Thumbnail play icon

Vy jste planeta Země: 4 minuty, které vám změní život

83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 469
Počet zobrazení:38 463

Dostali jsme možnost žít na naší planetě Zemi jako jediné z celé sluneční soustavy. Odměňujeme se jí však ničením, likvidací a spoustou dalších věcí, díky kterým si z této planety děláme nepřítele. I přesto všechno nám ale stále dává vše, co k životu potřebujeme.

U tohoto videa vám nebudu přát pěknou podívanou, ale popřeji vám zamyšlení. Stále si totiž neuvědomujeme, na jak křehkém kousku vesmíru jsme dostali právo žít.

Komentáře (192)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

naše matka příroda i s matkou Zemí si poradí, podívejte se co se děje, lidstvo se přeplňuje, až dosáhne 14 milliard, tak se přestěhuje na sever, i na jich, a budou likvidovat ledovce daleko rychleji, než se stačí roztát, budeme to muset udělat, tím můžeme zabránit stoupání vodní hladiny, a navíc dostaneme pitnou vodu, lidstvo zatím se snaží ochladit planetu. toto ochlazování planety se nazývá Geoengineering. až se lidstvo přelidní, pak klesne na 4 miliardy, a příroda se začne rozrůstat, a domorodí obyvatelé už nebudou mít potíže.

00

Odpovědět

no my samotnou planetu nedokážeme zníčit, zníčili by jsme akorát sami sebe, a potom by se začal obnovovat život po lidech

00

Odpovědět

Jsem ráda že si to někdo uvědomuje,a jak tady někdo už psal že kdyby tu nebyli ti muslimové,a lidí kteří se tuto planetu snaží úplně ale úplně zničit,tak by byl život na Zemi snad o něco lepší.Video mě dojímalo a povzbudilo mě.

10

Odpovědět

je třeba aby jsme začali každý u sebe a zmněnili své myšlení i chování!
V Ríme je kľúč na odblokovanie planetárnej karantény To by viedlo k oslobodeniu 7 miliárd utýraných

10

Odpovědět

je to krasny uplne sem se u toho rozbrecela a posila jsem pana boha aby s tim lidi prestani a zvirata mohla poradne ZíT

00

Odpovědět

zmeniť môžeme láskou a mierom ku všetkému živému na našej planéte

00

Odpovědět

2 roky staré video a nic se nezměnilo a možná nikdy nezmění smutné ...

00

Odpovědět

Ano ničíme ji ale říkejte těm nejmíň 7 miliard lidí ( nemluvím o všech) ať s tím přestanou navíc z něčeho žít musíme ano je pravda že bysme to mohli omezit ale zase nemůžem přestat uplně ze vším kdyby sme měli žít tak aby sme planetě neškodily nepsala bych sem a nebyly bysme tam kde sme doma v oblečení atd.. Prostě všechno co tady na zemi vzniklo tu je z ňákého důvodu ovšem myslím žeby bylo na místě trochu zpomalit nemusíme tu planetu zničit za tak krátkou dobu :)

515

Odpovědět

Spousta lidí si neuvědomuje, že lidstvo zažívá nejlepší periodu své historie. Drtivá většina obyvatel západního světa neví, co to znamená trpět hladem, zimou,
jaké to je, když umře vlastní dítě...
V ostatních částech světa to sice tak úplně neplatí, ale i tak se dá říct, že na tom pravděpodobně dříve lépe nebyli.
A tohle všechno není zadarmo - je to na úkor něčeho jiného. To, že je lidstvo - jako živočišný druh - odsouzeno k vyhynutí je statisticky téměř jisté (stejně jako 99,9% živočišných druhů, které kdy žily na této planetě). Nejlepší, co můžeme udělat, je vážit si a užívat, že jsme se narodili v této době.

157

Odpovědět

"Nejlepší, co můžeme udělat, je vážit si a užívat"
Příteli, to jsou HROZNÉ kecy. Aneb co já bych se staral, narodil jsem se teď, tak si to pořádně užiju a po mně potopa??

