Zeptejte se otrokyně: Lizzie Mae se představuje

Thumbnail play icon
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:490
Počet zobrazení:5 811

O otroctví v Americe jsme se toho v učebnicích dějepisu dočetli už mnoho. Ale bylo toho dost? Lizzie Mae, služebná prezidenta George Washingtona, podává své svědectví zábavnou formou, která by mohla oslovit i ty mladší z nás. Pozor, toto video je založeno na skutečných událostech!

Přepis titulků

Toto video je založeno na skutečných událostech, kterých jsem byla svědkem, když jsem hrála otrokyni v jedné populární kulturní památce. Jména skutečných viníků byla pozměněna. Zeptejte se otrokyně Chcete, abych se podívala támhle? Nu dobrá. Nic tady nevidím. Teď?

Dobrý den, pánové a dámy. Já jsem Lizzi Mae, osobní služebná pana prezidenta Washingtona a jeho paní. Jsem zde, abych vám odpověděla na všechny otázky, které vás ohledně plantáže pana Washingtona napadnou. Neostýchejte se. Propáníčka, vypadá to, že se hlásí první tazatel. Jen mluvte, drahoušku. Jaká je vaše nejoblíbenější část na plantáži? Má postel.

Jak jste se stala služebnou tak významného prezidenta Spojených států? To jste si to přečetla v novinách? Jestli jsem si to přečetla v novinách? To víte, že ano. Psalo se tam: "Hledáme služebnou. Žádný plat." "Nejlépe přisprostlou mulatku s pořádnými boky." "Práci musí vykonávat 18 hodin denně 7 dní v týdnu. Bez nároku na dovolenou." "Může ovšem nosit pěkné šaty a když bude mít štěstí, porodí nějakému slavnému bělochovi jeho bastarda."

Když jsem si to přečetla, hned jsem tam běžela a křičela: "Já se hlásím!" Vy znáte George Washingtona? Vy jste mi ale zlatíčka k pokukání! Ano, znám George Washingtona. To musíte mít tak milion roků! Milion?! Děkuji pěkně! Zrovna jsem oslavila svůj 28. den narození. Víte, že na otrocká léta to dělá dohromady 116 let? Mám já to ale štěstí.

Další otázka! Zdravím. Ráda bych věděla, jakou máte pracovní dobu. Do domu přijdu kolem čtvrté ráno a odejdu až po půl desáté, madam. - Proboha. - Ano, vím. Je to hrůza. To ano. Co když si Mary Washington bude chtít dát v noci čaj? Já sice žádnou Mary Washington neznám, ale znám Marthu Washington a ta čaj nepije, když spí. Ale co když něco potřebuje? Nu, pokud je nemocná, spím na podlaze vedle její postele.

- A starám se o ni. - Ale i když není nemocná, může něco potřebovat. Mám jeden nápad. Pokud máte starosti o spánek naší paní matky, proč nepřijdete sem na plantáž a já vám ráda přenechám svou 18 hodinovou směnu. Pak můžete být celou noc vzhůru a zírat na tu škatuli, jak spí. Jak se vám to líbí? - No, já... - Nemůžete se dočkat, že? Na něco se vás zeptám.

Co uděláte vy, když uprostřed noci něco potřebujete? Já... Vstanu a zajdu si pro to. Tak to vidíte. Někde jsem četl, že George Washington po své smrti přece všechny otroky osvobodil. O tom nic nevím, protože ještě neumřel. Ale i kdyby ano, nic by to pro mě neznamenalo. Jako většina lidí tady jsem i já majetkem paní Washingtonové a jejích spratků. To dřív zamrzne peklo, než já budu svobodná.

Nechápu to. Proč tady máte představení zrovna vy? Nu, správně tady měl být prezident Washington, ale ten má moc práce. A když se mu do něčeho nechce, obyčejně to za něj dělají jeho otroci. Tady mě máte. Proč jste nechodila do Massachusetts do školy? Proč se mě ptáte na takovou hloupou otázku? Není hloupá. Podle mě je chodit do školy důležité. Nemyslela jsem tuhle část.

