10 filmových scén, které donutily herce improvizovat

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:14 139

Přestože se může zdát, že bylo u tvorby našich oblíbených filmů vše přesně nalinkováno předem do posledního detailu, opak je pravdou a zřejmě bychom se někdy divili, kolik scén je ve skutečnosti ukázkou přirozeného talentu a schopnosti improvizace herců na scéně. A ta leckdy nekončí jen u nich - náhlý odklon od scénáře donutí improvizovat i jeijch kolegy. 

Když to dopadne dobře, výsledek se může dostat dokonce až do výsledného filmu. A když to dopadne výborně, objeví se to v následující kompilaci...

Chybí vám ve videu nějaký další příklad? Podělte se o něj v komentářích!

Přepis titulků

SCREENRANT uvádí Za každým z vašich oblíbených filmů stojí roky plánování a práce, aby každá replika, rekvizita a záběr přesně odpovídaly představám tvůrců. Na natáčení filmů je ale zajímavé, že se navzdory scénáři občas režisér nebo herci rozhodnou zahodit plán a improvizovat. Zatímco někdy to skončí katastrofou, jindy je z toho senzační scéna. My si několik těch dobrých scén ukážeme. 10 filmových scén, které donutily herce improvizovat.

Užijte si video a přihlašte se k odběru, pokud chcete vidět i další zajímavosti. Ano! Ještě než začneme, dokážete poznat, jaký film se skrývá za těmito emoji? Správnou odpověď se dozvíte na konci videa. Klíč k úspěchu v tomhle brajglu je tohle malinkatý štěstíčko. Kokain. VLK Z WALL STREET Matthew McConaughey měl skvělý rok 2013. Nejen že dostal Oscara za Klub poslední naděje, ale i jeho drobná role ve filmu Vlk z Wall Street měla grády.

Fanoušky si získal obzvláště scénou s bitím do hrudi. A co víc, ukázalo se, že si scénu vymyslel přímo na místě. Rituál původně dělal před natáčením, ale pak se ho rozhodl přenést na scénu. DiCaprio je prvotřídní herec, ale je vidět, že má problém se nesmát. Když bití a broukání pokračuje, dokonce se otáčí na kameru. ZOOLANDER Zatímco pokračování z roku 2016 byla naprostá tragédie, původní film je vtipná komedie, která obsahuje i hromadu improvizace.

Asi. Ve scéně, kde se objevují David Duchovny a Ben Stiller, Duchovny tvrdí, že má módní průmysl prsty v každé významnější politické vraždě posledního století. Zoolander se ho ptá: "Proč zrovna muži?" a Duchovny se snaží vše jasně vysvětlit. - Stiller na něj ale pořád civí a opakuje: - Proč zrovna muži? Děláš si srandu?

Teď ti to říkám! To se ve skutečnosti odehrálo proto, že Stiller zapomněl text, a tak opakoval předchozí větu. Celé to bylo neplánované, ale díky Duchovnyho pohotové reakci to přesně zapadlo. TEMNÝ RYTÍŘ Temný rytíř je všeobecně považován za jednu z nejlepších komiksovek. Ledgerovo ztvárnění Jokera se postupně stává legendou. Tadá!

A teď... zmizela. Je všeobecně známo, že se Ledger do role hluboce vcítil, což vedlo k řadě výjimečných improvizací. Copak vypadám jako někdo, kdo má plán? Často se mluví o improvizaci u scény, kde Joker vyhodí do povětří nemocnici. Další ale najdeme třeba u Jokera zavřeného v cele. Ve chvíi, kdy komisař Gordon přijímá gratulace za povýšení, začne Ledger sám od sebe pomalu tleskat a z jeho pohledu běhá mráz po zádech.

Je to jen jednoduché gesto, které ale úplně změnilo atmosféru oné chvíle. A teď je z toho legendární scéna. MLČENÍ JEHŇÁTEK Přestože se ve filmu objevil sotva na dvacet pět minut, Anthony Hopkins zahrál Hannibala Lectera tak, že z toho dodnes mrazí. I s tak krátkým časem dokázal na scénu vmáčknout několik improvizací. Třeba tam, kde Lecter vypráví Clarice, agentce FBI, o svém životě kanibala. Příběh se Hopkins rozhodl zakončit takhle: Zvuk se stal poznávacím znamením postavy.

Původně to Hopkins dělal mezi záběry, aby vystrašil Fosterovou, takže když zasyčí na scéně, Judie Fosterová zděšení opravdu nehraje. RYCHLE A ZBĚSILE 6 Série Rychle a zběsile zahrnuje některé z nejlepších akčních scén současnosti. Mezi záběry, kde auta dělají kotrmelce, však najdeme i improvizace talentovaných herců. Obsazení Dwaynea Johnsona do filmu vyvolalo nadšení.

