Whose Line Is It Anyway?: Náhradní ruce #2

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:646
Počet zobrazení:7 163

Abychom i s oblíbeným pořadem Whose Line Is It Anyway? udrželi patřičnou vánoční atmosféru, máme tu pro vás jedny speciální Náhradní ruce (Helping Hands), ve kterých si Drew, Ryan (a Colinovy ruce) užijí spoustu zábavy nejen s krocanem.

Přepis titulků

Vítejte zpět u Whose Line Is It Anyway? Dnešním vítězem je Wayne Brady! My vám zahrajeme hru Náhradní ruce. Zahrajeme scénku, ale Ryan nesmí používat ruce. Colin... mu propůjčí svoje. Jak zní téma, Wayne? Energický ředitel společnosti Ryan k sobě pozval nejnovějšího zaměstnance Drewa na štědrovečerní večeři.

Phillip, že ano? - Ano, rád vás poznávám. - Takže jste Phillip. Ano. Proč musíme mít tyhle čepice? Protože jsem to řekl. Kdo je tu šéf? Já! A kdo je zaměstnanec? No kdo asi? Vy! Tak proto! Moc rád u vás pracuju.

Jste snad Davy Jones? Položte to! Než se do toho pustíme, něco pro vás mám. - Opravdu? - Malý dárek na rozloučenou. Vím, že se tam píše pro Drewa od Ryana, ale to jsou moje přezdívky. Otevřete to, podívejte, co tam je. - Tucet koblih. - Přesně tak! Já vím...

Co už. Taky pro vás něco mám. Už víte, proč jsem vás propustil. To je pro mě? Pour moi? - Promiňte, nevím, jestli to je... - Co je to? To je jedna z těch věcí, co střílí malý věci. Podívejte! - Dovolíte?

- Ne, to je v pořádku. Mám to. Rád pomohu. Ani jsem to necítil. Dobrá, povečeříme. Vezměte si talíř. To je ale kus ptáka. Hele! Tančící krocan! Ještě že jste šéf, vy můžete dělat takovýhle věci. - Tumáte. - Díky. - A jedno pro mě.

- Na zdraví. - Trochu kaše? - Ne, díky, držím dietu. No, možná ochutnám. Nevím, co je tohle. Něco, co tu zbylo po sobech? Trochu nádivky... Nádivky? Co kdybyste ji nejdřív ochutnal? Mám to v plánu. - Víte, co se skvěle hodí k nádivce?

- Co? Co? - Omáčka. - Miluju omáčku! Kousek krocana, trocha omáčky... Prostě to vyliju. Je výborná. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (78)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No to snad ne, tak už jsou tu dva!

Hele, alfaomegan a petrsalivan, nechcete si vy dva dát někde rande a ušetřit nás tak těchhle vašich výlevů? Můžete se tam navzájem obdivovat, říkat si komplimenty a společně si přečíst a rozplývat se nad Slovníkem spisovné češtiny. A nakonec si to spolu giganticky rozdáte... :D

(Mám ale docela pocit, že alfaomegan a petrsalivan je jeden a tentýž člověk...)

192

Odpovědět

to jo no..asi uz je na tom hodne spatne kdyz si musi povidat sam se sebou:)

184

Odpovědět

No tak to snad ne, čekal jsem, kdo s tím přijde jako první!

Gratuluju, vyhrál si. Hele, Frix a Opicoid, nechcete si dát facku, páč jste nepochopili vtip a nadsázku? Napodobit specifický styl někoho jiného není zas tak velký problém, pokud si aspoň trošku kreativní a nejsi úplný primitivní ňouma. Tak laskavě zpomal, zastav, zamysli se a zůstaň v této poloze, dokud ti to nedocvakne... :D

(Mám ale docela pocit, že si svoji absurditu musel podpořit svým druhým nickem Opicoid, protože to za tebe nikdo jiný neudělal)

185

Odpovědět

+petrsalivenNo popravdě mě to taky napadlo, že je to vtip a někdo si z něj jen trolluje. Ale nemyslel bych si, že někdo bude chtít psát takhle dlouhý příspěvky jen kvůli tomu, aby si z někoho vystřelil. :)
A když už existuje někdo jako Alfaomegan tak jsem byl ochotnej věřit, že může být i někdo takovej další (i když všechen ten obdiv k němu mi připadal fakt divnej). Nebo, že si to píše sám... Navíc to bylo pozdě v noci, kdy jsem to psal. Zrovna jsem se vrátil z hospody, takže mi to moc nemyslelo. :D

Ale gratuluju, nejspíš to celý sežral. ;)
(A Opicoid vážně není můj druhej nick.)

181

Odpovědět

+petrsalivenvtip? a to jako kde?

