Vánoční věci zakázané TSA

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:500
Počet zobrazení:5 437

Americká agentura Transportation Security Administration (TSA) starající se o bezpečnost leteckého provozu v USA má široký seznam toho, s čím se na palubu nesmí. Avšak některé zákazy jdou proti lidskému rozumu. Jaké předměty spojené s Vánoci byste si tam tedy nesměli vzít?

Wiffle ball je druh baseballu určený do vnitřních prostor nebo zastavěných oblastí. Hraje se s lehkou plastovou pálkou.

Přepis titulků

12 ZAKÁZANÝCH VĚCÍ SPOJENÝCH S VÁNOCI Víme, že letecká bezpečnost je důležitá. Takže když letos budete procházet kontrolou s určitými jídly a předměty, tak my v TSA doufáme, že budete mít na paměti tento přátelský seznam 12 zakázaných vánočních věcí. Jinak vás přátelský TSA agent může podrobit prohlídce. Dotknete se mého nádobíčka a nechám vás zatknout. 1.

GELY A GELOVÉ SUBSTANCE Co je to gel? Tady v TSA jsme se rozhodli zakázat většinu vašich oblíbených dárků. Brusinkovou omáčku, omáčky, dip, javorový sirup. Ale není to tak snadné. Třeba tohle avokádo. Jako pevné jídlo, je to naprosto bez problémů. Ale teď, guacamole. 2. GUACAMOLE Chutné, ale pořád gel zakázaný TSA.

3. SAMOSTATNÁ NÁPLŇ DO KOLÁČE Můžete si vzít třešňový koláč, ale rozhodně si nemůžete vzít samotnou třešňovou náplň. Tak teď už je to v pořádku. 4. BODNÉ ZBRANĚ Nemůžete si vzít 3 centimetrový nůž nebo jiné, TSA zapovězené, bodné zbraně. Kromě vibrátorů. Můžete si však vzít železné špičaté nůžky s 10cm čepelí nebo obří ocelové pletací jehlice.

Prosím, nebodejte sem anebo sem! 5. ČEPELE Pokud hledáte opravdu vostrý dárek, tak pamatujte, že si nesmíte s sebou vzít nic s čepelí. Třeba vývrtku. Ale brusle si vzít můžete.

Nebojte se, lidská lebka je o trochu tvrdší. 6. PÁLKA NA WIFFLE BALLL Někdy může být sportovní náčiní nebezpečné. Například TSA zakázala tupé zbraně, jako je tahle pálka na wiffle ball. Naštěstí si můžete vzít titanové tenisové rakety. 7. NĚKTERÉ DLOUHÉ HOLE Všichni víme, že si nesmíte vzít tágo. Ale můžete si vzít rybářský prut.

Ale co když hrajete bowling? 8. NĚKTERÉ BOWLINGOVÉ VYBAVENÍ Nemůžete si vzít kuželku. Ale můžete si vzít bowlingovou kouli. Protože jen kuželka je považována za tupou zbraň. 9. NEIDENTIFIKOVANÉ TEKUTINY Nemůžete si vzít láhev s více než 100 ml tekutiny. Avšak to neplatí, pokud to nadepíšete jako mateřské mléko.

To je hned lepší. 10. SNĚŽÍTKA Nemůžete si vzít sněžítko větší než tenisák. Ale můžete si vzít obří kouli plnou vody, pokud je v ní živá rybička. 11. BOMBIČKA S C02 Nemůžete si vzít ani jednu bombičku se stlačeným CO2. Pokud ovšem nemáte záchrannou vestu, tehdy můžete mít až čtyři.

12. PŘEDMĚTY K ZAPÁLENÍ OHNĚ Pamatujte, že si můžete vzít jeden zapalovač. Anebo zápalky. Ale nesnažte se vzít si dvoje zápalky, jinak... On mě osahával! My tady v TSA bychom vám chtěli poděkovat, že dodržujete tato pravidla. I když teroristy nikdy nezastavila.

