10 hodin procházení jako...

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:257
Počet zobrazení:4 719

Další epizodu Equals 3 dodáme tentokrát až v průběhu týdne. Omlouváme se a děkujeme za pochopení. Mnoha celosvětovými i českými médii proběhlo před několika měsíci video se ženou, která se 10 hodin prochází po New Yorku a od okolí se jí dostává velké spousty sexuálních narážek. Toto video vyvolalo velkou debatu o tom, jak proti podobnému obtěžování bojovat, ale také o tom, zda je ono video vůbec autentické. Ovšem žijeme v době internetu, a tak vzniklo nepřeberné množství nejrůznějších parodií. Ty nejlepší vám nyní přinášíme pěkně pohromadě. První video je to původní, další dvě jsou parodie.

Přepis titulků

Překlad: Mithril www.videacesky.cz Procházela jsem se 10 hodin po Manhattanu v džínách a tričku bez výstřihu. Jak se dneska máš? - Usmívej se. - Asi ne moc dobře. Usmívej! Jak je, krásko? Měj se hezky. Jak je, holka?

Jak se máš? Někdo ti tu skládá poklonu! Měla bys poděkovat! To jako fakt? Bůh ti žehnej, krásko... Páni! Ahoj, zlato. Hej, krásko! Jak se dneska máš? Hezký večer.

Hezky. No teda! Teda! Ahoj, krásko. Bůh ti žehnej... Sexy americký orel! (značka džínsů na jejím zadku) Zdravím, dobré ráno. Bůh ti žehnej. Užij si den. (Ten samý chlap vedle ní šel další dvě minuty) (Čtyři minuty) (Pět minut) Teda!

Jak se máš? - Máš se dobře? - Zlato. To se na to podívejme. Právě tudy prošlo 1 000 dolarů. Páni, holka! Nechceš pokecat?

Jsem moc ošklivý? Co? Nemůžeme být ani kamarádi? Nemluvíš? Když ti dám číslo, budeš se mnou mluvit? - Nelíbím se ti? - Jak je, slečno? Jak se máš? Hezkej večer, zlatíčko. Za 10 hodin se objevilo více než 100 projevů slovního harašení.

Nejsou do toho započítány případy pomrkávání, hvízdání atd. Pokud chcete pomoci, přispějte na Hollaback!, organizaci snažící se vymýtit obtěžování na ulici.

Komentáře (99)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Ach můj boze! On jí rekl at se usmívá! To musíme zakázat!" -_-

101

Odpovědět

Parodie jsou fajn (zvláýšť skyrim, až teď jsem si zpětně uvědomil, jak jsem tam byl 300+ hodin sprostě a amorálně zneužíván) :-D, jen to původní video je asi tak přirozené, jako barbie od matela. :-D

90

Odpovědět

To mi připomíná RPG hry.

00

Odpovědět

Aha, tak někoho to taky napadlo a udělal parodii ve skyrimu. Teď je mi trapně...

10

Odpovědět

Drak se fakt snažil. A stejně ho ignorovala...

30

Odpovědět

Prej v tričku bez výstřihu. Vždyť ty její velký kozy v tom tesném triku vyniknu i tak. :D

63

Odpovědět

Slovní obtěžování xDDDDD fakt běžte do p****e

134

Odpovědět

více info naleznete na www.nechtechlapyvykastrovat.com

32

Odpovědět

Jak tu někdo může psát, že je ta holka hezká?? :D

1116

Odpovědět

Hezká moc není, ale sexy prostě je. Dlouhé kudrnaté vlasy, široké boky, velká prsa, plus je něčím zajímavá.

177

Odpovědět

+bebojedině vlasy, ale nemyslí si, že by byly dlouhé :D široké boky bych pochopil, kdybys byl n**r, nebo bys hledal matku svých dětí :D samozřejmě nemusí být baba hubená, ale měla by mít aspoň souměrnou postavu, tahle jí souměrnou nemá+chodí dost divně, sexy prostě není, na rozdíl ode mě

1115

Odpovědět

kvadrulegik: Může. Protože mnozí žijí v reálném světě a představám o zidealizovaných, vyfotošopovaných modelkách s nereálnými proporcemi se jen smějí. :D

144

Odpovědět

+Nowhere To RunJežíši. Argumentace extrémem. Jestli tahle je hezká, tak asi fakt žiju v jiné dimenzi.

13

Odpovědět

Jsem jediný kdo viděl to brutální šovinistické znásilnění v 0:40?
Popřát hezký večer? Vždyť ji to odporné sexistické prase prakticky znásilnilo. A to na veřejnosti!

Něco takového se může stát jen v naší bigotní patriarchální ženy diskriminující společnosti!