185

Odpovědět

Omluvte mou pozdní reakci, ale poměrně značnou část dnešního dne jsem strávil na bitovém poli. Teď jsem jistě mnohé z Vás vyděsil. Jistě si teď mnozí klepou na čelo a udiveně s otevřenými ústy přemýšlí nad tím, co by takový pacifista, jako já dělal v takto nebezpečné situaci, kde jde skutečně o život. Nenechte se zmást. Nejsem příslušníkem žádné armády (i když nutno uznat, že svou krásnou a rodnou zemi bych v případě válečného konfliktu zcela jistě chtěl bránit). Na mysli však nemám bitevní pole reálné, nýbrž bitevní pole šachové. Ano, rozhodně dávám přednost 32 figurkám a 64 černobílým polím od nějakého často velmi zbytečného válečného konfliktu, který nejen devastuje naši krásnou planetu, ale převším životy jejích obyvatel, kteří se samotnou válkou nic společného nemají. Abych příliš neodbíhal k nějakým depresivním tématům, tak dokončím informaci ohledně času, který jsem dnes strávil převážně u šachovnice. Jednalo se o turnaj, který uspořádal jeden z mých dlouholetých kamarádů. Sešlo se nás u něj včetně něho celkem 8 a tak jsme si mohli zahrát pěkný turnaj na 7 kol, každý s každým. Pokud by někoho zajímalo i časové tempo, tak jsme zvolili tempo 2x20 minut, které bylo kompromisem dvou navržených temp a skutečně si troufám tvrdit, že bylo dostačující. Těžko bych si mohl vymyslet zábavněji strávený čas.

Nyní již, ale k Vašim reakcím, které mi přišli velmi zajímavé a v pohledu na mou osobu velice pozitivní čehož si nesmírně vážím. Rozhodl jsem se, že budu reagovat jen na příspěvky, které směřují přímo ke mě, tudíž ne na ty, které o mě hovoří, ale které jsou určené pro mě, abych zde příliš neuvedl v hněv některé uživatele, kteří s mým psaním nejsou třeba úplně ztotožněni.

Rozhodl jsem se pro přehlednost opět zvolit tento formát odpovědi, děkuji za pochopení.

Tak tedy:

Card: Velice zajímavá a řekl bych, že i filosoficky nevšední poznámka. Co se týče smyslu života, tak jeho hledáním se zabývalo obrovské množství různých filosofů, teologů, ale i obyčejných lidí ze všech koutů světa. A samozřejmě se také velmi často rozcházeli, ale na tom měla jistě nemalý podíl i rozdílná doba, ve které autoři těchto myšlenek žili. Já osobně zastávám tezi, že smysl života se u každého liší v jeho konkrétním předobrazení, na druhou stranu se již, ale nemusí lišit v pocitu, který u daného jedince uspokojení tohoto smyslu života vyvolá. Pokud je tedy pro někoho smyslem života kyblík, tak v pro toho daného jedince může zcela jistě vyvolat stejný pocit štěstí, jako pro člověka, který ve smyslu života vidí lásku a té lásky se mu dostane. Je to možná lehce úsměvné, ale je to skutečně tak. Každý člověk je individualitou a proto je svět, jak ho známe tak krásný, rozmanitý a zajímavý.

petrsaliven: I já Vás upřímně zdravím. Pokud mohu, tak si troufám říci, že Vaše forma vložení příspěvku a reagování tím na mé příspěvky předešlé je naprosto v pořádku. Stejně tak, jako použití slova portál pro označení této stránky. Myslím, že i navrhované slovo web by mohlo mít své opodstatnění, ale rozhodně se necítím jako někdo, kdo by měl hodnotit, co je či není správné a to zvláště u takto subjektivně pojatých věcí, které mohou mít nespočet různých názvu či označení, chcete-li. Váš předpoklad je velice správný a já jsem jen rád, že se zde shledávám s někým, pro koho je, troufám si odvodit tato stránka stejně důležitá, jako pro mne. Ano i v mém žebříčku neoblíbenějších internetových stránek je server videacesky.cz zcela jednoznačně na předních pozicích.

Vzhledem ke své bohaté slovní zásobě a zcela jistě i vysoké inteligenci jste naprosto bezdůvodně příliš skormný. Ve Vašem příspěvku cítím nejen Váš osobitý šarm, pointu, líbibý text, ale i Vámi vložené srdce, což zcela jistě koresponduje s tím, jaký jste přátelský člověk. A pro mě je obrovskou ctí Vámi vést dialog.

Nemusíte být v žádném případě v rozpacích, neboť konstruktivní kritiku já vždy s radostí a pokorou příjmu. Troufám si o sobě říci, že mám dostatek sebereflexe, abych byl kdykoliv připraven uznat některý ze svých nedostatků. A v tomto konkrétním případě Vám musím dát za pravdu. Za použití internetových i knižních zdrojů jsem zjistil, že slovo "toliko" má jiný význam, než jsem se původně domníval. Musím, ale podotknout, že je pro mne velice osvěžující zjistit, že slovo, které již nějakou tu středu (ano je to variace známého rčení - "nějaký ten pátek", a ano středu jsem stejně použil právě proto, že dnes středa je, stejně jako včera bylo úterý, které jsem taktéž použil) používám má vlastně úplně jiný význam. Chtěl bych Vám poděkovat, neboť díky Vašemu upozornění již tuším další téma do našeho diskuzního kroužku, které shodou okolností zrovna budu moderovat. Myslel jsem, že bychom mohli prodiskutovat některá filosofická témata, ale zcela jistě lingvistická vložka na téma (neberte mě doslova, tohle je zatím jen pracovní verze): "Málo používaná slova a jejich pravý význam" to by jistě mohla být zajímavá a předmětná diskuze, nemyslíte? Ještě jednou Vám chci velice poděkovat, za ono vnuknutí, které jste mi svou konstruktivní kritikou přivodil.

