Zaklínač 3 - Rozhovor se scenáristou

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:313
Počet zobrazení:5 887

V dnešním herním koutku se trochu podrobněji podíváme na připravovanou hru Zaklínač 3 - Divoký hon od polského CD Projektu.  Vydání hry bylo posunuto na únor 2015 s tím, že vývojáři chtějí více času, aby mohli hru ještě vypilovat. Chtějí, aby byla tak dobrá, jak fanouškům slibují, a v následujícím rozhovoru z YouTube kanálu Eurogamer uvidíte, že je opravdu na co se těšit. Scénárista Jakub Szamalek prozradí něco o lokacích a velikosti světa a také se blíže podívá na lov příšer, který je pro každého zaklínače denním chlebem. Pokud si chcete oživit trailer, který jsme vám na webu nabídli již dříve, najdete ho zde.

Přepis titulků

Jsem Jakub Szamalek, scénárista Zaklínače 3 - Divoký hon. Právě sledujete Eurogamera. Zdravím, hráči! Jsem tu za Eurogamera a na letošním GameConu jsem byl ohromen patnáctiminutovým demem Zaklínače 3 - Divoký hon. Nepodařilo se mi pro vás sehnat žádnou nahrávku, CD Projekt zatím vše drží pod pokličkou.

Ale sehnal jsem Jakuba Szamaleka, scénáristu hry, a požádal jsem ho, aby vám pověděl, co tam ukázali. Představili jsme vedlejší úkol odehrávající se v jedné z mnoha oblastí, které poznáte v Zaklínači 3. Konkrétně na ostrovech Skellige inspirovaných severskou mytologií, legendami a historií. V úkolu je Geralt osloven místní komunitou, která má potíže s příšerou.

Problém je v tom, že někteří místní věří, že i když monstrum zabilo pár obyvatel, tak komunitě z dlouhodobého hlediska pomáhá a je určitým způsobem prospěšné. Avšak mladší generace to považuje jen za legendu a chce příšeru mrtvou. Geralt je ten, kdo musí rozhodnout. Musí si vybrat.

Pustí se do úkolu a zjišťuje více, aby si udělal obrázek o tom, kdo má pravdu, a rozhodl se, co udělat. Výsledek mise byl opravdu nečekaný, že? To ukazuje, že volby v Zaklínači nejsou nikdy jasně dané. Je to opravdu značka našich her a chceme se toho držet i ve třetím díle série Zaklínače. Volby nejsou nikdy snadné. Nic není jasně černé a bílé, nebo dobré a zlé. Vždy jde o výběr menšího zla.

Také se snažíme, aby důsledky byly logické, ale i těžko předvídatelné. Takže přesně nevíte, co se stane po učinění nějakého rozhodnutí. Děláme to třeba tak, že se o následcích činů nedozvíte hned, ale až po čase. Takže nelze jen načítat uloženou hru a testovat, co se stane. To znamená, že se hráč musí opravdu rozmyslet, než něco rozhodne, a nemůže jen bezhlavě klikat a zkoušet, co to udělá. Víme, že rozhodování je pak těžké a někdy nemusí existovat správné řešení, ale myslíme si, že díky tomu příběh opravdu prožijete a sžijete se s postavou, protože Geralt z Rivie žije ve složitém světě a musí činit těžká rozhodnutí a být schopný s nimi žít.

Je to těžké, ale jen pak opravdu prožijete ten ponurý svět. Ať je to rychlé, Geralte. Jedna z největších změn v Zaklínači 3 je jeho otevřený svět. Můžete o tom něco říct a dát nám představu o jeho velikosti?

Zaklínač 3 je zhruba 35krát větší než Zaklínač 2, což je hodně velký nárůst. Nejde o uniformní svět. Je to hned několik oblastí, které hráč bude zkoumat, a jsou opravdu rozdílné. V demu byly ostrovy Skellige založené na severské mytologii, mýtech a historii. Chtělo to podrobný výzkum, konzultace středověkých ság a archeologických zpráv, aby vše působilo reálně a zajímavě.

