Závisláci na AppluNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 906
Počet zobrazení:23 978

Další krátké video od Francouze Normana, které ovšem nedoporučujeme zarytým příznivcům Applu. :-)

Přepis titulků

Čím dál víc lidí kolem mě si kupuje Mac. Jenže pro ně to není obyčejný počítač jako PC. Pro ně je Apple něco jako náboženství. ZÁVISLÁCI NA APPLU? Koupí si Mac a okamžitě začnou pronášet všichni ty samé poznámky. Víš co, Apple je hlavně o packagingu. Když otevřeš krabici, je všechno tak vytříbené, skvěle promyšlené, skvěle designové.

Já jsem si třeba od MacBooku nechal krabici. Pověsil jsem si ji v obýváku. Cassiopeo, je tam ještě espresso? Když tihle lidi zajdou do Applu, nespokojí se jen s počítačem. Najednou mají iMac a iPhone... Znají všechny výrobky Apple, které se ještě ani neprodávají, ale začnou se prodávat za rok.

Dýchají Apple, jedí Apple, kadí Apple. MYSLETE JINAK! A naprosto pohrdají všemi, co Mac nepoužívají. Člověk s PCčkem pro ně vypadá takhle: Chcef fi zahvát "Call of Dudy"? "Call of...

Dudy"? "Call of" pvostě. A lidi, co používají Linux, jsou pro ně tohle: Tak pojď, pojď s námi. Přidej se k nám. Už je nás jedenáct. Tak pojď. Pojď.

U nás je to super. Podívej, co všechno můžeme dělat. A protože jsou Macy strašně drahé, ti, co ho mají, to neustále zdůvodňují a snaží se dokázat, že ho opravdu potřebují. Mít Mac je prostě nutnost. Po pracovní stránce nechápu, jak bych se bez něj obešel. Nekoupili si ho proto, že ho chtěli.

Byla to profesionální nutnost. ŠPATNĚ! Zkrátka pro ně můžeš na PC tak maximálně psát texty. A taky hvát hvy. Jako... jako Call of Dudy. A to už musíš mít fakt dělo. Možná můžeš na PC leda tak psát texty, ale aspoň je to přístupné všem.

Protože jestli jste viděli, kolik stojí Mac... Za každou součástku zaplatíte majlant. Dobrý den, chtěl bych originální klávesnici Apple s Bluetooth, prosím. Stojí --- eur, prosím. Ale ne, já chtěl jen klávesnici. Ano, mluvím jen o klávesnici. Tak já...

si vezmu jen klávesu E. Ano. A nejvíc mě na uživatelích Applu štve to, že jakmile ho používají vedle tebe, musí ti hned udělat prezentaci, jako kdyby hráli v reklamě. - Komu voláš? - Volám svoji hlasovou schránku. Hlasovou schránku? To s iPhonem dostáváš hlasové zprávy přímo na telefon. Je to velmi praktické.

- Jde to špatně, viď? - Trochu. To můj MacBook Air je tenký jako list papíru. Výborně se vejde do tašky a je všude se mnou. - Ty si píšeš do diáře? - Jo. Protože s mým iPhonem... Haló? Došla mi baterka. A na konci mailu vždycky stojí: "Odesláno z mého iPhonu."

Jenom proto, aby tam ta věta byla. Protože když píšeš mail z nějakého křápu v zatuchlé počítačové místnosti, většinou to moc neupřesňuješ. Odesláno z hnusné plečky v zatuchlém kumbálu na počítač na hovno. Tak zatím, doufám, že se spolu vyspíme.

Sakra! A ještě... Siri - to má být co? Mluvíš na svůj telefon přede všemi a všichni znají tvoje soukromí, protože musíš mluvit nahlas. Pošli zprávu manželce a řekni jí, že už se nemůžu dočkat, až přijdu domů a olížu jí kozy. - Dobrý večer. - Dobrý večer. Nedává to smysl.

Odkdy se soukromí ukazuje všem okolo? Velký kozy, bukkake, YouPorn. Co jsi říkal, Normane? Ne, nic. Učil jsem se do školy. Do školy už čtyři roky nechodíš. To jo. Je to starší látka, co jsem měl chuť si pro radost zopakovat. Pro přehled.

Když před časem zemřel Steve Jobs, ředitel Applu, jeho biografii si přečetly miliony lidí. Chápu, že někdo čte biografii významného spisovatele nebo politika, ale odkdy se čte životopis ředitele firmy? Co to čteš? Životopis ředitele Carrefouru. Vždycky tam chodím nakupovat, takže se mě to tak trochu týká.

Nesmíme zapomínat, že je to člověk, který vynalezl samoobslužný regál sýrů. Všichni, kdo byli byť jen jednou nakoupit v Carrefouru, by si to měli povinně přečíst. Je to radost. Jestli tě to taky štve, můžeš tohle video nasdílet na svojí zdi na facebooku. Taky vás zvu na svou facebookovou stránku "Norman fait des vidéos". Je jen jedna. Nashle.

