Lví král (2019)Upřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:60
Počet zobrazení:6 006
Tentokrát se Hlas Upřímných trailerů podívá na nejnovější hraný (ale vlastně pořád animovaný) film z dílny Disneyho.

Přepis titulků

Tento díl vám přináší Nikdy se nevzdávej, dokument o Galaxy Questu, více se dozvíte na Fandom.link/NeverSurrender. Popelka přeměnila pasivní hrdinku na aktivního hrdinu, Kniha džunglí vytvořila příběh z roztroušeného zdroje, ty další byly filmy, teď Disneyho nová hraná předělávka upraví film tak, že udělá úplně to stejné, ale nějak to bude o 30 minut delší a bez původního kouzla. To je ale smutné.

Lví král Hraný, až na to, že je, však víte, ještě pořád animovaný, ale super realistický, víte co? Kašlete na to. Cestujte do savany hluboko v srdci CGI techniky ve filmu, který přivádí zvířata k životu s tak podivným realismem, že si někdo měl dávno uvědomit, že je to špatná volba pro dětský muzikál, protože ultra-realistická zvířata vypadají nudně, když zpívají... Znamená to žádné trápení po zbytek tvých dní.

...ani se nepokouší tančit a jejich zvířecí tváře nemůžou, však víte, hrát. Pokusil se mě zachránit, byla to nehoda. Je mi to líto, Nalo, přišel jsem tak brzo, jak jen to šlo. Ptačí tvář nemůže vypadat pochmurně, je to šílený, tenhle film vás změnil na Briana Fellowse. Začíná mě štvát, raději by měl sklapnout. Zažijte ještě jednou a naposledy příběh Simby Aristokočky, alespoň do té doby, než přijdou odhady příjmů na rok 2029.

Je to povýšenecký, neúspěšný syn, který rád šikanuje svoje podřízené, ale když se jeho otec pustí královské ochranky, bude se pár let bavit v džungli, zatímco to ženské budou držet všechno pohromadě a vyženou spodní třídu společnosti zpátky do stoky, kam patří. Bylo by to úplně jiné, kdybychom někdy viděli lva vyrvat vnitřnosti své večeři, zatímco řve o milost, ale pak by děti mohly být zmatené. Sledujte o hodně víc než jen celebrity, jak poprvé čtou scénář, zatímco na pozadí hraje hudba.

Také je tu pár lehkých triků, jako třeba James Earl Jones, který na chlapa, kterému je skoro 90, zní jako chlap, kterému je teprve skoro 80. Všechno, čeho se dotýká slunce, je naše království. Nihilismus Billyho Eichnera, který ve filmu pravděpodobně zůstal, protože každý dospělý už spí, když se objeví. - Není to kruh. - Ne. - Je to čára. - Ano. - Je to bezvýznamná čára netečnosti. Prdění Setha Rogena... a mnoho skvělých beyonceismů od Beyoncé Knowles-Carter.

Ať už je to jedno z jejích motivačních beyon-rčeních... Jsi naše královna. Musíš zaujmout místo našeho krále. Tohle je tvá zodpovědnost. Nejsi ten Simba, kterého si pamatuji. Pokud ho chceš dostat, musíš se dostat přes nás. Jste se mnou, lvi? ...nebo její inspirující beyon-zpívání.

Vstaň a boju-u-u-u-uj. Uvědomte si, že toto je jen pár postřehů o Beyoncé doplněných o hry se slovíčky, nejsou to, opakuji, NEjsou to vtipy na její úkor, cením si bezpečí své rodiny a říkám to ze své svobodné vůle. A sakra, jsou tady! Tak se shromážděte k další disneyovské farmě na peníze, kde ždímají obrovské množství peněz z věcí, které už vlastní, začalo to téměř dokonalým filmem, ale vytáhli selhání z tlamy úspěchu.

Proč byste měnili Buď připraven na mluvený projev? Potřeba nového snu. Vždyť umí zpívat. Každopádně, shromážděte všechny, kteří se narodili po roce 1994 na další pohled na hollywoodský kruh života, kde je zrozen původní příběh, Disney ho adaptuje, udělá z něj animovanou klasiku, vysere nějaké pokračování pouze na videu, znovu to předělá s tunou CGI pro další generaci, sleduje ublížené kritiky, jak brečí nad nynější kinematografií, a směje se po cestě do banky, aby to mohli udělat znovu.