To nejlepší, co můžeme udělat, je se USKROMNIT a začít žít tak, abychom svým dětem, vnukům a jejich dětem předali tuhle planetu jako místo, kde mohou žít i oni!! Jenom se uskromnit. Nepotřebujeme každý měsíc nové hadry, každý půlrok novej mobil, nepotřebujeme půlku z toho čím si doma zasíráme byt a skříně. Splachujeme pitnou vodou, ke které 2 miliardy lidí nemají ani přístup. Nepotřebujeme větší SUV než má soused a nepotřebujeme si lítat na týden k moři kdy si vzpomeneme.
Poprvé v historii lidstva je na planetě víc obézních lidí než hladovějících. Každoročně onemocní v České republice více než 94 000 lidí rakovinou. Statistika je neúprosná: každý 3. obyvatel České republiky v průběhu svého života onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Bezvadný, obehráli jsme sami sebe.

Potřebujeme čistej vzduch a vodu, potraviny bez chemikálií, střechu nad hlavou a netoxický vztahy. To je to, bez čeho nepřežijeme. Všechno ostatní je nadbytečnej luxus, kterým plundrujeme planetu do vyčerpání.

10

Odpovědět

Človek zem vylepšuje, neničí ju.
Sme vzácnejší ako hviezdy a sme to my, čo je následok prírody samotnej.
Naše schopnosti niesú proti prírode. Naopak...My sme vynález a ruky prírody ...
A hipíci... Naserte si :)

472

Odpovědět

Počet diskutujících svědčí o tom, že téma je zajímavé. Avšak nevhodně zpracované. Dlužno říci, že jsem si touto burcující fází prošla taky. Ono je dost pochopitelné strnout hrůzou při pohledu na to, jaké strašlivé věci jako lidi dokážeme. Je pochopitelné klást si vinu za zkázu, kterou jsme na Zemi způsobili. Je pochopitelné začít panikařit a chtít všechno okamžitě spravit a zachránit...

A je důležité uvědomit si, že zachránit bychom měli především sami sebe, protože sobě jsme nejvíce ublížili. Žádný jiný druh si nevytvořil tak odporné životní prostředí, žádný jiný druh si neudělal ze života očistec. Při pohledu na některá místa, kde lidé normálně žijí, se mi dělá zle: města plná smogu a kraválu, budovy bez slunečního světla, smetiště. Při pohledu na způsob, kterým někteří lidé žijí, je mi strašně smutno: mají strach a pocit marnosti, neznají radost a lásku, fungují jako stroje a ne jako živé bytosti. Kolik lidí trpí ne ve válce či jiné katastrofě, ale dobrovolně ve svém úplně obyčejném životě?

Život skutečně půjde dál, s námi nebo bez nás. Ale proč v čase, který je nám dopřán, máme být nešťastní? Je potřeba najít svoje štěstí. Hodně lidí se při hledání obrací ke svým kořenům v přírodě, protože jsou velmi hluboké. To dělám i já. Ale asi je možné hledat i v tom, co jsme sami vytvořili. Podstatné je soustředit se na cíl.

460

Odpovědět

blablabla.
to je sice hezký, že v Evropě třídíme odpad. Ale v Indii pálí hromady pneumatik, takže efekt je nulový. Jediná šance na uzdravení planety je nějaký malý asteroid do oblasti Indie-Čína, tam žije 40% populace. a jako druhý krok bych viděl vyčistit Afriku a muslimáky. Pak by se tu dalo žít v klidu a míru.

11477

Odpovědět

Motivační? ... Možná, pokud ale budeme myslet a věnovat pozornost všemu špatnému v přítomnosti, nic to nezmění. Zamyslete se nad tím co je třeba zlepšit, co by mohlo být lepší a co děláme lepším, představme si to, jaké to je když planeta Země je v pořádku a bude to tak. *přečtěte si Tajemství* Tajemství vesmíru, života, štěstí a smyslu...

Motivation? ... Maybe, but if we think about and pay attention to everything bad in the present, nothing's changed. Think about what needs to be improved, what could be better and what we do better, imagine what it is when the planet Earth is in order and it will be so. * read * The Secret, life, happiness and a sense of ...