Koho by ale napadlo, že bude The Rock tak dobrý v improvizaci? - Schovej ten dětskej olejíček! - Radši schovej to velký čelo. Nejlepší na celé situaci je Ludacrisova upřímná pobavená reakce. Chovej se jako chlap! Co to s tebou je? KMOTR Kmotr je jedním z nejpopulárnějších filmů vůbec. A Vito Corleone v podání Marlona Branda je legendou. Udělám mu nabídku, kterou nejde odmítnout.

Brando vytvořil věrohodnou postavu, která divákovi představuje mnohem víc než jen drsného mafiána. V jedné z nejslavnějších scén Brando vydává kruté rozkazy, zatímco něžně hladí kočku, která mu leží v klíně. Nejzajímavější ale je, že kočka nikdy součástí scénáře nebyla. O jejím původu nemáme jasno. Někteří tvrdí, že režisér dal kočku Brandovi do klína těsně před natáčením. Jiní zase říkají, že kočku Brando našel a rozhodl se ji použít v záběru.

Ať už je to jakkoliv, improvizace s kočkou vždycky přidá na scénu něco extra. To zní úžasně. IMPÉRIUM VRACÍ ÚDER Star Wars sága se proslavila spoustou věcí, a rozhodně patří i mezi přední z příkladů filmové improvizace. Harrison Ford namíchal v roli Hana Sola správný poměr drzosti a osobního šarmu. Tohle se mi líbí.

A stal se oblíbencem fanoušků. Jednu ze svých nejznámějších hlášek zahrál od boku na scéně. V této scéně, která je nabitá emocemi, měl Solo princezně Leie odpovědět na vyznání: "Taky tě miluju." Fordovi se to ale nezdálo, a tak mu George Lucas dovolil, ať řekne, co uzná za vhodné. Herec proto zvolil raději: Já vím," což je přesně Solova reakce, kterou bychom na: "Miluji tě," čekali.

VYKOLEJENÁ Vykolejená byl jedním z nejvtipnějších filmů roku 2015. Skvělý výkon předvedli Amy Schumerová, Bill Hader a dokonce i John Cena. Překvapivý smysl pro humor ale ukázala hvězda NBA LeBron James. V jedné scéně přesvědčuje hlavní pár, aby se vydali do Clevelandu. - Stojí to za to? - Rozhodně. - To teda ne. - Víš, jak to říkají... Cleveland je nej. - Kdo to říká?

- Já. Vystřižená scéna je pouze v bonusech, ale stojí za to si ji najít. SKRYTÁ IDENTITA Příběh o rodině zločinců z Bostonu představil takové hvězdy jako Matt Damon, Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio a mnoho dalších. Federálové jsou jako houby. Krm je s*ačkama a hlavně je nech potmě. Scorsese odvedl jako režisér skvělou práci, ale i tak některé perly vznikly mimo jeho režii. Ve vypjaté scéně s DiCapriem, v níž se hledá zrádce, se Nicholson rozhodl aplikovat vlastní přístup.

Přestože to ve scénáři není, Nicholson vytáhne pistoli, což celé scéně dodá úplně jiné vyznění. Máš snad nějaký... otázky? DiCapria tak mocné gesto očividně zaskočilo, což rozhodně scéně dodává na autenticitě. A všechna čest Leovi, že se změnou nenechal zaskočit a scénu dokončil. HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI - ČÁST 2 Filmy o Harrym Potterovi mají velmi věrné fanoušky, kteří udělají cokoliv, aby obhájili čest svého kouzelnického světa.

I tak ale existuje scéna, při které se i ten nejskalnější fanoušek otřese. To nejtrapnější objetí, jaké svět viděl, v podání Voldemorta a Malfoye. Tento záběr byl podle Toma Feltona výsledkem čiré improvizace, která všechny herce zaskočila. Během filmování se Ralph Fiennes, který hraje Voldemorta, rozhodl Feltona obejmout.

A Feltonova zaražená reakce a zmatený výraz jsou zcela autentické. Přišla jsem o něco? Takže tohle byl náš seznam deseti scén, které donutily herce improvizovat. Která se vám líbila nejvíc? A emoji z úvodu videa jsou ve skutečnosti... Uhodli jste to? Napište nám do komentářů. Ohodnoťte naše video a přihlaste se k odběru pro ještě víc zábavného obsahu. Děkujeme!

SCREENRANT Překlad: Mia_91 www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chýba mi tak scéna z Nespútaného Djanga kde Di Caprio buchol po stole pri ktorom rozbil pohárik rukou a začal krvácať no scénu dokončil, v ďalšej scéne dokonca potrel herečku svojou krvou.

80

Odpovědět

trapné

712

Odpovědět

Na YouTube je video ohledně té "impovizace" H. Ledgera u výbuchu nemocnice. Ve skutečnosti to takto prý zahrát měl, bylo to napsané ve scénáři. Potřebovali tam prý nějakou pauzu při tom výbuchu, tak to vyplnili tímto chováním. I tak ale strašně dobře zahraná postava.

91

Odpovědět

a preco by som ti mal verit

511

Odpovědět

Blahoslavení ktorí uverili....

110