Ready Player OneUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:97
Počet zobrazení:10 854

V dnešní době filmových adaptací knih, komiksů, počítačových her, deskových her a skutečných událostí, podle nichž byla napsána kniha, nebo aspoň novinový článek... je těžké přijít s originálním scénářem. A tak tu máme adaptaci knihy plné narážek na další knihy, komiksy, počítačové hry, deskové hry a skutečné události, podle nichž byla napsána kniha, nebo aspoň novinový článek... a trailerový hlas si na tomto světě ve virtuálním světě smlsne jako obvykle.

Poznámky:

 • Easter egg neboli velikonoční vajíčko je skrytá narážka, odkaz, předmět, který můžete objevit v počítačových hrách. V Americe děti hledají vajíčka skrytá velikonočním zajíčkem (alias rodiči a dospěláky) na zahradách a v parcích.
 • Na'vi je rasa mimozemšťanů z filmu Avatar Jamese Camerona.
 • Admirál Ackbar pochází ze Star Wars.
 • Halo je počítačová hra.
 • Mluvící raptor, který zavolá "Alane!" je z třetího dílu Jurského parku.
 • Willy Wonka a továrna na čokoládu je dílo spisovatele Roalda Dahla. Píseň "Pojď se mnou a uvidíš svět čisté fantazie" pochází z filmové verze (1971). Arthur Slugworth je další postava z knihy, zlý ředitel konkurenční továrny. 
 • Osvícení je kniha Stephena Kinga, zfilmovaná Stanley Kubrickem. Další Kubrickova filmová adaptace je 2001: Vesmírná odysea autora A. C. Clarka.
 • Trivial Pursuit je kanadská deskovka, kde hráči odpovídají na otázky všeobecných znalostí a popkultury.
 • Svatý ruční granát z Antiochu je předmět, kterým Monty Pythoni bojovali proti zlému bílému králíkovi ve filmu Monty Python a Svatý Grál.
 • Gundam je označení pro metasérii japonských anime seriálů společnosti Sunrise. Slovo Gundam zároveň označuje humanoidní roboty ovládané lidmi.
 • You've been Punk'd (u nás vysílané jako Šprťouchlata) je devadesátkový pořad, předchůdce dnešních pranků, kde štáb různě děsil a dělal si legraci z nic netušících kolemjdoucích. 
 • Něco na té Mary je je film z roku 1998, známý svou scénkou se spermatem v účesu namísto vlasového gelu.
 • Golden Eye je bondovka z roku 1995.
 • Studia Universal mají svůj zábavní park v Orlandu na Floridě. Najdete zde atrakce ze všech filmů, na kterých se studio podílelo. 
 • Trailerový hlas si dělá legraci z mladých herců, kteří zazářili v knižních a komiksových adaptacích poslední doby (Miles Teller – Divergence a Fant4stic Four, Ansel Elgort – Divergence, Alden Ehrenreich – Solo: A Star Wars Story, Tye Sheridan – X-Men a Ready Player One).
 • Hříčka se jménem herce Bena Mendelsohna – Ben Meddlesome (všetečný).
 • "H to the izzO" (V to the izzA) je pro nás nepochopitelná ebonická zkomolenina hláskující boží jméno (Jehova – HOVA), které používá jako svou přezdívku rapper Jay-Z. V traileru to použili proto, že Aech je černoška a její postava ork.
 • TJ Miller je americký herec a stand-up komik, kterého má polovina populace už hodně plné zuby.
 • GiT GuT Noobs je hláška, kterou říkají hráči počítačových her nezkušeným nováčkům (get good – zlepši se).
 • Virtuální pěchota je narážka na film Hvězdná pěchota (Starship Troopers).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Ve světě, kde zfilmujeme každou knihu, komiks a počítačovou hru, uvidíme, jak had nerdovské kultury pozře svůj vlastní ocas. Ve filmu podle knihy podle filmů, komiksů a počítačových her. Takhle umírá fantazie... S ohlušujícím potleskem. Vstupte do Oasis, virtuálního světa, kde můžete být kýmkoliv. Od Na'viho z boybandu po dítě, co měl David Bowie s admirálem Ackbarem. Můžete vidět, slyšet a cítit vše, co se stane.

