Výhra pro bezdomovce

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:731
Počet zobrazení:8 310

V Americe si docela slušně vedou různí YouTubeři, kteří připravují zajímavé nachytávky svých blízkých i naprostých cizinců. Jeden z těchto vtipálků se ale protentokrát rozhodl odložit žerty stranou a udělat dobrý skutek. Proto jednoho bezdomovce přiměje si myslet, že vyhrál v loterii, načež mu peníze skutečně dá. Co si o tomto videu myslíte vy? Dojalo vás? Znechutilo? A myslíte si, že darované peníze mohou člověku v bídě skutečně pomoci? 

Přepis titulků

- Ty si ze mě děláš legraci. - Nedělám, chlape. VÝHRA PRO BEZDOMOVCE Nazdar, lidi, posledních několik týdnů vídám bezdomovce, který se potlouká u jednoho obchodu v místě, kde žiju. Lidi mi říkají, že je to milý a slušný člověk. Takže ho dneska přesvědčím o tom, že vyhrál v loterii. Dám mu tenhle údajně výherní tiket a vezmu ho do obchodu, abychom viděli, kolik vyhrál. Nemá ani tušení, že na tenhle tiket nemůže nic vyhrát a že prodavač v tom jede s náma.

Doufám, že se vám bude video líbit. Poslouchej, chlape, nemám u sebe žádný peníze, který bych ti mohl dát, ale mám tenhle vítězný tiket do loterie. Sice nevím, kolik jsem vyhrál, ale můžu ti ho dát. - Dobře? - Jsi si jistej, kámo? - Jo, můžeme zajít do obchodu a nechat si to vyplatit. - Dobře. - Co ty na to? - To je super, příteli. Tak jdeme na to, brácho.

Dobrý den, jak se máte? Co si budete přát? Jenom chceme vědět, jestli jsme vyhráli. Můj bože! Hádejte co! - Máte tu tisíc dolarů! - Tisíc dolarů? Vyhrál jsi tisíc dolarů! Děláte si ze mě srandu, že jo? Děláte si ze mě srandu, že jo?

Ne, nedělám si srandu. No tak, chlape, určitě si děláš srandu. Tohle nemůže být doopravdy. Dobře, tady jsou vaše peníze. Jedna, dva, tři, čtyři, pět... - Ty si ze mě děláš legraci. - Nedělám, chlape. Devět, deset. Děkuju a hodně štěstí. Chci se o to podělit, příteli.

Ale no tak, jsou jenom tvoje! - Musím se o to podělit. - Ne, jsou tvoje. Tohle mi bude stačit. To je dobrý. Chtěl bych se o to s tebou podělit, chlapáku. Zasloužil sis to. Vyhrál jsi v loterii, chlape. Tak pojď, vypadneme odsud. Tohle dělám už hodně dlouho.

Hodně dlouho. A nikdy, nikdy jsem neměl přítele, který by udělal to, co právě teď ty. Nikdy. Překlad: Jackolo www.videacesky.cz

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

menší edit: ve videu, kde mu pronajmou dům, obdrží na účet okolo 40tis. dolarů, bohužel po nějaké době ho ten indický sr*č okrade, respektive nedá mu přístup k účtu, kde jsou ty peníze a odstěhuje se. Týpek bezdomovec se jmenuje Eric a má vlastní youtube - https://www.youtube.com/channel/UCgtBfURWQHUiImS7StRTkhA/videos , kde situaci vysvětluje...Neskutečně nasírací video, doufám, že ten po*ranej **** co ho obral, co nejdřív pojde.

00

Odpovědět

pokračování tohoto příběhu zde: Homeless Man Gets A Home , lidé z internetu se mu složí na dům a najde si i práci :) kéž bychom se tak chovali k sobě všichni

10

Odpovědět

Vzdycky vobrecim :-/

00

Odpovědět

Líbí se mi ty jeho hodnoty.Dojal ho ten čin toho člověka ne ty peníze...

242

Odpovědět

To, že se o ty peníze chtěl podělit mě dojalo mnohem více než čin samotný, který je přece jenom prospěchářský, když je to na netu, že jo..

870

Odpovědět

Pokud chcete už mermomocí bezdomovci pomoct, dejte mu práci, ne peníze. A pokud ji nechce, tak si nezaslouží ani ty peníze.

59

Odpovědět

Čin a reakce pana bezdomovce mě dojali, ale to, že to bylo natočeno na video, jako nějaká zvrácená "reality show" a dáno na internet, to mě krapet znechutilo.. (i když třeba to alespoň někoho inspiruje..)

240

Odpovědět

Když si dává štěstí na čas, může se mu trochu pomoci... :) Tisíc dolarů není pro většinu Američanů moc peněz, ale pro někoho to může znamenat hodně. Sice tím nic nezmění, ale někteří lidi si v životě zaslouží alespoň trochu štěstí.

90

Odpovědět

Myšlenka, pomoc slušnému člověku v tísni, je velice dobrá, ale určitě ne formou peněz, ať je to jakkoliv velká částka. Jelikož čím víc člověk má, tím víc rozhazuje. Jak dlouho mu to asi vydrží? A dokáže mu to nějak razantně změnit život? Horší je, že oba aktéři mají tak zamotané skutečné hodnoty, že věří v těch pár papírků a jejich moc učinit člověku lepší život :/ Přitom taková nabídka dočasnýho bydlení, možnost práce, ošacení a stravy, aby se mohl vrátit nazpátek do společnosti by byla mnohem efektivnější. Ale otázkou je jestli jeho cílem vůbec bylo dlouhodobě zlepšít situaci tomu ''chudákovi'' nebo šlo jen o další pokus zviditelnění sám sebe na úkor cizího neštěstí, jak to povětšinou v tomhle zvráceným světě chodí! A jestli by to vůbec natáčel, kdyby mu šlo čistě jen o již zmíněnou pomoc?

184

Odpovědět

Ano, hledat vždycky to špatné na věci, to člověku jde co :) Ale docela by mě zajímalo kdy jste vy drahý kolego poskytnul vše co tu popisujete nějakému bezdomovci. A nebo mu dal aspoň ty peníze...

185

Odpovědět

+RayusJak jste si jist, že hledám vždy to špatné na věci, podle čeho soudíte? Podle jednoho komentáře? Jinak k vaší otázce, kdy jsem naposled nějakému bezdomovci poskytl to co popisuji, upřímně se příznávám, že ještě žádnému a hned ze dvou důvodů drahý kolego :) První z nich je ten, že sám mám co dělat, aby se ze mě nestal bezdomovec a tudíž těžko něco takového mohu poskytnout jinému člověku. A druhý, že bohužel jsem ještě neměl to štěstí narazit na slušného bezdomovce. Jinak peníze jsem dal už kolikrát, avšak jste očividně nepochopil moji myšlenku, kterou jsem chtěl na něco poukázat, že i zdánlivě dobrá věc může nést zlé úmysly a naopak...

35

Odpovědět

+RayusProto je tam "člověku", tudíž obecně zaměřeno :) až ta druhá část je konkrétně na vás :) Já to pochopil, ale nelíbí se mi to, že u každého videa, které je aspoň trochu pozitivní, lidi hledají nějaké chyby, obzvláště když sami jsou mnohem horší než lidé ve videu (neříkám, že je to váš případ, to nemohu soudit :) ), ale je to důvod mého příspěvku.

Myslím, že člověk může dát vždy, záleží jen na něm :) . Slušný bezdomovec? Mno těch je asi opravdu málo, to máte pravdu. Na druhou stranu pokud se tam dostali ne-svou vinou, tak se není až tak čemu divit. Ale "ne-svou vinou" je hodně ošemetná záležitost :)

30

Odpovědět

je jedno že to nebola skutočná výhra a že ho dostal ... a on mu uveril že vyhral ...ide o to že mu tie peniaze skutočne dal ... a to je skvelé ... mne sa to páčilo ...a ten bezdomovec je naozaj slušný a príjemný človek, zaslúžil si to :)

331

Odpovědět

Tak co jsem si pobrecel tak jsem si jeste vzpomel na podobnyho borce :-) Benjamin Buford "Bubba" Blue: Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno.

131

Odpovědět

Nejak nemam rad tady ten styl...
Udelame si srandu a dame mu 1000 USD a taky mu je nechame.

Podle me o nicem, spis cely svet k breku, jak potom zacnou vsichni brecet...

654

Odpovědět

Pointa je ukázat, že do týhle situace se můžou dostat i normální lidi a že ne všichni bezdomovci jsou fetky, čórky a jinak nebezpečná individua. Ale chápu, že tady u nás je to těžko k pochopení.

301

Odpovědět

+TaanTech videi s takovou pointou je trochu moc.
Navic je to snad kazda 3. reportaz na TV Nova, ktera utoci na city a nuti lidi platit na ucty...

Jasne, dostat se do takove situace muze kazdy. Jasne, ne kazdy je individum. Mimochodem co treba pomoc od Noveho Prostoru pro bezdomovce u nas? Hmm?

Tohle video mi spis prijde jako: Divej - umim pomahat (jo a pridej sdileni, at jsem jeste znamejsi). V prekladu: Cum, jak velky mam penis. Je vetsi nez tvuj, takze jsem vetsi borec.
Na tohle ja narazim. At mu pomuze, ale nemusi o tom vytrubovat do sveta, jako stovky lidi pred nim.

11

Odpovědět

Podobné video už udělal Vitaly a přesně vím jak ten bezdomovec, kterému koupil oblečení, jídlo a ubytoval ho v luxusním hotelu, dopadl. Když se vrátil zpět mezi ostatní bezdomovce, zuřili a žárlili tak, že ho zbili a okradli. Takže nevím, je to sice hrozně fajn udělat bezdomovci radost, ale ty následky nemusí být tak skvělé.. :(

281

Odpovědět

Jsem si vzpomněl na jeden starej projekt MF Dnes, kdy uspořádali pro dva bezdomovce Vánoce. Po předání dárků v jejich brlohu s nima odjeli někam jinam (už si to přesně nepamatuju) a když se pak vrátili, tak zjistili, že jim všechny dárky a ostatní věci ukradl jinej bezďák, kterej jim předtím pomáhal s organizací tý akce.

51

Odpovědět

Nedelal neco podobneho i Kazma nedavno?

123

Odpovědět

Slušnému člověku je třeba ,někdy pomoct. Někdy i ta nejmenší maličkost potěší, takových lidí je pomálu a bylo by jich potřeba.

181

Odpovědět

Sakra, zklamal mě. Čekal jsem, že se na konci začne smát, ukáže mu kamery a vezme mu tu tisícovku.

4671

Odpovědět

:-D

1721
Další