Jsem velice potěšen tím, že se mnou v obsahu mých příspěvků souhlasite a budu velmi rád pokud se setkáme a podiskutujeme společně i u jiných, zajímavých videí.

Nevyrušil. Ba naopak. Jsem za Váš příspěvek velmi rád, ani sám netušíte, jak moc. Je velmi příjemné číst Vaše krásně napsané řádky. A nevykouzlil jsem mi minimální úsměv, ale hned několik úsměvů a značně maximalistických. Jste obrovským zdrojem (stejně tak jako dnešní šachový turnaj) mé dnešní radosti. A co se týče mého okolí, tak o to nemějte starost, dokáži se hlídat a naplánovat si svůj čas rovnoměrně, tak aby bylo spokojeno, co nejvíce lidí. Děkuji za Vaše komplimenty i velmi krásný a povzbuzující komentář, který mne motivuje na server videacesky příspívat v ještě větším měřítku než doposud.

S přáním pěkného zbytku druhého svátku vánočního, Alfaomegan.

1822

Odpovědět

Přeji Vám příjemný a snad krom mého dalšího komentáře, který právě čtete, ničím nerušený a pohodový večer, či chcete-li - noc. Je tu také dosti pravděpodobná varianta, že budete můj příspěvek číst ráno, až se do růžova vyspíte, čili Vám přeji nádherné, leč chladné ráno, případně i dopoledne a zároveň Vám i přeji poklidný a svěží den plný pozitivní energie a úsměvu, který byste mohl rozdávat.
Nedá mi to, abych se nevyjádřil k Vašemu harmonogramu o dnešním dni, který jste strávil naprosto báječně. Řekl bych až pohádkově. Sic není moji přirozenou vlastností závist, kteroužto, dá se říci, i zdravě opovrhuji, ale Váš šachový den Vám závidím. Neznám lepší aktivitu, u které si můžeme procvičit mysl, bystrost, probudit ducha neohroženého a uznávaného stratéga, ale především se také královsky pobavit. Já osobně moc šachy nehraji, neboť prakticky každý můj soupeř je záhadně lepší než já (ok, přiznám barvu, ale jen proto, že jste mi velmi sympatický člověk - není to žádná záhada, jsem na tyto logické věci, a nechoďme kolem horké kaše, zřejmě hloupý), ale s Vámi bych si se ctí partičku dal. Věřím, že by to byl pro mne naprosto famózní a nezapomenutelný zážitek, který by mi utkvěl v paměti na hodně dlouhou dobu, nezdráhám se napsat, že nejspíše navždy a také bych byl unesen ze setkání s mužem, kterým jsem chtěl vždycky být.

Musím před Vámi smeknout - smekám tedy před Vámi naprosto kontinuálně, ale nyní Vám věnuji jedno extra smeknutí, speciálně pro Vás. Není to žádné ochablé smeknutí, ale pěkně naducané smeknutí za Váš smysl pro racionální myšlení. Ano, server - to je to správné slovíčko pro tuto geniální stránku, nikolivěk portál, či web. Leč se tato slůvka též hodí jakožto označení této stránky, Váš server na ni padne jako ulitý. Opravdu. Nejen tato stránka je geniální, ale i vaše maličkost vyzařuje čistou, neprůstřelnou a křišťálově čistou genialitou, za což máte můj neskonalý obdiv, vážený pane.

Vaše komplimenty k mé osobě jste si opravdu mohl odpustit, neboť se zcela nefalšovaně červenám a upadám do blažené euforie, plný pozitivních pocitů a radosti, že jsem se obdobných slov dočkal od někoho, jako jste Vy. Od člověka, který by měl jít příkladem nejen všem mužům, ale i ženám a dětem. Od člověka, kterým by každý měl být. Bylo by nádherné, kdyby po světě chodili lidé s Vašim osobitým a nepřekonatelným intelektem a jsem si stoprocentně jist, že Vaše vnitřní krása pramení z Vaší krásy vnější, neboť jste jistě lahodný nejen ženskému oku. Myslel jste-li Vaše slova upřímně, mohu Vám s hrdostí napsat, že si jich velmi vážím a moc pro mně znamenají. Vřele Vám děkuji.

Ještě, než začnu psát samotný příspěvek, bych se rád vyjádřil ve zkratce ke slůvku "toliko". Samozřejmě nemáte vůbec zač. Je pravdou, že toto slovo je velmi atraktivní a svádí k nesprávnému užívání právě díky velké míře koeficientu nespavosti. Je pravdou, že jsem podobným faux pas musel již též projít, neboť jsem ve svém momentálním pocitu jakési nadřenosti používal něco, o čem jsem nikdy předtím neslyšel v domnění, že mi to projde. Samozřejmě jsem se šeredně mýlil. Následoval krutý trest v podobě skupinového zesměšnění mé osoby, což mělo za následek moji nechvalně známou několikatýdenní nespavost a krvácení z nosu, z čehož mě paradoxně vyléčila pěst od mé přítelkyně. Ne, nepěstujeme s přítelkyní jakýsi zvláštní druh nepraktického vztahu a tělesný kontakt nám opravdu stačí pouze ve standardní formě, která je ve světě již vžita (upřímně, ne že bychom o nějaké inovaci neuvažovali; především co se týče přirozeně sexuálního života, ale nejdříve bychom museli posbírat odvahu, což se dříve nebo později stane, neboť je nebezpečné, pokud nejen sexuální vztah sklouzne do nemastného stereotypu) ale jednalo se o velmi vtipnou historku, která vyústila právě v pěst, kterou ladně pohladila mé křivky. Rád bych Vám tuto zábavnou a nevšední historku povyprávěl, to mi vskutku vězte, ale obávám se, že by to bylo na dlouho a bohužel nemám na delší příspěvky čas, čili, pokud byste se nezlobil, když už jsem to načal, dovykládal bych Vám to někdy později.

Co se týče onoho názvu "málo používaná slova a jejich význam", chtěl bych Vás poprosit, abyste tento pracovní název neměnil a nechal jej tak. Naprosto mi vyrazil dech! V jednoduchostí je síla. Ale ten Váš navíc oplývá grácií a nezaměnitelnou elegancí a věřím, že si to nemyslím jen já, ale více zdejších diskutérů. Dal bych vše na světě za to, abych tuto diskuzi mohl alespoň sledovat. Avšak vím, že jsem příliš naivní a že mi nebude dopřáno účastnit se něčeho tak monumentálního a famózního. Pokud nepíší příliš srozumitelně, omlouvám se, ale jsem velmi v rozpacích a jsem velmi šťastný, že právě díky mému vnuknutí mohlo vzniknout něco natolik fantastického.

Ano, moje řádky jsou od srdce. Vždy byly a budou, alespoň co se Vás týče. Nedokázal bych se před osobností Vašich gigantických rozměrů přetvařovat jen abych Vás potěšil, ale klidně bych to udělal, kdybych musel, neboť jediné, na čem mi momentálně záleží, je Vaše blaho. Byl by hřích, kdyby se tak milá osůbka, kterou Vy jste, trápila.

Též moc doufám, že se setkáme v dalších diskuzích, neboť náš dialog mi přinesl světlo do jinak obyčejného dne obyčejného života. Přeji Vám krásný start do nového dne a mnoho úspěchů.

S ctěným pozdravem, petrsaliven.

1810

Odpovědět

Tak by mě zajímalo, jestli se to vůbec někomu chce číst... já to vzdala už u druhé věty

230

Odpovědět

+LadyJoker9Ani tam jsem se nedostala :D :D

230

Odpovědět

To Alfaomegan -
Zdravím Vás. Rád bych zareagoval na některý z Vašich příspěvků, avšak netuším na který bych mohl zareagovat způsobem, aby seděly veškeré souvislosti, proto volím tuto již léty ověřenou formu a diskutérský standard, který jste ostatně již sám využil, a to dokonce na tomto (a musím uznat, že opravdu skvělém a prospěšném) portále. Či by se snad hodilo více označení "web"? Každopádně mám na mysli videacesky.cz, jednu z mých nejoblíbenějších stránek a předpokládám, že i Vy ji řadíte do své Topky. ¨

Tudíž tedy shrnu svůj komentář k Vaši osobě do jednoho přehledného příspěvku, abyste nebyl zmaten a mohl si jej lépe, tak říkajíc, vychutnat. Budu jasně a chladně stručný, neboť nemám na dlouhé nicneříkající komentáře nejen čas, ale i chuť, tudíž vynechám veškeré vysvětlování, škatulkování, prolog i epilog a bohužel k hladovým očím čtoucí tento nemastný a neslaný komentář, i můj osobitý šarm, důvtip a vtipnou historku pro doplnění k již tak zábavné pointě, která bude nejen ohromující, ale i poučná.

Ještě než začneme se samotným komentářem k Vaši osobě, musím, leč mi to není moc příjemné, neboť k osobě Vašeho formátu vzhlížím, Vás maličko poopravit v jednom slůvku, které jste nevhodně použil ve svých hlubokomyslných a naprosto odzbrojujících textech, což na Vás, při vší úctě, nevrhá dobré světlo, i přes fakt, že Vaše neuvěřitelné charisma je takřka nekonečné. Ale nezapomeňme na to, že Dokonalost (všimněte si, že jsem dokonalost napsal s velkým počátečním písmenkem - vlastní invence, která se, jak tajně již mnoho let doufám, rozšíří do světa) tkví v detailech. Metaforicky bych to vyjádřil asi tak, že není všechno zlato co se třpytí. Proto maličko a bez Vašeho laskavého souhlasu poupravím Vaší vizi o slůvku "toliko", který jste využil v nesprávném kontextu, tudíž Vám zřejmě uniká jeho pravý význam, který může být, uznávám, dle tvaru a formy poněkud matoucí. Rád bych Vám význam tohoto slůvka napsal, ale vzhledem k tomu, že dbám na Vaši rozvíjející se mysl a bystrost, bylo by záhodno, pokud byste si skutečný význam tohoto zapeklitého slůvka nalezl sám.

No a již nyní bychom se mohli dobrat k mému komentáři, kdy reaguji v podstatě na vše, co jste sem doposud napsal - souhlasím!

Snad Vás tento stručný a veskrze přirozený příspěvek přílišně nevyrušil a vykouzlil Vám alespoň minimální úsměv na rtech, byť jen na okamžik, neboť si plně uvědomuji, že jste mohl tento čas, který jste využil ke čtení tohoto příspěvku, využít mnohem efektivněji
a obohatit tak své okolí plnohodnotnou tvorbou Vaší vrozené inteligence a šarmu.

Hezký druhý svátek vánoční nejen Vám, ale i všem ostatním diskutérům přeje petrsaliven.

186

Odpovědět

to je teda zaprasena diskuze hovadinama..tady byl nekdo ocividne tezce pridusenej pri porodu..

182

Odpovědět

Alfaomegan to tu krásně rozjasnil. :D Nechápu, proč tu někteří kritizují jeho délku komentářů. Pokud se vám to nelíbí, tak jednoduše nechte jeho způsoby vyjadřování být- přeskočte je - a on už nebude psát. Někde tu zmínil, že se nevyjadřuje k ostatním komentářům, pokud nesměrují přímo k němu, takže problém vyřešen. Mně osobně se zdá kouzelné, jak tu všechno do detailu rozvádí. Nikoho tu neurazil ani jednou, všechno vyřešil - sice zdlouhavě - bez použití jakéhokoli sprostého výrazu. Pokud si tu chce psát slohové práce o tom, jaké se mu zdá video a k tomu napsat ještě milion věcí, které se toho přesně netýkají, tak ať. Čemu to uškodí? Urazí vás tím nějak? Zastávám toho názoru, že ne. Akorát se můžete zasmát a podivit se nad jeho složitým myšlením.
A že to trolluje? :D No, možné to je, ale tak, je to pěkné a ani trochu urážející.

PS: Děkuji překladatelům za další díl Whose Line Is It Anyway? Jako vždy úžasný :D

185

Odpovědět

Asi tak, zaspamoval celou diskuzi, a pokud jde o internetový život, tak spam je odsouzeníhodnou věcí. Druhá věc je "rádoby" okázalé vyjadřování. Tímhle způsobem se nevyjadřuje ani na akademické půdě (kromě profesorů a docentů, kteří mají s tímto přístupem veliký problém sdělit myšlenku jak studentům, tak akademickým kolegům). Je to nudné, nicneříkající, naprosto zbytečně obsáhlé a působí to namyšleně. Je tím naprosto zabitá celá diskuze, takže ano, trolluje, sice to není urážející, ale rozhodně to není pěkné a je to otravné. A jestli s tímhle bude pokračovat pod každým dílem WLLIA, je to naprosto odsouzeníhodná záležitost. A složité myšlení opravdu nemá, opakuje dokola stále stejné nápady, jen naprosto obšírně popsané. Očividně se jedná o člověka, který má velice osamělý rodinný či společenský život, protože opravdu nevím, kde bych kradl čas (a proč bych o to vůbec měl stát, když mám už 7 let naprosto skvělou partnerku) na psaní takové snůšky zbytečných řečí. Tohle je veřejná diskuze s běžným způsobem vyjadřování. Tedy kombinovaná s výrazy běžného mluveného projevu. Tady o podobné projevy nikdo nestojí, ani je tu nehledá. Když si chceš číst podobně obsáhlé texty, otevři si skripta, tam se aspoň něco dozvíš.

184

Odpovědět

Afromegaloman: Věřte mi, i krátká videa, která mají jistou hloubku, lze rozebrat v několika větách. Oproti tomu celovečerní film je velice komplexní záležitost: hodnotí se kamera, režie, herecké výkony, hudba, střih, triky, scénář, různé podtexty a filosofické přesahy. Nudný film lze okomentovat pár slovy, ale ale na některá mistrovská díla často slova nestačí. Kromě toho jsem si nevšiml, že by některé z hodnocení byť zhruba odpovídalo rozsahu Vašich elaborátů.
Jinak ve svém prvním příspěvku se Vám na rozsahu dvou obsáhlých odstavců krásně povedlo neříci zhola nic, než že máte s improvizací také zkušenosti, že se Vám video líbilo a že máte sklony k odbočkám.
Každopádně přeji příjemné trollování.

180

Odpovědět

Věřím Vám, ale zároveň oponuji, a to konkrétně v tom, že i dlouhé filmy lze rozebrat v několika krátkých větách. Jde jen o to, jak to vnímá onen hodnotitel, nebo kritik, chcete-li. Fakt, že Vám příjde u mých hodnocení, že neodpovídají rozsahu toho, co píši je jen čistě subjektivní záležitost. Se kterou nesouhlasím, ale samozřejmě na základě demokratických principů ji respektuji. Co se týče mých odboček, tak je zde většinou dávám pro komplexnější nádech mého posouzení, což si myslím, že se konkrétně u improvizačního videa sluší říci, že mám s improvizací určité zkušenosti a také proto, abychom zde mohli diskutovat i v lehce osobnější rovině a tedy v příjmné a přátelské atmosféře. A znovu důrazně opakuji, že uměleckou - videotvorbu nelze posuzovat krátce či dlouze v závislosti na délce videa či filmu. Jelikož délka videa a nebo filmu nemůže býti jediným měřítkem. Čato je mnohem důležitější pointa, příběh, originalita, schopnost improvizace a mnoho dalších kritérií, které si zaslouží svůj prostor i v takto krátkém videu. Budu velmi rád, pokud se nad mým příspěvkem, alespoň trochu zamyslíte.

A co se týče trollování, tak se již proti němu musím po několikáté ohradit. Skoro mám pocit, že jsem sám obětí trollování a to paradoxně od lidí, kteří mě tímto přívlastkem označují.

S přáním pěkného prožití druhého svátku vánočního, Alfaomegan.

1810

Odpovědět

+AlfaomeganAlespoň uznejte, že smyslem života je kyblík.

180

Odpovědět

Tentokrát mě sice jejich výstup tolik nepobavil, ale na krocana jsem rozhodně chuť dostal!

180

Odpovědět

Tady má někdo nějaký problém, že se potřebuje takto exhibovat :D Jinak moc milé video :)

180

Odpovědět

Jelikož jsem si zde všiml dalších reakcí a chtěl bych zvýšit přehlednost mých odpovědí, tak je vypíši sem na nový příspěvek. Doufám, že tím u nikoho nevyvolám dynamicko-geologicko-psychologicky řečeno negativní vibrace.

Tak pusťme se do toho(samozřejmě jsem sám a nemluvím o sobě v množné čísle, ale mám toto úsloví rád a tak jsem ho i zde použil):

Liger: I když jde vesměs o nesouhlasný názor s mou osobou, tak jsem velmi rád, že si mě pamatujete i zdřívějška. Skutečně jsem zde dříve působil, ale kvůli jistým okolnostem a hlavně časovému vytížení jsem byl nucen na určitou dobu sem přestat přispívat. Avšak teď již mám času více a tak se budu snažit být aktivnější. Vaše přání ohledně nereagování budu respektovat. Proto Vás prosím, abyste tento příspěvek nebral jako reakci. Děkuji za pochopení.

Firix: Musím se proti Vašemu příspěvku tvrdě ohradit. Každý, kdo chce někomu upírat svobodu slova (která je vyjádřena v rámci zákona je psána ve vší slušnosti) se rozhodně demokraticky nechová. Dříve jsem se bohužel zde setkal z jednou cenzurativní adminkou, ta však již zde podle mých informací nepůsobí a tak doufám, že server videacesky.cz bude i nadále otevřený pro všechny názory a bude tak podporovat plnohodnotnou diskuzi a nenaváže tak na tuto adminku, která si zřejmě neuvědomila, že již nežijeme v totalitní režimu, ale máme zde demokracii. Omlouvám se za malé odbočení a budu rád pokud si uvědomíte pravý význam svobody slova. Ne vše, co Vám připadá špatné skutečně špatné musí být a pokud se Vám mé příspěvky nelíbí, tak se je naučte ignorovat. A co se týče cituji: "Zapráskané" diskuze tak, to je velmi nepřesný a sobecký termín, to že je zde spousta příspěvků se kterými nesouhlasíte, nebo které Vás nezajímají neznamená, že jde o tzv. "zapráskání". Ani mně se nelíbí mnoho diskuzí, ale respektuji je, jelikož každý má právo na svůj názor. Vyývám Vás teda, abyste se i vy naučil respektovat jiné se kterými nesouhlasíte. Děkuji za pochopení.

Adelain: Za každou cenu nejspíše ne, například kdyby mě to mělo stát život, tak bych velmi váhal zda svůj názor vyjádřit, přece jen můj pud sebezáchovy je velice silný. A právě o to víc obdivuju historické osobnosti, které se nebáli vyjádřit svůj názor i přes riziko smrti. Velkým vzorem je v tomto zcela jistě mistr Jan Hus.

Jak jsem již uvedl dříve, tak velmi rád bych psal stručněji, ale nejde to, jelikož pokud bych psal příliš stručně, tak by hrozilo riziko, že někoho uvedu omyl nějakou nejednoznačností nebo neúplností svého textu. Ono se Vám to možná nezdá, ale naopak tím, že píši takhle pro Vás obsáhle, šetřím čas lidem, kteří pokud bych psal stručněji by se mne na něco chtěli zeptat. Velmi často tuto odpověď najdou už v mém úvodním příspěvku.

A co se týče opakování té samé věci, tak mi uveďte konkrétní příklad. Na druhou stranu pokud se mě někdo zeptá na něco co zde již zaznělo, nebo musím reagovat podobným způsobem jako v přechozím příspěvku, tak je to jen dáno tou situací, která si to žádá. Opravdu v tom není záměr. A pokud to někdo číst nechce, tak nemusí, máme přece svobodu slova a svobodu rozhodování a to je dobré ne?

Jsem potěšen, že i vy jste se rozhodl psát za svými příspěvky stručné sdělení, kterým přejete pěkný den/večer a podobně.

S přáním krásného svátečního večera i Vám, Alfaomegan.

1822

Odpovědět

To moravské víno mému psanému projevu opravdu nesvědčí. To je zajímavý poznatek. Proto mi dovolte opravit pár výrazů:

*pamatujete i zdřívějška - to má být samozřejmě oddělené, tedy: Z DŘÍVĚJŠKA.
**která je vyjádřena v rámci zákona je psána ve vší slušnosti - zde mi chybí spojka A, tedy: která je vyjádřena v rámci zákona A je psána ve vší slušnosti
***Dříve jsem se bohužel zde setkal z jednou cenzurativní adminkou - tady má být samozřejmě S, tedy: Dříve jsem se bohužel zde setkal S jednou cenzurativní adminkou
**** že někoho uvedu omyl - tady mi vypadlo V tedy: že někoho uvedu v omyl

Snad je to všechno. Předem se za své chyby omlouvám a pokud objevíte nějaké další tak budu jen a jen rád. Děkuji.

S přáním krásného svátečního večera, Alfaomegan.

1818

Odpovědět

Dobrý večer, prosím, neoznačujte socialistické Československo za totalitní režim, podle typologie nedemokratických režimů Juana José Linze se jednalo o autoritativní režim. Děkuji. S přáním krásného svátečního večera, mysak.

183

Odpovědět

+mysakDobré ráno, v tomhle konkrétním případu se Juanem José Linzem rozcházím. I když pokoroně přiznávám, že v dané problematice mohu mít jisté rezervy. Proto bych Vás rád požádal o to, aby jste mi osvětlil rozdíly mezi autokrativním a tototalitním režimem a to konkrétně v případě cenzury. Předem děkuji za odpověď.

S přáním krásného prožití druhého svátku vánočního, Alfaomegan.

1811

Odpovědět

Jo, máš tam další chybu. Zkomolil jsi můj nick, demente.

192

Odpovědět

Po zhliadnutí videa som dostala chuť na sťehienká :D :D (Radšej bez omáčky :) )

180

Odpovědět

Alfaomegan: Ty jsi jasná ukázka člověka, který za každou cenu musí projevit svůj názor. To vážně musíš na všechno reagovat? Nedokážeš nechat svoji ukecanou hubu zavřenou? :-) A když už ti to teda nedá a ty odpovíš, to to opravdu nejde říci pár slovy? V tom, že je čeština krásný jazyk, máš sice pravdu, ale nauč se ji využívat. Napíšeš deset vět a neřekl jsi vlastně nic podstatného... stále opakuješ tu a samou věc, a ono není zrovna moc zábavné poslouchat (v tomto případě číst) pořád to samé, to co už jsme všichni slyšeli.
S přáním krásného svátečního večera, Adelain.

181

Odpovědět

asi politik, či co :-D

180

Odpovědět

Krásná ukázka, jak zapráskat diskusi...

180

Odpovědět

Alfaomega, já musím říct, že mi v zásadě vaše psaná forma je vcelku příjemná, byť je až příliš zbytečně detailní a je z ní cítit jistý pocit nadřazenosti a narcisismu. Každopádně se mi zdá váš humor vcelku inteligentní a vaše pohotové reakce obdivuhodné. Ale musím podotknout, že se chováte poněkud dětinsky, kdy na nachřtnutí za zbytečně dlouhý text odpovíte ještě delším, ale ať tak, či onak, nikdo to číst přece nemusí. :)
Ale upřímně jsem teď zvědavý, co mi na to odpovíte. :D

180

Odpovědět

Kdybych chtěl být puntičkář, což normálně jsem, ale po takové veskrze velmi pozitivní reakci býti nechci, tak bych Vás upozornil na to, že Vám ve Vašem příspěvku vypadlo jedno písmeno u mého nicku, konkrétně tedy písmeno "N" (Caps Lock jsem použil jen z důvodu zváraznění, nikoliv z důvodu, že bych chtě nějakým způsobem porušovat některé inernetové zásady, které si jinak snažím ctít), ale jelikož býti puntičkářem nyní nechci, tak Vás na to upozorňovat nebudu (předchozí text prosím neberte jako upozornění).

Ve Vaší reakci se líbí, že se snažíte být objektivní (a to v dnešní době mnoho lidí nedovede) na jednu stranu mě chválíte za příjemnost mých textů, za inteligentní humor a pohotové reakce, ale na straně druhé naznačujete, že jsou mé texty až zbytečně detailní, že je z nich cítit pocit nadřazenosti a narcismu a že se chovám poněkud dětinsky když na ono nařknutí odepíši ještě delším textem. Jelikož zde zaznělo mnoho názoru, tak bych rád reagoval na každý zvlášť. Doufám, že Vás to příliš nebude obtěžovat.

Tak jdeme na to:

1. Názor (Příjemnost mých textů) - Za tento názor Vám jsem velmi vděčný a to především proto, že se snažím do svých textů vkládat srdce a to takovým způsobem, aby byli přátelské a vedli k příjemné diskuzi. Jsem velice potěšen tím, že jste tohle dokázal ocenit a velmi si toho vážím.

2. Názor (Inteligentní humor) - Zde jsem opět velmi potěšen, že ho v mých textech dokážete spatřovat. Netajím se tím, že inteligentní humor mám velice rád, a že k mým nejoblíbenějším komediálním vystoupením patří díla ze života Járy Cimrmana od prvotřídních komiků Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

3. Názor (Pohotové reakce) - Jelikož jsem byl členem divadelního sboru, tak si troufám říci, že se mi v tomto uměleckém odvětví dostalo velkého tréninku na různé nenadálé situace a tím jsem si své pohotové reakce více osvojil. Děkuji i za toto uznání.

4. Názor (Zbytečně detailní texty) - Uznávám, že máte asi pravdu a někdy to s tou detailností lehce přeháním (s tímto jsem měl problém i v hodinách slohu, kdy ostatní spolužáci měli problém splnit stanovený limit počtu slov, ale já jsem měl naopak zase problém s tím, že jsem ho moc překračoval a nestihl jsem tak v plném rozsahu dokončit své příběhy nebo své myšlenky), ale je to především kvůli tomu, že nemám rád nejednoznačnost nebo nějaký omyl a proto se snažím ve svých textech psát tak, aby si můj text nikdo nemohl vysvětlit jinak. Tím bych pak někoho mohl dokonce i urazit nebo ho vystavit situaci, kdy smysl textu nepochopí a to bych velmi nerad.