Ostrovy jsou obydlené hrdými a čestnými lidmi, kteří sní o hrdinských činech a hrdinské smrti. Pak jsou tu i země nikoho, pustošené vlky, řídce obydlené malými uzavřenými komunitami, které nevěří nikomu zvenčí. Tady se lidé snaží nějak vyžít v zemi zničené válkou ve velmi extrémních podmínkách a o čest se nezajímají ani náhodou.

Snaží se hlavně sehnat jídlo. Tato část světa je založena na slovanské mytologii a legendách a navozuje pocit pohádek bratří Grimmů. Je to ponuré místo. Dále tu máme třeba město Novigrad, obklopené poli a lesy. Je to největší město v Zaklínači obývané šlechtou a obchodníky. Tady to není o cti ani o jídle, protože tu jsou všichni boháči. Hlavním zájmem lidí jsou moc a peníze.

V každé lokaci najdete odlišná místa a různá prostředí s lidmi, kteří jinak myslí, mají jiné cíle a různou kulturu. Ačkoliv je to obrovská země, nejde o jednolité prostředí, ale rozmanitý svět, který je stále zajímavý i při své velikosti. 35krát větší než Zaklínač 2, to už je opravdu něco. Co jste udělali proto, aby cestování po obřím světě nebylo jen dlouhou nudnou túrou? Věděli jsme, že vytvoření tak velkého světa znamená zahrnutí nových způsobů jeho poznávání.

Takže teď Geralt z Rivie nejen chodí a běhá, ale má i koně a loď. To jsou opravdu zajímavé možnosti, které vás pobízejí ke zkoumání nejen země, ale i moře. Máte chuť zjistit, co je za obzorem, co tamhle na ostrůvku nebo v jeskyni. To vám chceme nabídnout. Vytvořili jsme pozoruhodné prostředí, kde je vždy něco zajímavého k prozkoumání.

Ale také můžete využít rychlé cestování na místa, kde už jste byli. Je to živoucí svět, živý ekosystém, plný monster a malých komunit mezi velkými městy. Po cestě vás potká také mnoho náhodných událostí. Jako ve starých dobrých hrách na hrdiny nebudete nikdy vědět, co vám kostky přinesou. Opravdu si myslíme, že tohle je svět, kde budete chtít trávit čas. Jedna z nejzajímavějších věcí v demu byly Geraltovy zaklínačské schopnosti při stopování monster, které lovil.

Lov příšer je také novinkou v sérii a přináší novou filosofii v oblasti boje s příšerami. Řekněte nám o tom něco. V malém světě Zaklínače 2 byl lov dost zjednodušený. Zaklínači jsou téměř otroci, jejich život je prací. Mají pomáhat lidem s monstry, která je obtěžují.

V Zaklínači 2 jste prostě uzavřeli smlouvu na danou příšeru a šli ji zabít. Bylo to zábavné, ale také hrozně jednoduché. Chceme, abyste se mohli cítit více jako pravý zaklínač. Také chceme udělat monstra více zajímavá a poutavá. Když dostanete zakázku, nebudete vědět, proti čemu stojíte. Protože vesničané nemají vaše znalosti.

Takže hráči radíme, ale není to povinné, aby zjistil co nejvíce o nepříteli, kterého chce porazit. Můžete vyslechnout svědky, můžete prozkoumat těla obětí, abyste zjistili, jak zemřeli, nebo našli otisky drápů či jiné stopy. Potom všechny informace poskládáte a využijete znalosti zaklínače k identifikaci vašeho cíle. Budete znát jeho slabiny, připravíte se lépe a vyhrajete.

To je důležité, protože nechceme měnit sílu monster. Takže i v raných fázích hry můžete narazit na příšeru, která bude velice silná. Je tedy dobré mít k nim respekt a být připraven. Naše monstra jsou také velmi rozmanitá, nejen co se týče vzhledu. Nejsou to opakující se obměny, které by dělaly stále to samé. Každá příšera má nějaký unikátní prvek nebo trik, který na Geralta může použít.

V demu jsou například dvě monstra. Jedno z nich je stvoření, které dokáže Geralta zhypnotizovat a ovlivňovat to, co vidí. Boj je pak o dost těžší, když máte omezenou viditelnost. Druhou příšerou je lesní duch. V lese je doma a dokáže ovlivňovat jeho prostředí a dokonce i jeho obyvatele.

Takže může zmizet v mlze nebo přivolat zvířata, aby mu pomohla v boji. Musíte s tím počítat a připravit se na konfrontaci s monstrem, proti kterému chcete bojovat. Jak jsem řekl v úvodu, demo Zaklínače 3 - Divoký hon bylo famózní. Grafika nové generace přivádí k životu obrovský svět v neuvěřitelně realistickém provedení. Pokud jste zatím nevěnovali sérii Zaklínače pozornost, ale milujete hry jako Oblivion a Skyrim, měli byste si začít dělat poznámky.

Nemusíte být zaklínač ani čaroděj, abyste věděli, že tahle hra bude opravdu lahůdka. Budeme pro vás dál připravovat novinky o Zaklínači 3 na Eurogamer YouTube kanálu. Stejně jako spoustu dalších rozhovorů a streamů. Tak prosím kliknětě na popisek pro odběr.

Počkat, co je to za týpka?! Jsem Geralt z Rivie - zaklínač!

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

teraz som kupoval novy PC a som sa tesil ze si to budem moct zahrat, no ked som cital ze GTX 780 Ti s nou ma problemy, tak budem rad ked to vobec na minimalnych rozbeham :D

11

Odpovědět

Na gog.com je Witcher právě teď pouze za 1.99$ a Witcher 2 za 3.99$!! :)

30

Odpovědět

Mám koupeno a jsou to Enhaced Edition, plus všechny možné bonusy v češtině a pro dvojku i program na tvoření modů. Super akce za super cenu :)

00

Odpovědět

Dik moc za upozorneni. Uz jsem koupil a rekl i znamejm :D

00

Odpovědět

Tak a jdu shánět zaklínače jedničku.. do února 2015 naštěstí času dost :D

20

Odpovědět

Aspoň mám čas si prečítať literatúru. PS: Dúfam že bude CZ dabing lebo z jednotky to urobilo najlepšiu hru na svete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22

Odpovědět

no nevím jestli zrovna lokalizace dělá ze hry skvělou hru, já osobně si myslím že když už někdo potřebuje lokalizovanou hru titulky jsou dostačující :D

30

Odpovědět

Pamatuju si, jak sem před několika lety viděl trailer na první díl Zaklínače a hrozně mě to uchvátilo. Z dětství sem jen trochu znal seriál a hra měla vycházet až dýl, tak sem se vrhnul na knížky. V životě sem se nesetkal s ničim lepšim a to sem fantasy vždycky čet hodně. Když sem pak konečně hrál hru, přesně vystihovala moje představy o tom světě. Líbí se mi na tom, že to není přehnaný fantasy, jak to většinou bejvá, ale naopak realistickej středověkej svět s fantasy a pohádkovejma prvkama. Ale co se mi na tom líbí nejvíc je to, jak Sapkowski dokázal popsat slovanskou středověkou kulturu, která je součástí i naší historie. Od tý doby miluju jak knížky, tak hry a dokonce i seriál, i když ho většina lidí nesnáší :)

60

Odpovědět

Video super, překlad bezva :) Jen jedna typo v čase 1:54 "...ve tředím díle.."

10

Odpovědět

Díky, opraveno :)

10

Odpovědět

Zaklínač je nejlepší a nejoriginálnější fantasy co znám a v CD PROJEKT RED Sapkowskému vůbec nedělají ostudu. Viděl jsem i ten chuďoučkej seriál co běžel na dvojce a díky obsazení Żebrowského do role Geralta, se na to dalo i dívat. No, ale zpět ke hře. Když vás hra donutí číst, tak není co dodat.

210

Odpovědět

Tak to znáš ještě málo fantasy..

Seriál a film stály za h****, jen tím ponížili svoji předlohu. Škoda jen, že Sapkowski neplánuje vzít příběh her v úvahu, kdyby pokračoval v knihách, i když mu hry pomohly zpopularizovat knihy.