342

Odpovědět

miluju tyhle videa, clovek si musi uvedomit ze planeta nas prezuje at udelame cokoli, problem je v tom, ze pokud si udelame nehostine prostredi ve kterem zijeme, dojedeme na to. To ze vybijime jiny zivocisny druhy, nic proti tomu nemam, dokud to bude prirozeny vyber- kdyby druhy nevymirali, tak nam tu behaji dinosauri a o spolecnost se delime s neandrtalcama, problemem je ze je zbytecna nadprodukce vyrobku, ktera vycerpava prirodu rychleji nez by tomu melo byt.
LucyLoo vse haze na system, to neni pravda, system je dobry, ale nase ignorantstvi a pokroucena interpretace nekolika lidi z nej dela uciny nastroj jak vyuzivat spolecnost (pres ni i prirodu) ku vlastnimu prospechu bez ohledu na okoli.
Takze vykaslete se uz konecne na zachranu planety, protoze ta nepotrebuje zachranit, pojdme zachranit nasi spolecnost.

3113

Odpovědět

Většina komentářů tady je o tom, že video je špatně sestavené, v podstatě nic neříkající... Proboha lidi, proberte se! Šermujete tu s argumenty - "Je třeba aby přišel někdo se stručnými pokyny, co máme dělat pro to, abychom tuhle planetu zachránili". Ale to je jen výmluva pro nic nedělání! Každý z nás (jak tu již bylo několikrát zmíněno) musí začít od sebe. Výborným přirovnáním je věta "Abych naplnila pohár druhých, nejdříve musí můj vlastní pohár přetékat". Nikdo vám tu neříká, abyste se okamžitě sebrali a letěli do Afriky s lukem a šípem chránit slony. Ani vám tu nikdo neříká, abyste odpluli na pustý ostrov, zbavili se všech "vymožeností" a žili jako opice. Jen nám chtějí touto formou ukázat a upozornit nás na to, že všichni ignorujeme, co se tu děje. Žijeme jako ovce ve stádě, posloucháme tlupu nenasytných "pánů" a bojíme se vykročit z hloučku, aby nás někdo náhodou nefláknul přes čumák. Jde o to, abychom se konečně probrali a začali vnímat svoje okolí. Abychom začali realizovat vlastní "naplňování poháru". Lidi jsou nespokojení, nešťastní a zlí! A proč? Protože jsou uvěznění v tomhle hnusném "systému", který nám připravili. Lidi nežijí, oni přežívají a bojí se. Dělají to, co jim systém řekne a nebo povolí. Proto se děje to, co vidíme na videu. Ať se vám to líbí nebo ne... tohle se děje, protože jsme jako lidi selhali. Nechali jsme se ovládnout tou malou hrstkou chudáků. Proto je načase si to uvědomit a začít to měnit. Je v tom mnohem hlubší význam, než mnoho z vás tady pochopilo. Není třeba zakládat velké organizace proti všemu špatnému, co se děje. Stačí, aby si lidi jednotlivě začali uvědomovat vlastní sílu a moc. Celý ten systém funguje jen proto, že my ho ženeme vpřed. My jsme ten motor, bez nás by se to všechno rozpadlo. A dokud lidi budou slepí a ochromení strachem ze změny, tak se tohle všechno, co jsme viděli na videu, bude dít dál. Stačí si jen uvědomit tento hnusnej systém a jít proti němu. Žijte jak sami chcete, jděte za svými sny, nesledujte televizi, jezte čistě, dělejte své okolí hezčím místem, usmívejte se... Ale hlavně - nesvazujte se systémem! Všechno ostatní pak přijde samo.

869

Odpovědět

A ten kouzelný Systém, to je konkrétně co?

226

Odpovědět

+MoggsV skratke ide o trio vlády - korporácie - banky, ktoré má zo svetom určitý zámer - pokúšajú sa nastoliť tzv. Nový Svetový poriadok. Skús si pozrieť napr. tento odkaz: http://www.zemavek.sk/. Je to časopis, ktorý vcelu dobre odpovedá na tvoju otázku. O tomto systéme tiež informuje hnutie Zeitgeist. Pozri si napríklad tento film: http://www.youtube.com/watch?v=8BtEyi_ihsM. Je trocha dlhý, ale vcelku rozumný.

233

Odpovědět

+MoggsZákon přitažlivosti - nejsilnější fyzikální zákon vůbec.

231
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK