Rok 2021 v 6 minutáchVox

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 61
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:3 567

S kanálem Vox vám přinášíme shrnutí uplynulého roku. Ohlédněte se za tím, co se ve světě událo, které události dominovaly titulkům novin, o čem jste horlivě debatovali na sítích, na čem stály dezinformace… Stalo se toho tolik, že se jen těžko věří tomu, že se to všechno vešlo jen do 365 dní.

Vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví a pevných nervů přeje tým VideaČesky!

Přepis titulků

Jsem trochu nervózní, ale bude to v pohodě. Vidíte, že to nebylo tak hrozné. Na světě byly podány více než 2 miliardy vakcín proti covidu-19. - První dávka je za mnou. - Dostanu Modernu. - AstraZenecu. - J&J. Miliony lidí se nechaly očkovat, a tak po celé zemi dochází ke shledáním. Uplynulo už tolik času a mezitím se toho tolik stalo. Zažijete takovou noc, jakou jste dlouho nezažili. - Všichni jsme si společně něčím prošli.

- Jsou to těžké časy. A je ještě těžší předstírat, že je vše normální, když není. ROK 2021 V 6 MINUTÁCH 700 000 lidí přestalo pracovat v maloobchodech. Tzv. velká výpověď nabírá na obrátkách. Prostě už jsem jim byla jedno. Není nedostatek pracovních míst, je nedostatek slušných pracovních míst. Nedostatek už vidíme snad všude. - Velký nedostatek dřeva.

- Nedostatek sněhových fréz. Nedostatek mikročipů. - Podívejte na ty kosti. - Můžeš si to odpustit, prosím? Narůstající zpoždění v globálním dodavatelském řetězci. Obrovská nákladní loď zaklíněná mezi břehy. - Verstappen a Hamilton havarovali! - Messi to dokázal! Lidé z Redditu vydělávají na GameStop a investiční fondy krachují. Bylo to super. Nejsem kočka.

Dokazuje to, jakou moc bohatí lidé mají. Co je NFT? Prodáno za téměř 70 milionů dolarů. Doslova vysílají Dogecoin na Měsíc. Kdokoliv, kdo na to má peníze, se může stát astronautem. Dívám se na naši nádhernou, nádhernou Zemi. Potřebujeme, aby se ty nejchytřejší mozky soustředily na ochranu této planety, ne na hledání dalšího místa k životu.

Zpráva mluví jasně. Očekáváme, že budeme svědky dalších extrémů a bezprecedentních projevů počasí a budou se objevovat v dobách a na místech, kde se s nimi ještě nesetkali. Nejzasaženější lidi v nejzasaženějších oblastech stále nikdo neposlouchá. Myanmar zmítá politický chaos od vojenského puče vedeného juntou, který vytlačil zvolenou vládu. Indičtí farmáři letos vyvolali největší protesty v moderních dějinách země.

Vražedný konflikt mezi izraelskou armádou a Palestinci pokračuje. Nevíme, jestli se chránit před koronavirem, nebo raketami. Etiopskou vládu zmítá rok trvající válka s Tigrajskou lidově osvobozeneckou frontou. Vlna tisíců migrantů zažehla humanitární krizi na americko-mexické hranici. - Jak to můžete dělat lidským bytostem? - Je čas, aby se naši vojáci vrátili domů. Život v Afghánistánu bude pro ženy velmi těžký. Situace je tu teď opravdu šílená.

Prorazili skla Kapitolu USA a nyní prolézají okny. Svět zděšeně sleduje… Nikdy se nevzdáme, nikdy neustoupíme. Tito lidé se zkoordinovali na veřejných částech internetu: Instagramu, Facebooku. Tyto platformy nejsou jen odrazem lidstva. Dělají z nás nejhorší verze nás samých.

S hrdostí oznamuji, že ode dneška je naše firma Meta. Lidé podceňují, jakou moc dezinformace mají. Po očkování jsou zmagnetizovaní. Dostal jsem covid. A vzal jsem si hydroxychlorochin. Stává se z toho pandemie neočkovaných. Lidé se k tomu nedokážou vztáhnout.

Vidíte jen čísla, denní přírůstky, to jsou bezejmenné tváře. Indii pustoší druhá vlna covidu-19. Hrozí, že covid-19 zahltí zdravotnické systémy země. Nic nemáme a pacienti umírají. V Dillí se nedá žít. A ani se tu nedá v klidu zemřít. Vakcinační nerovnost musíme zastavit. Omikron se šíří v takové míře, jakou jsme u jiných variant nezažili.

Čím rychleji se šíří, tím pravděpodobněji se objeví velmi nebezpečná varianta. Jsme v tom společně a jediný způsob, jak virus porazit, je spolupráce. Souhlasili, že zlatou medaili budou sdílet. To, že jste žena, neznamená, že nemůžete dosáhnout těch nejvyšších cílů. První zlatá olympijská medaile v dějinách Filipín. Upřednostněte své duševní zdraví, nezáleží na tom, o co hrajete.

Je důležitější než jakákoliv medaile. Tolik lidí se bojí říct, že potřebují pomoct. Vybrat si lásku je hrdinský čin. Čilský kongres schválil zákon umožňující stejnopohlavní sňatky. Britney Spears je volná. Jen málokdo z nich končí ve vězení. Porota shledává obžalovaného vinným. Máme takovou radost.

Mám takovou radost. George Floyd! Komunita asijských Američanů toho už má prostě dost. Doufám v to, že film asijským dětem ukáže, že je v pořádku zabírat prostor, protože do něj patří. Vím, kam směřuju, vím, jaká bude má budoucnost. Když tam stojí „Taylořina verze“, znamená to, že mi to patří. Rock-and-roll nikdy nezemře!

Někteří lidé si nemyslí, že ženy mohou být lepší prezidenti, ale my jim to dokážeme. První kroky v honbě za kosmologickými objevy. Dosednutí potvrzeno. Necítili jsme se připravení stát se dědici tak hrozivé hodiny. Ale právě tam jsme našli sílu napsat novou kapitolu, nabídnout si naději a smích. Kdysi jsme se ptali, jak bychom mohli zvítězit nad pohromou, nyní s jistotou říkáme, jak by mohla pohroma zvítězit nad námi?

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

VOX je co se týče polytiky mnohem horší, než klasický mainstream, to je propaganda na plný koule, už před pár lety jsem si toho všimnul, dobrý tak maximálně pro místní vymaštěnou redakci.

10

Odpovědět

typickej vox, jak ho známe, masáž.

00