Vy jste planeta Země: 4 minuty, které vám změní život

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 481
Počet zobrazení:51 411

Dostali jsme možnost žít na naší planetě Zemi jako jediné z celé sluneční soustavy. Odměňujeme se jí však ničením, likvidací a spoustou dalších věcí, díky kterým si z této planety děláme nepřítele. I přesto všechno nám ale stále dává vše, co k životu potřebujeme.

U tohoto videa vám nebudu přát pěknou podívanou, ale popřeji vám zamyšlení. Stále si totiž neuvědomujeme, na jak křehkém kousku vesmíru jsme dostali právo žít.

Přepis titulků

Lidé. Jaké to úžasné slovo. Jsme považováni za nejinteligentnější druh na planetě. Nicméně, jsme ten nejhorší. Co děláme na tomto světě? Jak jsme se sem dostali? Jaké je na této planetě naše poslání?

Možná to nikdy nezjistíme, ale vypadá to, že náš jediný cíl je pokračovat v její likvidaci. Zvážili jste někdy, že nám tahle planeta nepatří? Ať tak či tak, její ochrana je v našich rukou. Byli zde dlouho před námi. A my nejsme nic jiného, než jejich hosté. Přišli jsme, narušili jejich prostředí a teď ničíme jejich domovy.

Byly vůči nám tolerantní. Už nespočetněkrát nám odpustili, ale my je stejně ignorujeme. Byli jsme jejich únosci. Jejich zabijáci. I přesto nás přijali jako své majitele. Jsme jediný druh, který útočí, ničí, zabíjí, kontaminuje a vyhubuje jen kvůli svým cílům, nebo lepšímu životu.

Svět je váš. Je náš, pro nás všechny. Ale nezapomeňte, že je to i jejich svět a my musíme pochopit, že pro vlastní záchranu mohou udělat cokoliv. A neméně pro záchranu vlastní planety. Planeta Země umírá. Nelítostně ji likvidujeme a ona strádá nedostatkem lásky.

Slábne. A nazvdory tomu všemu nám stále štědře dává ty nejlepší zkušenosti od dob, kdy jsme na ni poprvé vkročili. Tahle planeta nám byla tím nejlepším místem pro život. Cožpak si nezasluhuje uznání? Když nám byla dána možnost mluvit, myslet, tvořit, stavět a pomáhat tak jak dlouho budeme ještě mlčet, ignorovat, ničit a zabíjet?

Otevřete oči. Vy umíráte taky. Spolu s vaší planetou. Jedinou planetou v naší sluneční soustavě, na které jsme dostali právo žít. Na tomto světě jsou nás miliardy.

Jsme myslící rasa. Rozumná, dominantní, tak proč jsme si toho ještě nevšimli? Dokážeme opanovat země, Měsíc, dokonce i planety. Nicméně, nedokážeme panovat vlastním srdcím. Dotkněte se vlastního srdce, zjistěte, co se snaží říct. Zjistěte, po čem prahne, a pochopte, že spolu musíme všichni na této planetě žít.

Začnětě tím, že se změníte vy. Začněte jednat. Zařiďte, ať to vaše děti ví a rozumí tomu a připomeňte to těm, kteří na to zapoměli. Jednoho dne přestane lidstvo existovat a jiný druh najde naši planetu. Uvidí, že jsme byli druh, který selhal, upadl, ale zvedl se a napravil vlastní chyby.

Planeta už není tím, co bývala a my už nemůžeme čekat. Všichni vědí, co musíme udělat a teď nadešel ten čas - budoucnost planety je stále ve vašich rukou. Pomozte jí. Pomozme jí, protože planeta Země jste vy.

Toto video bylo vytvořeno, abyste si uvědomili stav naší planety. Nepoddejte se lhostejnosti. Sdílejte toto video, dokud je čas. Překlad: spenat www.videacesky.cz

Komentáře (193)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na minutě a 15 sekundách je to nejhorší co jsem kdy v životě viděl pes staženej za živa z kůže at včichni ty zamrdaný čínani zdechnou nenávidím celej ten národ

11

Odpovědět

naše matka příroda i s matkou Zemí si poradí, podívejte se co se děje, lidstvo se přeplňuje, až dosáhne 14 milliard, tak se přestěhuje na sever, i na jich, a budou likvidovat ledovce daleko rychleji, než se stačí roztát, budeme to muset udělat, tím můžeme zabránit stoupání vodní hladiny, a navíc dostaneme pitnou vodu, lidstvo zatím se snaží ochladit planetu. toto ochlazování planety se nazývá Geoengineering. až se lidstvo přelidní, pak klesne na 4 miliardy, a příroda se začne rozrůstat, a domorodí obyvatelé už nebudou mít potíže.