Sakra. V pohodě, mám ještě jednu klávesnici. Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hehe olizat ji kozy ;DD

je fakt, ze platit za Mac je nehorazna kravina. Zejmena nyni co obsahuje 99% stejneho HW jako PC. Tam clovek fakt priplaci jen za case a mac os x.. coz je sice na praci fakt super..ale tolik penez? To je fakt moc.

ad Jobs - tam si myslim ze to bylo zbytecne. Jobs nebyl reditel firmy, ale predevsim vizionar a prukopnik, myslitel.. a proto si o nem precetlo tolik lidi

715

Odpovědět

Nemyslím si že je Apple špatný. Nemyslím si ani, že je Android špatný. Nemám ani jedno a jsem spokojený i tak.
Norman dobrý. co se taky dal čekat, zatím nezklamal nikdy.

785

Odpovědět

pane boze, ze ja idiot se musel hned podivat co je to bukkake ... se v noci nevyspim :-D

7719

Odpovědět

mám iPhone i iPad, ale upřímně jsem se zasmál:-D

275

Odpovědět

Apple je fajn, ale zasmál jsem se :)

2417

Odpovědět

Radši bych si vzal ten Alienware od Dell, co tam ten druhej kluk strká do batohu.

2412

Odpovědět

přesně tak.. zrovna z m17x r4 píšu a nikdy bych jej nevyměnil ani za mac co reálně stojí dvojnásobek :)

2210

Odpovědět

Mám výrobek od Apple i od jiného výrobce. Je pravda, že výrobek od Apple je až neuvěřitelně rychlý, citlivý a... drahý. Ale výrobek od HTC, ani od Samsungu a jiných konkurenčních značek bych rozhodně automaticky nezahazovala, mají spoustu výhod, v mnoha věcech je mám radši :)

2318

Odpovědět

Jinak všem kdo to nečetli doporučuji životopis ředitele Carrefouru, obzvlášť strhující pasáž o revolučním rozhodnutí prodávat tatarskou majonézu vedle kečupu považuji za vrcholné veledílo.

476

Odpovědět

Mám Apple doma, ale rozhodně mě neomrzí si z toho dělat srandu a nemám potřebu se s ním vytahovat, jenom proto že "jsem cool, že to mám". ... Rozhodně biografie ředitele Carrefouru nejvíc rozesmála. :D

256

Odpovědět

asi je ted moderni ve FR ze sebe delat na netu debila :)

21188

Odpovědět

aspoň víme, kde ses inspiroval

378

Odpovědět

víc Normana!!:)

248

Odpovědět

Co se týče mobilů, cena Applu není odlišná od konkurence. Macy a macbooky jsou dost drahý, ale ten design a celkový pocit solidnosti prostě konkurence nemá... Kdo si rád ověří informace před tím, než kritizuje, doporučuji video výroby MacBooku Pro. Prostě ta výroba něco stojí... je to rozdíl, než plácat na lisu kusy plechu nebo lít plast... http://www.youtube.com/watch?v=sxbiIpXZfG8
můj iMac i po roce baštím... dotyková myška, boží klávesnice, stabilní OS...

23183

Odpovědět

Ano, to je přesně to, o čem mluví od 1:20. :D

447

Odpovědět

+Ligerne, norman mluvi o tom, ze je socka a zavidi osattnim ze si ho nemohou koupit:-D

20197

Odpovědět

+Liger"...cena Applu není odlišná od konkurence" Naprostá pitomost. Ano, lze koupit Mac za stejnou cenu jako normální notebook, ale s podstatně horšími technickými parametry, úplně stejně to platí pro telefony, ipady, ipody atd...prostě poměr cena/výkon má Mac vždy horší. Bez debat.

3519

Odpovědět

+LigerBtw. Norman se chce jen zviditelnit a proslavit, a tak hledá "kontroverzní" témata, která tady vyvolávají diskuze :-) Věřím, že sám má Apple. Dave, tys nepřečetl pořádně ani můj příspěvek, natož abys viděl to video :) iPhone je stejně drahý jako Samsung SIV, HTC apod. Macy jsou holt drahý, ale z nějakého důvodu. Jednou třeba taky vyzkoušíš a uvidíš o čem mluvím. Anebo taky ne. Souhlas, že někteří lidé zbytečně machrují, čímž vytváří citlivým jedincům jako Ty, averzi :-) Víš ale jak je fajn nemuset používat antivirus, restarty, nevidět hlášky typu "uvedený soubor nelze přejmenovat, neboť je právě používán", moct si barevně označit ikony atd atd atd atd.

2075

Odpovědět

+LigerMinimum virů je způsobeno tím, že se je na danou platformu prostě nevyplatí dělat. Je to asi jako kdyby teroristická organizace stočila letadlo místo dvojčat na benzinku v Nevadě. Nehledě na to, že to je unixovým jádrem, tedy stejnou výhodu poskytuje jakákoliv verze linuxu nebo solarisu.
A Macy jsou drahý z jednoho jasnýho důvodu - lidi jsou ochotní to platit. Je kouzelné, že jim vychází boj VYSOKOU cenou, to se musí uznat, že rozhodně umí prodávat.

355

Odpovědět

+Ligertak porovnavat cenu android systemu a ios systemu se neda. kazdy je ceneny jinak

01

Odpovědět

V tenhle překlad jsem doufala, díky!! Norman je skvělej. :D

202

Odpovědět

Eeeeeeeee, eee eeeeee? eeee :-) eeeee ee..

226

Další