Thumbnail play icon

Divergence: RezistenceUpřímné trailery

Přidat do sledovaných sérií 89
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:7 264

Druhý díl Divergence chudáku Johnovi, alias trailerovému hlasu, pořádně zamotá hlavu. Jsou to Hunger Games, nebo Labyrint? Jsou si zápletky jen podobné, nebo jsou úplně stejné? Kde se tam vzal Matrix? A co na to Jan Tleskač?

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dejte nějaký novější film. Třeba Kong: Ostrov Lebek

10

Odpovědět

Ve "Starring..." jsem nepobral to s Naomi. Vysvětlí někdo tu narážku nebo kdo to má jako být?

00

Odpovědět

Herecka se jmenuje Naomi Watts. Zvukově je to podobné slovu "what" = co.
Naomi Watt are you doing here?

100

Odpovědět

+hAnkoA jo, ona je to fakt ona. Napadla mě Naomi Watts, jedna z mých top hereček, ale nějak jsem si to nespojil, kor když jsem ji vůbec nepoznal ani po druhém přetočení. Jsem si říkal, co je to za pětadvacetiletou kost (nevím jak ve zbytku filmu, práce s nasvícením oné scény asi udělalo taky svoje). Na brunetu jsem ji asi ještě neviděl (chvíli v Mulholland Drive nepočítám) a není to vůbec špatné.

Ale že se zaprodá i do takových s****k, to mě nepotěšila.

11

Odpovědět

Bude to jako házet hrách na zeď, ale oni nemají pravdu. Nejedná se o tahání prachů z děcek (ačkoliv peníze jsou sladké, že? A když jsou děcka spokojení...)

Stěžovat si, že Hunger Games, Divergence nebo Labyrinth jsou si podobní jako jako kritizovat Čapka, Orwella, Huxleyho nebo Bondyho, že psali podobná díla.
Jedná se tedy o vlnu takzvaných "adult" dystopii které se dost možná navzájem inspirují, nebo zkrátka využívají jednotný rámec pro své originální světy. (Vyvolený, "šokující" pointa, to už je klišé pár let.) Navíc všechny tyto světe bravurně zvládají hlavní účel dystopii - vytvořit nejhorší verzi světa který sami známe.
Celkově vzato vesměs platí, že knihy jsou lepší než filmy - ačkoliv Hunger Games byl filmařsky zvládnutý skvěle. Labyrinth a Divergence jsou na tom hůř.

Celkově vzato mě trápí, že autoři knih či filmů jsou čím dál tím více kritizování, zvlášť když to není věcné. A mimochodem, všem musím doporučit Bez šance od Shustermana. (Které je zase podobné Neopouštěj mě od Ishigura. Někdy jsou knihy zkrátka velmi podobné :)

526

Odpovědět

Trochu přehnaná reakce, tyhle věci jsou na pozadí každé scifi, pro mě jen kulisy, důležitější je děj - myšlenka. :)

61

Odpovědět

+JarininDěj i myšlenka jsou v Hunger Games, Labyrinthu a poměrně i v Divergenci dobré :) Pokud nám tedy nevadí pravidelné klišé, není důvod tyto dystopie neuznávat.

17

Odpovědět

Vážně přirovnáváš tvůrce výše zmíněných filmů k Čapkovi, nebo Orwellovi? Dude, not cool

00

Odpovědět

+CopysanVlastně jsem napsal, že kritizovat Hunger Games a spol, že jsou přes kopírák, je jako kritizovat Čapka a spol, že jsou přes kopírák ;) A navíc mluvím o tvůrcích knih, ne o tvůrcích filmů - podle knih se točí filmy ;)
Jestli se může Suzanne Colins na nějaké úrovni rovnat Čapkovi, to uvidíme až tak za 100 let. Ale neříkám, že to není možné.

00

Odpovědět

Aspoň jsem se dozvěděl jak to to skončí, ne, že by mě to zajímalo, ale dobré vědět. :) Tyhle filmy vznikají, podle mě, proto, aby vyzkoušeli mladé herce a měli nějaký příjem, taková hladová filmová zeď, něco jako seriály na ČT, aby "mistři" měli co žrát. A co na to Jan Tleskač? Ten, by radši jednou rukou a se zavázanýma očima vkládal a vykládat ježka v kleci a na věčné časy. :D

130

Odpovědět

Ach jo. Proč lidi koukaj na hovna jako Hunger Games?

