Vítejte v Životě

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:862
Počet zobrazení:8 369
Představte si, že za pár desítek let dokážeme vyvinout technologii, která umožní naskenovat celé vědomí člověka a umístit jej do jiného těla nebo uložit do počítače. Pak už nebudeme muset mít strach ze smrti. Když někdo zemře, jeho vědomí se prostě zkopíruje do nového těla a bude moci žít dál. Nebo to snad není tak jednoduché? Podívejme se, jak by takový přesun do nového těla mohl vypadat. Pozn.: FUP je zkratka pro Fair User Policy. FUP je parametr určité služby, většinou internetového připojení, kdy je stanoveno, jak velké množství dat může daný uživatel přenést za určité období. Po přečerpání tohoto množství dat následuje snížení rychlosti.

Přepis titulků

Vítejte v Životě. S politováním vám oznamujeme, že vaše předchozí existence byla dne 14. 1. 2052 ukončena následkem dopravní nehody. Vaše vědomí nicméně bylo úspěšně nahráno do sítě Život vaším praktickým lékařem. Je možné, že pociťujete jistý zmatení. Zachovejte prosím klid. Život zahrnuje... Váš psychický stav bude dočasně upraven, abyste se uklidnili.

Zachovejte prosím klid. Život zahrnuje více než 30 000 jedinečných činností. Komunikaci s miliony digitalizovaných myslí i možnost kontaktovat nedigitalizované přátele a příbuzné. Než budete pokračovat v Životě, přijměte prosím tyto smluvní podmínky. Zvláštní pozornost věnujte sekci č. 2, Pravidla a omezení užití, č. 9, Soukromí, a č. 11, Zakázané psychické aktivity. Děkujeme. Zvolte si prosím životní plán. Stupeň č.

1 je prémiová nabídka, která umožňuje plnou simulaci vašeho stavu před smrtí. Zahrnuje neomezené úpravy vašeho těla, zrychlené učení a vybavení si informací a kompletní osobní zálohování. Stupeň č. 2 obsahuje reklamy. Jsou v ní obsaženy mnohé výhody Stupně č. 1, ale je výrazně levnější. Jisté části prostoru, například obloha, mohou být nahrazeny cílenou reklamou a Vaše preference značek mohou být pozměněny ve prospěch našich sponzorů. Stupeň č.

3 je cenově zaměřený. Díky našim komerčním partnerům je váš prožitek na tomto stupni neomezený. Na některé činnosti a zpracování obrazu může být uplatněna politika FUP. Složitější psychické procesy, včetně podvědomí, tvořivosti a sebeuvědomění, mohou být utlumeny nebo vypnuty v případě velkého zatížení serveru. Děkujeme. Vaše vědomí obsahuje vzorce, které porušují Zákon o trestné činnosti a terorismu z roku 2050.

Čekejte prosím. Tyto vzorce jsou upravovány. Vaše paměť obsahuje části 124 564 děl, které podléhají autorským právům. Licenční poplatek za zachování těchto vzpomínek je 18 000 dolarů měsíčně. Přejete si tyto vzpomínky zachovat? Děkujeme. Čekejte prosím. MAZÁNÍ DĚL, KTERÉ PODLEHAJÍ AUTORSKÝM PRÁVŮM Vítejte v Životě.

Přejete si pokračovat? Překlad: Fila www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak zkusil bych to a kdyžtak bych si naposled zarebeloval, utáhnul tam zbytek prachů a pak se nechal máznout.

10

Odpovědět

to bych bral :)

1921

Odpovědět

Děsivý…

242

Odpovědět

Fuj, hrozná představa, radši smrt.

226

Odpovědět

Tak jsem si vzpomněl na The Moon (2009).... brrrr :)

210

Odpovědět

Lol tie autorske prava, ale vsak aspon by si nepamatal filmy co uz videl.

230

Odpovědět

Not bad. :)

192

Odpovědět

To s těma autorskýma právama mě fakt dostalo.

230

Odpovědět

nevim proč ale připadá mi jako by to video udělalo Valve :)

181

Odpovědět

Fakt? Já v tom vidím Microsoft :)

194

Odpovědět

Možná si chtěl říct jako kdyby to udělali v Aperture Science z Portalu od Valve, tak to zase přišlo mě :)

180

Odpovědět

naprosto perfektní... 10 bez rozpaků, dobře jsem se pobavil i postaršil

192

Odpovědět

No jak tady čtu ty komentáře, mám dojem že to pochopil málokdo, nejde o to, že po smrti bude člověk vrácen na zemi v novém těle, ale že jeho vědomí bylo nahráno do digitálního světa Life, ve kterém si může zaplatit pořádného avatara s kompletní pamětí a bez omezení reklamou či FUPem.
Jasný?

192

Odpovědět

A kontaktovat lidi, kteří ještě nejsou zdigitalizovaný. *


* Za příplatek.

190

Odpovědět

no jo popisek je trochu zavádějící..ale jako tělo můžem chápat i hardware ...tudíž i počítač je vlastně tělo.. a duše software
Jinak byl na to i jeden díl x-files (tam ale dočasně tělo existovalo)

190

Odpovědět

Toho koho zaujala tato myšlenka doporučuji shlédhnout, alespoň filmy Ghost in Shell :-) a pokud možno tak i se seriálem :-) Jinak jestli někdo studujete pokroky v technice, tak jste možná zaregistrovali že kvantové počítače už nepotřebují extrémní chlazení, ale stačí pokojová teplota, tudíž během pár let dojde k masivnímu nárostu výpočetní kapacity u počítačů a kam až to zajde se můžeme jen domnívat, když už dnes díky tomu mnoho odborníků nepovažuje počítač o výkonu lidského mozku za naprostou utopii, ale jak sem řekl kam až to zajde se můžeme jen domnívat. Hlavně doufám, že se nepotrvdí pravidlo, že ,,Vesmír je nekonečený jako lidská hloupost´´ . Přeji příjemný den.

191

Odpovědět

ciste teoreticky: brzy by doslo k prelidneni planety... takze by se od toho ustoupilo nebo spis by se to umoznilo jenom tem nejbohatsim

1814

Odpovědět

Čistě teoreticky, mám dojem že jsi to trochu hochu nepochopil, takže znovu, lépe a radostněji.

181

Odpovědět

Působí to na mě dost Orwellovsky...takže anti-utopisticky,ale i na to může dojít. Každopádně podobná témata jsou poslední dobou hodně vděčný témata pro sci-fi. Protože to co bylo sci-fi před deseti lety je nyní v nějaké formě možný ("Vše co si člověk umí představit, může také uskutečnit" Jules Verne), proto se uchylujem k takovýmhle představám a myšlenkám (Matrix, Equlibrium, 1984-což je vlastně předloha tomu všemu,Minority report...),
Jednoznačně celkem vtipná narážka na autorský práva...Podle mě je život a smrt v rovnovážným spojení . Četli jste "Věc Makropulos" od Čapka? doporučuji ;)

180

Odpovědět

Tak to je... docela depresivní. Asi bych si vybrala to první, pokud bych na to neměla, tak to už by možná byla lepší ta smrt. Ale představa, že mi upravují myšlení a vzpomínky... brr...

182

Další