12

Odpovědět

februar 2015? dufam ze to je vtip?

54

Odpovědět

Bohužel ne. CD Project se (ve zkratce) vyjádřil, že jelikož se jedná o třetí a poslední díl Zaklínače, že to nechtějí odfláknout a chtějí to udělat do nejlepší to jen půjde. Článek na toto téma například zde: http://kotaku.com/the-witcher-3-delayed-until-february-2015-1541407561 . Otázkou zůstává, jaká bude hra v příštím roce a jestli dnešní "technologické novinky" nebudou již zastaralé, ale nezbývá nám než věřit a doufat, že to úspěšně zvládnou. Hru si plánuju koupit a věřím, že nebudu zklamán :)

30

Odpovědět

och, Geralt, laska moja <3 :) tusim si znova prebehnem knizky, narobili ste mi chute :D

101

Odpovědět

Ta hra má jeden obrovský zápor: předpokládané datum vydání je únor 2015 :-(

81

Odpovědět

Já si raději počkámo něco déle a užiji si parádní hru než aby to byl další díl za rok a nic nového jako u Assasins Creed ;)

240

Odpovědět

Jsem velkým fandou Zaklínače má skvělý příběh a velice se těším na trojku určitě si koupím legendární edici !! doufám že ta hra zůstane dělaná na PC!! a nebude to předělávka z Xboxu jak spousta her v dnešní době......

72

Odpovědět

CD Projekt na to jde jako jedna z málá firem produkující AAA tituly přesně naopak a konzolová verze je port z PC, většinou je PC verze portem z konzolí. Je to hlavně tím že i když je hra velmi úspěšná v US a západní evropě dělají ji taky pro trhy východní evropy jako třeba Polsko nebo CZ kde je zatoupení konzolí dost slabé. ( blbě se jim pirátí :D)

10

Odpovědět

Viděla jsem seriál a ačkoli jsem se přitom většinou styděla sama za sebe, bylo to boží (díky herci, ale OK). Starší Zaklínači mě odradili způsobem hraní a ovládájí, navíc vypadaly o deset let starší. Ale pokud Z3 už je Eurogamerem přirovnáván k TES. . . jenom prosím, opatrně s Ciri a její partou. Sice to byl roztomilej daddy-hood moment, ale nemyslím že jde reálně vychovávat děcko a cestovat za lovem příšer. Však oni to snad hoši nějak zmáknou.

321

Odpovědět

Doporučil bych si přečíst knížky. On ten seriál je... no řekněme, že zpracovat asi 4 (bo kolik) povídky do 12dílného seriálu je divné. Dost si v tom seriálu oproti povídkám (a i románu) vymysleli, a dost upravili.

173

Odpovědět

+FullerTaky děj her se odehrává až po konci románu a tam už Ciri určitě není malé děcko.

61

Odpovědět

Geralt se Ciri ujal až po masakru v Cintře, když jí umřela babička Calanthé a pak si ji vzali pod ochranu druidové a pak pěstouni, Geralt se k ní dostal náhodou přes jednoho kupce a ten klasickej slib "dáš mi to co tě čeká doma, ale nevíš o tom" a tam čekala právě Ciri, takže jí vychovává od nějakých 10let.. Když měl Geralt svatbu s Yennefer tak byla Ciri už dospělá holka.

121

Odpovědět

+ZlopánAno povídky v podstatě říkají toto. Konec zaklínače jako románu je řekněme trošku smutnější - původně smrt Geralta, po kritice "zjemněno" na odjezd do neznáma. Osobně mi ta povídka o té svatbě přišla divná a nehodící se.

p.s: Když započteme i román, tak po tom co se Ciri ujal Geralt tak se přes Kaer Morhen dostala do chrámu Melitelé(kde ji Geralt zanechal), k Yenefer, k potkanům bo jak( etapa v Nilfgaardu) atd...