910

Odpovědět

Ach jo. Možná ti to ještě nikdo neřekl, tak ti to musím říct já. Nemusíš se na to koukat. Není to povinné. Klidně se můžeš koukat na něco jiného nebo já nevím, číst si knížku nebo tak něco. Dokonce můžeš vzít kolo ven a nebo jít plavat. Ale místo toho sedíš a stěžuješ si v komentářích proč jsou filmy jako HG. Nejspíš si i říkáš, jak člověk musí mít nízké IQ, aby se mu taková blbost líbila (to si občas říkám taky). Ale víš co? Vůbec na tom nesejde. Drtivou většinu těch lidí ve svém životě neuvidíš, tak proč ti na tom vůbec záleží na co se koukají ostatní? Dokonce ani já tebe v životě neuvidím, tak proč bych ti měl odpovídat na koment? Odpoveď můj přiteli je DOPAMIN co vypustí můj sladký mozek, až uvidí ty palce nahoru. No tak lidi, šup šup. Pomozte závislákovi dostat jeho dávku. Díky

1513

Odpovědět

+randomname0072Každé studio má určitý omezený počet peněz, které může alokovat mezi své projekty. A pokud je nějaký film úspěšný tzv. "lidi koukaj na to hovno", je velká pravděpodobnost, že příště zase natočí nějaké hovno místo filmu, který bych preferoval já. Proto mě zajímá divácký nevkus, lépe řečeno nenáročnost.

121

Odpovědět

+Taan+Taan skvela pointa

00

Odpovědět

+randomname0072pozerať to iste nemusíš, ale keď existuje bilion rôznych filmov, tak prečo sa pozerať práve na sračku? :) A sračky to sú a nie že nie :D

21

Odpovědět

+randomname0072A já někde píšu že na to koukám, ne-li koukám z donucení? Ne, nepíšu. Prostě jsem se jen pozastavil nad tím, že lidi koukají na tyhle hovna a že to lidi baví. Hlavně, když je to předvídatelný jako dětská knížka. Story roztáhaj na pět dílů a stejně všichni vědí, že teenage vyvolená spasí svět, nehledě na to, že tenhle průhledný fakt v takových filmech není důležitý, důležitý je přeci, s kým se daná teenage vyvolená konečně vyspí, či snad do koho se zaláskuje. Ve výsledku je vlastně jedno kdo z postav zařve, protože v těchto filmech nějakej teenage týpek zařve stejně, což je vlastně úplně jedno, protože je tam jinej teenage kreténskej týpek. Tak jako tu nedávno bylo Stmívání, tak teď jsou tady série z dystopických světů. Toť vše, já se nad tím prostě jen pozastavil a čekal, jestli se třeba rozvine diskuze, nebo aspoň něco. A proč odpovídám já tobě? No protože mě baví s lidma diskutovat ;)

20

Odpovědět

+ass.ass.inNo tak tvoje starosti jsou fakt k smíchu. Co je ti co do toho na co lidi koukají, čtou nebo poslouchají v čem chodí oblečení? Neboj nikdo tě o nic neokrádá. Ti tvůrci by jiný film nenatočili, jinou knihu nenapsali ani by nezačali tvořit jinou hudbu. Ta největší studia vědí co chtějí a jiné věci je stejně nezajímají od toho jsou tu jiní. Prostě se s tím smiř tak svět kolem tebe funguje a fungovat bude. Nikdo se nezavděčí každému.

Osobně nemám problém vůbec se žádným filmem. Jasně štvou mne všemožné dotace které se přerozdělují nemehlům, filmy Trošky, rychlokvašky pokračování dobrých filmů a spousta dalšího. Jediné co mohu dělat je, že se na to nekoukám a v případě přerozdělování daní na to kašlu, protože nejsem aktivní v jiných důležitějších věcech...
Taky mě spousta věcí a lidí štve ale segregace, tvorba pracovních táborů a vymývání mozků je moc pracné, tak to většinou hodím za hlavu...

Taan studia většinou nezajímá jestli se jejich film zapíše do dějin kinematografie a nebo jestli bude následující film lepší ale jak maximalizovat profit. Čest výjimkám...

11

Odpovědět

+PolymorfPro krista pána, co tu řešíš? Já jen vyjádřil svůj názor. Prostě jsem něco okomentoval, nehledej v tom skrytý významy. Jinak, já si zhruba dokážu představit jak svět funguje, nemusíš mi tu dělat přednášky ;)

A že nemáš osobně problémy s žádnými filmy, tak ti gratuluju :)

20

Odpovědět

+ass.ass.inTak jaký smysl má ten komentář?
Proč ty máš? Děláš proti tomu něco? Teda krom těch komentářů :D

02

Odpovědět

+PolymorfJako ten první? Z části otázka, z části podnět k diskuzi.
Proč mám? Prostě se mi něco nelíbí. Jestli dělám? Nedělám, proč bych měl? Taky proti tomu něco děláš? A že píšu komentáře, to je špatný?