Ale jelikož celou dobu běháte v kombinéze na pásu, nejspíš ten váš zážitek smrdí jako prase. Fakt by sis měl tu dodávku vyvětrat. Otevři okýnko aspoň. Fuj. Pět lovců easter eggů se nestydí říkat si "gunteři". Gunteři, jako egg hunteři... Luxusní páreček Parzival a Art3mis skrývá temné tajemství: za jejich krásnými avatary se skrývají skuteční krásní lidé! Jenže...

ona... má... znamínko! Bledý flíček na obličeji, který ve většině scén ani neuvidíte! Ach bože! Pro Kristovy rány, nedívejte se! To je hrůza, budu blinkat, ble! Přidá se k nim Aech, holka v utajení mluvící hlubokým hlasem. Musíš dávat bacha, koho v Oasis potkáš. Daito, japonský mistr bojovník, který je v reálu japonský mistr bojovník. A Sho, kterému nikdo nevěří, že je to jedenáctiletý kluk. Ačkoliv každý, kdo vás kdy porazil v Halo, byl jedenáctiletý kluk. Můžete být kýmkoliv, ale oni si vybrali trošku vylepšené vlastní já?

- No tak! Buďte pytlík čipsů, mluvící raptor... - Alane! Obláček ze Stevea Buscemiho! Něco kreativního! Bacha na zlého říďu Nolana Sorrenta, který má zlý plán: vydělávat na Oasis prachy. Na rozdíl od současného řídi, který na Oasis vydělává prachy. Přišel jsem o všechna nakoupená posílení! - To potřebuju! - Neutrácej všechno! A tak tihle...

gunteři musí najít tři klíče k ovládnutí Oasis, které v ní ukryl podivín Willy Wonka. Využijí k tomu hráčské dovednosti, znalost popkultury, Podle bestselleru Stephena Kinga, který ten film nesnášel. - a fakt, na který stačil jediný pohled. - Má největší strach z políbení dívky. Protože v tomhle světě jsou majiteli miliardové firmy snobíci z Comic Conu. Fanda pozná hejtra. Vidíš, mami? Neflákám se. Ty běž do noční školy! - Máte rádi popkulturní odkazy?

- Páni! To byste měli, protože tady jich je víc než v epizodě Teorie velkého třesku, kde Justice League s Avengers hráli anime verzi Trivial Pursuit. Spousta nerdovských narážek, Batman, svatý ruční granát, chtěl bych být Gundam... podivné věci z devadesátek, Děláte si ze mě šprťouchlata? Máš účes jak z Něco na té Mary je. - Golden eye. - Hraje za? - Poskoka. A scéna s otázkou: "Co kdyby v honbě za prachama Kubrick prodal Osvícení zábavnímu parku Universalu?"

A teď půjdeme do části 2001 zajezdit si na vesmírným děcku! Tak si to užijme s vizionářem Stevenem Spielbergem, který svůj typický úžas přináší do příběhu o chaotické Americe, kde ignorují své problémy díky recyklované popkultuře a vrhnou se do akce teprve, až jim korporáti chtějí dát víc inzerátů do placené videohry. Zatímco ve skutečném světě vládne chudoba a kolaps životního prostředí. Kdo nemá rád pěknou fantasy?

Povedla se, Steve. KONEC HRY Hrají: Miles Telle- ne, Ansel Elg- ne, vlastně Alden Ellenreich? Tyler Sheridan? Jo? Dobře já! Proboha, ne! Neukazujte to zase! Moje oči! To bolí! Ben Všetečný "Super, to je TJ Miller!" Neřekl nikdy nikdo. Pojď se mnou a uvidíš svět přežvýkané popkultury...

