MulanUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:3 812
Než do kin dorazí nový hraný remake této pohádky, pojďme si poslechnout, co si Hlas Upřímných trailerů myslí o původní verzi od Disneyho.

Přepis titulků

Disney možná může změnit svůj rozvrh premiér, ale pro nás je to teď, nebo nikdy. Jdeme na Mu! Od studia, které vám přineslo písničku Jsme siamské... Jsme siamské, pěkně prosíme. ...Nešťastné příhody Kačera Donalda za druhé světové války... Japonské tradice káží vždy střílet muže do zad, prosím. ...a asijskou kočku, která hraje na klavír hůlkami... ...přichází pokus o čínskou tradiční pověst o genderových rolích.

Tak tomu říkám mongolské barbecue. O-ou. Mulan Než uvidíte první odůvodnitelnou hranou předělávku od Disneyho... jednou, znovu se podívejte, jak Myš tomuto příběhu poprvé udělila Disney zacházení. Když k sobě scukli staletí nesouvisející čínské historie, narvali neobratné CGI 90. let do 2D animace a přeskakovali z chmurného válečného příběhu k dětem přístupným žertíkům Eddieho Murphyho s vyřídilkou.

- Jak se jmenuješ? - Ááá Ču. - A Ču! Lampasák! Bude psina. To byla sranda, teď zpátky ke smrti. - Kolik mužů je třeba na doručení zprávy? - Jeden. Seznamte se s Mulan, má klasický problém hezkých princezen, protože ví, že je v životě víc než tohle, ale kde si většina princezen myslí, že potřebují muže, Mulan zabije prostředníka a rovnou se mužem stane.

A i když má tendenci patriarchii spíše obejmout, než ji rozdrtit, zabije sněhem mnohem více týpků, než o kolika by se Else vůbec zdálo. Ty krávo, zabití touhle holčinou by naplnili Matterhorn. Ale Mulan není sama v boji proti Hunům, zlé rase s tesáky, drápy, žlutýma korálkovitýma očima a... dobrý Bože, Disney, tohle byli skuteční lidé, ne Uruk-hai.

Připojí se k ní Mushu, malý drak, který se procvičuje na svůj konkurz na roli Oslíka. Hej! Drak, drak! Drááák! A vedlejší postavy, které také bojují proti stereotypům. Něžný obr, cvrček, který nenosí klobouky a nezpívá, a Číňan, který zní úplně jako Harvey Fierstein. Nestojíš za můj čas! V 90.

letech takhle vypadal pokrok. Aspoň nehraje na klavír hůlkami. Už to neukazujte! Ale tenhle dětský akčňák není jen o válce a ptácích, je taky o lásce, obejměte nejbližší tyč a zamilujte se do Li Shanga, hezkého kapitána s tělem Adonise a hlasem Donnyho Osmonda, ...z vás. Je trošku Ping-zvědavý, malinko Mulan-zuřivý a vážně hodně polonahý. Vytvořil zanícenou fanbase, která se dožaduje odpovědi na jedinou otázku...

Máš mou důvěru. Proč má Li bradavky a Aladin ne? Chceme jenom důslednost v bradavkách, aspoň na to vytvořte možnosti v Disney+. Tak se vyzbrojte na Disney film, který, stejně jako jeho hrdinové, bojoval se svou identitou, protože byl příliš americký pro čínské publikum, moc konzervativní pro Li Shangovy fanoušky a až moc liberální pro viceprezidenta Mikea Pence.

Ale stejně si našel místo v panteonu Disneyho díky své odvážné hrdince, okouzlující komedii a několika památným písním, jako je třeba: Stereotypická čínská píseň... Slyšíš ty struny, slyšíš tu flétnu, není kultura starověké Číny roztomilá? Bílí režiséři a také bílí dabéři, většina z tohoto bude špatně.

...píseň Oslavované skandování, které se převléká za píseň... Ale hudba je to, co se líbí většině fanouškům Disneyho, takže nedostatek písní v Mulan je znepokojivý, v hrané předělávce je můžete vynechat a soustředit se na válku, ale v animáku? Dejte nám více jak čtyři. ...píseň Není čas to vysvětlovat, ale Mulan teď umí bojovat...

Druhé dějství začíná a Mulan je stále slabá. Spusťte tréninkovou montáž a běžte na čurpauzu. Až budete hotoví, bude z ní chlap, co umí bojovat jako Rocky 4. Na tohle jsou písně jako tahle dobré! ...a Ne zas až tak nenápadná coming out píseň.

Ze zloduchů dělají gaye, Uršula a had Ká, ale kdy dostane gay hrdina nějaký pořádný čas na obrazovce? Promiňte, ale Cogsworth se nepočítá. Hrají: Mulanna muž, Jmenuji se Dracarys, Líbí se mi, jak to děláš...

bez Jiminyho, Shang Tsings! V roce 1992 byl Shan Yu vedoucí reklamní agentury v Baltimoru, Marylandu, pak z důvodů známých jenom jemu opustil ženu a kariéru a odešel do hlubokého lesa, teď je znám pouze jako Sokolník. A zjištění, že za nejhorší fanoušky Ricka a Mortyho můžeme děkovat Mulan. Na počest nového filmu Mulan od Disneyho McDonald nabízí křehké, křupavé Chicken McNuggets s novou sečuánskou omáčkou k ochutnání Východu.

Velké trable ve skutečné Číně Přestaňte jásat! Dostanou se vám do pusy kousky Huna. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář