Pátý elementUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:8 322

V tomto díle se Hlas Upřímných trailerů podívá na jeden z nejdivnějších sci-fi filmů 90. let.

Přepis titulků

Toto léto budeme upřímní o letních trhácích minulých i nynějších, toto je léto s trháky Upřímných trailerů. Jste připraveni na sci-fi s velkým rozpočtem a obřími výbuchy, šílenými přestřelkami a zabijáckými mimozemšťany? Jeden film z devadesátek měl odvahu na to, aby vám tohle všechno dal a ještě byl hodně nadržený. Mockrát děkuju.

Vážně hodně nadržený. Rád bych pořídil pár fotek… pro archivy. Pátý element Vítejte v budoucnosti Ameriky, zemi plné kouření, nahoře bez a hrubých číšníků, až je jasné, že ten film udělali Francouzi. Samozřejmě. Velká koule zla se blíží a jediný způsob, jak ji zastavit, je posbírat kameny země, vzduchu, ohně a vody, aby přivolaly Kapitána Planetu.

Ta moc je tvá! Teda myslím tuhle holku: Leeloo Minai Lekarariba-Laminai-Tchai Ekbat De Sebat. To celé je tvoje jméno, jo? Seznamte se s Leeloo, živoucí zbraní, která se musí nažhavit, než se nažhaví. A ten nejlepší muž pro tuto práci je Korben Dallas, skvělá rovnováha mezi Willisem, který se o svůj film zajímá, a Willisem, který se nezajímá. - Pane, řadíte se mezi lidi?

- Ne, jsem masové lízátko. Ona je možná vrcholná bytost, ale tohle je perfektní Bruce. Ještě někdo chce vyjednávat? Vítej zpět na párty, kámo, líbí se mi tvoje odbarvené konečky. Ale nejsou jedinými strážci této galaxie, nadchnou vás prastaří mimozemšťané, kteří se pohybují rychlostí želvy… Prosím, pospěšte si, ještě máte čas! …neúspěšní studenti školy Jedi, kteří vás bez zaváhání omráčí a seberou vám identitu…

- Pan Dallas? - Ano? …xenomorfka, která chodila na Juilliard… …a vláda, která nemá slitování. Ale v čele průvodu je Ruby Rhod, doslovně čůrák, který, ať ho milujete, nebo nenávidíte, předpověděl live streamy a podcasty a zapíše se do historie jako nejlepší křikloun ve sci-fi. A také jeden z mála, který ve sci-fi někomu vylízal. Nechci jenom jednu pozici, chci je všechny.

Osobně si myslím, že Chris Tucker zaválel, ale pro tuhle roli se narodil Prince. Čas běží a ta obří vesmírná zlá koule je na cestě ke srážce se Zemí a ohlašuje svůj příjezd silou slizu. A tohle varle má pomoc zevnitř, Jeana-Baptistu Emanuela Zorga, zlouna s mocí kapitalismu… - Ptali se, jestli by bylo možné vyhodit 500 000… - Vyhoďte jich milion. …se zbraní, která střílí vším možným… …a o rozsahu křiku naštvaného Garyho Oldmana.

Žádné kameny, žádné přepravky! Nemůžu se dočkat, až bude bojovat s Brucem Willisem v poslední bitce… Počkat. To se hrdina a zloun v tomhle filmu nikdy ani nepotkají? Cože? Ne? To je dovolené? Takže pokud se vám líbí klasická cesta hrdiny jako ve Star Wars, kde mladý muž předurčený k velkým věcem odpoví na výzvu k akci a přijme svůj osud porazit impérium, připoutejte se, až vás Pátý element vezme na cestu hrdinovou krizí středního věku, kde muž středního věku nenávidí svou práci a odpoví na výzvu k výletní plavbě a přijme svůj osud vyspat se s dámou polovičního věku, která nemluví anglicky.

Leeloo Dallas. Multi-pas. V jednom, podle toho, koho se zeptáte, z nejlepších nebo nejhorších sci-fi filmů 90. let. Ale je to bez debat jeden z nejdivnějších a nejzábavnější typu „tvrďačka, která je sexuálním objektem s dětským traumatem” ze série Luca Bessona. Ale nezáleží na tom, co si o tom myslíte, jedna věc je jistá, nikdy nezapomenete, jak se ten film jmenuje.

Pátý element. Pátý element. Pátý element. Pátý element. Pátý element. Hrají: Buzz Opilec, Co kdyby Bůh byl jedním z nás, Chris Tucked, Darth Bezos, Drž mě pevněji, malý Listere, Kněží ve vesmíru, Modrá-yonce, Ruúl, Lekce o souhlasu, Ano, máš pravdu, to jsem neměl dělat.

NYPD dneška a tento zloděj, co má na sobě fotku Korbenovy chodby, aby ho oblafnul… …to není žádný vtip, jen ho máme rádi. Doufám, že se ten tanec ujme. Laid Runner ZF-1 vůbec nemá na nejlepší hračku 90. let: Ničitele TS-7! Přináším vám 7 skvělých armádních zbraní zároveň!

- Mocná dýka, - raketomet, - mocný meč, - šípomet, - laserový meč, - síťomet, - armádní kulomet, - plamenomet, - bodákový kulomet, - systém ledové kostky, kyber-zbraň. Samy jsou úžasné, ale dohromady jsou neporazitelné. To sakra jo!

Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Před pár dny jsme se s manželem na tento ''skvost'' podívali znovu po více než 15 letech s tím, že to byl prostě nezapomenutelný film. Legenda... Takové zklamání jsem snad nikdy nezažila. To je taková hovadina :D Nechápu hodnocení na csfd. Prostě ztráta času. Názory?

358

Odpovědět

Nesmíte to brát moc vášně jenom taková zábava s hláškama.

210

Odpovědět

"Dnes jen čtyři cigarety"
"Multipass"
"Vyhrál jste člověče!"
"Multipass"
"Nyní zapneme regulátor spánku který... bude regulovat váš spánek"
"Multipass"
"Suprzelený"
"Multipass"
"Ple-ase... help"
"Válka"
"Multipass"
"Vy jste Němci?"
"Byl jste propuštěn!^^"
"Multipass"
"Pokud chceš ven, musíš zlepšit své komunikační schopnosti"
"MULTIPASS!"
"Přestal jsem kouřit, dávno!"
"Láska"
"Multipass"
"Ta truhla je prázdná!"
"Heheheheheehehe!"
"Multipass"
"Na čase vůbec nezáleží. Důležitý je pouze život."
"K čemu zachraňovat život, když vidím, co s ním děláte"
"Třeba láska? Já lásku neznám..."
"Ehm... potřebují ještě pět minut."
"Multipass"

Naprosto hodnocení na csfd chápu :D

500

Odpovědět

+Cathan"Zorgu, vy jste netvor"... "Jáha vím 😁"

150

Odpovědět

I member... :-)

90

Odpovědět

Zapomněl jsem na ty francouzské modelky co tam hrají.

130

Odpovědět

Toto je scifi pulp fiction, kdo chce vidět doporučuji jen s českým dabingem, stejně dobrý jako u pulp fiction.
Takové dabingy už nikdy nebudou.

501