Ano, Disney, víme, že nám prodáváte stejnou kouli hoven znovu a znovu, dokud za to platíme, ale nemusíte nám to vmést do ksichtu. Hrají: Simb-ooo! Kočka v pubertě, Pán řevu, Divoška osudu, 12 let v jeskyni, Jdeme, lvi!

Do toho! *Smích Setha Rogena* Poslední zobák dneška, Jsem Forrest, Forrest Hovno, Budu opice a taky strejda a Vyhnu se pomluvám, že Timon a Pumba jsou pár, tím, že jednomu dám dítě.

National Geographic uvádí Lví král od Beyoncé Tento film má velký problém s rozpoznáváním dne a noci. Lev dnes v noci spí. A pokud v noci lásku pozná. Vím, že nám noc lásku dá. Je den! Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Snad každé slovo, to pravdivá perla.
Jakožto dítko, které v první půlce devadesátek mělo kresleného Lvího krále za nejoblíbenější animák (až dodnes) sice dokážu ocenit, jak je grafika nové Disneyovky vymakaná (a že je ve filmu i reálná scéna západu slunce čistě pro testování divákovy pozornosti), tak mě to nemohlo asi víc zklamat.

Samozřejmě nedá se pominout fakt, že na animovaný film a 3D film se nedá pohlížet stejně, už proto, že realističnost mluvících zvířat by byla v mnoha ohledech degradovaná tím,že by se pokoušela o podivné grimasy. Pominu to, že z převodu 2D na 3D v mnoha ohledech některé charaktery pozměnily image. Samozřejmě logicky i chápu, proč jaksi některé postavy nedostaly i stejný dabing (ale tu Whoopi a Ironse bych skoro obrečela, ti to přece mohli dát znovu stejně jako "Mufasa"), protože je to už mnoho let. Nicméně mohli alespoň zanechat barvu hlasu například takového Scara a najmout vhodnějšího dabéra.

Na co jsem se ale nejvíc těšila z celého filmu, byly dvě scény. Byla jsem zvědavá, jak si s nimi poradí.
První byla ta naprosto zmastěná část, kde Scar zpívá Be prepared (prostě tomu dali jinou podobu a změnili i styl, jakým je písnička pojatá, což je u mě velké mínus, originál prostě nic nepředčí, zejména s hlasem, který má Jeremy Irons) - nejenže hudebně je naprosto špatně, ale i celá ta scéna je udělaná jinak, aby to nějaké citlivé dušičky neiritovalo, protože původní animovaný klip údajně připomínal pochod nacistického Německa. Paráda, v roce 1994 to problém nebyl, tak jsme se posunuli dál do budoucnosti a "vyspěli", abychom vše popírali nebo někoho zbytečně neurazili. Dneska abychom měli strach si prdnout, co kdyby v tom někdo zase viděl citlivou minulost nějakého státu, bylo by lepší to promlčet, aby se neurazil, místo toho, aby se přijala fakt, která už stejně nikdo nezmění.
You're not prepared!

A další scéna, kterou jsem zbožňovala, byl Hula hula tanec Timona a Pumby. Jo, nejspíš by to v 3D verzi mohlo působit až příliš komicky, nebo uměle, protože zvířata nehýbou obličejovými svaly, tak proč by tancovala v havajské sukni s věncem květin kolem krku. Jenže to je ten kámen úrazu. Ta původní pohádka, byť je to i jakési rodinné drama plné ponaučení, je zároveň komická, dělá si sama ze sebe legraci a ty grimasy jsou jedním z hlavních tahounů. Tenhle film byl prostě příliš vážný a ty kouzelné prvky, které na něm většina původních fanoušků měla nejraději, prostě vystřihl.

Dabing se celkově taky moc podle mě nepovedl.
Co mě potěšilo byly jinak ostatní písničky, které tam zůstaly, ale jak bylo řečeno ve videu, na zvířata, co nehýbou svaly v obličeji, je nuda se dívat, když to zpívají. Animovaná verze měla veselý podkres a každou tu scénu ozvláštnila pohádkovým zátiším.
A jak bylo i řečeno, pár hluchých scén bylo naprosto zbytečných.

Abych jen nepindala... Ta grafika je vážně nádherná a velmi realistická. A líbilo se mi celkově zachování charakterů Timona a Pumby.

21

Odpovědět

jo

00