a vždycky mít budu.

30

Odpovědět

Ta věta "Užijte si klasiku z osmdesátek, která není tak dobrá, jak si pamatujete," neskutečně sedí. :-D

Zrovna minulý týden jsem Labyrint pouštěl z nudy ve vlaku přítelkyni a básnil jsem jí o tom, jaká je to klasika a jak jsme to jako malý zbožňovali. Když jsme to dodívali, podívala se na mě vražedným výrazem, který jako by říkal: "To jako fakt?" a já se jí musel omlouvat, protože už to ani mně nepřipadalo vůbec dobrý a zábavný. :-D

174

Odpovědět

časy se mění :)

11

Odpovědět

+x trailNevim jak ostatní, ale já na to můžu koukat i teď. Neustále. A že jsem to viděl fakt hodněkrát!

30

Odpovědět

+x trailLabyrint je fajn. Asi z něj už nejsem tak nadšený jako v dětství, a zrovna tím zpěvem mi přijde, že v podstatě jen zdržují děj; nicméně pořád v tom je vidět dost originálních nápadů a je tím pádem i zajímavý. Nekonečný příběh (první díl!) zrovna tak a na oba se sem tam rád kouknu.

30