Vykoupení z věznice ShawshankUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:5 607
Tentokrát se Hlas Upřímných trailerů podívá na filmovou klasiku a nejlepší film všech dob podle uživatelů ČSFD.

Přepis titulků

Od chlápka, který udělal prvních pár epizod Živých mrtvých, přichází film, který je tak tiše nadějný, rozvážně zpracovaný a nenápadný, že totálně pohořel v kinech, protože všichni šli na Nebezpečnou rychlost. Co vůbec je Vykoupení z věznice Shawshank? Zní to jako poslední rána wrestlera z Jihu. - A podívejte se na tohle, božínku! - Pozor! - No tak! Vykoupení z věznice Shawshank Podívejte se na první film seznamu 250 nejlepších filmů podle IMDb, protože uživatelé této stránky stěží viděli 250 filmů všichni dohromady, nehledě na to je to mistrovské dílo, které dovolilo všem chlápkům vybrečet si oči a všem tvrďákům dovolilo předstírat, že by seděli s tichou důstojností Andyho Dufresna, i když doopravdy by byli první, co by se zlomili a pak nabonzovali Reda za cíga.

Strážníku, ten milý starší pán mi chtěl dát kladívko! Myslím, že je spolčený s gangy! Musíte mě odsud dostat! Cestujte zpět do časů, kdy vězeňský systém zavíral nevinné na doživotí, podroboval je fyzickému a sexuálnímu zneužívání a více ho zajímaly peníze než rehabilitace.

Potřebuju tuhle novou smlouvu na dálnici. Počkat, jak se to liší od dneška? Aha, pro bíl… Teda jasně. A seznamte se s Andym Dufresnem, největším ňoumou v historii Shawshanku, a myslíme velkým, protože Tim Robbins schovává svou basketovou výšku, aby se jeho zadek zdál nakopnutelný, svoje doživotí tráví vyřezáváním šachových figurek, posloucháním opery, počítáním daní a opravováním gramatiky lidí…

- Nejsem na čtení tak dobrej. - Nejsi na čtení tak dobrý. …že všichni pomáhají ukrýt jeho plán útěku, protože žádný rozumný hlídač nechce prohlížet doupě vězeňského matleta. Vraťte se do doby, kdy byl Morgan Freeman dost starý, aby hrál dědu, ale dost mladý, aby chodil s vnučkou, v jeho geniálním provedení Reda, poctivého podvodníka, který miluje dvě věci, svého nejlepšího přítele Andyho a popisování svých myšlenek nikomu určitému.

Musím si připomínat, že někteří ptáci by neměli být zavření, jejich peří je až moc zářivé. Počkat, on mluví na mě? Aha, jasňačka, Rede. Nechte jeho uklidňující baryton proměnit příšerný příběh plný znásilnění a vražd v dojímavý příběh plný znásilnění a vražd…

Vězení není žádný pohádkový svět, nikdy neřekl, kdo to udělal, ale my jsme to věděli. …který nakonec vypadá jako řecká tragédie vyprávěná skrze videa s ASMR. Doufám, že se dostanu přes hranici. Doufám, že uvidím svého přítele a potřesu mu rukou. Doufám, že Tichý oceán je tak modrý, jako byl v mých snech. Doufám. Jestli začne škrábat s hřebenem, tak odpadnu.

Takže se ponořte zpět do septiku pro tuto klasickou ságu cesty jednoho filmu za Oscarem, jen aby pak prohrál s Forrestem Gumpem, který byl kriminálně podceňován, když vyšel, protože dramata hodná Oscara jsou jako bonboniéra, zní dobře, ale po dvou nebo třech už ti stačilo. V tomto vážně dobrém filmu o nevzdání se svých mizerných vzdušných zámků… To jsou jen mizerné vzdušné zámky.

…protože někdy se mizerné vzdušné zámky vyplní. Hrají: #dufresnepolicii, Morgan Nesvobodný, Nortonovy podniky, Venkovský zločin, Dej ruku na zeď, Arthur Podvodelli, Brooks & Hotovo a Po ukončení covidových omezení.

Útěk z vězení Jsme si jistí, že Andy nezabil svou ženu? Byl opilý u jejího domu s nabitou zbraní, osmi kulkami, problémy se vztekem, žádné alibi a nikdy neukázal zármutek z její smrti. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

*baryton :) :)

40

Odpovědět

Děkujeme za upozornění, tohle uniklo i mým korektorským očím (stydím se 🙈)!

40