A tenhle chlap, co upřeně zírá do kamery, zatímco škrtí Tye Sheridana. Což je... znepokojivé. Virtuální pěchota Svatý ruční granát... Ten film je z 90 % složený z odkazů, ale před zneužitím svatého granátu z Antiochu jste nenapočítali jedna, dva, pět? Fanda pozná hejtra.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Pán promluvil a pravil:
'Nejprve musíš vytáhnout svatou pojistku,
pak počítat do tří, ne více, ne méně.
Do tří musíš počítat...
a číslo napočítané má být tři.
Čtyři není to správné číslo, ani dvě,
přes to se jen dostaneš ke trojce.
Pět je úplně mimo.
Jak se dostaneš na trojku, to je třetí
číslo, hodíš ten svatý granát z Antiochie...
na nepřítele, který se připlete do cesty,
a ten natáhne brka.'"
Amen.
Amen.
Tak.
Jedna, dva, pět!
- Tři, sire!
- Tři!"

100

Odpovědět

dík za vysvětlivky, aspoň mi došly i nějaké věci z filmu

20

Odpovědět

Kniha byla úžasná , audio kniha to posunula ještě o level nahoru ( až na ten hlas toho co to předčítal - Divil velmi slušné amatérské čtení , musel jsem si zvyknout ) Ale ten film byla naprosto hrůza , co s knihou nemá společného ani 10% . Bohužel , velmi jsem se na ten film těšil. Možná že někdo někdy udělá seriál , bylo by to lepší.

42

Odpovědět

Ten film je urážkou knihy. Měli tomu dát alespoň jiný název a v titulkách velmi volně inspirováno knihou READY PLAYER ONE. Tenhle film je relativně pěkný na pohled ale děj je sračkoidní vývar z knihy. Postavy jsou totálně demnetní a všichni ví všechno bez toho aniž by se snažili něco pořádně dohledávat a úkoly jsou až moc lehké oproti knihy kde by lfakt problém úkoly řešit a trvalo to dlouhou dobu než na to přišli. I když vynechám porovnávání s knihou. Tak ten děj je dementní a jednoduchý vše je to založeno na tom aby tam ten starky co umí točit jiné filmy narval co nejvíc odkazů, postav z her, atd atd ale vůbec se k***a nesoustředil na nějaký pořádný napínavý děj. TRAPNOST

97

Odpovědět

Film je hezký na pohled , ale scénář pro totální trotly. Ať se na mě nikdo nezlobí ale dávat filmu tak vysoké hodnocení jen kvůli easter eggům je ubohost.

1011

Odpovědět

souhlas, já v kině úplně trpěl...

25

Odpovědět

mě se film líbil, ale asi to bylo tím, že jsem neměl žádné očekávání.

112

Odpovědět

to okno je fakt strašně malinký!!!!!!!!!

53

Odpovědět

jinak se mi právě stalo totéž co bylo zmíněno, úplně mi zmizela čassová osa na fullscreenu, a dokonce se mi nezobrazuje ani po minimalizaci...

04

Odpovědět

to okno je fakt strašně malinký!!!!!!!!!

24

Odpovědět

Copak, vykřičníky byly v Lidlu v akci?

10

Odpovědět

+KorektorkaNebyly.. představ si to, že nebyly... až ta moc mě ta videa v rohu serou! :D

00

Odpovědět

5 hvězdiček za dokonalé poznámky.

170

Odpovědět

Skvělé vysvětlivky k videu, díky za ně.

100

Odpovědět

Kniha luxus film dobrý :) nejvic me zarazilo to že ke konci běhali vsichni lidi ze zakrytýma očima poměste aniž by tam někdo dbal aspon trochu na bezpečnost :D

163

Odpovědět

Film nebyl špatný, ale kniha (jak už to tak bývá) je mnohem lepší.

81