30

Odpovědět

+ass.ass.inDíky za velice přínosnou diskusi :D. Diskutování pod komentářem, kterým to započalo ze mě dělá stejného omezence jako jsi ty nebo jarinin...Času ale nelituji občas je fajn si připomenout jak zbytečný je reagovat na zcela subjektivní komentář se kterým zjevně nesouhlasím jen proto, že definice sračky je pro mě zjevně zcela jinde :D

01

Odpovědět

+PolymorfTo je v pohodě, že nesouhlasíš. A z čeho usuzuješ, že jsem omezenec? Či snad proč mě tak nazýváš, já tě nikde hanlivě nenazval, normálně se s tebou bavím :)
Taky toho času nelituji, baví mě si s lidma povídat, i když mají jinej názor :)

10

Odpovědět

+ass.ass.inProstě mi přišlo omezené předpokládat, že se budou točit pouze filmy co se ti líbí. Nezastávám se filmu jen se mi nelíbí tvůj postoj. Ten film je zcela průměrný a jeho existence dle mého má minimální vliv na kvalitu ostatní produkce. (Kdo chce dělat dobré filmy, dobré filmy dělá a jen stěží se nechá uvrtat do něčeho co dělat nechce) Pro tebe je to sračka, pro mě je to průměrný film a pro někoho je dobrý film. Proto ten omezenec, ať to vyznělo jakkoliv pejorativně tak mě v tu chvíli nic jiného nenapadlo.

11

Odpovědět

+PolymorfOk, dík za odpověď :)

00

Odpovědět

+ass.ass.inŽe by se rozvinula diskuze ohledně kvality těchhle filmů pod tou jednou větou, kde je navíc jedno vulgární, které evokuje, že dotyčnému nemá cenu něco vyvracet?
Hůůů, tak a nadechnout a znova :D

Nebudu zabředávat do toho, že kniha je o mnoho lepší a ve filmu se myšlenka díla ztrácí právě pod váhou romantiky, která je strčená do popředí a osvětlená jevištním světlem. V knize je romantická linka taky, to v nejmenším nepopírám.
Jinak ale, i když se jedná o růžovou knihovnu, i v těchto dystopických světech lze vidět zajímavé narážky, když už nic jiného. Ve Stmívání moc ne, to je čistě harlekýnka, pouze cílí na mladší skupinu. V Divergence sérii můžeš koukat na rozdělení společnosti do frakcí podle nejsilnější vlastnosti. Jenže, jak se ukáže, vždycky je někdo, kdo tenhle "ideální" svět rozbije – oni divergenti, kteří jednoznačně nepatří jen do jedné. My v reálné společnosti se také rozdělujeme, velmi dobrovolně, a nesnášíme ostatní skupiny. Sečtělí, sportovci, pracovití, zemanovci, havlovci... Není to trochu blbost, když stejně všichni nějakým způsobem patříme do více skupin?
Můžu mluvit dál.

Ale k námětu na diskuzi. Myslím si, že puberťáci se hlavními hrdiny stali nejen proto, že knihy jsou primárně cílené na ně. Taky ale kvůli kultu mládí, který teď vládne a dospělý padesátník, jako byl Winston Smith v 1984, nikoho nezajímá. Je už za zenitem a nedokáže nic změnit.
Co si myslíš ty?

10

Odpovědět

+AmiaSamozřejmě, v dystopických světech můžeme vidět narážky na reálný svět, to je v literatuře běžné, samotná díla se v průběhu historie psala, aby komentovala dění ve světě.
Samotný téma dystopických světů by mi asi tolik nevadilo, je to zajímavé téma. I když poslední dobou celkem omílané. Z toho jak popisuješ knihu, nebral bych to asi tak kriticky.
Mně šlo spíš o to, že z principu jsou filmové předlohy mezi sebou identické, a to snad i ve všech detailech. A protože je to tak časté téma, tak v případě filmů se to stalo velmi rychle klišé. A proto bych řekl, že je to sračka.

Myslím, že v případě dystopických námětů to ještě ujde, že jsou protagonisti teenage, asi podle motta, že mladí jsou budoucnost. Dá se to odůvodnit, i když je mi to proti srsti. Navíc ve mně hlavní teenage obsazení evokuje, že film si odpustí násilí a jiný kontroverze, což je v námětu jako dystopický svět, velká škoda. A hlavně prostě do popředí naserou něco, co by si to nezasloužilo, třeba romantická zápletka.

Jinak jsem teenage obsazení tak často neviděl, ve fantasy leda v Harry Potter sáze, kde to nebylo tak špatný.

10

Odpovědět

je to hezké (herci, efekty, romantika ... ) a jednoduché

00
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK