Wesley Borg: Technická podpora

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 004
Počet zobrazení:26 019

Zkoušeli jste někdy někomu něco vysvětlit? Nebo ještě lépe - snažili jste se něco vysvětlit někomu, kdo není z vašeho oboru? Tak to asi víte, jak se cítí lidé, kteří pracují na technické podpoře. Pohled do zákulisí vám poskytne toto video, což je záznam ze stand-up představení. V hlavní roli uvidíte Wesleyho Borga, což je kanadský komik, který je součástí skupiny Tři mrtví trolové (Three Dead Trolls). Tak co, chcete pracovat na technické podpoře? :)

Přepis titulků

Wes Borg! Ty musíš být ten nováček. Nazdar. Vítám tě. Já ti mám asi ukázat, jak to tady funguje... Vítej. Technická podpora na internetu, to není žádná sranda. Máme čtyři hlavní služby v naší společnosti. Máme policii, hasiče, záchranku a technickou podporu.

Navaděči letadel si myslí, že mají nejvíc stresující práci. Říkám ti, nic ti nezvedne adrenalin víc, než konfigurace ADSL nějakému blbečkovi, i když má Windows 3.1 na 386-ce se čtyřma mega RAMky. Moment. Děkujeme za váš hovor na technickou podporu. Jeden z našich techniků vás brzy osloví. Prosím, vydržte. Tak to je první věc.

Tlačítko na podržení hovoru, je tvůj nejlepší kámoš, jasný? Hned ze začátku je nechej čekat. Ukaž jim, kdo je tady šéf. Děkujeme, že vyčkáváte. Váš hovor je pro nás velice důležitý. Prosím, vydržte. Dostaňte z nic trochu zlosti. Což je důležité. Protože když ti začnou říkat, že neví jak používat myš a že si kafé strkají do CD-ROMky, a uvědomí si, jací jsou pitomci, budou to všechno házet na tebe, kamaráde.

Ale neboj. Jsem tady. Jsem veterán. Profík. Už tady jsem 8 měsíců. Což je v internetové době tak 25 let. Děkuji za vyčkání. Jmenuji se West, jak vám mohu pomoci? Nemůžete se dostat na e-mail?

Tak to zní závažně. Dobře, mohl byste být trochu přesnější? Nemůžete, dobře. Prosím, vydržte. Děkuji za vyčkání. Potřebuju vědět, jestli používáte Microsoft Outlook Express nebo Netscape Comunicator. Dobře, nevíte. Podívejte se do pravého horního rohu. Vidíte velké modré E nebo velké zelené N? Velké černé nic. Dobře. Omlouvám se, to je naprosto moje chyba.

Budete potřebovat... Budete muset a poslouchejte pozorně, musíte zapnout počítač. Jo. Já počkám. Ten chlápek má na stole deset tisíckrát silnější počítač, než s jakým jsme přistáli na měsíci a já mu musím říct, jak ho zapnout. Dobře, nechal jste ho nastartovat? Ne, prosím, nekopejte do něj.

Je zapnutý? Dobře, super, skvělé. Tak a teď po vás budu potřebovat, abyste přečetl z té velké obrazovky název toho malého obrázku na který klikáte, abyste dostal e-mail. Microsoft Outlook. Dobře. Outlook Express? Dobře, skvělé. Do toho a klikněte na něj. Dobře. Teď potřebuju, abyste najel nahoru na Nástroje. Je tam Soubor, Upravit, bla bla, Nástroje.

Otevře se nabídka, klikněte na "Účty" Až se to otevře, klikněte na "Pošta", pak na modrý text a... Ne. Nástroje. Nástroje. Nástroje, pane. Microsoft Office? Ne, nepouštějte Office. Otevřel jste špatný program. Je to naprosto moje chyba, nebojte. Dobře...

Jen... Ilegální instrukce? No, omlouvám se, ale váš Office je poškozený. Ne, neporušil jste žádné zákony. Je to ilegální instrukce. To je počít... Ne, prosím, pane. Přestaňte brečet. Neodpojujte to. Neodpojujte to! Dobře, zase to zapojte zpátky.