53

Odpovědět

Ty vole to fakt existuje niekto kto sa dobrovoľne pozeral na ten serial? :D myslel som že to robia len fanúšikovia knihy ktorí si nevedia pomôcť ale aj tak su nakoniec sklamaní a si nadávajú že na to pozerali :D Poviedku sú výborne, sága je to najlepšie čo som v živote čítal (nekameňujte ma ešte sa na Song of Ice and Fire len chystám) prvá hra je tiež super, druhá je kus slabšia ale dorovnáva to príbeh. A serial... Z toho čo som videl si myslím že robí len hanbu. Možno by sa tohto komerčného úspechu mohla chytiť HBO a vraziť skutočne peniaze do serialu o zaklínačovi (ságe). Keby to bolo aspoň blízko úrovne game of thrones slindal by som pred obrazovkou týždeň čo týždeň :)

103

Odpovědět

+MarekSVK81Me se dokonce i libil, bylo na tom znat setreni, ale super zpracovany, a na to jaky se toci sr... s vysokymi rozpocty x krat lepsi

30

Odpovědět

:3 Paradička, myslím že to bude najlepšia hra aká kedy uzrela svetlo sveta :) A boh ochraňuj tvorcov ak tam nedajú Ciri a Yennefer a aj Letho by sa mohol vrátiť :)

175

Odpovědět

U Ciri jsem poněkud skeptický...

33

Odpovědět

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/229/files/2014/01/The-Witcher-3.jpg

Jeden z prvních screenu ze Zaklínače 3..

Já bych řekl, že Ciri se objeví určitě.

63

Odpovědět

+Zlopán*artwork

22

Odpovědět

Bojím se, že u mě už se Letho neukáže :( :D

163

Odpovědět

+Araellnieeeee ako si len mohol :(

40

Odpovědět

+AraellJá sem ho taky poprvý zabil :) Souboj dvou zaklínačů sem si nemoh nechat ujít, navíc se moc povyšoval nad Geralta a neměl žádnej respekt, což sem mu nemoh odpustit :D Ale přiznávám, že když sem hrál Zaklínače podruhý, tak sem ho žít nechal :) Pochybuju že by ho dali do trojky, když ho hráči mohli ve dvojce zabít. Každopádně na Yennefer se těšim :)

21

Odpovědět

+AraellVe skutečnosti toho pro tebe Letho udělal tolik, že by ho zabijel opravdu jen neznalec. Ten skvěle prokecanej konec je přesně to nejlepší, jak se rozhodnout.

22

Odpovědět

+AraellNeřikám že pro Geralta nic neudělal, ale to nemění nic na tom, že neměl respekt. Geralt mu zas zachránil život, takže mu nic nedlužil. Já si myslim, že když nezkusíš obě verze příběhu, tak si neznalec spíš ty..

22

Odpovědět

+AraellImportuješ si save ak si Letha nechal žiť tak ho niekde stetneš pomôže ti s nejakým súbojom povie pár vecí a hotovo. Nevidím dôvod prečo by ho tam nedávali aspoň takto. Síce ja by som ho radšej mal ako parťáka podobne ako som mal Rochea ale neni šanca aby postave ktorá mohla ale nemusela prežiť dostala tak dôležitu rolu.

10

Odpovědět

+AraellJá jsem neznalec? Kámo já Zaklínače 3 dohrál 5x a neboj, vyzkoušel jsem všechny možnosti.. Letho toho pro tebe udělal o sakra víc (v minulosti)

14

Odpovědět

+AraellU mne je Letho už také po smrti - i když stále váhám.
Jediný důvod, proč jsem ho chtěl skutečně nechat žít je, že se staral o Yennefer.
Na druhou stranu, nebýt Geralta, byl by Letho už dávno mrtvý.
Takže je to plus mínus vyrovnané.

Pak si to Letho ale neuvěřitelně podělal tím, že chtěl uškodit čarodějkám. Těch se nikdo nesmí dotknout! ;)
To, že pak třeba pomohl Triss není žádná velká zásluha - nebýt jeho únosu a jeho činů, nebyla by v ohrožení, takže má spíše vroubek než dobrý skutek.

00

Odpovědět

apage. ja dufam ze ciri raz bude mat samostatnu seriu ;)

20

Odpovědět

Už se těším až se do toho pustím:D

61