698

Odpovědět

USA jsou zvláštní zemí. Jak píše ve své knize Ladislav Špaček, tak mnoho žen tam považuje již pouhé gentlemanské otevření a podržení dveří za harašení. Holt, každý máme hranice slušnosti nastavené jinak. Co jednoho uráží, je pro druhého samozřejmost. V multikulturní zemi jako USA se musí člověk občas podřídit ostatním a nalézt rozumný kompromis.

173

Odpovědět

Původní video bylo podle mě zbytečně přehnané s tím "harašením" prostě někdo ji popřál pěkný den a přidal k tomu nějáký trefný ne však vulgární nebo nelichoví "přídomek" a feministická cuchta si z toho může ostříhat ježka a obarvit pubické ochlupení... ok, na druhou stranu se tam opravdu našli jedinci, kteří byli na ranu kovovou tyčí...

Transka to mělo nejslabší, protože to lidé okolo brali jako nějákou sázku co prohrál + ta kamera v nich asi musela vyvolat pocit, že to fakt je jenom pro p***l, tak ho podpořili.

Chlap byl v cajku, tam si z toho všeho udělali p***l úplně, což je jedině dobře.

No a skyrim byl da best :)

297

Odpovědět

Je sranda, jak ženské brečí jací jsou chlapy úchyláci a když jde pak po městě chlap v ženských šatech, chovají se úplně stejně :)

134

Odpovědět

U prvního videa bylo prokázáno, že se většinou pohybovala v okolí Harlemu a podobných 'černých' čtvrtí, takže asi tak.

190

Odpovědět

Já nejsem rasista, ale udivuje mě, proč se gainery dělají příchutích ladících s mlékem (vanilka, jahoda, čokoláda, banán, ...), když se mají rozmíchat ve vodě, ke které se hodí třeba citrusy.

117

Odpovědět

Opravdu tě to udivuje ? :D

11

Odpovědět

+TRIGUNAno.

11

Odpovědět

Procházka ženy normálně oblečené a ženy v burce po New Yorku: https://www.youtube.com/watch?v=mgw6y3cH7tA

Je
vidět, že to jak se žena (i muž) oblékne, je důležité, co se týče reakcí okolí. Ve skutečnosti, pokud muž nebo žena nechce pozornost, může to oblečením snadno zařídit (neforemné kalhoty, volná mikina s kapucí, vše prakticky skrývající tělo). Lidé na ten signál vysílaný oblečením reagují a vesměs ho respektují.

Jiná věc je, že oblečení je často dělané tak, aby v něm tělo působilo přitažlivě - a to včetně těsného trička a kalhot, ve kterém tělo vynikne - jak u té ženy, tak u toho muže. Krásně je to vidět u toho transvestity - kdyby se oblékl do něčeho obyčejného, obvyklého, neforemného, tak prostě pozornost nevzbudí.

Vypadat krásně a přitažlivě přináší mnohé výhody. Větší šance dostat dobré zaměstnání, lepší plat, lepší zacházení, snazší postup kariérní (protože si vás lidé prostě pamatují)... Přináší i nevýhody - pozornost blbců je nepříjemná, protože se často může projevit obtěžováním.

V tom prvním videu ta žena zvolila oblečení, ve kterém je její ženská krása vidět. Nic až tak nápadného (jako tranvestita), ale protože je pohledná a prochází se zřejmě často chudšími částmi New Yorku, tak to prostě stačí na to, aby měla zajištěnu pozornost. To, že ji lidé zdraví, usmívají se na ni, říkají "Bůh ti žehnej", případně se ji snaží zvednou náladu komplimenty, je podle mne v pořádku. To není žádné obtěžování v běžné společnosti, naopak ona se někdy chová nezdvořile, že nereaguje. Samozřejmě jsou tam vidět i případy, kdy to dotyční skutečně přehání nebo reagují vyloženě urážlivě (právě prošlo 1000 dolarů) a chápu, že toto vadí.

Trochu nepříjemné mi na tom je, že najednou chápu, že pro ženy, které žijí v takovýchto oblastech může být třeba ta burka skutečně dobrý a účinný způsob, jak se chránit a dát najevo, že o pozornost nestojí. A čím víc zde budeme mít lidí, jako jsou ti z prvního videa, tím větší smysl bude dávat pro ženy nosit burku nebo jiné podobné oblečení. A to bez ohledu na náboženství.

Naopak v zemích, kde jsou muži zdrženliví, zdvořilí a podobně, mají podle mne ženy motivaci oblékat se atraktivně i vyzývavě, odhalovat kůži, zvýrazňovat své přednosti, chovat se "svobodněji". Protože určitou míru pozitivní pozornosti očividně chtějí (kdyby ne, je tu ta burka pro všechny), stejně jako muži.

229

Odpovědět

Ta druhá je má oblíbená.

40

Odpovědět

Ježiši to druhé video smrdí liberalismem, tumblrismem, feminismem a sjwismem až je mi z toho zle :-/

15

Odpovědět

+cvespercTo máš na mysli original video tam hore.

12
Další