10

Odpovědět

no my samotnou planetu nedokážeme zníčit, zníčili by jsme akorát sami sebe, a potom by se začal obnovovat život po lidech

11

Odpovědět

Jsem ráda že si to někdo uvědomuje,a jak tady někdo už psal že kdyby tu nebyli ti muslimové,a lidí kteří se tuto planetu snaží úplně ale úplně zničit,tak by byl život na Zemi snad o něco lepší.Video mě dojímalo a povzbudilo mě.

20

Odpovědět

je třeba aby jsme začali každý u sebe a zmněnili své myšlení i chování!
V Ríme je kľúč na odblokovanie planetárnej karantény To by viedlo k oslobodeniu 7 miliárd utýraných

10

Odpovědět

je to krasny uplne sem se u toho rozbrecela a posila jsem pana boha aby s tim lidi prestani a zvirata mohla poradne ZíT

00

Odpovědět

zmeniť môžeme láskou a mierom ku všetkému živému na našej planéte

00

Odpovědět

2 roky staré video a nic se nezměnilo a možná nikdy nezmění smutné ...

00

Odpovědět

Ano ničíme ji ale říkejte těm nejmíň 7 miliard lidí ( nemluvím o všech) ať s tím přestanou navíc z něčeho žít musíme ano je pravda že bysme to mohli omezit ale zase nemůžem přestat uplně ze vším kdyby sme měli žít tak aby sme planetě neškodily nepsala bych sem a nebyly bysme tam kde sme doma v oblečení atd.. Prostě všechno co tady na zemi vzniklo tu je z ňákého důvodu ovšem myslím žeby bylo na místě trochu zpomalit nemusíme tu planetu zničit za tak krátkou dobu :)

515

Odpovědět

Spousta lidí si neuvědomuje, že lidstvo zažívá nejlepší periodu své historie. Drtivá většina obyvatel západního světa neví, co to znamená trpět hladem, zimou,
jaké to je, když umře vlastní dítě...
V ostatních částech světa to sice tak úplně neplatí, ale i tak se dá říct, že na tom pravděpodobně dříve lépe nebyli.
A tohle všechno není zadarmo - je to na úkor něčeho jiného. To, že je lidstvo - jako živočišný druh - odsouzeno k vyhynutí je statisticky téměř jisté (stejně jako 99,9% živočišných druhů, které kdy žily na této planetě). Nejlepší, co můžeme udělat, je vážit si a užívat, že jsme se narodili v této době.

157

Odpovědět

"Nejlepší, co můžeme udělat, je vážit si a užívat"
Příteli, to jsou HROZNÉ kecy. Aneb co já bych se staral, narodil jsem se teď, tak si to pořádně užiju a po mně potopa??

To nejlepší, co můžeme udělat, je se USKROMNIT a začít žít tak, abychom svým dětem, vnukům a jejich dětem předali tuhle planetu jako místo, kde mohou žít i oni!! Jenom se uskromnit. Nepotřebujeme každý měsíc nové hadry, každý půlrok novej mobil, nepotřebujeme půlku z toho čím si doma zasíráme byt a skříně. Splachujeme pitnou vodou, ke které 2 miliardy lidí nemají ani přístup. Nepotřebujeme větší SUV než má soused a nepotřebujeme si lítat na týden k moři kdy si vzpomeneme.
Poprvé v historii lidstva je na planetě víc obézních lidí než hladovějících. Každoročně onemocní v České republice více než 94 000 lidí rakovinou. Statistika je neúprosná: každý 3. obyvatel České republiky v průběhu svého života onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Bezvadný, obehráli jsme sami sebe.