5. Názor (Nadřazenost a narcismus) - Tak tady s Vámi nesouhlasím, avšak rozumím Vám. Nejste první, kdo mi toto vytýká. Je to zřejmě dáno tím, že se snažím psát, co nejvíce spisovně, což si mnoho lidí spojí s určitým aspektem nadřazenosti. Ale vězte, že v tom skutečně nic takového není. Jen mám rád krásnou spisovnou češtinu.

6. Názor (Dětinské chování) - Opět Vás zde chápu, ale opět s Vámi nesouhlasím. Proč píši tak rozsáhle jsem vysvětlil již v předchozím bodu. To že jsem takto nucen psát i v situacích, kdy reaguji na příspěvek, který mi vytýká můj rozsáhlý text je jen náhoda. Asi zde došlo k tomu, že jsem pro perfektní srozumitelnost byl nucen i zde psát takto rozsáhleji.

Závěrem bych Vám chtěl poděkovat za Váš příspěvek, který mne velmi potěšil a pokud budete mít zájem rozsvést diskuzi dále, tak budu jen a jen rád.

S přáním krásného svátečního večera, Alfaomegan.

1813

Odpovědět

Admini, nechcete omezit délku komentáře? Chápu, že to tu není, ale asi nebyla potřeba k tomu doteď přistupovat.

183

Odpovědět

Mám takový neodbytný pocit (pokud se mýlím tak mne prosím opravte), že tento Váš příspěvek směřuje nepřímo na mně v reakci na délku mých komentářů. Pokud Vám mé komentáře z nějakého důvodu vadí, tak Vám doporučuji je nečíst. K tomu je přímo uzpůsobená struktura diskuze. Kdo chce ať reaguje a kdo nechce, tak ať ignrouje. Také spoustu pro mne nezajímavých příspěvků ignoruji. Myslím, že tohle jednoduché pravidlo by pro Vás nemělo být problémem pochopit. Nelze cenzurovat nebo omezovat někomu způsob psaného textu, neboť by to bylo velkým porušením svobody slova. Děkuji za pochopení a doufám, že se nad mým příspěvkem zamyslíte, popřípadě zareagujete, abychom utvořili nějakou pěknou debatu.

S přáním krásného večerního svátečního dne, Alfaomegan.

189

Odpovědět

Jo taky bych to zakázal. Takhle je kvůli jednomu volovi totálně zapráskaná diskuze a to je teprve jen první strana. I pro někoho kdo by jeho příspěvky číst nechtěl, tak už je to tu nepřehledný a pořádně nenajde ani ty "normální" názory.
Prostě co je moc, to je moc. Klidně si říkejte něco o svobodě slova, ale tenhle server patří adminům a ti si tu můžou dělat pravidla, jaký chcou (to je snad taky demokracie ne?).

181

Odpovědět

Já myslím, že to má poněkud jednoduché řešení. Vidím dlouhý příspěvek. Kouknu na autora. Vidím Alfaomegan. Nečtu. A nezapomenout: Nekrmíme trolly!

180

Odpovědět

Alfaomegan, ty jsi jeden z tech trollu, kteri umori cloveka ne spamovanim blbosti se spoustou gramatickych chyb, ale tim, ze dokaze rozvadet texty, nekdy az do absurdnosti. (viz. babicka a jeji slepice). Klobouk dolu.

183

Odpovědět

No nevím, tohle umí každej blbec, psát kupu blbostí...

185

Odpovědět

Děkuji za uznání, i když si dovoluji oponovat ve Vašem tvrzení, které je (nemějte mi to za zlé) poněkud chaotické. Doslova mě označujete, že jsem a teď citace: "jeden z tech trollu, kteri umori cloveka ne spamovanim blbosti se spoustou gramatickych chyb" dále ale pokračujete, opět citace: "ale tim, ze dokaze rozvadet texty, nekdy az do absurdnosti." Myslím, že nemohu splňovat dvě protichůdná tvrzení. Dokonce mám takový tajemný pocit, že by to šlo i matematicky vyjádřit, že to nelze, ale nevím, rozhodně nejsem na tuto problematiku odborníkem. Tak či onak, tak ani s jedním Vaším tvrzením nesouhlasím, i tak ale ještě jednou děkuji za pochvalu a za Vaší reakci.

S přáním pěkného zbytku, tohoto svátečního dne, Alfaomegan.

1815

Odpovědět

+AlfaomeganTak teď jsem si Váš příspěvek přečetl ještě jednou, protože mi to nedalo. A musím uznat, že jsem Váš text na poprvé špatně pochopil. Skutečně jste nenapsal nic, co by bylo v přímem rozporu. Avšak způsob, kterým jste svůj příspěvek napsal, mě v kombinaci se sklenkou výborného vína (které mi dnes dovezla teta z Moravy, toť ona dnešní důležitá návštěva) jsem zazmatkoval a pochopil Váš příspěvek nesprávně. Doufám, že mou omluvu příjmete.
Nicméně co se týče druhé části mé reakce, tak si za ní i nadále stojím, rozhodně se trollem býti necítím.

S přáním pěkného zbytku tohoto svátečního dne, Alfaomegan.

1810
Další