Mumie (1999)Upřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:94
Počet zobrazení:8 858
Tentokrát se Upřímné trailery blíž podívají na film, který viděl asi každý člověk mladší 80 let, Mumie.

Přepis titulků

Toto léto budeme upřímní o letních trhácích minulých a nynějších, je to léto s trháky Upřímných trailerů. Viděli jste klasickou verzi Borise Karloffa z roku 1932, nic vám to neříká? Dobře, prozkoumali jste temný vesmír Toma Cruise... to jste taky vynechali? Tak v tom případě je čas znovu se podívat na jedinou verzi Mumie, kterou lidé pod 80 let viděli a ocenili. Mumie Ta s Brendanem Fraserem. Seznamte se s Rickem O'Connellem, který řeší každý problém tak, že na něj střílí. Doslova každý problém. Možná nemá plán... Kdo mluvil o čem?

...možná nemá svolení, ale Rick je ozbrojen tou nejlepší superschopností... ...tím, že je Brendan Fraser. Myslím, koukněte na ty oči, tu bradu, kdo by nechtěl, aby mu B-Fras plenil záhubu? Políbím vás, pane O'Connelli.

K O'Connellovi se přidá hrubý stereotyp Araba a pár arogantních bělochů... A kam se to dostal náš malý smradlavý přítel? ...na cestě za uloupením posvátných artefaktů jiné kultury. Společně objeví starobylý poklad, rozpoutají starobylou kletbu a ani na vteřinu vám nedovolí zapomenout, jak starobylé všechno je. Starobylé kletby.

Starobylé pohřebiště. Staroegyptština. Starověcí arabští vypravěči. Starobylá léčka. Starověk. Kletby Starověkého Egypta. Starobylý tajný spolek. Starobylá zrcadla.

Trik ze Starověkého Egypta. V hrůze se dívejte, jak omylem oživí Imhotepa, kněze ze Starověkého Egypta, kterého faraon tak nenáviděl, že mu dal superschopnosti? Povstal by jako chodící nemoc, mor pro lidstvo, bezbožný lidojed se silou věků, mocí nad písky a slávou nepřemožitelnosti. Co se stalo s vraždou? Vražda už nefunguje? Připoutejte se na devadesátkovou odpověď na sérii Indiana Jonese, která se odehrává v podobné době, na podobných místech a používá stejnou kombinaci dobrodružství, komedie a stejných postav. Abner litoval, že mě tahal přes celý svět, když hledal ty svoje krámy.

Můj otec byl slavný objevitel. Není nic, co bys mohl vlastnit, co já bych ti nemohl vzít. Vypadá to, že mám všechny koně. Tajemství grálu bylo v bezpečí po tisíc let, Bratrstvo křížového meče bylo připraveno udělat cokoliv, aby ho ochránilo. A po tři tisíce let jsme ho my, Medžájové, potomci faraonovy posvátné stráže, hlídali. Abychom byli spravedliví, filmy o Indym byly inspirovány dobrodružnými seriály, které byly inspirovány dramaty z rádia... Pokračovali jsme v našem putování po Šalamounově velké cestě.

...které byly inspirovány brakovými romány. Takže nechte Mumii být dalším připomenutím, že nic, co se vám kdy líbilo, není originální. Zachráníme dámu v nesnázích, zabijeme zlouna a zachráníme svět. Tak se připoutejte a přidejte se k našim hrdinům, když najdou mapu, která je schovaná za klíčem, který potřebují, aby otevřeli nějaké knihy... Myslím, že tohle by mohla být Kniha mrtvých.

...zatímco jejich starobylý nepřítel hledá kusy těl, které potřebuje, aby našel nějaké nádoby... Kde jsou ty další posvátné nádoby? ...které potřebuje, aby přivedl zpět svou milenku. Ale na zápletce zas až tak moc nezáleží, doopravdy tu jste kvůli okouzlujícím postavám a násilí. Brutální a neustálé násilí. Ty jo, tenhle film je vážně násilný. Ale není tu žádná krev, tak vezměte i děti. Proč máš zavřené oči, Billy, vždyť tu ani nejsou žádné mozky na podlaze. Přestaň brečet, nebo tě donutím podívat se na Krále Škorpiona. Muž?

Člověk bývá tak osamělý! Hrají: Dunová hlídka, Bůh učení, Odvaha, zbabělý chlápek, Darth Plagueis Suchý, Kort Russell, After Effects, písečná textura, Stín s tváří Stannise Baratheona a Khaki kalhoty. 1001 arabských běloušů Když víme, že se ta mumie bojí koček, proč ji hrdinové neporazí tak, že se obalí kočkama? Já bych se na Brendana Frasera v kočičím obleku podíval. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevíte kolikátého měla Mumie premiéru na Nově? Ten den jsem přišel o panictví a nemůžu to dohledat. Byla to sobota v létě před 16 lety :D

73

Odpovědět

Dobrý den,

zavolejte nám do pořadu, my Vám to zodpovíme v televizi.

