Pearl HarborUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:11 375

Když se ve filmu Michaela Baye skutečná historická událost postaví do cesty fiktivnímu milostnému trojúhelníku, je čas na epické výbuchy!

Poznámka: 
Daredevil pilot = slovní hříčka; daredevil = opovážlivý, ale také je to jméno komiksového hrdiny, kterého v jiném filmu ztvárnil Ben Affleck
Black Hawk Dumb = slovní hříčka na film Black Hawk Down (Černý jestřáb sestřelen); dumb = hlupák, pitomec
Bore-a! Bore-a! Bore-a! = slovní hříčka na válečný film Tora! Tora! Tora! a zároveň na slovo "nuda" (boring, bore = nudit)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Ještě než si nahrabal na velkých ztrátách na životech Američanů v Bengází, chtěl si Michael Bay nahrabat na ještě větších ztrátách na životech Američanů v... Pearl Harboru. Myslíte si, že víte, co se odehrálo v den, kdy Japonci zaútočili... ale nemáte ponětí, že to bylo jen pozadí bezduchého milostného trojúhelníku... - Bolí tě nos. - Ne, myslím, že srdce. ...a kupy trapných komediálních kousků.

Naprosto neakceptovatelné využití vojenského letounu! Jsi tak... Tak tohle bolelo... Tohle je Rafe MacCawley, pilot s příšerným jižanským přízvukem... Jsem lůzr. To mě může připravit o křídla. ...který se zamiluje do Kate Beckinsale. A tohle jeho kámoš Danny, pilot s příšerným jižanským přízvukem... Tohle není trénink, ale válka.

...který se taky zamiluje do Kate Beckinsale. Když se skutečná historická událost postaví do cesty jejich fiktivním vztahům, naši dva slušňáci vzlétnou k nebesům a sami vykopou Japonce z Pearl Harboru. - A mám tě, hajzle! - Odvoláme třetí vlnu. Víte o tom, že tam byli skuteční vojáci, že jo? Užijte si Michaelovu fanfikci na historii, která je američtější než dva vojáci, co darují krev do láhve od coly. Kde všichni muži jsou ušlechtilí patrioti.

Nedychtím po smrti, pane. Jen chci být užitečný. Není nic silnějšího než srdce dobrovolníka, Jacku. Všechny ženy jsou nezbedné sestřičky. - Měl moc pěknej zadek. - Uvidíme se na pláži, chlapci! - Nemáš nějaké kamarády? - Vyber si. A ani obrna nezabrání prezidentovi dosáhnout sladké pomsty. Jupí! USA! USA! Po nadšení z úspěchu Titaniku si užijte marný pokus dosáhnout kouz...

elných zisků toho mnohem lepšího filmu. Ale s větším množstvím výbuchů. A bombardování, které vypadá tak hustě, že filmu skoro chcete odpustit jeho trapnost. Hurá! Jdeme na to! Jupí! Juchú! Do nich! Ach, pardon, špatnej tým. Sakra, Michaele, proč to vypadá tak dobře? Připravte se na tříhodinový film za 140 milionů dolarů, který stál stejně, jako skutečné opravy škod v Pearl Harboru, je o hodinu delší než celý útok, dokázal urazit americké i japonské veterány, a co nejhůř – získal filmu Michaela Baye prvního a jediného Oscara.

Za zvuk. Jsi tak... tak... tak... Hrají: opovážlivý pilot, černý jestřáb pitomcem, Kate láká námořníky, pomoz mi, pomoz Spojeným státům, a rasistické prasátko Porky.

J... j... j... japka jsou tu! Nehrají: skuteční hrdinové toho dne... Dva kamarádi, kteří během útoku sestřelili šest japonských letadel. První žena oceněná Purpurovým srdcem. Voják a sestřička, kteří se seznámili po jeho zranění v Pearl Harboru. A všichni ostatní, co byli v Pearl Harboru. Až na postavu Cuby Goodinga, ten byl boží!

Nuda! Nuda! Nuda! Je jen otázkou času než Michael drapne do spárů 11. září... No to mě poser.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mluvili by jinak, kdyby si zažili 175 minut v těle 13leté dívenky, která to natajno v pokoji ségry (slíbila jsem, že jí do pokoje nelozím, tak pšt!) nedutajíc poprvé shlédla. Avšak! Při jejím tklivém pláči u dojemného konce vtrhl bratr do pokoje, že co se panebože stalo, tváříc se jako hrdina vstříc násilníkovi...a směje se mi doteď. Bůů, doják. Tím chci i říct, že touhle kritikou sakra přestřelili.

01

Odpovědět

Sorry, ale na Pearl Harbor mi nešahejte.
Čekat od velkofilmu od Baye dokumentární zhodnocení skutečného útoku?
Titanic má Oskarů tři p****e a nepřijde mi, že by si někdo stěžoval, že je to historicky nepřesné nebo že je to vlastně jen "romantická zápletka s katastrofou v pozadí".