Jak se podle vás mám do Massachusetts dostat? Mám snad roztáhnout křídla a doletět tam? To ne... Mohla byste tam jet na koni. Takže teď jsem utečenec a k tomu zlodějka koní! Až budu přemýšlet o nových způsobech, jak se nechat oběsit, vzpomenu si na vás. Kam chodí vaše děti do školy? Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Perfekt. :D

00

Odpovědět

pobavila jsem se :D

00

Odpovědět

Mnozí z vás asi nepochopili o čem to video bylo, tak ještě jednou. :)
Je to tam napsné hned na začátku, že je to rekonstrukce otázek, kterých byla herečka hrající otrokyni svědkem.
Má to právě narážet na blbost Američanů (dnešních Američanů), kteří si myslí, že otroci mohli chodit do školy a tak se vyhnout otroctví, nebo jak k takové práci přišli, nebo se dokonce blbě zeptaj, co dělali majitelé otroků, když jejich otrok spal a nemohl jim sloužit. ;)

241

Odpovědět

Sračkoidnější diskuzi jsem naposledy viděl na novinkách, než zavedli nový systém komentářů.
Já nijak nehodnotím obsah některých komentářů, ale to podání. To je jak žumpa ze čtvrté cenové kategorie! A když se podíváte, tak celou diskuzi dokážou poslat do pr... čtyři lidé (pokud to jsou vůbec 4 rozdílní lidé).

910

Odpovědět

Jděte s těma sračkama o n*****h do p****e už. Nikdo na opičáky zvědavej není, dostali svobodu, tak ať o tom pořád nekecají a nelitují se.

Proto jsou jich plný basy, protože jsou nám "rovni". Nejbohatší kontinent na nerostné suroviny a oni chcípají hlady, protože jsou sračky a radši jdu parazitovat k nám.

STOP imigrantům z Afriky, muslimy a n***y tu nechceme.

1445

Odpovědět

Já tu zas nechci kretény jako seš ty a také mám smůlu. Smiř se s tím.

10

Odpovědět

Vzdyt se meli na plantazi fajn - prace na cerstvem vzduchu a slunicku, starali se o ne, lekarskou peci a ubytovani meli zajistene... pak zrusili otroctvi a nahnali je do tovaren na severu, kde makali za minimalni mzdu, bez stravy a ubytovani... (co to je to otroctvi?)

1910

Odpovědět

Super překládejte toho víc nehleďte na hodnocení :D

118

Odpovědět

Já lidi nikdy nepochopím. Jedni se snaží dokázat že jejich národ je lepší než ostatní, druzí se snaží dokázat že všechny národy jsou si rovné ale ve skutečnosti každý člověk považuje sám sebe za nadřazeného ostatním. Všichni lidi myslí jen na sebe.
Ale teď tu diskuzi uklidníme a promluvíme si o něčem jiném. Třeba o tom koho budete volit do parlamentu EU a my pak vámi zvolené Euro-poslance tajně nahradíme přestrojenými roboty. CHA CHA CHA A MÁTE TO, VY TUPÉ HROUDY MASA A ORGÁNŮ!

53

Odpovědět

Není to takhle náhodou na pokračování? :)

81

Odpovědět

Souhlas s Pepkem, ale to nic nemění na tom, že to je z**d.

41

Odpovědět

Kdybychom se spojili proti Systému, mohli bychom toho tolik dokázat...

103

Odpovědět

Nuuudaaaaa!

92

Odpovědět

01:32 " zlatíčka k poKukání" - to bude asi překlep že?

10

Odpovědět

best titulky na vč a taky nejlepčí video white nácek wolf něco jako diskuzní hitler nebo spíš sauron ždíme prsten a číhá

09

Odpovědět

Tak tohle video mě taky nenadchlo, ale tolik xenofóbních příspěvků na VČ jsem ještě u žádného videa neviděl a doufám, že už nikdy neuvidím.
Jeden z těch mála dnů, když se za návštěvníky VČ stydím.

4528

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že všichni nadávají na černochy a nikdo na hloupý Američany, tak zjevně málokdo pochopil o čem to video je...

3214

Odpovědět

+reanNinjer - Souhlasím.

107

Odpovědět

Já se stydim pravidelně, takže pohoda :) Všude se najdou jednodušší lidi

113

Odpovědět

Áno, áno... aneb gaussova křivka v praxi.

80

Odpovědět

Kde sebral na konci ty klíče aby je hodil tomu prvnímu? Neměl je mít ten co se šel napít do baru? Páč pak přesi svezl toho co tam už čekal..

72

Odpovědět

Vedle :P

100

Odpovědět

To video je nehorázná kravina. Kdyby byly pokládány inteligentní otázky tak by to šlo, ale s tímhle se jděte bodnout. To jsou snad Američani tak blbí a nevěděly, že otroci nemohli chodit do školy?

2110

Odpovědět

Teď jsi na to kápnul !
nevěděly - nevěděli

206

Odpovědět

Achjo. :)
O tom to video právě bylo. Máš to tam napsné hned na začátku, že je to rekonstrukce otázek, kterých byla herečka hrající otrokyni svědkem.
Má to právě narážet na blbost Američanů (dnešních Američanů), kteří si myslí, že otroci mohli chodit do školy a tak se vyhnout otroctví, nebo jak k takové práci přišli, nebo se dokonce blbě zeptaj, co dělali majitelé otroků, když jejich otrok spal a nemohl jim sloužit. ;)

50
Další