Potřebujeme čistej vzduch a vodu, potraviny bez chemikálií, střechu nad hlavou a netoxický vztahy. To je to, bez čeho nepřežijeme. Všechno ostatní je nadbytečnej luxus, kterým plundrujeme planetu do vyčerpání.

20

Odpovědět

Človek zem vylepšuje, neničí ju.
Sme vzácnejší ako hviezdy a sme to my, čo je následok prírody samotnej.
Naše schopnosti niesú proti prírode. Naopak...My sme vynález a ruky prírody ...
A hipíci... Naserte si :)

473

Odpovědět

Počet diskutujících svědčí o tom, že téma je zajímavé. Avšak nevhodně zpracované. Dlužno říci, že jsem si touto burcující fází prošla taky. Ono je dost pochopitelné strnout hrůzou při pohledu na to, jaké strašlivé věci jako lidi dokážeme. Je pochopitelné klást si vinu za zkázu, kterou jsme na Zemi způsobili. Je pochopitelné začít panikařit a chtít všechno okamžitě spravit a zachránit...

A je důležité uvědomit si, že zachránit bychom měli především sami sebe, protože sobě jsme nejvíce ublížili. Žádný jiný druh si nevytvořil tak odporné životní prostředí, žádný jiný druh si neudělal ze života očistec. Při pohledu na některá místa, kde lidé normálně žijí, se mi dělá zle: města plná smogu a kraválu, budovy bez slunečního světla, smetiště. Při pohledu na způsob, kterým někteří lidé žijí, je mi strašně smutno: mají strach a pocit marnosti, neznají radost a lásku, fungují jako stroje a ne jako živé bytosti. Kolik lidí trpí ne ve válce či jiné katastrofě, ale dobrovolně ve svém úplně obyčejném životě?

Život skutečně půjde dál, s námi nebo bez nás. Ale proč v čase, který je nám dopřán, máme být nešťastní? Je potřeba najít svoje štěstí. Hodně lidí se při hledání obrací ke svým kořenům v přírodě, protože jsou velmi hluboké. To dělám i já. Ale asi je možné hledat i v tom, co jsme sami vytvořili. Podstatné je soustředit se na cíl.

460

Odpovědět

blablabla.
to je sice hezký, že v Evropě třídíme odpad. Ale v Indii pálí hromady pneumatik, takže efekt je nulový. Jediná šance na uzdravení planety je nějaký malý asteroid do oblasti Indie-Čína, tam žije 40% populace. a jako druhý krok bych viděl vyčistit Afriku a muslimáky. Pak by se tu dalo žít v klidu a míru.

11477

Odpovědět

Motivační? ... Možná, pokud ale budeme myslet a věnovat pozornost všemu špatnému v přítomnosti, nic to nezmění. Zamyslete se nad tím co je třeba zlepšit, co by mohlo být lepší a co děláme lepším, představme si to, jaké to je když planeta Země je v pořádku a bude to tak. *přečtěte si Tajemství* Tajemství vesmíru, života, štěstí a smyslu...

Motivation? ... Maybe, but if we think about and pay attention to everything bad in the present, nothing's changed. Think about what needs to be improved, what could be better and what we do better, imagine what it is when the planet Earth is in order and it will be so. * read * The Secret, life, happiness and a sense of ...

342

Odpovědět

miluju tyhle videa, clovek si musi uvedomit ze planeta nas prezuje at udelame cokoli, problem je v tom, ze pokud si udelame nehostine prostredi ve kterem zijeme, dojedeme na to. To ze vybijime jiny zivocisny druhy, nic proti tomu nemam, dokud to bude prirozeny vyber- kdyby druhy nevymirali, tak nam tu behaji dinosauri a o spolecnost se delime s neandrtalcama, problemem je ze je zbytecna nadprodukce vyrobku, ktera vycerpava prirodu rychleji nez by tomu melo byt.
LucyLoo vse haze na system, to neni pravda, system je dobry, ale nase ignorantstvi a pokroucena interpretace nekolika lidi z nej dela uciny nastroj jak vyuzivat spolecnost (pres ni i prirodu) ku vlastnimu prospechu bez ohledu na okoli.
Takze vykaslete se uz konecne na zachranu planety, protoze ta nepotrebuje zachranit, pojdme zachranit nasi spolecnost.

3113

Další