Mě zas nenadchl ten jeho nový film Benghází, kde jsem měl až do konce filmu problém vyznat se v tom kdo byl vlastně kdo...

312

Odpovědět

Nuž, áno, ten útok bol boží. To je všetko pozitívum.

10

Odpovědět

Tahle s****a plně dokazuje úsloví,,Dějiny píší vítězové".Ale takhle blbě?A ani už nevím,kdo to vlastně první řekl...Nejhorší bude až naše slavné školství začne tohle ,,veledílo,, vydávat za pravdu.

56

Odpovědět

Protože lidi chodí do kina na holywoodský blockbustry v domnění, že se jedná o doslovně převyprávěný dějiny viď? To byl zase někdo dlouho na sluníčku...

114

Odpovědět

A Japonce porážka v WWII tak degradovala že vzniklo anime. Mimochodem čekám na palce dolů od asociálních anime paniců.

2112

Odpovědět

A poak přijde Svěrák a Svěrák, a oznámí, že je to vlastně americkej Tmavomodrej Svět

221

Odpovědět

Pokud si dobře pamatuji, Svěrák říkal, že po zisku Oskara za Kolju, dostal nabídku z Hollywoodu (nevím od koho), kterému měl zaslat předběžné scénáře (že by ho v případě zájmu produkovali) a dodnes žije s pocitem, že Pearl Harbor je jeho vykradený Tmavomodrý svět a oni ho vychcaně napálili.
Nevím, co je na tom pravdy, každopádně jsou ty dva filmy podezřele podobné v "romantické" pasáži, rozdíleček je pouze v tom, že Tmavomodrý svět je v té zbylé kvalitní film a Pearl Harbor neskutečná s****a.

271

Odpovědět

+Zeckano, říkali, že se chtěli i soudit, ale neměli by na to peníze. Údajně řekl "i toho koktavého pilota nám sebrali"... ale co já vím. Většina romantických zápletek filmů je si podobná jak vejce vejci

50

Odpovědět

Na tenhle film jsem už alergický, co je s filmem spatně tak skoro všechno bylo řečeno ve videu. Ovšem co nebylo řečeno je to, že ten nálet Japonců na americkou vojenskou nemocnici je úplný historický nesmysl, Japonce civilní cíle nezajímali, měli přímý rozkaz jít jen po vojenských cílech. Perličkou je že nemocnice skutečně pár zásahů dostala ale ve zmatku z vlastních řad. Pak ten nálet na Japonsko je taky dost přibarvený, ano Japonce to překvapilo ale zas takový úspěch to pro USA nebyl, spíš to byla jen demonstrace síly. Nechci tím znevažovat válečné hrdiny ale fakticky do té mise museli vybrat úplný magory.
Jo úprava historie v akci.

342

Odpovědět

"A Daredevil Pilot" je narážka na Affleckového Daredevila. Aktuální překlad "opovážlivý pilot" tomu moc nenaznačuje.

150

Odpovědět

Stejně jako Black Hawk Dumb je narážka na "Hartnetového" Black Hawk Down. Obojí snad většina diváků pochopila i s českým překladem a není třeba vysvětlivek. :)

66

Odpovědět

+hAnkoJelikož překlad obsahuje "černý jestřáb", stejně jako ofiko český překlad filmu, tak by to nedošlo snad jen debilovi nebo filmu neznalého. To není ten stejný případ a tvůj argument je opět mimo, jako vždy, když příjde reč na tvé překladatelské schopnosti, co se týče tvých překladů komiksových jmen z jiných pořadů.

Ale ok, už jsem si za dobu zvykl, že jsi neústupný typ a svoje pochybení neuznáš, i když je do očí bijící.

61

Odpovědět

+Kafka TamuraEvidentně to všechno znáte, tak není důvod to v překladu psát a popisky stejně nikdo nečte. Komu to jasné není, ten se zeptá, nebo si přečte vaše komentáře, ve kterých mě tak rádi opravujete. Ale aby bylo povinnosti učiněno za dost, tak je to doplněno v poznámce.

11

Odpovědět

+hAnko3:48 je narážka na starší klenot: https://www.csfd.cz/film/2767-tora-tora-tora/prehled/

70

Odpovědět

Ahoj, super video, pls opravte na konci 11.9. místo 9. září :) díky!

40

Odpovědět

S tímto videem se rád ztotožňuji, protože se PŘESNĚ a VĚCNĚ vyjadřuje k problémům, které mě dennodenně zajímají.

K tomu Pearl Harbor, jakožto VOJENSKÁ operace, je přímým dokladem toho, jak západní civilizace (neboli ZÁPAD) selhala s exportem demokracie.

219