S pozdravem
Produkční pořadu

141

Odpovědět

díky za překlad tohohle videa i celé série.
K pojmu mágové - pravdu mají obě strany, skutečně se v dabingu říká mágové, ale v originále se říká "medžajové" (nevim, jak se to správně píše :D ). Moje osobní domněnka je taková, že to přeložili jako mágové, protože tenkrát nikdo nevěděl, kdo to byl medžaj. Teď po vydání Assassin´s creed origins už to všichni víme, tenkrát to hold nikdo nevěděl....
druhý bod - příště byste mohli na toto video navázat a přeložit Mumii 2 a Krále Škorpiona

50

Odpovědět

Obávám se, že Mumii 2 a Krále Škorpiona ještě nemají, ale hned jak je udělají, tak se na ně vrhnu :)

20

Odpovědět

Jednička i dvojka jsou parádní filmy. Doteď se na ně rád podívám :)

211

Odpovědět

Místo "Mágové" by mělo být "Medjayové" nebo "Medžájové". Medžájové byli něco jako faraonova policie té doby.

A po tři tisíce let jsme ho my, Mágové, potomci faraonovy posvátné stráže, hlídali.

140

Odpovědět

Souhlasím, ale řekl bych, že "mágové" je akurátní k cz dabingu, protože mám dojem, že to tak přeložené bylo :)

17

Odpovědět

+ass.ass.inMám pocit, že těch verzí je víc, ale říkali tam medžaj

70

Odpovědět

+BananovníkJe klidně možný, že je víc verzí. Ovšem já mám verzi jedničky, kde opravdu říkají "mágové". Minimálně je tomu tak v prologu, kdy ukládají Imhotepa do sarkofágu a říkají tam, že ho mágové střeží, aby se na zemi nevynořil jako strašlivý mor, nebo něco v tomhle smyslu :)

00

Odpovědět

+ass.ass.inV jedničce to opravdu byli Mágové, ve dvojce pak Medžájové. Pamatuji si, jak mi to přišlo pitomé, že to změnili. Rozhodně je ale možné, že pak předabovali i jedničku.

40

Odpovědět

+DaevinJop, to předabování je možný. Kolikrát se stalo, že si TV stanice radši film nechala předabovat, než aby použili dabing z DVD nebo z kina.

00

Odpovědět

Děkuju za info, nebyla jsem si vůbec jistá, jak to přeložit, tak jsem si našla ten film s dabingem a měli tam Mágy, ale Medžájové jsou rozhodně lepší, opraveno :)

30

Odpovědět

na tomhle sem vyrostla :D :D

201

Odpovědět

To by vysvětlovalo mnohé...

48

Odpovědět

+(Pepek)že sem super holka která miluje tyhlety typy filmů, je s ní sranda, ráda hláškuje červenbého trpaslíka a Járu Cimrmana, tvrdí že Hra o trůny o Teorie velkého třesku přestali být kvalitní po konci 4 série a jediný můj nešvar je že mám ráda koně a jídlo? :D :D :D :D

154

Odpovědět

+lenaciaJídlo má rád každý, u tebe je problém, že čokoládu, jakou máš spotřebu? Dvě tabulky / díl? To se pak nediv, že rosteš. :D
Sry, nemohl jsem si pomoci. :D

26

Odpovědět

+JarinTyjo... čokoládu sem měla naposledy asi před dvěma měsíci, když mi kamarádka přinesla čokoládový muffin...
Kdepa kámo, tahle slečna jede ve velkým, pořádnej hovězí steak na bylinkách s pepřovou omáčkou a domácími hranolkami... domácí 'špagety' (spíš těstovinové pásky) s doma umíchanou boloňskou omáčkou (ideálně když už si od babičky dovezu domácí rajčátka na protlak)... pizza také domácí, různé posypy... chleba si také ráda upeču doma... a moje kuřecí stehna s pěkně křupavou kůžičkou a omastkem po mě kamarádky škemraj skoro furt....

A ty tady nepřijdeš s ničím pitomějším než s blbou čokoládou... trapáku :D

41

Odpovědět

+lenaciasakra ted mam hlad :( asi budu muset sníst psy.

00

Odpovědět

+PeldaDej si radši Koňský salám. Podobně jako psí mléko, je plný vzpomínek krásné klisny/hřebce :-D

01

Odpovědět

+PeldaPočkej Karle, říkals psy?

11

Odpovědět

+PeldaTak na oběd bych se zastavil, zní to fakt dobře.

00