Stejně jako Santa Claus vás jen chráníme. Pokud tomu věříte. Veselé Vánoce přeje TSA. Smíte si vzít: tetovací pistole, dlouhé šroubováky, štěňata, nafukovací kaktusy, transkutánní elektrické stimulátory, 10 000 dolarů, skládací nákupní vozíky, umělé kosti pro lékařské školy a až 2,3 kg suchého ledu.

Vaše bezpečnost je naší prioritou. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud jim jde o bezpečnost, proč to neudělají jednodušeji a na seznam zakázaných věcí rovnou přidají člověka. Myslím, že tím by vyřešili vše.... :D

330

Odpovědět

Víš jak dlouho trvá veterinářům karanténí vyšetření blbé kočky, abys ji mohl jako "náklad" přepravit letadlem? A teď si představ, že bys tak přepravoval všechny pasažéry.

10

Odpovědět

mě se teda nikdy problém nestal a lítám celkem často, prostě když to nemůže být na palubě tak to šoupnu do kufru ne? co je na tom složitýho :)

56

Odpovědět

ještě jednou,,, jsou to věci které nesmíte nosit na palubu, takže do kufru ,,proclít a v pohodě ,,proč by někdo tahal na palubu žehličku a sportovní vybavení

184

Odpovědět

Myslím, že v tom videu chtěli spíš než na to, co si s sebou nemůže brát, poukázat na to, že si naopak můžeme s sebou vzít mnohem nebezpečnější věci, než které jsou zakázány. To byl asi ten hlavní smysl...

560

Odpovědět

Treba kdyz letis low jetem kde nemas v cene zavazadlovy prostor, kazdopadne predstava jak behas s zehlickou po letadle a chces ho unest je docela vtipna, to uz muzes povazovat pomalu kazdou vetsi a tezsi vec (vcetne kufriku, nebo laptopu) za zbran...

11

Odpovědět

Jo v Evrope jsme o mnoho dal... tady uz nam berou i manikurni nuzky, zehlicky, sportovni vybaveni a myslim ze ani to materske mleko by neproslo

255

Odpovědět

A zo zapaľovača mi vypustili plyn.

220

Odpovědět

+Cornelmne zjedli makovník :)

110

Odpovědět

Je pravda, že pravidla jsou opravdu přitažená za vlasy a když budou chtít stejně tam nějak ty výbušniny dostanou, ale upřímně já jsem za to rád. Před 11. zářim proběhlo několik útoků na letadla o kterých pravděpodobně ani nevíte a 11. září byla už jen poslední kapka od té doby se mi zdá, že je relativní klid :)

1269

Odpovědět

lol

28

Odpovědět

co třeba vzit si jeden gel do jedny boty a druhej do druhy boty.. pod podražku

420

Odpovědět

Napadá vás nějaký důvod proč si lidi nemůžou vzít do letadla gel?

919

Odpovědět

Nově utvořené výbušniny sou na bázy gelů. Z prvu to vypadá jako gel na vlasy a a energetickej gel, když to smícháš, vznikne ti extrémně výbušná látka. (teda, ne z kombinace gel na vlasy a energetickej gel, ale... chápeme pointu, že jo?)

1142

Odpovědět

Cože? Američani, že jsou idioti? No to je mi novinka! O.o (POZOR - serious use of sarcasm)

3646

Odpovědět

No, nemají to v té Americe lehké. Po každém teroristickém útoku se hledá, kdo za to může a proč se neudělalo více pro bezpečnost. Za čas začnou lidi remcat, že jim někdo něco zakazuje brát do letadla. Osobně si nedovedu představit přesný seznam zakázaých a povolených věcí.

817

Odpovědět

Je to jednoduché. Jako poslední položka na seznamu zakázaných předmětů je "...a jiné předměty, které pracovník bezpečnostní služby uzná za nevhodné či nebezpečné." Teda tak je to aspoň u nás. Ještě bych doplnil, že bowlingová koule, tenisová raketa, rybářský prut, brusle, nůžky, jehlice ani tlakové bombičky (ani k vestě) by u nás neprošly. Bombičky nesmějí být ani v zavazadlovém prostoru. Sněžítkem si nejsem úplně jistý a rybičkou už vůbec ne. Ta navíc podléhá pravidlům letecké společnosti o přepravě živých zvířat.

00