Dobře, výborně. Takže, nechejte to nastartovat, já se hned vrátím. Máme tady 12-ti hodinového blikače. To znamená, že všechny jeho přístroje v bytě ukazují 12 hodin. Není šance dostat 12-ti hodinového blikače online. Není to možné. Viděl jsem chlápky, co si málem sežrali sluchátka, když se o to snažili. Musím použít plán B.

Prosím vás, jenom by mě zajímalo, jestli máte v domě dítě. Máte! Skvělé. A kolik jí je let? Devět. Super, můžu s ní mluvit? Na chvilku. Skvělé. Ahoj! S kýmpak to mluvím? Ahoj Beth. V které jsi třídě? Čtvrté, to je super!

Máš radši Spice Girls nebo Britney Spears? Jo, asi už jsou trochu out. Dobře, poslouchej Beth. Věc se má takhle. Tvůj taťka potřebuje nastavit Outlook Express podle jeho ISP nebo na LAN nebo na co to je nastavené. Jo. Dokážeš to? Dík.

A zkontroluj ještě nastavení SMTP, jestli není špatně. Dík, Beth. Jo a Beth, poslouchej... Kdybych byl tebou a táta řekl, že počítač nefunguje, řekni, že je rozbitý. Dobře? Řekni, ať ti ho dá na hraní a pošli ho do obchodu pro iMac. Je to počítač speciálně pro blb.... Pro maminky a tatínky.

Dobře? Dobře, Beth. Měj se! Ne, nechci s ním mluvit. Dík, ahoj! Přeložil: Rizyk www.VideaČesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Viděno znovu a opět "do plnejch".

10

Odpovědět

Už druhým rokem na technické podpoře O2 :) Když člověk narazí na takového 12ti hodinového blikače tak je to vždycky na prd, hovor na půl hodiny a nikam to nevede :D

10

Odpovědět

Ten novej vzhled je spatnej, potrebuje hodne doladit, pripomina mi to metro na windows

32

Odpovědět

to video je snad z VHS ne?

Navic teda prave lidi z tech. podpory by meli bejt vysoce skoleni na empatii a psychologii.

212

Odpovědět

No v roce 2001 se teprve rozvíjely digitální kamerky. Jinak on školení empatie měl. však pořád říkal "to je moje chyba". Také projevil emapatii, když konstatoval že to je fakt problém že mu nejde mail. Ani jednou mu nenaznačil že je něco špatně. A to co dělá když má zmáčknutý Hold je přece jedno ne?

200

Odpovědět

hnidopich: Tak zkus místo toho mít kecy navrhnout jak to přeložit jinak..Pochybuju že se ti to povede..

274

Odpovědět

12hodinového

04

Odpovědět

0:00 není tim myšleno, že odpojuje často elektriku? :D

252

Odpovědět

12-ti je hnusný patvar a nemá tam co dělat.

2414

Odpovědět

to som sa pobavil....:-)takto nejak pomáham kámošovi cez Skype,keď potrebuje nejakú drobnosť...

261

Odpovědět

to dieta ma dostalo :D

250

Odpovědět

Jo Jo ... dělám na technický podpoře a opravdu miluju ty co hned na začátku o sobě řeknou že jsou "IT technicí" :-D .

270

Odpovědět

3.1.ka snad připojit ani nešla :D možná přes paralelní rozhraní :D

211

Odpovědět

3.1 asi moc ne ale pod 3.1 se většinou myslí win 3.11 for WorkGroups a tam už byla použitelná implementace TCP/IP a PPP. Tedy to fakt šlo celkem dobře. Joji to byla doba NE2000 a koaxiálních rozvodů 10Mbit half duplex. Zamačkávám slzu.

30

Odpovědět

jojo to znám akorát to nemusím házet na sebe sám oni to umí dobře ... a vždy je chyba na straně sptrostřetkovatele internetu(pracuji jako IT technik) jejich počítač je v pořádku i když na našem to jeden (náš počítač je rozbitej)

201

Odpovědět

ok..it's ok.my mistake :D :D

232

Odpovědět

Fajn, třetího nastupuju na technickou podporu - a zrovna dneska jsem viděl tohle video.
Mám se na co těšit :-D

231

Odpovědět

tahle by to asi vypadalo, kdybych mu volala já :D

221

Další