GladiátorUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:10 017

Meče, bitvy, proslovy, sandále a tak dále... Aneb trailerový hlas je opět v ráži a je mu jedno, jestli to nandá hercům, režisérovi, nebo i hudebnímu skladateli. 

Poznámka: 
Ceasar Flickerman je postava z Hunger Games, televizní moderátor her.
Watto je postava z první epizody Star Wars, obchodník s lidmi.
Little Ceasar's je americká síť pizzerií.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Od Ridleyho Scotta a Russella Crowa... když byli ještě v kurzu... přichází sandálo-mečový film tak úspěšný, že po něm přišla Trója, Alexandr, dva Herkulové, předělávka Souboje Titánů a další Ben Hur... Bézva... Vraťte se do slavného Říma během doby u nás neslavné, kdy Limp Bizkit ovládli hitparády, Mission Impossible 2 vydělala balík a tenhle film vyhrál Oscara.

Jakože není úplně špatnej, ale jinak stál počátek milénia za prd. Russell Crowe exceluje jako Maximus, který ho tak proslavil, až si myslel, že mu projde i tohle... - Copak se nebavíte? - Ne, ani trošku. Sledujte, jak se Max vyrovnává s těžkostmi se stoickým klidem, stoicky klidným mnutím špíny nebo stoicky klidným hlazením obilí. - Zkrátka výkon hodný Oscara. - Síla a čest. Ale tohle mě vždycky dostane!

- Máš nějaké jméno? - Jsem Gladiátor. - To teda! Užasněte, když Maxima zajmou, vycvičí a donutí bojovat v lidské Pokémon lize. Když se chce pomstít slizkému podivínovi Joaquinu Phoenixovi, - který hraje slizkého podivína Commoda. - Nejsem snad milosrdný?! Budete svědky hodně narušeného hereckého výkonu, v němž má zlý císař divný vztah k otci... Hledal jsem v tvářích bohů...

způsob, jak tě potěšit. K sestře... - Zůstaň se mnou. - Víš, že to nejde. - Tak mě polib. - A taky k synovci? - Spí tak klidně, protože je milován. Fůj... Je jako Jaime Lannister, kdyby neuměl bojovat. Nebo velet armádě. Nebo ojet ségru. Nebo byl v podstatě úplně k ničemu. Užijete si mišmaš historických faktů a věcí, co si prostě vymysleli. Skutečného římského císaře stihne vymyšlená zrada od skutečného syna, který chce zabít vymyšleného generála, co vyhrává skutečné hry gladiátorů.

Ale když skutečný císař bojuje s falešným gladiátorem, což se opravdu stalo, předstírají, že v aréně zemřel. Ve skutečnosti ho uškrtili v lázni. Ale pořád je to věrohodnější než 300. Proč je tam kozel?! Tak se připravte na nejlíp natočený příběh z prostředí pro wrestlingu. Husťácký miláček lidí, kterého podporují davy, bojuje se zlou autoritou, která pro vítězství podvádí, a nakonec si dají do držky před zraky uječených fanoušků.

- Špica! Maximus říká: - Jsem Maximus Decimus Meridius, velitel Severní armády, generál legie Felix, věrný služebník pravého císaře Marca Aurélia, Jasně... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. A co ještě? - Ale já se pomstím teď...

- Mám jiné věci na práci. - Nebo v příštím životě. Na té tvé hlášce budem muset zapracovat, Maxi. Na triko se to nevejde. Hrají: Císař Brumbál I. Joaquin Fouňa A Malý Caesar. Šílený Maximus: Zběsilý Řím Ten film je tak dobrý, až zapomenete, že Hans Zimmer dal stejnou hudbu do Pirátů. Trapas, Hansi.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je vidět, že když jde o dobrý film, tak jaksi nemají co říct, až na jeden vtip to byla trapná recenze. At se raději drží béčkových filmů.

00

Odpovědět

Tak špatný záporák, že o svých úchylnostech jen mluví :D

40

Odpovědět

"dirt" se zde nepřekládá jako špína, ale jako původní význam - hlína.

00

Odpovědět

tolikrát jsem u toho filmu i knihy plakal :( jeden z nejkrásnějších filmů co jsem kdy viděl

50

Odpovědět

Z historického hlediska je však chudákem právě Commodus (poslední augustus z římské nobility, po něm nastupují už jen Severovci - původem africké dynastie, či Ilyrové, nebo Syřané; byl to právě on, kdo utratil své zdroje za novou zásobovací flotilu ke prospěchu Říma a nakonec uškrcen právě na příkaz své sestry Marcii a ani stylizace do Herkula nebyla v té době ničím neobvyklým, nebo podivným; jediné, co by snad mohlo pohoršovat, že Herkules byl Řek, ale Římané odvozovali svůj původ od Trojanů).

00

Odpovědět

[1:39] Am I not merciful?

20

Odpovědět

Díky, poupraven překlad :)

20

Odpovědět

+Xardassnechcu ti do toho kecat, ale neříká v 1:28 get trade (být prodán/vyměněn) ??? uznávám, že zní to prakticky stejně jako get trayed (být zrazen)... jestli si ale dobře pamatuju, tak se do zajetí dostal až po tom, co ho zradil Comodus, takže by tom v případě měl říct zradu první, no a nedávalo by to smysl v návaznosti na ty pokémony, protože ty nikdo nezrazuje
PS: prvně sem zvažoval i možnost trained, ale na to ta výslovnost moc nesedí

00

Odpovědět

+Alfa AlfonsAhoj, klidně kecej, je i v našem zájmu mít ty titulky co nejkvalitnější. Koukal jsem na to a opravil jsem to, říká "trained" :-)

20

Odpovědět

Mad Maximus: Fury Rome :)

131