Vaše jméno, prosím

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:685
Počet zobrazení:9 920

Jedno poměrně staré video, v hlavní roli s Hughem Lauriem, který se celosvětově proslavil až se svojí rolí v americkém seriálu Dr. House. V Anglii byl ale znám už dlouho předtím, hlavně účinkováním v seriálu Černá zmije, ale také svými skeči. Na jeden takový skeč se dnes podíváme.

Přepis titulků

Sdělte mi prosím své jméno, pane. Jistě, vydržte vteřinku. Připraven?Ano. Jmenuji se Derek *bum*. Co to děláte? To je moje jméno. Jaké jméno?Tohle jméno. Derek *bum*.

Derek *bum*? To je vaše jméno?Ano! Co má tohle být za jméno? Moje jméno! Trochu neobvyklé že, pane *bum*? Kdybych tak dostal libru pokaždé,když mi tohle někdo řekne... Jak vyhláskujete *bum*? Pane *bum*?

Přesně jak to zní. Jistě, ale kdybyste to mohl vyhláskovat... - Ale nemohl byste...- Byl bych vám vděčný, kdybyste to vyhláskoval. Tak dobře:B, R, A, D, A, V, K, pomlčka, A. Bradavka? - Co prosím?- Bradavka. Kde? O čem to mluvíte? B, R, A, D, A, V, K, A...

- Pomlčka, A!- Pomlčka, A... To dohromady dává "Bradavka",a ne *bum*. Zbláznil jste se? O čem to mluvíte?Myslel jsem si, že moderní policista... by měl být vysoce trénovaný strážce zákona.Vy neumíte ani hláskovat! Dobrá, pane Bradavko,sdělte mi prosím vaši adresu. - Adresu, prosím.- Mluvíte na mě? - Ano. - Chcete moji adresu?- Ano, prosím. Nebo snad chcete vědětadresu pana Bradavky?

- Vaši adresu, prosím.- Jistě, moji adresu. Moje adresa je 22*klap, klap, klap, plesk* King's Lynn. - Dávejte si pozor. - Cože?- Prostě si dávejte bacha! - Na co, proboha? - Uvědomujete si, že napadenípolicejního úředníka je velmi vážný přestupek? Ano, předpokládám,že je to velice vážný přestupek. Ale sdělení adresy policistovi není.Možná, že se pletu, že to od minula změnili. Možná musela policie zakročit proti stoupajícímumnožství lidí, co dávali úředníkům svoje adresy.

Dobrá, dobrá. Zkontrolujme siještě jednou vaš údaje, pane *bum*. Ano? Vaše adresa je adresa je22 *klap, klap, klap, plesk*? Ne, ne, ne! Co je to s vámi? Ta adresa je 22*klap, klap, klap, plesk* King's Lynn. Promiňte, já myslel, že to bylo22 *klap, klap, klap, plesk*. - King's Lynn.- Ale to je špatně! - Asi moc škrábu.- Tak si pořiďte psací stroj!

Ještě k tomu napíšu název složky... Víte, je to legrační. Odtud to vypadájako 22 *klap, klap, klap, plesk*. King's Lynn. Překlad: B-holdKorekce: scr00chywww.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nipple je bradavka nebo také dudlík. Myslím, že tady se víc hodí pan Dudlík, protože závěrečná slova scénky, kdy se Fry obrátí přímo do kamery, jsou "On je prostě ještě dítě"... Celá scénka je zde: A Bit of Fry and Laurie - Your name, sir? (Complete)

00

Odpovědět

V takovýchto případech je samozřejmě vždy těžké zvolit, který překlad je nejlepší. Mně i po těch letech přijde, že Pan Bradavka je mnohem vtipnější než dudlík (zní to mnohem absurdněji). Angličtina má tu výhodu, že tam to má oba významy, takže tam ta pointa může být takto postavena. Hádám, že kdyby zde byla ta scéna přeložena až do konce, muselo by se zapracovat i na překladu pointy, případně to celé upravit (takhle z hlavy mě napadá nějaký vtípek na téma, že je odkojený moderní pohodlnou dobou nebo něco takového). Takto mi ale překlad přijde naprosto v pořádku. Nicméně díky za postřeh :)

00

Odpovědět

teda stydte se...
1) Hugh neni v "hlavni roli" (?!)
2) ten druhy pan, jehoz jmeno neni ani zmineno, je Stephen Fry (zde se stydte prosim nejvice)
3) upozornovanim na House pouze odpoutavate pozornost od veci, za ktere si Hugh Laurie zaslouzi mnohem vetsi pozornost, a do kterych vlozil i svoji kreativni energii
4) Anglii jste zrejme mysleli Britanii(rozdil)

234

Odpovědět

Teda pardón to je popis problému... :D
'Embedding this video is disabled by its owner'
To je tak když se člověk rozhodne se po dlouhý době zasmát :D

180

Odpovědět

ÁÁ nejede mě to :) je možné s tím něco udělat? :)

181

Odpovědět

To by mohlo být tím, že je to on - Stephen Fry.

191

Odpovědět

mimochodom, ten policajt mi pripomína toho velitela v 4tej serií černej zmií

198

Odpovědět

v 4tej serií černej zmijí bol lauri lepší jak v housovy :)

180

Odpovědět

jééé... *melmen*, ty seš genius ..

190

Odpovědět

nehraje pana *bum* stejny chlap jako house ? :-D

1818

Odpovědět

paráda, Fry a Laurie jsou dohromady naprosto perfektní a Hugh navíc i úžasně zpívá :)

190

Odpovědět

to nejde prý je to Video not found or deleted: hNoS2BU6bbQ
CO to ku*va je??

184

Odpovědět

Ty jejich scénky se mi zdají takový nějaký, ale Vox Pops a písničky ze stejného pořadu jsou úžasný, to se musí nechat.

180

Odpovědět

dokonalé ;-) ale už hste někdo slyšel I'm in love with Steffi Graf? to je dokonalost sama...

180

Odpovědět

perfect :)

180

Odpovědět

dokonalé :D

180

Další